Diskuze k článku

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Příspěvků 235

4.4.2005 3:18

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Bohuslav Danek 216.?.?.?

"Možno to povedal preto, lebo vedel, že do takého veľkého počtu by ani nevedel dopočítať."


Tak tohle byl zacatek vysmoleneho clanku.....dal jsem to uz nemohl cist [naštvaný]

47890

4.4.2005 11:18

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

abel 81.?.?.?

Reakce na 47890

No, já jsem to statečně přečetl, protože coby překladatel jsem na podobné hrůzy zvyklý (ne od sebe!). A je to škoda, mohl to být dobrý článek, kdyby ho přeložili (napsali?) líp. Protože demokracie se skutečně nenápadně a pomalu mění v totalitu. Po pádu komunizmu je to ale bohužel logické, už nemá žádnou protiváhu, žádného soupeře, na nějž bylo třeba brát zřetel, a zachovávat demokratické dekórum, aby mohl být soupeř obviňován z porušování lidských práv. Kapitalizmus odhodil nepotřebnou masku. Od totalitních režimů se velmi dobře naučil vydávat omezující opatření vlastně za opatření, která mají lidi chránit. Pod záminkou boje proti terorizmu, "pedofilii" a já nevím jakým ještě hrozbám se bude postupně ukrajovat z občanských práv a svobod, které jsme za železnou oponou Západu tolik záviděli.

47917

6.4.2005 21:47

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Šeďa 82.?.?.?

Reakce na 47917

O.K.

48203

7.4.2005 17:31

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Josef 12.?.?.?

Reakce na 47917

Vedet , co prekladat!
Tesi mne, ze vsichni tady mate obavy o moji svobodu, a svobodu mych spoluobcanu v USA! Ale prave diky prekladatelum mate zamlzene bryle! Definitivne USA maji problemy, ale snazi se je alespon resit, na rozdil od osttnich, kde hodne lidi chyby ve svych zemich ani nevidi!
V dobe internetu se orientovat je opak cesty k socialismu. Tehdy nebyly zadne zpravy a dnes jich je moc! Dalsi problem je, ze lide rychle zapominaji a mysli si, ze s komunisty se da vyjednavat a Schroeder si mysli, ze kdyz doda Cine vojenske Hi-tech zbrane a technologii, ze zachrani potapejici se ekonomii Nemecka. A Cesi si mysli, ze vstupem do EU se stanou svetovou velmoci a vsichni dohromady si mysli, ze USA jsou imperialiste a chteji dobivat ciza uzemi. Pritom tyto ambice ma Cina, ale ta je komunisticka - ta muze! Nikomu nedojde, ze USA nikdy zadne kolonie nevlastnily a navic sami jsou byvala kolonie, ktera se vyskubla evropskym mocnostem a takovi Francouzi to do dnes nemohou pochopit a stale jsou s USA v diplomatickem boji a valci prozatim jen proti americkym turistum. Anglicane a Spanele si leci komplex menecenosti z umirajicich imperii a vsichni dohromady cekaji, az se USA ekonomicky slozi. Neonaciste boduji upozornovanim, ze k vuli USA uz prohrali dve svetove valky, pri naboru novych clenu!

48310

7.4.2005 19:31

Faktická poznámka

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48310

>.... USA jsou imperialiste a chteji dobivat ciza uzemi.
>Pritom tyto ambice ma Cina, ale ta je komunisticka - ta
>muze! Nikomu nedojde, ze USA nikdy zadne kolonie
>nevlastnily a navic sami jsou byvala kolonie, ktera se
>vyskubla evropskym mocnostem ...

Nějak tomu Vašemu textu nerozumím, a domnívám se, že svým příspěvkem Spojené státy nejen podceňujete, ale že dokonce zkreslujete organizační a vojenské výdobytky, kterých US armáda i ve Vašem zájmu za poslední století vybojovala.

Tak se raději zeptám, jestli dovolíte, drahý pane.

1. Jaké konkrétní imperialistické ambice a chutě na dobývání cizích území má Čína? Vyjmenujte prosím 5 případů, kdy za období od roku 1775 do roku 2005 Čína vedla války mimo své území s cílem vojensky obsadit cizí území a okupovat je. Pro srovnání, zkuste pak prosím vyjmenovat 5 případů, kdy za období od roku 1775 do roku 2005 Spojené státy americké vedly válku mimo své území s cílem vojensky obsadit cizí území a okupovat je.

48321

7.4.2005 19:41

--- dokončení faktické poznámky ---

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48310

Koloniální systém, podle kterého je území kolonie z právního hlediska nesvéprávnou državou koloniální velmoci, samozřejmě USA nikdy neuplatňovaly - proč taky.

V systému globální ekonomiky jsou totiž koloniální soustavy neefektivní příteží, a vzdálené území se daleko lépe než tradiční koloniální metodou kontroluje moderními metodami úvěrování státní ekonomiky, zahraničního dluhu, resp. metodou projekce vojenské moci za hranice všedních dnů.

Pokud jde o budování kolonií, USA vždy místo koloniálního proektorátu učinily původnímu vlastníkovi území obchodní nabídku na dlouhodobý pronájem území, kterou druhá strana kontraktu s potěšením a ve svém vlastním zájmu ještě ráda přijala. naprosto stejně postupovala ve 20. století koloniální velmoc Velká Británie, mimochodem.

Z poslední doby jsou takovýmito vzájemně výhodnými dohodami zajištěny např. vojenské základny Guantanámo, Diego Garcia, Okinawa, Osan, Keflavik, Ramstein, a cca 211 dalších základen rozesetých po planetě Zemi. Máte snad dojem, že za plotem těchto základen platí zákony a výkonná moc kubánská, britská, japonská, jihorokejská, islandská, německá ... nebo na oněch územích platí zákony americké a na jejich prosazování dohlíží výkonná moc americká?

P.S. O Iráku a Afghanistánu, kteréžto dvě země do výše uvedeného schématu nespadají, zase někdy jindy.

48323

7.4.2005 20:28

RE: --- dokončení faktické poznámky ---

Josef 12.?.?.?

Reakce na 48323

Guantanámo, Diego Garcia, Okinawa, Osan, Keflavik, Ramstein, a cca 211 dalších základen rozesetých po planetě Zemi.
----------------------------------------------------
Jestlize vojenske zakladny povazujete za okupacni uzemi, tak Vam musim dat za pravdu! A v cinskem pripade pritomnost jejich armady ve Vietnamu a Korei se nada poprit. Momentalni schvaleni utoku na Tajwan komunistickym politbyrem se mi osobne take nelibi! Spojeni Tajwanu s Cinou, kdyby nebyla komunisticka by se me nedotklo!

48329

7.4.2005 20:48

RE: --- dokončení faktické poznámky ---

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48329

Zkusím se Vás tedy zeptat ještě jednou, drahý pane, možná jsem se nevyjýdřila dostatečně jasně:

Jaké konkrétní imperialistické ambice a chutě na dobývání cizích území má Čína? Vyjmenujte prosím 5 případů, kdy za období od roku 1775 do roku 2005 Čína vedla války mimo své území, během které vojensky obsadila cizí území a okupovala je po dobu delší než 1 rok. Pro srovnání, zkuste prosím vyjmenovat 5 případů, kdy za období od roku 1775 do roku 2005 Spojené státy americké vedly válku mimo své území, během které vojensky obsadily cizí území a okupovaly je po dobu delší než 1 rok. (Doufám, že oceňujete, jak jsem Vám odpověď proti původní verzi nyní usnadnila)

Přítomnost čínských vojáků ve Vietnamu a v Koreji nijak nezpochybňuji. A nikde v mém textu ani netvrdím, ani nenaznačuji, že bych kladla rovnítko mezi okupaci a existenci vojenské základny na řádně pronajatém území. Nepodsouvejte mi prosím svá přání a fantazie, pane, a přečtěte si znovu, co jsem Vám napsala.

Nijak nepopírám fakt, že americký systém globálních vojenských základen má v kombinaci s americkým ekonomickým systémem mnohé vlastnosti, které jej činí superiorním proti jakémukoliv imperiálnímu systému 19. či 20. století. Narozdíl od Vás se za tuto superioritu USA nejen nestydím a nezamlčuji ji, ale jsem v jistém smyslu spokojená s tím, že z mých daňových peněz takovýto historicky nebývalý celoplanetární systém funguje tak efektivně, a tak účinně. [smích]

48330

7.4.2005 21:20

RE: --- dokončení faktické poznámky ---

leho 64.?.?.?

Reakce na 48330

Alzbeto, muzeme treba jmenovat Vietnam ci Koreu a samozrejme podporu vselijakych pochybnych rezimu po celem svete vyvazenim zbrani. Ostatne, kam vstoupila noha americkeho vojaka bylo temer vzdy nasledovano ekonomickym rozvojem a blahobyt obyvatel sel zpravidla nahoru a nikdy dolu. Take smer uteku emigrantu byl spise temer vzdy do zony okupace americke armady nez naopak. A pote kdyz armada odesla, tak nasledoval drive ci pozdeji rozvoj demokraticke spolecnosti mirovou cestou, coz o byvalych komunistickych zemich rici zpravidla nikdy nemuzeme.

48334

7.4.2005 21:22

RE: --- dokončení faktické poznámky ---

leho 64.?.?.?

Reakce na 48334

>mirovou cestou, coz o byvalych komunistickych zemich rici
>zpravidla nikdy nemuzeme.

...mel jsem na mysli hlavne zeme tretiho sveta...

48335

7.4.2005 21:28

RE: --- dokončení faktické poznámky ---

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48334

Ale jistěže, pane. Ale my se zde nebavíme o blahobytu, vyvolaném vstupem nohy amerického vojáka do cizí země.

Rozprava je, pokud vím, o názoru pana Josefa, který hledá imperiální počínání v Číně, a který přitom z důvodů pro mne nepochopitelných ignoruje velmi úspěšné a inovativní budování světového impéria amerického.

Já jsem naopak ochotna dát Americe za vytváření amerického impéria kredit, a nemám pocit, že bych se v této věci měla spolu s americkými daňovými poplatníky oproti jiným zemím a jejich imperiálním snahám nějak hrbit.

48338

15.4.2005 16:14

RE: --- dokončení faktické poznámky ---

Peter 84.?.?.?

Reakce na 48334

menuj, prosim, jednu zemi kde by nastal blahobyt po US invazi.

49206

7.4.2005 21:24

RE: --- dokončení faktické poznámky ---

Josef 12.?.?.?

Reakce na 48330

Mila damo !
Hrajete si se slovicky!
Nepsal jsem o obsazovani cizich uzemi Cinou, ale o ambicich! Doslova: ""A Cesi si mysli, ze vstupem do EU se stanou svetovou velmoci a vsichni dohromady si mysli, ze USA jsou imperialiste a chteji dobivat ciza uzemi. Pritom tyto ambice ma Cina, ale ta je komunisticka - ta muze! Nikomu nedojde, ze USA nikdy zadne kolonie nevlastnily a navic sami jsou byvala kolonie""!
----------------------------------------------------------
Jestlize nekdo se pripravuje v manevrech s Ruskou Fedetraci trenovat ne vylodeni se na Tajwan a pobliz Tajwanu, tak si to vykladam jako ambice! Pokud pokladate pritomnost Cinanu v jizni Americe, v Panamskem pruplavu a v Kanadske Alberte ciste jako obchodni zajem, tak chapu Vas nazor. Ja to zase vidim jako expanzi komunismu a proto se rozchazime v nazorech. Jestli pokladate okupaci NSR, nebo Japonska (obe okupace trvaly 5 a 7 let) za ziskani kolonii, tak jsem zase na opacnych koncich nazoru!

48336

7.4.2005 21:41

RE: --- dokončení faktické poznámky ---

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48336

Se slovíčky si nehraji, narozdíl od Vás, pane Josefe.

Nazývám pouze věci pravými jmény.

Každá světová velmoc dělá imperiální (chcete-li, globální) politiku. Pokud ji nějaký stát nedělá, a prohlašuje přitom sám sebe za světovou velmoc, pak takovýto stát pouze předstírá, že je globální mocností, ačkoliv takovouto mocností ve skutečnosti není.

Podle mého názoru USA dělají v zásadě mírovou a demokratickou globální politiku. Dělají tuto politiku ve světě, kde si všechny země jdou vzájemně po krku, a kde přátelská dohoda spojenců platí jen do doby, dokud se to oběma spojencům hodí. Součástí této mírové politiky USA je i pokračování míru jinými prostředky (např. v Iráku), selžou-li předchozí diplomatické a finanční tlaky na prosazování životního zájmu USA na americkém modelu demokracie a svobodného trhu.

Vaše pokusy znevažovat úsilí amerických dobrovolníků v uniformách US Army, Navy, Marines a Air Force (kteří pokládají své životy za hranicemi USA i za Vás a Vaše svobody, pane Josefe), vaše úsilí zavírat oči před tím, že Amerika dělá politiku v zájmu amerického (a tedy i Vašeho) globálního impéria, a ukazovat místo toho prstem na podivné mocnosti třetího řádu, jako je třeba Čína, pokládám z Vaší strany za vysloveně trapné a nedůstojné.

48342

7.4.2005 22:07

RE: --- dokončení faktické poznámky ---

Josef 12.?.?.?

Reakce na 48342

Mila Damo!
Vy si nehrajete se slovicky , vy me primo vnucujete nazory, ktere jsem nikde nanapsal!
Jak Vas napadla tato myslenka?:
""Vaše pokusy znevažovat úsilí amerických dobrovolníků v uniformách US Army, Navy, Marines a Air Force (kteří pokládají své životy za hranicemi USA i za Vás a Vaše svobody, pane Josefe), vaše úsilí zavírat oči před tím, že Amerika dělá politiku v zájmu amerického (a tedy i Vašeho) globálního impéria, a ukazovat místo toho prstem na podivné mocnosti třetího řádu, jako je třeba Čína, pokládám z Vaší strany za vysloveně trapné a nedůstojné.""
To jste si na me vymyslela a jestlize sireni svobody po svete pokladate za imperialismus to je Vase vec, ja si to nemyslim.
Jestlize rinceni zbrani v Cine pokladate za treti tridu ja ne !

vhttp://www.drudgereport.com/flash3rc.htm

48347

7.4.2005 22:22

RE: --- dokončení faktické poznámky ---

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48347

>Jak Vas napadla tato myslenka?:
> ""Vaše pokusy znevažovat úsilí amerických dobrovolníků v
>uniformách US Army, Navy, Marines a Air Force (kteří
>pokládají své životy za hranicemi USA i za Vás a Vaše
>svobody, pane Josefe), vaše úsilí zavírat oči před tím, že
>Amerika dělá politiku v zájmu amerického (a tedy i Vašeho)
>globálního impéria, a ukazovat místo toho prstem na podivné
>mocnosti třetího řádu, jako je třeba Čína, pokládám z Vaší
>strany za vysloveně trapné a nedůstojné.""

Nedostatek nadšení je při čtení Vašich textů očividný. Nečetla jsem zde od Vás jediné slovo, kterým byste ocenil počínání amerických vojáků při boji za mír ve světě jinými prostředky. naopak, jejich počínání ignorujete, a tím podle mne znevažujete.

Možná se ale mýlím, pane Josefe....

Chcete-li se vyjádřit na adresu amerických ozbrojených sil, máte možnost mi nyní odpovědět způsobem, který není pro US vojska znevažující, a který vyzdvihuje úsilí amerických dobrovolníků v
uniformách US Army, Navy, Marines a Air Force, pokládajících své životy za hranicemi USA i za Vás a Vaše svobody, pane Josefe.

Prosím, máte možnost: [oči v sloup]

48353

7.4.2005 23:19

RE: --- dokončení faktické poznámky ---

Josef 12.?.?.?

Reakce na 48353

Mila Damo!
Mam z Vas strach!
Dala jste mi dalsi slohovou ulohu! (Nejste povolanim ucitelka nebo profesor)? Ja ve slohovych cvicenich nevynikal a proto ten strach!
Jak jste poznala, ze nejsem nadseny ve svych uvahach? V me originalni uvaze dekuji ctenarum za jejich obavy o Spojene Staty a ujistuji je , ze sice neni v USA vse perfektni, ale ze se s tim snazi alespon vyporadat a upozornil jsem je, ze jsou na svete demokracie kde to je horsi a aby o USA nemeli strach. To je vse! Jestli jste to pochopila opacne, tak je to ciste asi z duvodu meho nedostatku nadseni! Ani to nechapu!
Na ozbrojene sily USA nedam dopustit a podporuji je nejen svymi danemi, ale pridal jsem i na zbirku na portable airconditionings a ted muzete jestli chcete take pridat vojakum na kafe jako ja:

http://www.ksfo560.com/goout.asp?u=http://www.moveamericaforward.org

Kliknete na leve strane Coffee for troops

48364

7.4.2005 23:31

RE: --- dokončení faktické poznámky ---

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48347

Pane Josefe,

Tipnul jste si to správně. Zabývám se výchovou nezvedených hochů a dívek v oboru Political Science na jistém soukromém ústavu. Předtím jsem jako civil s rodinným příslušníkem strávila 3 roky v Osanu (viz http://www.osan.af.mil/), a rovněž nějaký čas v Evropě, mimo jiné.

Od návratu do USA v roce 2001 se nějak nemohu zbavit nánosu cynického realismu, zejména pak při při pohledu na všechny českoamerické hurávlastnece, zabalené po 9/11/2001 po uši do americké vlajky.

On by z nich ten patriotismus vyvál, kdyby měli vzít do ruky pušku, a něco pro ten mír ve světě a porozumění mezi národy udělat!

Pokud jsem Vám v diskusi nějak přišlápla brka, tak se na mne nezlobte. Už jsem prostě taková.

[smích]

48371

7.4.2005 23:46

RE: --- dokončení faktické poznámky ---

Josef 12.?.?.?

Reakce na 48371

Vazena Alzbeto!
Dekuji, ze jako expert jste se mnou ztravila cas na vymenu nazoru!
Good Luck preje Josef!

48380

8.4.2005 21:08

RE: --- dokončení faktické poznámky ---

oji 62.?.?.?

Reakce na 48371

Jako hurávlastenec mi připadáte Vy.

A jestli chcete válčit, tak myslím že by Vám to US Army umožnila.
Jinak jsou ty Vaše řeči tak trochu nafoukané.

48498

7.4.2005 22:35

RE: --- dokončení faktické poznámky ---

Lev 82.?.?.?

Reakce na 48342

Podle mého názoru USA dělají v zásadě mírovou a demokratickou globální politiku.No to snad nemyslite vazne Alzbeto. Jsem rad, ze to je jen vas "nazor" - jak uvadite...... Dělají tuto politiku ve světě, kde si všechny země jdou vzájemně po krku, a kde přátelská dohoda spojenců platí jen do doby, dokud se to oběma spojencům hodí. Součástí této mírové politiky USA je i pokračování míru jinými prostředky (např. v Iráku),jinymi prostredky ?? a v Iraku ?? jaky je ten "jiny" prostredek ??...... selžou-li předchozí diplomatické diplomaticke ??,okupaci rikate "diplomacie" ?? a vsechny lzi z Bileho domu povazujete za diplomacii a k tomu jeste globalni ?, prece nechcete, abych nad vami citel litost Alzbeto, i kdyz to vypada, ze mate prinejmensim akademicke vzdelani a finanční tlaky na prosazování životního zájmu USA na americkém modelu demokracie a svobodného trhu.americky model demokracie ??, velmi siroky pojem

Nejak vam prestavam rozumet Alzbeto, i kdyz musim podotknout, ze jsem vam nerozumel predtim ! Neco je zde "fishy" nezda se vam ?

Apropo, copak asi je, s tou nasi ubohou, ale inteligentni "Marketou" ?! Nejak se nam po tom prusvihu, prestala na Zvedavci objevova. Tim jsem si jen potvrdil, ze jsem mel v tom clonovani s vama dvema pravdu, "ze ano ....", rekl by pan leho [velký smích] - Lev

48354

7.4.2005 22:49

RE: --- dokončení faktické poznámky ---

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48354

Drahý pane Lve,

Co se děje s paní Markétou, to opravdu nevím. Zkuste jí zde nablindt napsat, třeba se ozve ...

Pokud jde o mne a moje názory Vámi zde citované:

Vyjděte prosím z toho, že každý stát světa hájí své vlastní zájmy. Nic více, nic méně.

Okupace Iráku armádou Spojených států amerických (+ 37 albánskými spojenckými vojáky, mimo několik dalších koaličních spojenců) je z tohoto hlediska pokračováním amerického boje za mír jinými prostředky, konkrétně pak prostředky vojenskými.

Tento výrok neříká nic o tom, zda je americký boj za mír shledáván bojem za mír ostatními státy světa. Dokonce bych řekla, že z pohledu států, majících zájmy protichůdné zájmům USA, je americký boj za mír na Středním Východě, pokládán zcela legitimně za nelegální americkou agresi.

Zda se ode dneška za dvacet let budou naše děti učit o II. irácké válce jako o boji za mír, nebo naopak jako o příkladu nelegální americké agrese, závisí na tom, kdo II. iráckou válku vyhraje.

Domníváte-li se, že v Iráku (případně, v jiných částech světa) nejde o boj Američanů za mír ve světě, pak je třeba si položit otázku, o co tedy jde, a rovněž pak otáýzku, zájmy jakého státu takovýmto názorem zastáváte.

Konečně pak, je třeba si položit otázku, zda jste v zájmu svém a v zájmu svých dětí ochoten důsledky zastávání tohoto názoru nést.

48357

7.4.2005 23:24

RE: --- dokončení faktické poznámky ---

Lev 82.?.?.?

Reakce na 48357

Alzbeto, prominte, ale myslel jsem si, ze jste na tom lip, ale zklamala jste me ! [naštvaný] To co zde pisete, nama uz ZADNOU logiku:

"Domníváte-li se, že v Iráku (případně, v jiných částech světa) nejde o boj Američanů za mír ve světě, pak je třeba si položit otázku, o co tedy jde, a rovněž pak otáýzku, zájmy jakého státu takovýmto názorem zastáváte".

Prominte mi prosim moji smelost Alzbeto. Podle toho, co po vas ctu, je videt, ze oplyvate siroukou škalou, slovni zasoby, ale podle me, jsou to pouhe fraze.

Ne Americanum draha Alzbeto jde ve svete o "mir", ale jen !! Bilemu domu. Prave je to smula, ze ten proklety Bily dum, sedi v USA. A ten vas "mir", je pro me jen - mit kontrolu, nad prirodnimi zdroji ve svete ! Neni k tomu treba dlouhosahleho vysvetlovani, nebot ( jako "zena" ) urcite vite, ze v jednoduchosti je krasa. [mrknutí jedním okem]

48366

7.4.2005 23:52

Alžběto,

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 48357

nezlobte se, ale musím se Vás zeptat: pochopil jsem to správně, že Vy, Alžběta, považujete americkou válku v Iráku za pokračování boje za mír jinými prostředky? Není to Vámi pracovně (z nějakého důvodu) zaujímané stanovisko pro účel debaty?

48381

7.4.2005 23:41

RE: --- dokončení faktické poznámky ---

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48354

Vážený pane Lve,

Vzhledem k tomu, že zdejší software neumožňuje už dále odpovídat na Váš text z 07.04.05 23:24, odpovídám reakcí na Váš předchozí příspěvek. Snad si to dohledáte.

Podle mého názoru, pane Lve, nevidíte jednu zásadní věc. G.W.Bush je legálně zvoleným prezidentem USA. Je tedy i prezidentem mým, přestože já jsem pro něj nehlasovala, a hlasovat bych nikdy ani neměla v úmyslu. Stejně tak je G.W., jak se zdá, i prezidentem vaším.

Provede-li spolek okolo G.W.Bushe nějaké nepřístojnosti (a jako že podle mne provádí), je třeba jej za to kritizovat, a případně pohnat k zodpovědnosti. Nebyl by to první prezident USA, který byl pohnán k zodpovědnosti za porušování platných zákonů, že.

Nicméně, ať už říkám o G.W.Bushovi cokoliv, je to můj prezident, a já nesu před zbytkem světa spoluzodpovědnost za to, zda bude i zítra nadále v úřadu. V tomto smyslu patřím i já mezi spolupachatele Bushovy politiky, úplně stejně, jako patřili Němci na počátku 30. let mezi spolupachatele politiky Hitlerovy.

A, kromě toho, ještě jedna velmi podstatná poznámka, pane Lve. US armáda v žádném případě není totéž, co G.W.Bush, resp. totéž, co White House. Pokud se prezident rozhodne uctít dobrovolníky v Iráku na Den díkůvzdání gumovým krocanem, resp. pokud si někdo hraje na pilota po 30-km cestě ze San Diega na palubu USS Abraham Lincoln, nepokládám to za respekt prezidenta USA k ozbrojeným silám.

OK?

48378

8.4.2005 0:27

RE: --- dokončení faktické poznámky ---

Lev 82.?.?.?

Reakce na 48378

Jezisikristepanenanebesich Alzbeto, to co zde uvadite, ve dvou odstavcich, jsou dva !! ( 2 ), protikladne póly ! Vas prvni odstavec:

Nicméně, ať už říkám o G.W.Bushovi cokoliv, je to můj prezident, a já nesu před zbytkem světa spoluzodpovědnost za to, zda bude i zítra nadále v úřadu. V tomto smyslu patřím i já mezi spolupachatele Bushovy politiky, úplně stejně, jako patřili Němci na počátku 30. let mezi spolupachatele politiky Hitlerovy.

Prominte, ale co zde uvadite je hloupost ! Ja za nejakeho G.W.Bushe neberu zadnou zodpovednost a sice za a) nevolil jsem ho ! a nemohu rict, ze to je "muj president". Ano, je to pouze prezident Spojenych Statu SeveroAmerickych, chcete-li. a za b) nemohu, ve Svete prokazat hrdost ke "svemu" presidentovi, jelikoz je celoSvetove znamo, ze je lhar ! a tim bych se stavel na jeho uroven. ( pokracovani )

48382

8.4.2005 0:30

RE: --- dokončení faktické poznámky ---

Lev 82.?.?.?

Reakce na 48378

( dokonceni )

Vas druhy odstavec:

A, kromě toho, ještě jedna velmi podstatná poznámka, pane Lve. US armáda v žádném případě není totéž, co G.W.Bush, resp. totéž, co White House. Pokud se prezident rozhodne uctít dobrovolníky v Iráku na Den díkůvzdání gumovým krocanem, resp. pokud si někdo hraje na pilota po 30-km cestě ze San Diega na palubu USS Abraham Lincoln, nepokládám to za respekt prezidenta USA k ozbrojeným silám.

No a tady v tomto odstavci vehementne ODHALUJETE, ( ne obhajujete, jen pozor, at si to spravne prectete, staci zamenit jedno pismenko a muze byt ve svete valka, "ze ano ....." rekl by pan leho [velký smích] ), "sveho" prezidenta, jaky je to ubozacek, neli blbecek. A pak si nejak nepamatuji, ze by byli v Iraku nejaci US dobrovolnici, vy snad ano ? Pro me to jsou v celku dobre placeni "dobrovolni" zoldaci.

Vite Alzbeto, ze mi pripadate, jako ze vite o cem pisete, ale ja zase nevim, do ktere "slozky" mam vas zalozit a to me prevelice trapi. - Lev

48383

8.4.2005 0:54

RE: --- reakce na 08.04.05 00:30 --- Vážený pane Lve!

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48354

Vy jakožto jeden Lev a Král zvěře samozřejmě můžete dělat, že G.W.Bush není Váš prezident. Koneckonců, lze se zařídit i podle některých US cestovních kanceláří, které doporučují Američanům, aby v kritické chvíli předstírali, že jsou Kanaďané ...

Proč ale ta maškara? Proč žít ve lži a tvářit se, že se mne americká politika netýká? Kamkoliv přijedete mimo hranice USA - třeba i do toho Vancouveru v BC, kde rozdíl oproti Seattle není viditelný ani podrobným pohledem zkoumavého oka - všude, doslova všude se na Vás dívají jako na člověka z Ameriky, jehož prezidentem je George W. Bush, a očekávají od Vás, že k jeho skutkům zaujmete stanovisko.

Nebesa nedopusť, pokud by snad USA dostaly v blízkovýchodním konfliktu na frak. Pak se vítězové nebudou ptát, zda jste Bushe volil nebo ne. Byl byste pak v očích zbytku světa příslušníkem národa, který to na Blízkém Východě projel, a na kterém si vítězové by si vítězové hojili své rány.

Hranice mezi bushity a teroristy se v posledních měsících uzavírá, jak ukázal např. zkušební balónek v cause Terri Schiavo. Není vyloučeno, že k teroristům spadne z pohledu bushitů podstatná část nezávislých amerických soudců, příznivci ACLU, všichni co nejsou pro-life, a možná nakonec i katolíci nebo jiné levicové živly. I Vy si, pane Lve, budete nakonec muset položit otázku, zda jste s G.W.Bushem a jeho republikány, nebo zda jste s opozicí a tedy i s těmi, koho Bush & spol pokládá za teroristy.

48384

8.4.2005 1:21

RE: --- reakce na 08.04.05 00:30 --- Vážený pane Lve!

Lev 82.?.?.?

Reakce na 48384

Jen zkracene Alzbeto: nejsem angazovany v zadne politicke strane, nechodim volit a z opatrnosti nechodim ani hrat do kostela Bingo. Dnes a nebo lepe napsano - nyni, je situace takova, jelikoz hodne casto cestuji Evropa, USA a zpet, tak se skromne musim priznat, ze mam obavy v Evrope, pochopitelne a hlavne, v Ceske republice, se nejak priznat, ze jsem US citizen a ze ziju v USA, aby na me nahodou, nekdo neplivl, coz se mi uz malem stalo, kdyz jsem se asi pred rokem tazal v jedne ceske restauraci cisnika, kde je SPUSA ( Svaz Pratel USA ), ze pry ma byt tady nekde na teto ulici a ze tam maji mit klubovnu. No a mily cisnik mi dal takovou odpoved na USA, ze me mrazilo v zadech. Cili, Bily dum s "mym" milym presidentem, za ktereho bych mel brat zodpovednost mila Alzbeto - podle vas, mi neudelal moc dobrou reputaci ve svete - Bohuzel !

48387

8.4.2005 4:53

RE: --- reakce na 08.04.05 00:30 --- Vážený pane Lve!

dusan 70.?.?.?

Reakce na 48384

Nebesa nedopusť, pokud by snad USA dostaly v blízkovýchodním konfliktu na frak.

Alzbeta

US vojaci na frak od Arabu nedostanou, ale ta "pata
kolona pseudoamericanu", ta znici Ameriku a udela
se sveta anarchismus. Tech vecnych stouralu, nespo-
kojencu, brblacu. Tech samozvanych politiku. Ze ano,
mila pani Alzbeto?

48398

11.4.2005 5:11

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

dusan 70.?.?.?

Reakce na 48310

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu... Reagovat07.04.05 17:31

Vedet , co prekladat!
Tesi mne, ze vsichni tady mate obavy o moji svobodu, a svobodu mych spoluobcanu v USA! Ale prave diky prekladatelum mate zamlzene bryle! Definitivne USA maji problemy, ale snazi se je alespon resit, na rozdil od osttnich, kde hodne lidi chyby ve svych zemich ani nevidi!
V dobe internetu se orientovat je opak cesty k socialismu. Tehdy nebyly zadne zpravy a dnes jich je moc! Dalsi problem je, ze lide rychle zapominaji a mysli si, ze s komunisty se da vyjednavat a Schroeder si mysli, ze kdyz doda Cine vojenske Hi-tech zbrane a technologii, ze zachrani potapejici se ekonomii Nemecka. A Cesi si mysli, ze vstupem do EU se stanou svetovou velmoci a vsichni dohromady si mysli, ze USA jsou imperialiste a chteji dobivat ciza uzemi. Pritom tyto ambice ma Cina, ale ta je komunisticka - ta muze! Nikomu nedojde, ze USA nikdy zadne kolonie nevlastnily a navic sami jsou byvala kolonie, ktera se vyskubla evropskym mocnostem a takovi Francouzi to do dnes nemohou pochopit a stale jsou s USA v diplomatickem boji a valci prozatim jen proti americkym turistum. Anglicane a Spanele si leci komplex menecenosti z umirajicich imperii a vsichni dohromady cekaji, az se USA ekonomicky slozi. Neonaciste boduji upozornovanim, ze k vuli USA uz prohrali dve svetove valky, pri naboru novych clenu!

Josef -- 12.?.?.?


Toto
je asi nejchytrejsi prispevek co byl zaslan do Zvedavce.
Tak veci presne vidim i ja. Opravdu gratuluji pane Josefe.


48745

11.4.2005 5:06

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

dusan 70.?.?.?

Reakce na 47917

Protože demokracie se skutečně nenápadně a pomalu mění v totalitu.


abel

A vite proc, moudry muzi ?
Nezda se vam nekdy, ze lide demokracii nerozumi, ci
ji dokonce hrube zneuzivaji ???

48744

4.4.2005 20:18

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Karel Infeld Prachensky 194.?.?.?

Reakce na 47890

Tak to jsme na tom stejně, pokud je v demagogickém článku kritizována demagogie, je to jako by zahradníka dělal kozel.

47932

7.4.2005 17:32

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Josef 12.?.?.?

Reakce na 47932

vedet jak a co prekladat! - pokracovani
Kanadane se snazi ziskat prizen u EU odmitnutim raketove obrany. A Americane sice uz vymysleli plovouci radary umistene na more misto do Canady, ale neni mozne technologicky zvladnout, aby se zjistilo, ktera raketa poleti na Montreal nebo Toronto a propustit ji a ktera poleti na Washington, New York -a tu sestrelit. A Americane o vsech techto statech mluvi jako o spojencich a o euroatlanticke spolecne kulture se stejnymi koreny! Potom americky turista jede do Evropy videt gotiku a hrady zamky muzea a vzhledem k jeho kulturnim zajmum o politice nic oc nevi. Mysli si, ze jede ke spojencum a je mu divne, ze po zeptani se na smer cesty je posilan opacnym smerem a ze v taxikach a restauracich je napadan kvuli volbe presidenta. Pak je jasne, ze americky turista kdyz o politice nic nevi a potka ho Trodas, ze americany poklada za blbe, jak taga! A ty blba taga odnesou ted i Kanadane, protoze cestovni kancelare doporucuji se v Evrope vydavat za Kanadany! Tak si to preberte!

48311

7.4.2005 19:35

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Lev 82.?.?.?

Reakce na 48311

No vidite pane Josefe. To, ze jsou Americti turiste pranyrovani v Evrope, zvlast ve Francii, je SPATNA reprezentace americkych politiku Bileho domova pro postizene a tim jsou i postizeni US turiste. Velmi jednoduche, ne ? Kdo vlastne dnes dela US zahranicni politiku ? No ted tam mame dosazenou nejakou "Rýžovou", byvalou našeptávačku, pana z křoví.

48322

6.4.2005 17:43

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 47890

>Tak tohle byl zacatek vysmoleneho clanku.....dal jsem to uz
>nemohl cist
Tak jak víte, že článek byl vysmolený, když jste četl jen začátek?

48164

4.4.2005 4:09

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?U.S. Behind Original Iranian Nuclear Program

THEN - The Shah
NOW - The Mullahs
U.S. Pushed Iran to build Nuclear Plants years ago with none
other than Cheney, Rumsfeld and Wolfowitz even then at the controls

"In 1975, as secretary of state, Kissinger signed and circulated National
Security Decision Memorandum 292, titled 'U.S.-Iran Nuclear Cooperation,'
which laid out the administration's negotiating strategy for the sale of nuclear
energy equipment projected to bring U.S. corporations more than $6 billion...
[Even then] Cheney, Rumsfeld and outgoing Deputy Secretary
Paul Wolfowitz held key national security posts."

Co vlasten v ramci ,tak zvane demokracie a svobody tisku ve zkutecnosti cteme za lzi ,vetsi,ci mensi?
Zde,nahore muzete cist mjak ten gang politiku,neocon,neboli zidu ,jak se stale na neco prejmenovavaji,aby oblbovali verejnost a pri tom zotrocovali svet ,dle "boziho vnuknuti" ,ktery mel in All Capone a s nim mnoho jinych gansteru ,az po Lanskeho,co zaplatil jinemu gansterovi volby (Rosenfeltovi-Roosveltovi )a pritom odrovnali konkurenta,co muze svet od nich ocekavat.
Spravne rekl ,jeden velice chytry clovek,ze "demokracie je predposlednim stupinkem k totalite." a tam smeruje dnesni svet,spehovani vsude a na kazdem kroku,sbirani informaci o kazdem a o vsem,lide ,produktivni jsou nehorazne okradani,lide neproduktivni si ziji ,jak lordi,dalsi a dalsi dane se uvaluji na kde co,lide ve mestech se uz boji vyjit na ulici a jsou oblasti ,kde je dnes pro obycejneho smrtelnika velmi nebezpecno,pritom ,cely svet se nesmyslnou valkou o moc zamoruje radiaktivitou,pitne vody ubyva,tak ,jak i ryb v mori.

47895

4.4.2005 21:19

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

leho 64.?.?.?

Reakce na 47895

>U.S. Behind Original Iranian Nuclear Program

A U.S. take zpusobily katastroficke tsunami v Indonesii? Mam pocit, ze to tady nekdo navrhoval. Mozna byste nam, Roberte, mohl napsat, za co vlastne U.S. nemohou, bylo by to urcite o hodne strucnejsi, ze ano...

47942

4.4.2005 4:16

Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna

leho 64.?.?.?

ci hnuti Taliban ma clanek naprostou pravdu. Z minulosti by o USA mohli taktez mluvit Hitler a Mussolini s jejichz armadami a nohsledy bylo nalozeno nesrovnatelne hure nez s nynejsimi neprateli. Proc autor clanku nejde zit treba to Severni Koreje nebo Iranu? Tam by se mohl daleko lepe a aktivneji bojovat proti Velkemu Satanu...

47896

4.4.2005 8:41

RE: Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna

Baldwin de la Troville baldwin (zavináč) hackermail (tečka) com 62.?.?.?

Reakce na 47896

Chtěl jsem se Vás zeptat, v čem je rozdíl v židí v severní Korei a v USA? Asi jenom v tom, že v KLDR vás bezdůvodně rovnou zasřelí, v USA vás jenom zavřou na 200 let. Zkuste jednou při psaní jsem použít rozum.

47907

4.4.2005 20:20

RE: Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna

Karel Infeld Prachensky 194.?.?.?

Reakce na 47907

Antiamerikanisté se často ohánějí důkazy, tak nám nějaký uvěďte!

47934

6.4.2005 21:59

RE: Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna

Šeďa 82.?.?.?

Reakce na 47934

Vrať se na zem a čti pozorně text těch současných americkofilných sdělovacích prostředků! Stačí si jen představit, že by si vymysleli, že u nás vyrábíme zbraně hromadného ničení a "vletěli" k nám!?!? Ujišťuji vás, že by tu bylo mnohem víc mrtvých jako v roce 1968 - jen se podívejte do býv. Jugoslávie, Afganistánu, nebo teď do Iráku: Všude tam je stopa "kočičího drápu USA"! Jaké bys chtěl ještě důkazy? Jó, ještě mohu uvést genocidní misi USA ve Vietnamu!

48206

4.4.2005 21:22

RE: Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna

leho 64.?.?.?

Reakce na 47907

>Chtěl jsem se Vás zeptat, v čem je rozdíl v židí v severní
>Korei a v USA?

Napriklad v USA maji problem s nadvahou, v Koreji zase jsou lidske geny pomalu meneny tak, ze lide vyrustaji mensi a slabsi z duvodu podvyzivy. Podle me dost podstatny rozdil, ze ano...

47943

6.4.2005 20:18

RE: Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna

TS 213.?.?.?

Reakce na 47943

A ja uz si myslel, ze Lysenko je prekonany...

Anebo tu nejaky oficir zamenuje genotyp a fenotyp.

48179

6.4.2005 23:58

RE: Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 48179

Mno, a Vy si zase pletete seržanta s oficírem. Já vím, zelenej mozek jako zelenej mozek, ale seržanti ho maj eště zelenejší. Hlavně ti délesloužící, ti ho mají totálně zezelenalej, scvrklej jen na fenotyp a Pavlovovy reflexy, všechno ostatní maj vymytý nebo vyhnilý.

48227

6.4.2005 22:18

RE: Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna

dusan 70.?.?.?

Reakce na 47907

Asi jenom v tom, že v KLDR vás bezdůvodně rovnou zasřelí, v USA vás jenom zavřou na 200 let.


A velemoudry muzi, kolik ma US polickych veznu ?
Ty vase "rozumy" tady nectou jen muzi moudri
jako je pan Lev ci Taborsky, ale i lide pomalejsi
jako jsem ja. Tak me to prosim sverte. Ti prvni
vam veri, ale ja ne.

48209

6.4.2005 22:33

RE: Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna

TS 213.?.?.?

Reakce na 48209

Pocitaji se "podezreli z podpory toho co je zrovna v mode nazyvat terorismem" a tzv. "material witnesses" za politicke vezne? Pocitaji se i ti, kteri jsou drzeni bez dukazu a musi se kvuli nim upravovat legislativa aby to nebylo protizakonne? Pocitaji se ti, kteri byli zmizeni kratce po Zarijove Udalosti?

Podivame-li se do historie, pocitaji se ti, kteri byli ruznymi zpusoby popotahovani za "neamerickou cinnost" (neslavne prosluly HUAC) - vetsinou sice ne primo vezni, lec potrestani taktez?

Daji se za politicke vezne oznacit ti, jez byli zabasnuti za odmitnuti nastoupit do sluzby ve Vietnamu?

Neni relativne nizky pocet "ciste politickych" dany tim, ze se na kazdeho nepohodlneho da najit neco nepolitickeho, eventuelne jej potrestat mimo vezensky system (napr. ztratou zamestnani, ci vlozenim na blacklist (nyni "watchlist"[mrknutí jedním okem], a naslednym otravovanim pri kazde prilezitosti (napr. na letistich)?

48214

6.4.2005 22:36

Postrádám Vaši odpověď na můj včerejší dotaz, pane Dušane.

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48209

Postrádám Vaši odpověď na můj včerejší dotaz, pane Dušane. Název mého příspěvku: "a ještě poznámka", zveřejněno v 06.04.05 00:44, link: http://www.zvedavec.org/nazory_1131.htm?page=2.

Pokud byste odpověděl i na můj předcházející dotaz z 06.04.05 00:26 tamtéž, byla bych Vám vděčna ještě více.

Vaše

48216

7.4.2005 6:46

RE: Postrádám Vaši odpověď na můj včerejší dotaz, pane Dušane.

dusan 70.?.?.?

Reakce na 48216

Pani Alzbeto, hledal jsem a hledal, ale nenasel.
Po 15 minutach jsem se teto snahy vzdal. Mam za to,
ze jsem vam vsak napsal, ze mam s vasich radku
velmi silny dojem ze laskou k Americe neoplitvate.
Asi jako 90 % zdejsich pisatelu. To s vas nedela
osobu negativni, ale jen si sama ublizujete. Me taky
nesvedcilo zit v zemi, jejiz politicky system jsem
nemel rad, a proto pri prvni prilezitosti jsem ji
v roce 68 opustil.
Rovnez jsem vam napsal, ze jestli se vas moje poznamka
dotkla, ze se omlouvam.

48254

7.4.2005 6:59

Vaši omluvu přijímám a děkuji za upřímnost, pane Dušane.

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48254

Moje otázka, kterou - jak říkáte - nemůžete najít, byla velmi jednoduchá: Jste s G.W.Bushem, nebo s námi teroristy, pane Dušane?

Původní text otázky z předchozího dne zkopíruji nyní sem. Snad to tak lépe najdete. [smích]

"...Zajímal by mne, pane Dušane, Váš osobní názor na následující záležitost:

Zda podle Vás osoba, která je přítelem USA, musí být bezpodmínečně a 100% souhlasit s počínáním vlády USA. Nebo, zda naopak cokoliv méně, než bezvýhradný souhlas s počínáním vlády USA zakládá dostatečný důkaz pro to, aby takováto osoba byla pokládána za nepřítele USA.

Neberte to prosím tak, že Vás chci na něčem nachytat, nebo snad dokonce prostřednictvím takto vylákané odpovědi v budoucnu urážet. Nikoliv. Prostě mne seriózně, vážně, a bez urážky zajímá, kde je podle Vás hranice, u které začíná nepřátelství k USA.

Pro usnadnění podotýkám, že současný prezident USA se už několik let s částečným úspěchem světu pokouší prodat definici, podle které hranice nepřátelství k USA začíná jeden krok směrem od úplného a bezvýhradného souhlasu s politikou vlády USA. "...Either you are with us, or you are with the terrorists. (Applause)...", řekl prezident USA G.W.Bush 20. září 2001 na společném zasedání Konresu USA a Amerického lidu - viz http://www.whitehouse.gov/news/releases/2001/09/20010920-8.html

Podporujete Vy osobně zcela a bez výhrad tento názor prezidenta USA pana George W. Bushe, pane Dušane?..."

48255

7.4.2005 16:27

RE: Vaši omluvu přijímám a děkuji za upřímnost, pane Dušane.

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 48255

Dušane,
paní Alžběta Vám svoji otázku jasně zopakovala, tak si nechte Vaše přiblblé komentáře, že "neoplitvá láskou k Americe" a odpovězte k věci.

48303

7.4.2005 23:12

RE: Vaši omluvu přijímám a děkuji za upřímnost, pane Dušane.

dusan 70.?.?.?

Reakce na 48303

Dušane,
paní Alžběta Vám svoji otázku jasně zopakovala, tak si nechte Vaše přiblblé komentáře, že "neoplitvá láskou k Americe" a odpovězte k věci.

Taborsky

Pane Taborsky, nechte si " vod cesty " ty vase
intelektualni poznamky. Prestante tady urazet
kazdeho. Mam za to, ze lide se si zde chteji
vymenit sve nazory, vy zase nemate nic jineho
na mysli (well) nez kazdeho urazit.


48360

8.4.2005 6:41

RE: Vaši omluvu přijímám a děkuji za upřímnost, pane Dušane.

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 48360

Dušane či Lojzo či co jste zač,

nikoho tady úmyslně neurážím, pouze se snažím konstatovat skutečnost, což se Vás, lžidoktora Včeličku a seržanta leha může, pochopitelně, nemile dotýkat.

48410

10.4.2005 1:54

RE: Vaši omluvu přijímám a děkuji za upřímnost, pane Dušane.

dusan 70.?.?.?

Reakce na 48410

Dušane či Lojzo či co jste zač,

nikoho tady úmyslně neurážím, pouze se snažím konstatovat skutečnost, což se Vás, lžidoktora Včeličku a seržanta leha může, pochopitelně, nemile dotýkat.

Jiří Táborský -- 71.?.?.?


Omyl pane Taborsky, vase myslenky a soudy se me nedotykaji.
Jen ta vase nestastna "etika dialogu" se spise hodi do
nejake poplivane pivnice, nez sem. Vite, voni sem chodi
tu a tam lide co maji vecne argumenty, ne jenom tendence
urazet lidi.

48625

7.4.2005 23:16

RE: Vaši omluvu přijímám a děkuji za upřímnost, pane Dušane.

dusan 70.?.?.?

Reakce na 48303

Prominte pani Alzbeto,
mistni radoby chytrak vam za me odpovedel. To
pan Taborsky uz vzdy dopredu vi, ze jen on a zase jen
on vi a zna vsechno.


48361

7.4.2005 23:18

RE: Vaši omluvu přijímám a děkuji za upřímnost, pane Dušane.

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48361

[smích] Na tom nesejde. Jsem ráda, že Vás zase potkávám - i přesto, že spolu občas nesouhlasíme.

48363

8.4.2005 6:23

Reakce na Váš text z 08.04.05 04:53 pane Dušane.

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48361

Reaguji zde na Váš text z 08.04.05 04:53, neboť glitch kódu Zvědavce již nezobrazuje link na odpověď přímo v onom textu.

Nuže, pane Dušane:

Píšete, cituji Vás "... ta "pata kolona pseudoamericanu", ta znici Ameriku a udela se sveta anarchismus. Tech vecnych stouralu, nespokojencu, brblacu. Tech samozvanych politiku. Ze ano, mila pani Alzbeto?..."

Kdepak, pane Dušane. Lidé, kteří uplatňují 1. dodatek Ústavy USA o svobodě slova, ti jsou nebezpeční jen wannabe diktátorům.

Podle mne je největším nebezpečím pro Ameriku roku 2005 něco jiného, pane Dušane.

Největším nebezpečím pro USA je dnes více než 100 milionů Američanů, kteří jsou totálně vyděšení globalizací a následnou zranitelností Ameriky v procesu globalizace. Tato masa lidí je ochotna, slovy Bena Franklina, vyměnit dočasné bezpečnostně-policejní výhody (omezení svobody slova, omezení práva na spravedlivý proces, zákaz bezdůvodného policejního špiclování, zrušení nezávislosti soudů ...) za ústavní svobody, na kterých již třetím stoletím stojí republika zvaná US of A.

Tato obrovská masa Američanů má velké sklony k totalitním metodám řešení politických problémů, a zejména pak k nepřiměřenému posilování moci státní exekutivy (prezidenta, silových úřadů, prokuratury ...) na úkor moci zákonodárné a moci soudní.

Ostatně, zkuste zde veřejně odpovědět, pane Dušane:

Podporujete bez výhrad a na 100% vládu prezidenta USA pana G.W.Bushe? Ano, nebo ne?
[smích]

48408

8.4.2005 20:32

RE: Reakce na Váš text z 08.04.05 04:53 pane Dušane.

dusan 70.?.?.?

Reakce na 48408

Ostatně, zkuste zde veřejně odpovědět, pane Dušane:

Podporujete bez výhrad a na 100% vládu prezidenta USA pana G.W.Bushe? Ano, nebo ne?


Alžběta -- alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz -- 70.?.?.?

XXXXXXXXXXXXXXXXXX


Rad bych, ale pan TABORSKY by zase mel ty sve poznamky.
Von, je to moc chytry pan. Ale nezapomenu odpovedet,
to se nebojte. Snad v lete chytne nejakou uplavici
a bude travit jak pan Hasek psaval 1/18 sveho zivota
nekde na tom svojem dvorecku v kadibudce se srdickem
na dverich. Ne ze bych mu tom pral. Pane Boze.48496

7.4.2005 21:37

RE: Vaši omluvu přijímám a děkuji za upřímnost, pane Dušane.

leho 64.?.?.?

Reakce na 48255

>Zda podle Vás osoba, která je přítelem USA, musí být
>bezpodmínečně a 100% souhlasit s počínáním vlády USA.

Samozrejme 100% souhlasit nemusite, ale pokud vase nazory jsou shodne s nazory Al-Kajdy, tak ja osobne mam s nimi dost problem pokud je budete ventilovat na verejnosti. Jde ted o to, jaky ma pak vase antibushovska agitace dopad na valecnem poli. Pokud sirite tyto nazory pouze na Zvedavci a v okruhu svych pratel, nechal bych vas klidne vykecat, nebot ten dopad je temer zadny. Pokud ale vstoupite do masovych sdelovacich prostredku, pak vase agitace se muze promitnout do vysledku na valecnem poli, tj. kvuli vam by bylo zabito vice mych kolegu. V tom pripade bych s vami nalozil podobne, jak se to udelalo s cleny mlade komunisticke strany a anarchistu po 1. svetove valce, tj. deportoval bych vas do Iranu ci Severni Koreje.

48341

7.4.2005 22:09

pane Dušane ???

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48341

Jaký je Váš názor na tuto záležitost? Máte stejný názor, jako pan Leho?

[smích]

48348

7.4.2005 23:21

RE: pane Dušane ???

dusan 70.?.?.?

Reakce na 48348

pane Dušane ???

Jaký je Váš názor na tuto záležitost? Máte stejný názor, jako pan Leho?

Rad, velice rad bych se vyjadril. Ale nerad pred
panem Taborskym. Nejsem jako zadny jiny tak chytry
jako on. Omezovani projevu jinych jeho hrubyma
poznamkama na vsechny prispevovatele opravdu jiz nezna
miru.

48365

7.4.2005 23:31

RE: pane Dušane ???

Lev 82.?.?.?

Reakce na 48365

Rad, velice rad bych se vyjadril. Ale nerad pred
panem Taborskym. Nejsem jako zadny jiny tak chytry
jako on.
______________________________________________

[velký smích] [velký smích] Verite pane dusane alias Lojzo a ja nevim, kdo jste jeste vsechno, ze vam ta shora uvedena skromnost a kajicnost docela slusi ? Joooo, znal jsem jednoho mnicha, ale ta podoba, hmm ........ [velký smích]

48372

7.4.2005 22:15

Pane Leho,

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48341

>... Pokud ale vstoupite do masovych
>sdelovacich prostredku, pak vase agitace se muze promitnout
>do vysledku na valecnem poli, tj. kvuli vam by bylo zabito ...

Slyšel jste někdy o Ústavě Spojených států amerických? Zejména pak, slyšel jste někdy o I. dodatku k Ústavě USA, cituji "...Congress shall make no law respecting an establishment of religion, or prohibiting the free exercise thereof; or abridging the freedom of speech, or of the press; or the right of the people peaceably to assemble, and to petition the government for a redress of grievances...."

Jste tedy toho názoru, že Ústavu USA je třeba ignorovat, v zájmu momentálních výhod pro Vás a pro lidi s Vámi názorově blízké, a že zastánce dodržování Ústavy USA je třeba z USA deportovat?
[smích]

48351

8.4.2005 19:41

RE: Pane Leho,

leho 64.?.?.?

Reakce na 48351

Alzbeto, ustava byla napsana a je soucasti existence pravniho statu a ne nastrojem na jeho zniceni. Ustavni prava v dobe konfliktu by se nemela zneuzivat na pomahani nepriteli. Myslim, ze to byl Lincoln, kdo rekl, ze ustava neni nastrojem na sebevrazdu. Plne s nim souhlasim.

48491

8.4.2005 19:58

RE: Pane Leho,

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48491

>...Ustavni prava v dobe konfliktu by se nemela zneuzivat
> na pomahani nepriteli. Myslim, ze to byl Lincoln, kdo rekl,
> ze ustava neni nastrojem na sebevrazdu.

Souhlas, pane Leho. Jsem spolu s Vámi přesvědčena, že ihned, jakmile začne v USA další občanská válka, budou ústavní práva pozastavena.

Prozatím tu ale občanskou válku nepozoruji, a proto se domnívám, že Ústava USA platí v plném rozsahu. Jistě se v tomto se mnou zase shodnete Vy.

[smích]

48492

8.4.2005 7:04

RE: Vaši omluvu přijímám a děkuji za upřímnost, pane Dušane.

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 48341

Seržante leho,

Vás nejde urazit ani kdyby někdo chtěl, protože jakýkoliv výraz hodný Vašeho komentáře by byl urážkou onoho výrazu.

48413

7.4.2005 16:15

RE: Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 48209

Nějaký "Dušan" se ptá:
>kolik ma US polickych veznu ?
Mno, to záleží na tom, kdo koho za politického vězně považuje. V období po 17. červnu 1953, kdy východoněmecké zuchthausy a koncentráky praskaly ve švech, Otto Grotewohl (předseda vlády NDR) a "Frau" Benjamin (jeho ministryně pravedlnosti), oba právníci, prohlašovali s vážným ksichtem do světa, že v NDR není ani jeden politický vězeň.

48301

4.4.2005 11:23

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Autor ma uplnou pravdu, otazkou ovsem je, co delat. O budoucnosti sveta se zrejmne ted rozhoduje v Iraku. Amici z tama dobrovolne evidentne neodtahnou (viz jen ta medialni blokace programu Irackych stran a jejich pozadavku na uplne stazeni amiku) takze zbyva jen moznost je z tama dostat nohama napred [zahanbení]
Kde selhala demokracie, neni jine reseni. Ani ti politici neprotestuji proti agresi US army a to je opravdu povazlive. Mezinarodni pravo zaniklo a stalo se pravem toho s vetsim klackem a bohatsi kapsou na kupovani si "koalice" a hlasu v OSN.
Dedkuce, ze za to muzou US lidicky je ale mozna uz trosku extremni, nebot volby v roce 2000 byly velmi zmanipulovane - nikdo uz dnes nemuze poprit, ze Jebb Bush ukradl cca. 50k hlasovacich listku a zhruba stejnemu poctu typicky demokratickych volicu (i kdyz mezi nimi urco byl nejaky pomylene GOP - Republikan - volic) bylo zabraneno volit, pouzitim diskutabilnich seznamu volicu, jenz byly zalozeny na nepravdovych udajich a temto lidem znemoznili volit... [oči v sloup]
Nebudeme radeji mluvit vubec o elektronickem hlasovani a firme Diebold, ze ne?

http://ax2.old-cans.com/bendib/Diebold.jpg

Strucne receno, myslim, ze americane jsou nasi jedinou nadeji na zmenu. Je jen otazka, jak dlouho bude trvat, nez prohlednou a pochopi, ze to, co se deje, neni ani v jejich zajmu... Mezitim budeme vsichni muset este poslouchat skreky tehle opice:

http://toccionline.kizash.com/films/1001/138/index.php

[pláč]

Problem s amiky bude ale ten, ze nejsou prisli bystri a jsou hlavne desive oblbovani medii. Neni divu, kdyz uvazime, kdo je vlastni a jake jsou cile skupiny majitelu, ze... Podivejme se na historii, na Vietnam. Ve Vietnamu se zacalo USA angazovat nekdy zpet v letech 1952 - 53, kdy proti komunistum, de-facto protestujicim proti konzumnimu zpusobu zivota a diktatu penez, importovanemu byvalymi kolinialnimi mocnostmi (Francii a Britanii), zacali razit jinou utopii - a sice komunistickou. USA v techto dobach (McCartysmus) udelalo vse proti komunistum, takze neni divu, ze podporovali blazny (jako kdysi byli "Freedom Fighteri" - dnes zlocinni teroriste ala Al-Kaida) a fanatiky, jenz pachali zverstva, ktera se pak pripisovala a svalovala na komunisty. Francouzi posilili svou vojenskou pritomnost a pokusili se zavest poradek. Pise se rok 1954 a Frantici dostali za svou namyslenost, podceneni nepritele a jeho AK47 vyrobenych a dodanych Cinou, na frak a stahuji se z Vietnamu. Vietnamci se dohodli a sever se stal komunistickym. V roce 1959 provokace amiku a sebejistota komancu na serveru dosahla vrcholu a sever vyhlasil valku pokusum o opetovne sjendoceni Vietnamu. USA vyzname vysuje podporu armade jiznimu vietnamu. Na zacatku roku 1965 zacina USA "strategicky" bombardovat severni Vietnam (na zaklade smysleneho obvineni o vypaleni torpeda proti USS Maddox - kdo vidi tu pareallu s Irakem a vymyslenymi ZHN? http://www.zvedavec.org/clanky_917.htm?&so...=datum&rok=2004 ) a prvnich 180k vojaku se objevuje ve Vietnamu.

47918

4.4.2005 18:43

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 47918

Problem s amiky bude ale ten, ze nejsou prisli bystri a jsou hlavne desive oblbovani medii.

pane Trodas, znate hodne amiku? Problem je ovsem s evropany jako jste vy, ze jim bistrost nedovoli premyslet.

47929

6.4.2005 20:45

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

TS 213.?.?.?

Reakce na 47929

Problem s Amiky je hlavne ten, ze tamni media jsou jiz prilis centralizovana (takze pluralita nazoru mizi), zavisla na reklame (kteryzto financni tok byva ustrizen v okamziku kdy se slapne na kuri oko jejim zadavatelum). Dale, jeste zavazneji, jejich experti na reklamu a jeji sestru public relations jsou nejlepsi na svete. Dalsi je vyuziti svobody slova v kombinaci s omezenou "sirkou pasma" lidskych mozku; zpravy dulezite se sice reknou, ale utopi se v tech ostatnich (ilustrativni je narek nekoho, kdo si stezoval, ze o pozadi valky v Iraku se nedozvi nic, jelikoz media jsou plna detailu o pozadi Jennifer Lopez). Ano, vsechno se da rucne dohledat - ale ne kdyz clovek musi delat prescas aby ho nevyhodili z prace a mohl pokracovat ve splaceni hypoteky - a ani kdyz si da tu praci a vi, nemuze si dovolit byt moc hlasity, aby se nahodou nekomu vlivnejsimu neznelibil. Jeho hlas pak ma u voleb stejnou hodnotu, jako hlas souseda, kteremu se libila barva kravaty opozicniho kandidata, ktery byl bohatsi a mohl si dovolit koupit si lepsi experty na psychologii vnimani.

Tak intenzivni propagande, jako je tam, by meli potize odolat i ti nejlepsi z nas. A sem to prijde taky. Uz je to na ceste.

48182

4.4.2005 19:02

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Rudolf Domansky 199.?.?.?

Reakce na 47918

vam se zda, ze amici nejsou moc bistri ????

"Problem s amiky bude ale ten, ze nejsou prisli bystri a jsou hlavne desive oblbovani medii"

Spis bych rekl ze Cesi nejsou moc bystri, podle toho jaky mate VY nazor [chechtot]

47930

5.4.2005 6:40

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Idealista idealista9 (zavináč) hotmail (tečka) com 12.?.?.?

Reakce na 47930

Tak se prochazim po Corona del Mar na west coast,bystrost veskera zadna, ale znenadani mou konverzaci v cestine s kamarady uslysela mlada slicna divcina,tak trochu znamej typ prazske slapky, a trapne lamanou cestinou nam dala vedet, ze je ceska.No,mel jsem 100 chuti neco ji naznacit(neco o kravach), ale radej ne e.
Ale to hlavni v ten moment bylo, ze jsem na jeji otazku ODKUD JSEM, nedokazal jednoznacne odpovedet.
Mozna, ze jsem ani nechtel.
A takovejch slapot tady dela ostudu habba dei.

47985

4.4.2005 20:26

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

dusan 70.?.?.?

Reakce na 47918

Na to, popsat jaci jsou Americane, si netroufne ani
po deseti letech Gallupuv ustav. Jake my tady mame
stesti, ze zde mame ty nejvetsi experty na narodni
povahu svetove velmoci USA jako je pan Trotas, pan
Modracek, Peleska a pan Karel. Brano v uvahu taky
to, ze tito pani na tomto kontinentu vlastne nikdy
nebyli a jazyk teto zeme rovnez neovladaji.
Muzeme byt vsichni hrdi na tu ceskou hroudu, ktera
rodi takove velke myslitele.

47935

8.4.2005 7:12

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 47935

Mno, z Vás ta bistrost a znalost jazyků přímo ukapává.

48414

4.4.2005 21:39

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

leho 64.?.?.?

Reakce na 47918

>Amici z
>tama dobrovolne evidentne neodtahnou (viz jen ta medialni
>blokace programu Irackych stran a jejich pozadavku na uplne
>stazeni amiku) takze zbyva jen moznost je z tama dostat
>nohama napred

Trodasi, ona ta budoucnost bude totiz uplne jina nez si predstavujes. Napriklad nevis a vedet nechces, ze u irackych deti a vyrostku jsou americti vojaci popularni jako movie stars. Proc? Hodne skol bylo opraveno nebo postaveno vojaky, kteri hlavne v dobe dokoncovani staveb meli denni styk s detmi, napriklad. Neni vubec vzacnosti, ze drtiva vetsina skolaku nosi kazdy den na sobe nejake tricko nebo dziny co dostali od americkych vojaku. Dostavaji od nich take vselijake elektronicke hry, sportovni vybavu jako baseballove palky, fotbalove mice a kolikrat i kompletni vybaveni do telocvicen. Takze dnes v Iraku vyrusta generace, ktera neda na Americany dopustit, coz znamena, ze budoucnost teto zeme bude ve znameni velmi pratelskych styku s USA. Ja sam jsem dal k dispozici svou adresu v miste meho staleho bydliste v USA lidem, kteri chteji podporovat irackou mladez a chude. Az nashromazdim hodne zbozi, pujdu to predat mistni skole a predstavenstvu osobne. Az k tomu dojde, dam vedet...

47946

4.4.2005 21:56

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Lev 82.?.?.?

Reakce na 47946

..... jo leho, znite velmi mile. Predpokladam ze ty "darecky" irackym detem rozdavate uz jako sirotum, ze ano ...

47953

4.4.2005 22:28

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 47946

To byste se divil, pane. Třeba v takové Jižní Koreji nebo v Německu mnoho nadšenců pro americký způsob okupace nevyrostlo. A to prosím na obou oněch okupovaných územích US army rozdává trička a baseballové pálky půl století. [mrknutí jedním okem]

47954

5.4.2005 3:17

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 47954

Alzbeto, byla jste nekdy v Nemecku v oblastech americkych zakladen? Ja jsem byl v Hanau u Frankfurtu temer 6 let jako americky vojak a protiamerickeho partyzana jsem tam v zivote nepotkal. Akorat behem me pritomnosti jsem zazil jednu demonstraci neonacku, co prijeli az z vychodniho Nemecka po sjednoceni. Byl jsem tam taktez skoro 4 roky clenem nemeckeho sportovniho klubu a az na jednu vyjimku v pripade stareho byvaleho nacka jsem s Nemci vychazel vyborne. Mozna jste asi neslysela o demonstracich u zakladen PROTI odchodu americkych jednotek. Oni si totiz Nemci hodne zvykli na nasi pritomnost a taktez jim vubec nevadila spousta pracovnich mist v civilnich sluzbach. To vas ale asi nezajima, vas zajimaji hlavne proti ami demonstrace neonacku, ze ano...

47963

5.4.2005 5:53

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 47963

To máte dobré, pane Utajený.

Já jsem byla s rodinou 3 roky v Osanu, a jistou dobu jsem rovněž počítala racky v Neapoli, mimo jiné.

O láskyplném vztahu Němců k americké okupační armádě jsem rovněž informována poměrně podrobně.

47982

5.4.2005 21:17

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 47982

Jiste jste take informovana o vztahu Berlinanu vuci Americanum. Mam na mysli hlavne ty zapadni. Slysela jste nekdy o "cherry bombers"? Mozna vam taky neco rika letecky most v roce 1948? Asi nee...Taktez moje osobni zkusenosti pravdepodobne pokladate za vymyslene, ze ano...

48074

5.4.2005 21:39

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48074

Proč bych měla Vaše osobní zkušenosti pokládat za vymyšlené? Nic z toho, co říkáte, nezpochybňuji.

Narozdíl od Vás ale připouštím, že existuje i jiný názor, než oficiální vládní propaganda, a kladu si otázku, zda je tato oficiální vládní propaganda názorem převažujícím.

Já jsem, narozdíl od Vás, nevyměnila nesvobodu myšlení bolševickou za nesvobodu myšlení anti-bolševickou. Místo toho se snažím neustále učit a kriticky zkoumat dění okolo sebe, bez ohledu na barvu státního praporu.

To je ten rozdíl mezi námi. Možná to bude věkem, pane...

48078

5.4.2005 22:26

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

dusan 70.?.?.?

Reakce na 48078

Já jsem, narozdíl od Vás, nevyměnila nesvobodu myšlení bolševickou za nesvobodu myšlení anti-bolševickou. Místo toho se snažím neustále učit a kriticky zkoumat dění okolo sebe, bez ohledu na barvu státního praporu.
alzbeta

Velice pekne napsane, pani Alzbeto. Zapomela jste
vsak napsat, ze ke svemu neustalemu uceni se a zkoumani
prevladajicim faktorem zustava u vas primo otresna
nenavist ke vsemu co je americke. Pocinaje Nemeckem
ci Italii ci vasim zivotem nyni v Kalifornii.
Ale nedivim se vam. Me taky nikdo nepresvedci, ze
komunismus je jedina cesta ke spase lidstva.
Vas zase ne, ze US se snazi privest zbytek sveta
ke sve versy demokracie. Jak jsme videli v jejich
boji proti fasismu,komunismu ci diktaturam. Vam se
to nelibi, me zase jo.

48086

5.4.2005 22:43

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48086

>... Zapomela jste
>vsak napsat, ze ke svemu neustalemu uceni se a zkoumani
>prevladajicim faktorem zustava u vas primo otresna
>nenavist ke vsemu co je americke. Pocinaje Nemeckem
>ci Italii ci vasim zivotem nyni v Kalifornii.

Velmi laciný výkřík, pane Dušane. Napište mi prosím KONKRÉTNÍ citaci, kde jsem napsala něco nenávistného o Americe, Německu, Itálii, či Kalifornii.

Nejste-li schopen takový citát z mého textu zde zdokumentovat, pak očekávám Vaši omluvu, pane.

48088

5.4.2005 23:16

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Lev 82.?.?.?

Reakce na 48088

Velmi laciný výkřík, pane Dušane. Napište mi prosím KONKRÉTNÍ citaci, kde jsem napsala něco nenávistného o Americe, Německu, Itálii, či Kalifornii.

Nejste-li schopen takový citát z mého textu zde zdokumentovat, pak očekávám Vaši omluvu, pane.
________________________________________________________

Paní Alžběto, berte prosím pana dusana s patříčnou rezervou. Pro něj jsou i jeho přátelé, nepřátely. Prostě - setrvačnost !
48091

6.4.2005 0:24

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

dusan 70.?.?.?

Reakce na 48091

Paní Alžběto, berte prosím pana dusana s patříčnou rezervou. Pro něj jsou i jeho přátelé, nepřátely. Prostě - setrvačnost !

Lev -- 82.?.?.?

Pane Lev, ja nemam pratele. Presto ale dekuji za vase
vzdy tolik odusevnele poznamky. Abych se priznal, bez
vas by tady na Zvedavci bylo dost nudno.

48093

6.4.2005 0:20

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

dusan 70.?.?.?

Reakce na 48088

Pani Alzbeto,
to vite, ze jste nenapsala nikde zadnou vetu
jako..... ja Alzbeta nemam rada Ameriku ...
ale kdyz si prectete vase posledni prispevky
tak i velice pomaly ctenar pozna, ze Amerika
neni na prvnim miste ve vasich emocionalnich
vztazich k ruznym narodum.
Jestli se vas presto moje poznamka dotkla
pak se uprimne omlouvam.

48092

6.4.2005 0:26

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48092

Takže nejste schopen ocitovat ani jeden příspěvek? Ani jednu větu? Pouze Váš instinkt Vám tedy sděluje informaci o mém antiamerikanismu, pane?

Ráda bych se Vás na něco zeptala, pane Dušane. Je podle Vás nepřítelem USA třebas takový William a.k.a. "Bill" Clinton?

48094

6.4.2005 0:44

a ještě poznámka

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48092

Zajímal by mne, pane Dušane, Váš osobní názor na následující záležitost:

Zda podle Vás osoba, která je přítelem USA, musí být bezpodmínečně a 100% souhlasit s počínáním vlády USA. Nebo, zda naopak cokoliv méně, než bezvýhradný souhlas s počínáním vlády USA zakládá dostatečný důkaz pro to, aby takováto osoba byla pokládána za nepřítele USA.

Neberte to prosím tak, že Vás chci na něčem nachytat, nebo snad dokonce prostřednictvím takto vylákané odpovědi v budoucnu urážet. Nikoliv. Prostě mne seriózně, vážně, a bez urážky zajímá, kde je podle Vás hranice, u které začíná nepřátelství k USA.

Pro usnadnění podotýkám, že současný prezident USA se už několik let s částečným úspěchem světu pokouší prodat definici, podle které hranice nepřátelství k USA začíná jeden krok směrem od úplného a bezvýhradného souhlasu s politikou vlády USA. "...Either you are with us, or you are with the terrorists. (Applause)...", řekl prezident USA G.W.Bush 20. září 2001 na společném zasedání Konresu USA a Amerického lidu - viz http://www.whitehouse.gov/news/releases/2001/09/20010920-8.html

Podporujete Vy osobně zcela a bez výhrad tento názor prezidenta USA pana George W. Bushe, pane Dušane?

48095

6.4.2005 2:07

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Aja 24.?.?.?

Reakce na 48092

I pres to, ze se tvarite, ze umite "cist mezi radky", jako slusny clovek, dluzite Alzbete omluvu.

48099

5.4.2005 21:55

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

leho 64.?.?.?

Reakce na 48074

>Jiste jste take informovana o vztahu Berlinanu vuci
>Americanum. Mam na mysli hlavne ty zapadni. Slysela jste
>nekdy o "cherry bombers"? Mozna vam taky neco rika letecky
>most v roce 1948? Asi nee...Taktez moje osobni zkusenosti
>pravdepodobne pokladate za vymyslene, ze ano...

autorem leho, nebot nebyl prihlasen...

48080

5.4.2005 3:52

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

kema 216.?.?.?

Reakce na 47954

Draha Alzbeto, Nemecko i Jizni Korea jsou diky americke pomoci stabilni demokracie.
A ze se to prvnich par let nemeckym nacistum moc nelibilo! [smích]

47966

5.4.2005 5:05

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 47966

1. Jižní Korea je stabilní demokracií zhruba tak asi stejně dlouho, jako je stabilní demokracií Česká republika. Předtím, cca 40+ let z celkové 50+leté délky americké okupace, byla Jižní Korea zkorumpovanou diktaturou, která měla na kontě tisíce mrtvých a další tisíce disidentů.

2. Německo je stabilní demokracií od doby, co se sjednotila jeho západní a východní část. Do té doby bylo západní Německo demoraciií parlamentní a východní Německo demokracií proletářskou - dohromady však tyto dvě demokracie při styku vytvářely prudce nestabilní, ba třaskavou, hranici.

47972

5.4.2005 5:06

-- pokračování --

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 47966

3. Nezpochybňuji nijak úlohu USA při ekonomickém rozvoji Německa po 2. světové válce, a už vůbec ne úlohu USA při stabilizaci Jižní Koreje po válce Korejské. Nicméně, drahý pane, úlohu USA ani v jednom případě, ani ve druhém případě, není nutné přeceňovat.

Německo dosáhlo toho, čeho od 2. světové války dosáhlo, zejména díky svému vlastnímu německému národu, a ve druhé řadě teprve pak díky svým evropským sousedům, se kterými je Německo schopno žít v míru a vzájemné prosperitě.

Německo také nedosáhlo současné prosperity díky tomu, že by snad bylo finančně vydržováno ze státního rozpočtu USA. Mimochodem - srovnejte si Německo 1945-2005 a Izrael 1945-2005, pokud chcete vidět, jak mizerné důsledky má pro prosperitu a válkychtivost země závislost na štědré ruce všemocného amerického protektora.

47973

5.4.2005 21:19

RE: -- pokračování --

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 47973

Alzbeto, slysela jste nekdy o Marshallove planu??

48075

5.4.2005 21:41

RE: -- pokračování --

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48075

Ano. A Vy? [smích]

48079

5.4.2005 21:59

RE: -- pokračování --

leho 64.?.?.?

Reakce na 48079

>Ano. A Vy? [smích]

Asi moc ne, nebot dle vaseho minuleho prispevku Amici moc za obnovu hospodarstvi Nemecka po valce nemohli. Nebo si myslite, ze Marshalluv plan nemel zadny nebo jenom maly vliv na obnovu Nemecka?

48081

5.4.2005 22:08

RE: -- pokračování --

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48081

Co vy pořád s tím Marshallovým plánem máte, pane?

Jistěže Marshallův plán velmi významně přispěl k obnově válkou zničené Evropy - v letech 1948-1951.

Dnes se ale píše rok 2005, pane. Marshallův plán skončil před více než půl stoletím.

[smích]

48083

5.4.2005 5:09

-- závěr ---

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 47966

A to se nezmiňuji, drahý pane, že se bavíme o dvou zcela vzájemně odlišných věcech.

Vy zmiňujete vliv USA na demokratický status okupovaného Německa či Jižní Koreje.

Já zmiňuji to, že v Jižní Koreji se demokracie vyvinula až v letech nedávných, a že tato demokracie vykvetla na keři disidentského odporu proti americké okupaci + proti zkorumpované krvavé diktatuře, kterou si americká okupační správa v Jižní Koreji vydržovala.

47975

5.4.2005 5:20

--- a ještě poznámka ---

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 47966

Minimálně stejný význam, jako stabilizační síla demokracie americké, měla na semknutost demokracie německé vliv stabilizační hrozba vzájemného totálního sebezničení mezi Německem západním a Německem východním, resp. mezi NATO a Varšavskou smlouvou. Západní Němci věděli až do sjednocení Německa velmi dobře, že stačí jeden krok stranou z linie bezpodmínečné spolupráce s USA, a že se v důsledku tohoto jednoho chybného kroku na území Německa vrátí válečné akce. Navíc, že se vrátí tempu a síle, proti kterému bylo ničení Drážďan za 2. světové války poklidnou operetní selankou.

Přečtěte si paměti baronky Thatcherové, zejména pak její názor na sjednocení Německa a budoucnost Evropy po pádu železné opony. Margaret Thatcherová tam píše věci, které se zde ani neodvažuji napsat, neboť bych byla označena za pátou kolonu britských pragmatiků v dnešním ideály zahlceném neokonzervativním revolučním kvasu.

O Jižní Koreji, resp. o semknutí-se Jihokorejců kolem USA, platilo až donedávna totéž v bleděmodrém, mimochodem. Není náhodou, že krvaví jihokorejská diktatura začala propouštět disidenty až poté, co USA vyhlásily zájem se z Jižní Koreje stáhnout, resp. poté, co skončila Studená válka.

47979

5.4.2005 8:17

RE: --- a ještě poznámka ---

carodejnik 84.?.?.?

Reakce na 47979

Nehnevajte sa, ze to poviem tak otvorene, pani Alzbeta, ale vy ste sa museli zblaznit: Na Leha s argumentami? [zmaten]
Co si on chudak s tym pocne, ze ano....

47987

5.4.2005 15:05

RE: --- a ještě poznámka ---

Karel Infeld Prachensky 194.?.?.?

Reakce na 47979

Alžběto, opravte mě, pokud se pletu, ale - nežijete Vy na severoamerickém kontinentu?

48040

5.4.2005 18:54

RE: --- a ještě poznámka ---

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48040

Ano. V Kalifornii.

48053

5.4.2005 19:29

RE: --- a ještě poznámka ---

Karel Infeld Prachensky 194.?.?.?

Reakce na 48053

A jak se Vám líbí kritizovat počínání Bushovy vlády v Iráku, když sama jste - jak předpokládám - kvůli nedostatku svobody emigrovala?

48057

5.4.2005 20:18

RE: --- a ještě poznámka ---

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48057

>A jak se Vám líbí kritizovat počínání Bushovy vlády v Iráku,
>když sama jste - jak předpokládám - kvůli nedostatku svobody
>emigrovala?

Drahý pane,

Svobodu kritizovat počínání Bushovy vlády pokládám za základní pevný bod, na kterém stojí veškerá další svoboda osob, žijících v USA.

Nebo snad máte na tuto věc jiný názor?

A pokud jde o tu Vámi zmiňovanou emigraci: Vaše psychické projekce tom, v jaké roli byste mne chtěl rád vidět, jsou srozumitelné velmi dobře. Užitečné na těchto psychických projekcích je, že projekční otázky odhalují mnoho o autorovi odpovědi na zadaný projekční podnět. V americké kultuře, řízené již po staletí vnějškovými podněty namísto tradičních evropanských internalizovaných vzorců, dokonce odpovědi na projekční otázky obvykle vypovídají velmi mnoho; více, než by si autor přál ... že, pane Infelde Prácheňský.
[mrknutí jedním okem]

48064

7.4.2005 9:18

RE: --- a ještě poznámka ---

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 48064

Jste dobrá [mrknutí jedním okem]

48274

5.4.2005 0:44

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

delta.100 delta (tečka) 100 (zavináč) seznam (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 47946

[překvapení] Ajta krajta!

Bude velké štěstí pro lidstvo p.Leho,az vam pri tom predavani milodaru irackym sirotkum podrezou bojovnici za svobodu hrdlo [chechtot]
Kdo cim zachazi, tim take schazi... [cool]

47959

5.4.2005 4:42

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

zalozak 202.?.?.?

Reakce na 47946

Kdyz uz to nejde jinak vzdycky lze pouzit "Mc Donaldi" argumentaci ze!?!

Kdysi jsem to jiz psal ale pro mnohe jeste jednou. Abychom nereseli situaci ve "vzdalenem" iraku, pojdme do CR nekam k roku 1985. Rezim jiz ztratil mnohe ze sve sily ale stale jeste drzi vesla celkem pevne v rukou a i kdyz zacina praskat omitka dum v nejblizsi dobe nespadne. V tu chvili USA dojde k zaveru ze jeste treba demokracii dosadit a komunismus odstranit. (v teto rovine by to dokonce znelo i jako skvela myslenka)

Nasleduji tento scenar. Na vsechny prumyslove, energeticke a vojenske objekty dopadnou rakety. Hradcany, sidlo komunistickeho prezidenta, jsou preorany. Na stred prahy (sidlo vlady, ministerstev, policie) se vysype par tun bomb - coz pozabiji kolem 130 000 lidi.
Neprilis vojensky motivovana armada slozena z tech co slouzi v ZVS a tech povolanych je zmasakrovana na ustupu.

Muzea a galerie jsou z vetsi casti znicena a rozkradena.

Do Prahy, resp. toho co z ni zbylo vstupuje "americky vojak" - zachrance. Nasledne "osvoboditel" necha uveznit kazdeho kdo dle jeho nazoru rekl komunistum dobry den, a prilezitostne cast uveznenych prozene "typickymi" hratkami am. vyslechu. Je jmenovana "demokraticka" vlada tech co drzi hubu .

Jo a taky je detem rozdano par tricek, otevreno 100 restauraci Mc Donald a par pujcoven americkych filmu.

Predpokladam ze by vdecnost ceskeho obcana (a mladeze) opravdu neznala mezi. (i kdyz by si ty tricka asi mnozi vzali)

Ze pane Leho a ostatni ???

47969

5.4.2005 5:08

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

kema 216.?.?.?

Reakce na 47969

>Rezim jiz ztratil mnohe ze sve sily ale stale
>jeste drzi vesla celkem pevne v rukou a i kdyz zacina
>praskat omitka dum v nejblizsi dobe nespadne.

Pekna blbost. Srovnavate jablka s pomeranci.
Saddamuv rezim ze sve sily v te dobe nic neztratil. Saddam vrazdil s vervou komunistu z dob Stalinovych, jeho synkove zvrhlejsi a sadistictejsi nez sam tatinek byli pripraveni v zaloze. Rezim mel take spolehlivy zdroj prijmu od zkorumpovanych uredniku OSN. (Viz nedavny clanek pana Krale na Zvedavci).
Bombardovani neprobihalo tak, jak se nam snazite namluvit.Rovnez zalozaci kteri se vcas vzdali zachranili sve bedne zivoty.
Jo, a srovnavat historicke Hradcany se zbrusu novymi palaci batusky Saddama je zhovadilost.Kde navic berete jistotu, ze by Hradcany nekdo bombardoval?
Americane jsou ted v Iraku asi tak popularni, jako byli v roce 47 v Nemecku. Jestli se z Iraku po vzoru Nemecka stane stabilni demokracie, stalo to vsechno za to.
A ti co nepomohli se budou stydet.47974

6.4.2005 18:27

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 47974

>Jestli se z Iraku po vzoru Nemecka stane
>stabilni demokracie, stalo to vsechno za to.
Takže ani podle Vás, kemo, to za to nestálo, protože v Iráku se okupace a politické dění zcela určitě nevyvíjelo a nebude vyvíjet "po vzoru Německa". Zkazky o wehrwolfech v Boehmerwaldu se přestaly vyprávět dva týdny po válce, zatímco povstalecké hnutí v Iráku je v plné aktivitě více než dva roky potom, co Bush vyhlásil iránskou válečnou misi za splněnou

Nedá mi to, abych Vaši bušovskou fata morganu komentoval Vašimi slovy:
>Pekna blbost. Srovnavate jablka s pomeranci.

>A ti co nepomohli se budou stydet.
>
>
>
>

48168

6.4.2005 21:24

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 48168

>zatímco povstalecké hnutí v Iráku je v plné aktivitě více
>než dva roky potom, co Bush vyhlásil iránskou válečnou misi
>za splněnou

Pane Taborsky, uz vice nez mesic neni zdaleka v plne aktivite. Mate stare zpravy, ze ano...

48195

6.4.2005 21:47

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Josef 12.?.?.?

Reakce na 48195

Pane Taborsky!
Denacifikace Nemecka trvala pet let, nez doslo k prvnim volbam a vytvoreni Nemecke Spolkove Republiky!

48204

7.4.2005 16:50

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 48204

Jozef, do čeho to zase taháte denacifikaci? Reč byla o ozbrojeném odporu proti okupaci.

48307

7.4.2005 16:46

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 48195

Seržant leho nás informuje, že rezistence proti okupaci Iráku
>uz vice nez mesic neni zdaleka v plne
>aktivite. Mate stare zpravy, ze ano...
Jo, tak ten útok tenhle týden na Abu Ghraib věznici nejspíš podnikli Jehovovi Svědci, že ano, Vy jeden vofrčkovanej Švejku? A toho generála unesli Marťani, že ano.

48306

7.4.2005 21:47

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

leho 64.?.?.?

Reakce na 48306

>podnikli Jehovovi Svědci, že ano, Vy jeden vofrčkovanej
>Švejku? A toho generála unesli Marťani, že ano.

Pane Taborsky, abyste dodal vice vahy svym argumentum, pouzivate starou dobrou techniku kovanych komunistu osobniho napadani a urazek. Citoval jste dve udalosti, ktere ve 25 milionove zemi nemaji dlouhodobe celkem zadny dopad. Utok na Abu Graib byl snadno odrazen, z dlouhodobeho ani kratkodobeho hlediska dopad na Irak naprosto zadny a general se brzy najde novy, pouze to zbrzdi trochu proces vystavby nove iracke armady. Jinak ve zbytku zeme je celkem klid, zadne dalsi partyzanske akce se nekonaly a konat ani nebudou. Pokud ovsem nepovazujete za patyzanske akce akce typu unosu deti irackych bohatsich obcanu za vykupne, vyhazovani do povetri ropovodu (uz se nejaky cas nic takoveho nestalo) a tak podobne...

48344

7.4.2005 23:25

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

dusan 70.?.?.?

Reakce na 48344

>podnikli Jehovovi Svědci, že ano, Vy jeden vofrčkovanej
>Švejku? A toho generála unesli Marťani, že ano.

Pane Taborsky, abyste dodal vice vahy svym argumentum, pouzivate starou dobrou techniku kovanych komunistu osobniho napadani a urazek.

leho

p.s.
Tady se to pekne diskutuje, kdyz je tady pan
Taborsky, co ???????????

48367

8.4.2005 7:43

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 48367

>Tady se to pekne diskutuje, kdyz je tady pan
>Taborsky, co ???????????
Dušane,
co bych pro Vás neudělal, abyste se tu cítil jako na své webovce!

48421

8.4.2005 7:38

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 48344

>Citoval jste dve udalosti, ktere ve 25
>milionove zemi nemaji dlouhodobe celkem zadny dopad. Utok na
>Abu Graib byl snadno odrazen, z dlouhodobeho ani
>kratkodobeho hlediska dopad na Irak naprosto zadny a general
>se brzy najde novy
No tak to vidíte, jak mi všechna naše media lžou a furt mě straší Alkajdou; každý den si vymýšlejí několik teroristických útoků. A v televizi mi předstíralo už několik našich generálů obavy, že rezistence je mnohem vážnější, než se ještě před několika dny předpokládalo. Vy to ale z Vaší seržantské perspektivy vidíte jistě líp.

>Jinak ve zbytku zeme je celkem klid,
>zadne dalsi partyzanske akce se nekonaly a konat ani
>nebudou.
Mno, když to říkáte Vy, tak jsem hned klidnější.

48420

5.4.2005 21:27

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

leho 64.?.?.?

Reakce na 47969

>Do Prahy, resp. toho co z ni zbylo vstupuje "americky vojak"
>- zachrance.

V minulosti uz se tak stalo, sice nedosli az do Prahy, ale stalo se tak v Plzni, Karlovych Varech, Chebu a dalsich mestech Zapadnich Cech. Uz tehdy ale byli Cesi natolik kulturnim narodem, ze si svoje kulturni bohatstvi z archivu a muzei nevykradli. Mnozi "Zvedavci" ale si porad mysli, ze Ceskoslovensko v roce 1945 osvobodila pouze Ruda armada, tak jak nas to kdysi ucili v obcanske nauce, ze ano...

48077

5.4.2005 19:09

leho, Vy jedno triko zelený vytahaný,

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 47946

Vy tady nebejt, tak tu není žádná sranda.

48056

6.4.2005 22:10

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Šeďa 82.?.?.?

Reakce na 47946

A je doloženo, že jim ty dárečky nevybuchovali v rukách?? Víš o tom něco ieho?

48208

4.4.2005 11:26

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Konflikt se rozhori naplno. Bude trvat 10let (do roku 1975), nez bude podepsano primeri - opet. A tentokrate, bez emerickeho vmesovani-se, vydrzi.
Trvalo to 10let a vice jak 50k americanu zahynulo, nez verejnost donutila Nixona ukoncit tohle valecne silenstvi.
I mnohem vetsim Iraku zacali s 100k muzi, dnes tam maji 150k muzu a za necele dva roky priznali vic nez 1500 obeti. To bohuzel neni dost na to, aby se americke ovce zmobilizovaly. Je treba si uvedomit, jak masove byly demonstrace a protesty americanu behem Vietnamske valky. Bylo to take tim, ze tenkrat meli v USA povinnou vojenskou sluzbu. Pravda, bohati se z ni mohli vykoupit penezmi... Ale vetsina de-facto nemela na vyber. Az Nixon tohle zrusil, coz byl podle me jeden z duvodu, proc byl odstranen - rusit valecnemu prumyslu valku, to se preci nedela, ze? [oči v sloup]

Dnes, kdy nikdo nemuze fotit ani rakve vojaku, vracejici-se domu (i s ranenymi a jen v noci!) - jakou ma kdo jistotu, ze nam opet (jako s temi zbranemi hromadneho niceni), nelzou? Me osobne uplne staci, ze nepocitaji civilni obeti, abych jim neveril ani slovo. Kdo si jeste vzpomene, ze treba dobyti Basry ohlasovali pri invazi cca. 3x...? [chechtot] [mrknutí jedním okem]

Ano, mame modernejsi komunikace, ale take mame snizenou schopnost pro mnozstvi bludu, jenz na nas sdelovaci prostredky chrli, rozlisovat co se pravde muze blizit a co je jen bohapusta lez.
Strucne receno, nevidim to vubec optimisticky. Ale je hezke videt, ze vsichni, kdoz maji v hlave nejaky ten rozum, biji na poplach.

Asi se vam bude libit klip od Eminema - Mosh. Na to jakou normalne produkuje komerci, tak tenhle protibushovskej predvolebni klip na me zapusobil (jak textem tak obrazem)...

streamovatelny klip: http://mosh.eminem.com/video/
text: http://www.azlyrics.com/lyrics/eminem/mosh.html

Pokud si ho chcete stahnout na disk, tak pouzijte eMule P2P klient ( http://www.emule-project.net/ ) a vlozte do nej tenhle link, jenz vam stahne kvalitnejsi verzi klipu na vas disk:

ed2k://|file|Eminem.Mosh.-.Eminem.Leaked.Mosh.Video.DivX.avi|46966452|8690069E0782E0BBFDB807BC7AC1CC3B|h=54NIA4CKRUAQLGW2K442L3GJLOHFP65C|/

Enjoy [mrknutí jedním okem]

PS. lehovi to k sledovani nedoporucuji [smích]

47919

4.4.2005 21:12

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 47919

Vietnamskou válku vidíte optikou Holywoodu a levicových Židů, kteří byli jedinou (!), bohužel zatraceně vlivnou skupinou, která podporovala v USA ukončení vietnamské války "za každou cenu". Vzhledem ke svému mediálnímu vlivu pak otočila "pro historii" vnímání celého konfliktu 180 stupňů (podobný příklad je třeba prezentace "ruské" revoluce - proč nedošlo u nás k reprintům legionářské literatury, kde je vliv "mojšlů s oholenými pejzy a křivými zobany" zmíněn velmi důrazně ? ). Válka měla podporu 80 % populace, největší u bílé mládeže. Až do okamžiku, kdy Nixon oznámil stažení americké armády, které skončilo r.1973. Bolševiky udržovaly na uzdě rozhodné útoky i přes kambodžskou hranici, kam vietkonzi dříve prchali zcela beztrestně. Ostych VSR opadl po aféře Watergate, vyvolané dodatečně levicovými živly a vedoucí k oslabení prezidentské autority. Byly porušeny Pařížské dohody o nevměšování, na jih byla nataženo naftové potrubí a odeslány pancéřové divize. K předchozímu vedení války - Johnsonův způsob přerušovaných náletů a mnoha "mírových přestávek" byl lehce slabomyslný, pokud neměl za konečný cíl pokořit WASP elitu "prohranou" válkou, jak o tom rozumoval papeženec Brzezinski.

47940

4.4.2005 21:28

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 47919

Pokračování - Z důvodu objektivity je nutno poznamenat, že po odchodu lehce degenerovaných Francouzů (neví někdo něco o osudu českých legionářů, údajně zajatých u Dien-Bien-Phu ?)podporovaných jen materiálně, měly být volby po celém Namu, které by asi vyhrál strýc Ho. Eisenhower je šplouchl, neboť věděl, že kdo volí komunisty, volí naposledy. Chtěl zřejmě Vietnamce chránit před nimi samými (neměl jsem tu Petainovu frázi rád, ale věkem a zkušenostmi jsem dospěl k názoru, že má rozumné jádro). Průšvih dovršil Kennedy vraždou civilního (i když zkorumpovaného) premiéra a dopuštěním nástupu vojenské junty. Kdyby se do VSR a Vietkongu USA opřely jako do Sadáma (nezapomínejte při proklínání Bushe a amerického lidu, kdo jim tuto akci "posvětil" a v Namu naopak mocně sabotoval), nemusely by dnes tisíce Vietnamců kolonizovat českou kotlinu a přebírat náš maloobchod. Spokojeně by žily v rodné džungli jako Jihokorejci nebo Tajvanci. Čili intervence USA nebyla šílená, leda způsobem provedení.

47944

4.4.2005 21:53

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

leho 64.?.?.?

Reakce na 47919

Trodasi, odkud ze je ten Eminem? A procpak je slavny? Nezije on nakonec v zemi Velkeho Satana? Jak je mozne, ze v zemi Velkeho Satana vznikne neco takoveho? Pokud jsem slysel, ve vetsine diktatur, jako napr. Severni Korea, nebo v minulosti SSSR, CSSR a tak podobne jakakoliv kritika jejich vlad nebyla mozna. Jak to ze Eminem za svuj paskvil uverejneny v tyranii jako je USA uz davno nesedi?

47951

4.4.2005 20:28

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Josef 12.?.?.?

Myslim, ze autor by mel zacit s presvedcovanim v Bratislave.
FOX-NEWS ukazovala kazdy den na zacatku zprav jak presidenta Bushe v dobe navstevy v Bratislave vsichni libaji vcetne babicek a ty ukazky trvaly cely tyden. Coz na me udelalo dojem, ze je na Slovensku docela obliben.

47936

4.4.2005 20:50

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Vcelicka - ano, znam hodne amiku a mam v USA dokonce hodne pratel. Mezi temi "ne tak dementnimi..." [oči v sloup]
Nicmene opet fikane odvadite smer debaty od korenu problemu jinam...


Rudolf Domansky - no, podle mych zkusenosti a zkusenosti mych kamaradu a znamych je vysvetlit amikovi jednoduchou vec obcas nad lidske schopnosti, takze logicky zaver nemuze byt pro amiky moc dobry... [mrknutí jedním okem]


dusan - Amerika je hlavne prilis ruznoroda, proto je popis problematicky. Upozornuji vas ovsem, ze anglictinu velmi dobre ovladam (dokazu dokonce vetsinou rozlustit i ten slovni prujem, kterym se amici maji sklony vyjadrovat, ac to ma k anglictine daleko) a i kdyz jsem se do statu este nepodival (aby me nezavreli jako teroristu [pláč] ), tak mozna otce casem precijen navstivim [mrknutí jedním okem]


Jinak smekam pred tim, jak vsichni tri (este leho chybi [chechtot] ) misto prispevku k veci a korenu diskuze napadate jednu malinkou zcela nepodstatnou veticku, jenz se vam asi nelibi, ci co.
Takze pro Vas este jednou - DRTIVA VETSINA AMIKU JSOU IMBECILOVE, BLBI JAK TO PRISLOVECNE TAGO - staci? Spokojeni? Udelali jste se?
Tak prima, muzem pokracovat v diskuzi O TEMATU...!

47938

4.4.2005 21:13

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 64.?.?.?

Reakce na 47938

DRTIVA VETSINA CECHU JSOU
>IMBECILOVE, BLBI JAK TO PRISLOVECNE TAGO
- staci?
>Spokojeni? Udelali jste se?

Prave proto do Cech moc nejezdim, ze ano...

47941

4.4.2005 21:43

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

leho 64.?.?.?

Reakce na 47941

> DRTIVA VETSINA CECHU JSOU
>>IMBECILOVE, BLBI JAK TO PRISLOVECNE TAGO - staci?
>>Spokojeni? Udelali jste se?
>
>Prave proto do Cech moc nejezdim, ze ano...

napsal leho, kdo jiny, ze ano...

47947

5.4.2005 21:10

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 47938

>Takze pro Vas este jednou - DRTIVA VETSINA AMIKU JSOU
>IMBECILOVE, BLBI JAK TO PRISLOVECNE TAGO - staci?
>Spokojeni? Udelali jste se?

>Tak prima, muzem pokracovat v diskuzi O TEMATU...!

Pane Trodasi, a Vy jste se udělal, když jste tu svoji bold výkřičenou urážku sem napsal?

A čemu jste touto urážkou pomohl, kromě vaší vlastní psychiky?

Ráda bych si Vašich příspěvků v budoucnu opět vážila, i přes tento izolovaný úlet. Zkuste se proto i Vy příště držet věcné diskuse, a neurážejte lidi, o kterých toho mnoho prozatím více nevíte, než víte. Ju? [smích]

48072

5.4.2005 22:14

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

dusan 70.?.?.?

Reakce na 47938

dusan - Amerika je hlavne prilis ruznoroda, proto je popis problematicky.

trotas

Ale jak je videt vam a vasemu kulturne politickemu
pohledu na USA to nevadi. Vy udelate, vzdy presnou
a definitivni odpoved. Musim vam napsat, ze vam dost
zavidim. Pral bych si mit takovy prehled jako mate
vy o celosvetove politice. Proste nekomu je to vrozene.

48084

4.4.2005 20:54

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Petge 83.?.?.?

53 let života v Československu v blízkosti "velkého bratra na východě" a posléze v Česku a s jiným taky "velkým bratrem, ale na západě", k tomu pan Orwel jasnovidný a osmdesát čtverka, v páskotéce Farhheit 9/11 a teď tento článek, ale i spousta jiných dalších - co bych chtěl více ?? Začínám se v podstatě skutečně bát - jak za mlada [smích] - toho, že by fakt mohlo být nebezpečné se o takových věcech s někým bavit v hospodě u piva, natož aby to člověk někam psal - to je tedy bomba. Ještě že tu jsou i udatní zbrojnoši a jiní hrdinové, co radostně chválí bušistán. Tito nejspíše mají pravdu, že "svoboda" je taková jako když samolepka, co se lepí na špičky raket a bomb a svržením respektive odpálením těchto se pak ta svoboda šíří neomezeně volně světoprostorem !!

Účinek je zaručen, svoboda, láska a prosperita se světem šíří jedna báseň, dokladem jsou tisíce děkovných dopisů od mrzáků, sirotků a vdov z celého světa. Bravo bravisimo !!

47939

4.4.2005 21:32

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Josef - Fox News? [chechtot] [chechtot] [chechtot]
To je propaganda toho nejhrubejsiho zrna, nic z toho, co tam ukazuji, nemuzete brat vazne ani nahodou. Me se nejvice libilo, jak v diskuzi k Kanadskemu odmitnuti protiraketoveho stitu jista dlouhovlasa bloncka Ann Coulter vykrikovala, jak Kanadene muzou byt radi, ze jim USA povoluje s nimi sdilet jeden kontinent (ne, to neni vtip) a tudiz si udelejte predstavu o tom, co Fox News je a co ne. Uznavam, ze i Ann C. ma narok na svuj nazor, ale co je moc, to je moc. Video, kde je tohle zachyceno bylo uz z novinek stazeno, ale kdyz se budete snazit, tak to jeste nekde vychytate [mrknutí jedním okem]

Jestli to nekomu jeste nedoslo, tak Fox News jsou proste hlasatelskou bastou neokonzervatistu.

Petge - uz je to delsi dobu, ale jisty dotycny ve fronte tusim u laudromatu (prelozit jako verejny praci automat se mi to moc nechce) citoval z clanku nazvaneho "Weapons of mass stupidity", nekdo z lidi ho udal FBI, jenz ho hnedka nasledujici den obtezovala, prohledala jeho auto a vyslechla ho.

Porovnejte s tim kuprikladu mnoho ignorovanych telefonatu z Floridskych leteckych skol o podezrelych Arabech, ucicich se jen letat (nikoliv startovat a pristavat) s velkymi dopravnimi letadly... A to nic. To FBI pravdepodobne spala.

No nic. Vy take spete - klidnym spankem [mrknutí jedním okem] Sak oni si pro vas prijdou, ze pisete na Zvedavce [chechtot]

47945

4.4.2005 21:47

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

leho 64.?.?.?

Reakce na 47945

Trodasi, Ann Coulter ma samozrejme pravdu. Kdyby Kanada byla umistena napriklad na Arabskem poloostrove, tak bychom zcela urcite zadneho Zvedavce nemeli...

47949

4.4.2005 21:52

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Lev 82.?.?.?

Reakce na 47945

laudromatu < tak je to predevsim landromat s "n" bez "u", pane trodas.

V mnoha vecech s vama mohu souhlasit, ale jelikoz predpokladam, ze jste ponekud mladsi chlap a k tomu jeste nažhavený, tak bych vas chtel jen pozadat priteli, at se trochu vice kontrolujete. Vubec se totiz NEHODI, aby jste zde uvedl takovou vetu:
Sak oni si pro vas prijdou, ze pisete na Zvedavce [chechtot] , coz povazuji za netaktni a dětinské. Nechci vas pane trodas verejne karat, berte to prosim jen jako mou radu. Dekuji za pochoponi - Lev

47950

6.4.2005 21:04

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 47950

Pravdu mate castecne oba. Je to "laundromat", s n i u.
http://www.answers.com/laundromat&r=67

48185

4.4.2005 21:54

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Rudolf Domansky 199.?.?.?

Reakce na 47945

Ann Coulter ma pravdu, Kanada muze byt rada ze ma USA za sousedy jinak by byla v p.... s tim socializmem [pláč]

47952

5.4.2005 19:55

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Aja 24.?.?.?

Reakce na 47952

>Ann Coulter ma pravdu, Kanada muze byt rada ze ma USA za
>sousedy jinak by byla v p.... s tim socializmem [pláč]

Co mate na mysli? Muzete to, prosim, trochu rozvest? Dik.

48061

5.4.2005 20:42

RE: Ann Coulter a Kanada

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48061

S dovolením, vstoupím do tohoto tématu, neboť komentáře paní Ann C. si v mém deníčku rovněž opatřuji poznámkami:

Ann Coulter řekla 30.11,2004 na FOX News, že Kanada muze byt rada ze ma USA za sousedy a dále, že (cituji) "...Conservatives, as a general matter, take the position that you should not punish your friends and reward your enemies. And Canada has become trouble recently ... There is also something called, when you're allowed to exist on the same continent of the United States of America, protecting you with a nuclear shield around you, you're polite and you support us when we've been attacked on our own soil. They [Canada] violated that protocol ... All I want is the western portion [of Canada], the ski areas, the cowboys, and the right-wingers... We like the English-speaking Canadians...".

Kanaďané mohou s Ann Coulter nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co mohou dělat.

48066

5.4.2005 21:12

RE: Ann Coulter a Kanada

Aja 24.?.?.?

Reakce na 48066

>S dovolením, vstoupím do tohoto tématu, neboť komentáře paní
>Ann C. si v mém deníčku rovněž opatřuji poznámkami:

>
>Ann Coulter řekla 30.11,2004 na FOX News, že Kanada muze byt
>rada ze ma USA za sousedy a dále, že (cituji)
>"...Conservatives, as a general matter, take the position
>that you should not punish your friends and reward your
>enemies. And Canada has become trouble recently ... There is
>also something called, when you're allowed to exist on the
>same continent of the United States of America, protecting
>you with a nuclear shield around you, you're polite and you
>support us when we've been attacked on our own soil. They
>[Canada] violated that protocol ... All I want is the
>western portion [of Canada], the ski areas, the cowboys, and
>the right-wingers... We like the English-speaking
>Canadians...".

>
>Kanaďané mohou s Ann Coulter nesouhlasit, ale to je asi tak
>všechno, co mohou dělat.

Ano, pani Alzbeto, Kanada je v posledni dobe z pohledu USA troublemaker, netvrdi to pouze pani Ann, ale i jini, napr. americky (ted uz byvaly) velvyslanec. Dokonce o tom pise knihu.
A ja, krome toho, ze s ni mohu nesouhlasit(tedy s Ann), mohu se jeste radovat, ze o "me" nestoji, jsem ve francouzsky hovorici casti Kanady. I kdyz to neni tak moc dlouho, kdy se zdalo, ze by Quebec prilis neprotestoval proti tomu, stat se dalsi hvezdickou na americke vlajce.Ach, ta nelogicnost separace.
Dekuji za reakci.
Jeste porad by me zajimala odpoved pana Domanskeho.

48073

5.4.2005 21:25

RE: Ann Coulter a Kanada

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48073

Paní Ájo,

Při mých kontaktech s Kanadou jsem získala dojem, že Kanaďané sem tam provádějí Američanům bezvýznamné, avšak mediálně atraktivní, naschvály, jen aby si Američané Kanadu znechutili, a aby v důsledku toho Američané ztratili zájem o jakoukoliv větší kontrolu nad svým severním sousedem. Není to nepodobné tomu, jak v přírodě mnohé druhy živočichů i rostlin uplatňují v soužití se sousedícími predátory mimikry.

O klíčové úloze takovýchto mimikrů pro přežití druhu svědčí mimo jiné i to, s jakým ohlasem a významem se ony kanadské mimikry - z pohledu USA takřka bezvýznamné, i když zcela znechucující - setkávají naopak na politické scéně kanadské.

Jako příklady oněch znechucujících mimikrů bych uvedla situaci, kdy premiér Kanady hovoří při oficiální návštěvě USA s americkým prezidentem francouzsky, za přítomnosti tlumočníka. Nebo, když se vláda Kanady rozhodne nepodpořit americký systém protiraketové obrany, a místo toho vloží peníze na ostrahu severní hranice mezi Kanadou a Dánskem (Grónskem).

Souhasíte se mnou, nebo to vnímám nesprávně?

48076

6.4.2005 2:55

RE: Ann Coulter a Kanada

Aja 24.?.?.?

Reakce na 48076

Ja vam vase vnimani, Alzbeto, nemohu ani potvrdit, ani vyvratit.
Snad jen muj osobni pohled na vec.
Predpokladam, ze pri setkani hlav statu existuje nejaky protokol, netusim, jak je to s jazykem, ale rekla bych, ze slusne je mluvit jazykem hostitele, pokud ho dotycny ovlada; ale tady bych si myslela, ze pan Martin uspokojuje " zdanlivou oficielni dvojjazycnost" Kanady. Pokud mluvi francouzsky, hladi po srsti Quebec.Sleduji radio Kanada, jak francouzske, tak anglicke, pokud jsou zaznamy z navstev prvniho ministra v zahranici(jakemkoliv), na agl.RC hovori anglicky, na fr. RC anglicky.
Doprejte Kanade ta zdanlive drobna vitezstvi, ktere USA povazuji za bezvyznamna. Kanada si uvedomuje, ze je sousedem "nejsilnejsiho na svete".
Vztahy mezi USA a Kanadou v soucasne dobe pripominaji male deti, ktere se hadaji pri hrani kulicek. Bohuzel, nejde o kulicky.
Vezmete si komercni sankce, amendment Byrd, zruseni navstevy pani Rice, vaseho prezidenta atd.At chceme nebo ne, pusobi to dojmem odvety za nepodporu okupace Iraku a vami zminene protiraketove obrany.Kdybych verila politikum, rekla bych, ze nas prvni ministr vyslysel hlas svych spolulidi( vetsina kanadanu nesouhlasi ani s obsazenim Iraku, ani se stity).

48103

6.4.2005 7:44

RE: Ann Coulter a Kanada

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48103

Pokud jde o mne, Kanadě ráda dopřeji cokoliv.

Má-li spokojenost našeho severního souseda být podmíněna občasnou francouzskou konverzací mezi kanadským premiérem a prezidentem USA, ráda na plat Bushova tlumočníka z mých daní přispěji.

V zájmu USA jakožto státního celku i Američanů jakožto národa totiž podle mne je, aby Kanada byla na USA politicky nezávislou zemí se spokojeným, prosperujícím obyvatelstvem ... ať už si na toto téma Ann C. plácá cokoliv.

48117

6.4.2005 16:58

RE: Ann Coulter a Kanada

Aja 24.?.?.?

Reakce na 48117

Musim se omluvit za chybu v textu, samozrejme melo byt, ze "na francouzskem RC mluvi francouzsky".
Dal vam musim sdelit, Alzbeto, ze to vidim spravedlive, vy pridate trosku penez na tlumocnika do anglictiny a ja, pri pripadne navsteve vaseho prezidenta v Canade (Quebecu) na prekladatele do francouzstiny. [smích]

48160

6.4.2005 17:40

RE: Ann Coulter a Kanada

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 71.?.?.?

Reakce na 48103

Paní Ajo,
vyjimečně bych si dovolil zanesouhlasit s Vaším předpokladem:
>Predpokladam, ze pri setkani hlav statu existuje nejaky
>protokol, netusim, jak je to s jazykem, ale rekla bych, ze
>slusne je mluvit jazykem hostitele, pokud ho dotycny ovlada;

To Tonda Novotný na státní návštěvě v Anglii zapomněl všechno z toho protokolu a tak se rovnou vrhnul po královnině ruce, jakože jí ji zulíbá. Královna mu ale ucukla a omluvila se mu na ekzém.
Večer si stěžuje Tonda manželce, co to s těma lidma je, že se vždycky na něco vymluví, když jim chce projevit respekt: "pamatuješ loni v Moskvě, Mařeno,jak se Brežněv furt vymlouval na hemerojdy?"

S tím jazykem je to podobně. Někdy mohou být hostitelé dotčeni bohapustým przněním jejich jazyka (jako když se Havel pokoušel mluvit anglicky) anebo to může být považováno za výraz servilnosti. Setkání na úrovni hlav států má alespoň dát zdání vzájemného respektu a rovnocennosti. Proto byla kdysi diplomatickým jazykem latina, mrtvý jazyk a oba partneři byli v relativně rovnocenné nevýhodě v jednání cizím jazykem.

48162

6.4.2005 18:29

RE: Ann Coulter a Kanada

Aja 24.?.?.?

Reakce na 48162

Ale to jste si hezky zanesouhlasil, pane Taborsky.
Ja si s vami zasouhlasim, jen nevim, cim tu latinu nahradit.
Jediny clovek, ktery mluvil, krome jinych jazyku, i latinsky a ktereho jsem znala osobne, byl muj tchan.
P.S. Pokusim se svoje predpoklady poopravit. [smích]

48170

6.4.2005 19:07

RE: Ann Coulter a Kanada

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 48170

Mno, s tou latinou jako diplomatickým jazykem to byl jen vlastně takový irracionální, nostalgický vzlyk o dobách, kdy se bral ohled na rytířskou formu. V modernějšách dobách nahradila latinu kolonialistická francouzština, snad proto, že si pak každý tlustý diplomat připadal jako sexy kavalír a filosof.

Nemožnost latiny v současné diplomacii je zřejmá už z toho, že náš Bush neumí pořádně ani americkou angličtinu a zadrhává i v mateřské texasštině. Globálně tedy anglicky, jak každému zobák narost´. Proto jsou v současné politice nezbytni překladatelé a písaři projevů a myšlének, kteří to dají do korektní formy a kontextu.

48172

6.4.2005 19:51

RE: Ann Coulter a Kanada

Aja 24.?.?.?

Reakce na 48172

No, z francouzstiny toho v diplomacii asi moc nezustalo, snad par terminu- charge d'affaire - par drobnosti.
.. i o nasem prvnim ministrovi zle jazyky tvrdi, ze neovlada poradne ani jeden ze dvou oficielnich kanadskych jazyku a tvrdily to i o tom predchazejicim.Co nadelame, ze?

48177

5.4.2005 20:43

--- dokončení RE Ann Coulter ---

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48061

Ann Coulter není v politickém úřadu, a její slova proto nemají stejný význam, jako slova státního úředníka. Vyslovuje prostě svůj názor, podobně jako Vy, nebo já, a část americké veřejnosti Ann C. za její názory tleská, neboť vyjadřuje i názory jejich.

USA by už dávno mohly obsadit Kanadu, kdyby to bylo v zájmu USA. Stejně tak, USA by už dávno mohly podpořit kanadské secesionisty, kteří by už zařídili dobrovolné připojení podstatné části Kanady k USA - kduby to bylo v zájmu USA. Kanaďané, nesouhlasící se sloučením s USA, by tento názor mohli (možná) kritizovat - to je ale všechno, co by proti tomu mohli dělat, kdyby přišlo na věc.

Fakt, že je Kanada dodnes na USA nezávislou zemí, svědčí ale o tom, že USA zájem na připojení Kanady ke své zemi nemají. Ann Coultner proto spíše kuriózní a mediálně-populární představitelkou amerického pravicového folklóru, než čímkoliv více významným.

48067

6.4.2005 7:39

RE: --- dokončení RE Ann Coulter ---

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 67.?.?.?

Reakce na 48067

Je nutne poznamenat, ze Ann Coulter tu poznamku prohodila jako vtip, coz je pro Kanadany asi tezke pochopit. Na stesti nevedi, ze americti turiste se v Evrope vydavaji za Kanadany. Daji si javorovy list na klopu nebo nalepku na kufr a jedou. Takze az se s nimi Trodas potka, tak si bude myslet i o Kanadanech , ze jsou blbi jak taga!

48116

6.4.2005 23:32

RE: --- dokončení RE Ann Coulter ---

68 68.?.?.?

Reakce na 48116

Je nutne poznamenat, ze Ann Coulter tu poznamku prohodila jako vtip, coz je pro Kanadany asi tezke pochopit. Na stesti nevedi, ze americti turiste se v Evrope vydavaji za Kanadany. Daji si javorovy list na klopu nebo nalepku na kufr a jedou. Takze az se s nimi Trodas potka, tak si bude myslet i o Kanadanech , ze jsou blbi jak taga!

Copak to, ale az se americani nauci rikat "vole, vole" a zacnou se vydavat za cechy, tak z toho Trodas zblbne.

48223

5.4.2005 2:38

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Josef 63.?.?.?

Reakce na 47945

Trodas! Omlouva vas, ze nejste z USA , protoze Ann Coulter ve stanici FOX-NEWS nepracuje, je independent columnist - pise do novin a knihy. Na TV's se zucastnuje obcas debat. A jestli neco o Canadanech prohlasila, je to jeji nazor a nikoliv stanice FOX-NEWS. Asi si mysli o Kanadanech to same co vy o Americanech. Cetl jsem v nedeli v novinach clanek od korespondenta z Parize ze ta ostra kritika a nenavist k USA je ve vetsine pripadech vyvolavana spise zavisti(ve Francii)! Ale podle meho nazoru zavist hraje ulohu i v jinych zemich. Neverim, ze tolik kritiky a odsuzovani USA zpusobuje nejaka velka laska k Sadamovi a nebo k Arabum vubec.

47960

5.4.2005 17:48

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

petge 83.?.?.?

Reakce na 47945

Říkáte, že si pro mě příjdou ?? BRRR ! Normálně to na mě "dýchlo" takovým "podivným závanem".

Nicméně - nikdy jsem si nedělal a tedy ani nyní si nedělám žádné zvláštní iluze, že by někdy někde existovala nějaká XYZ-kracie, která by nefungovala převážně jednosměrně - tedy ve prospěch těch aparátníků, co se v tom vyznají, co v tom umí chodit. Americká demokracie může "vykládat" komu chce co chce, ale demokracie to není ani omylem. Je to pouze jeden z pokusů o jakousi vládu a že to nějak vyrůstalo v těch svých podmínkách, jaké byly, je to jakási X-kracie, nikoliv však demokracie.

Mimochodem - jakás takás skoro-demokracie byla ve střední Evropě před 100 léty - v Rakousku-Uhersku. A rovněž mimochodem taková malá úvaha - jak může vzniknout skutečná demokracie v zemi, jejichž přistěhovalí obyvatelé vyvraždili bez milosti původní obyvatele, obrazně řečeno "v jedné ruce mají Bibli a v druhé zbraň, kdyby měli třetí ruku, tam by byl měšec na dolary.

Nic proti dolarům, peníze jako peníze. Ale já jsem to bral jako drastickou nadsázku, když jsem v kreslených filmech viděl, jak se vždy některé z těch postaviček rozsvítí oči a místo zorniček jsou vidět znaky dolaru. Ale není to zase tak moc drastická nadsázka - USA, toť Mekka konzumu, království peněz a vše je o penězích, penězích a až někde vzadu je to o ... zase penězích. Ale mohu se mýlit, jestli ano, omlouvám se. Já to ale takhle viděl a vidím.

48049

5.4.2005 20:18

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

dusan 70.?.?.?

Reakce na 48049

Americká demokracie může "vykládat" komu chce co chce, ale demokracie to není ani omylem. Je to pouze jeden z pokusů o jakousi vládu a že to nějak vyrůstalo v těch svých podmínkách, jaké byly, je to jakási X-kracie, nikoliv však demokracie.


Jeeeeee,
vy jste chytrej !!!! Ktera pak soucasna demokracie se
vam ve svete libi ? Soudim, ze asi zadna. Ale i takovi
politicti "vedci" jako jste vy musi byt, ze ano ?

48063

5.4.2005 0:00

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Dancan dancan10 (zavináč) hotmail (tečka) com 68.?.?.?

Rudolfe,Rudolfe...vy mate nejaky komplex vuci Kanade?Dekuji,ze mate takovou starost o "socialismus" u severnich sousedu!Ano,mate pravdu,je chybou Kanady,ze je obchodne opravdu zbytecne moc orientovana na sve jizni sousedy,nicmene nepochybuju o tom,ze by bez tech skvelych Statu kanadani nemohli existovat.Otazkou je,jestli by cele USA dokazaly dnes existovat bez milionu ilegalu,kteri v zemi svobody prakticky delaji vsechno bez ceho normalni civilizovany stat nemuze existovat.Osobne si myslim,ze v pripade nutnosti bude snazsi pro kanadany obchodni orientace na Evropu a zbytek sveta,nez to,aby se americani obesli bez milionu ilegalu prakticky vsude,kam se podivas.Ale o tom jsem ani psat nechtel.Vlastne jen o tom,ze lze diskutovat o socialnu v Kanade,to ano,proc ne..ale ventilovat argumentaci o socialismu v te same zemi jednou vetou,jak jste to pojal vy,to muze jen arogantni povysenec!

47957

5.4.2005 2:50

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Mluvime o demokracii ,ale pritom nevime ,jak vlasten ta demokracie funguje,nebot to ,co je kolem nas neni zadna demokracie.Reske slovo demo a kracie ,znaci vladu lidu,opravdu lide vladnou v tak zvane demokracii.Kdyz premier statu proti 70 % obyvatelstva rozhodne jit do valky po boku Americanu,tak ,kde je ta demokracie,mimo ,jine ,vyprovokovane valce,nevyhlasene ,dle Zenevskych dohod,zapocata na lzich a propagande,proti zemi ,jez nemohla nikdy Ameriku ohrozit.Politik,jako Toni Balir lze v parlamentu a na zaklade lzi si necha valku odskouhlasit,Roosvelt pouzil potopeni americke lodi ,jako podklad k odsouhlaseni valky s Nemeckem,ale ,lod kotvila v Britanii v pristavu a byla namorniky obevena,ale pozde,Amerika uz byla ve valce,tak tedy,jak vlastne ta demokracie funguje ,kdyz demokraticky ( na penezich )zvoleni premieri si delaji s obcanstvem co chteji a slouzi vice valecnemu prumyslu nez vlastnim obcanum.Takovy "demokrate " maji plnou hubu demokracie a pritom vladnou jak neomezeni diktatori a rozhoduji o osudu druhych ,bez nich a o nich.
Jestli se v Cechach strida vlada jedna za druhou,tak to nic nemeni na faktu,ze "prasata se nazrala z koryta a prijdou po nich dalsi-hladovejsi",ale v podstate se nic tak "demokratickeho" pro radoveho obcana nestane,nanejvyse se pro ty hladovejsi zvysi vetsi dan a usporada se beseda anebo schuze o necem ,co uz davno za ne rozhodli a vec se ma jen k osaleni volicu,jakoby neco ridili,v podstate na ne kaslou od prvniho dne "zvoleni".
Tudiz plati jedine heslo dne ,jak poznat ,kdy politici lzou: jakmile otevrou hu.......!

47961

5.4.2005 4:24

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Josef 63.?.?.?

Reakce na 47961

Pane Nohejl pisete:
"Kdyz premier statu proti 70 % obyvatelstva rozhodne jit do valky po boku Americanu".
Jestli mluvite o Australskem premierovi, tak jste meli moznost jej vykopnout formou nevolit ho! Pokud vim tak nedavno vyhral dalsi termin v demokratickych volbach. Asi vi o situaci ve vasem regionu vice a vi proc se drzi USA! Oni ti sikmooci muzou byt nebezpecnejsi nez zidi, kterych se tak bojite!

47968

5.4.2005 9:19

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Sidonius Zdenekm (zavináč) Shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 47968

>Jestli mluvite o Australskem premierovi, tak jste meli
>moznost jej vykopnout formou nevolit ho! Pokud vim tak
>nedavno vyhral dalsi termin v demokratickych volbach. Asi vi
>o situaci ve vasem regionu vice a vi proc se drzi USA! Oni
>ti sikmooci muzou byt nebezpecnejsi nez zidi, kterych se tak
>bojite!

Tak Vám p.Josef děkuju, že jste nadhodil tu "šimookou hrozbu". Spousta demokratických a mírumilovných lidí odsuzuje USA za tu invazi do Iráku. Opravdu to nevypadalo a ani dnes to nevypadá moc "demokraticky a humánně", jenže my, prostí chlebožrouti, vidíme věci tak, jak se NÁM jeví a jak je vidět chceme, za velmi vydatné pomoci a postrku různých médií. Ale ona ta "sviňská" politika je poněkud složitější na to, aby ji "pochopil" a "prokoukl" kdejaký nýmand. Ano, to co se právě děje ve světě, není zrovna hodno chvalitebného hodnocení, jenže ony ty pohnutky a strategie jsou pro nás, obyčejné smrtelníky nečitelné a utajené. Tak tedy, když se třeba taková Čína, počne mílovými kroky vzmáhat, tak to pro nás nebude "věštit" nic dobrého. Vzpomeňte na Sybilu ! A jestliže se Američané snaží o to, aby ten jejich průmyslový (rozuměj i vojenský) vzestup, nebyl tak rapidní a tudíž se je v tom snaží "omezit", pak dochází i k takovým situacím, jakým je třeba Irák a dosti pravděpodobně, budou i některé další země. Odjakživa tomu tady na Zemi bylo, že se kterákoliv mocnost snažila zkolonizovat a vytěžit co nejvíc pro sebe. Tak si ale řekněte - "Qui bono ?"


47993

5.4.2005 18:46

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 47961

Pro upřesnění bych rád konstatoval, že i když německá ponorka omylem potopila americký torpédoborec tuším v říjnu 1941, válku USA vyhlásilo nečekaně samo Německo po útoku Japonců. Ribentrop řekl US velvyslanci : "Váš prezident tuto válku chtěl, tak ji má."

48052

6.4.2005 21:13

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

TS 213.?.?.?

Reakce na 47961

"Demokracie" je z reckeho "demos" a spanelskeho "gracias", tedy "lid dekuje". Az zase v televizi uvidite povolebni dekovacky novym papalasum, vzpomente si na tohle.

48188

8.4.2005 17:18

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 48188

Moc pěkný, děkuju. Konečně jsem pochopil, proč je u nás Thanksgiving státní svátek.

48473

5.4.2005 4:24

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

kema 216.?.?.?

Me se na tom clanku nejvice libilo zakonceni. Jakesi temne vyhruzky na adresu americanu. Tedy vsech americanu, bez rozdilu. Vsak voni uvidi, az se lid chopi zbrani. Skoda, ze pan autor ty svoje krvelacne sny trosicku nerozvedl.
A taky skoda, ze nerozvedl tu svoji poznamku o "podezrele" vlne tsunami. Co je na posuvu dvou podmorskych kontinentalnich platu podivneho. Zeby zase ti emerikanci? Svata prostoto!!!!! [oči v sloup]

47967

5.4.2005 15:01

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Karel Infeld Prachensky 194.?.?.?

Reakce na 47967

To víte, Zvědavci jsou hloupoučcí a naivňoučcí, podle nich 150 mil. tlustých Američanů pouhou svou vahou pohne zemí...

48037

6.4.2005 21:20

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

TS 213.?.?.?

Reakce na 48037

Dotycny ma spis na mysli hypotezu o globalnim oteplovani, pusobicim zdvihani hladiny oceanu, a naslednou zmenu rozlozeni tlaku vody na morske dno. Coz ma podstatne lepsi sanci zpusobit zemetreseni nez vsechny hamburgry na planete. Ono se to nezda, ale i mala zmena muze byt ta posledni co byla potreba aby se existujici napeti uvolnilo.

48191

5.4.2005 5:23

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Vandal 209.?.?.?

Jenom člověk s morální komplexitou amoeby může učinit prohlášení, že američané si získávají srdce mladých Iráčanů za laciné tretky, podobně jak si běloši získávali srdce Severoamerických indiánú v 17-18tém století, a jak to američané praktikovali během jejich okupací v Nicaragui, na Kubě (obě se naučili od amíků baseball) a Vietnamu ,Koreji a Japonsku(zeptejte se obyvatel Okinawy).I u nás po válce si to s námi kluky žehlili se žvýkačkami a u mladých panen s nylonkami.
Žádný z těchto národů (a jsou další) se nestal americophilem a dnes, když USA ztratili prvenství ve výrobě spotřebního zboží, jsou stejně všechny ty tretky nejspíše vyrobené v Číně. Věřím, že amíci, čerpajíce z jejich historických zkušeností (nehledě co si pan Leho myslí) už mají v plánech novou zbranˇ (lepší než Shock and Awe), která na prěžívajícím obyvatelstvu provede masovou lobotomy, a tak vytvoří podmínky (tabula rasa), kdy ty tretky budou opravdu účinné v masové popularizaci good o'le USA .

47980

6.4.2005 21:21

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

TS 213.?.?.?

Reakce na 47980

Ta zbran se nazyva televize. Je znepokojive ucinna.

48193

5.4.2005 12:39

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Traktor Traktorovic berserk2 (zavináč) centrum (tečka) cz 194.?.?.?

Vsem kdo chteji vedet kdo se skryva za nickem zizka:

Václav Tichota, r.č.cenzurováno

48012

6.4.2005 21:42

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

leho 64.?.?.?

Reakce na 48012

Traktore, ty jsi za komancu udaval, ze si to nemuzes odpustit ani na Zvedavci??? Nevim, koho zajima, kdo se skryva za cim, to je podle me jeho osobni vec. Editor by mel udavacske prispevky pokud mozno mazat...

48200

5.4.2005 13:44

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Sidonius - aha [velký smích] Dekuji za vysvetleni - ted, kdyz vim, ze Kanada je jen dalsi USA provincii tak je mi uplne jasne, proc z odmitnuti raketoveho stitu bylo takove halo [chechtot] Od provincie se holt neceka, ze by mohla mit vlastni nazor a dovolit si oponovat, no to je ucinena drzost. Je nacase, abyste zapocali dalsi valku severu proti jihu, ne? [chechtot] [mrknutí jedním okem]
Rovnez dekuji za ujasneni, ze Irak okupuji USA v nasem zajmu. Nesmirny vzestup podpory obravdu nebezpecnyhc muslimskach fanatiku, destabilizace regionu, ucinemy raj pro teroristy na zemi (to prosim vse podle CIA! http://www.novinky.cz/04/77/95.html ) a znacne vyssi ceny ropy a zemniho plynu - no nezlobte se na me, clovece, ale myslim, ze cikoliv z toho klidne OZELIM. Jedina dobra vec byla sesazeni Saddama, ale popravde receno, mam dojem, ze nevim, estli to stalo za to... Taktez Irak ne na to urcite dobre, zvlaste s takovyhle rozkradanim: http://www.novinky.cz/04/88/27.html
...a pokud jsem to dobre pochopil, tak US army rozbije Irak jak se jen da, aby si tak USA predplatila ropu z Iraku. To je zrejmne take v mem zajmu, stejne jako neuveritelne poslapani meinaroniho prava. Clovek se nestaci divit, co vse je v jeho zajmu. Komunisti hadra - take nam cpali spoustu veci, co "byly v nasem zajmu, a pro nase dobro..." - nepatujete? [oči v sloup]

leho - tihle lide vas urcite budou mit srasne radi:
http://www.novinky.cz/05/34/90.html
Abyste nebyl jejich vdecnosti prekvapen, clovece nestastna... [oči v sloup]

http://bendib.com/newones/2005/april/small/4-2-FOX-TV.jpg

48028

5.4.2005 19:31

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 48028

>...a pokud jsem to dobre pochopil, tak US army rozbije Irak
>jak se jen da, aby si tak USA predplatila ropu z Iraku.

Ať jste to pochopil jakkoliv, mohl byste mi vysvětlit, jak máme předplacenou tu iráckou naftu? Cena benzinu u nás leze tak nahoru, že by snad bylo levnější importovat pro silniční dopravu z Iráku vembloudy.

48058

6.4.2005 22:02

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

leho 64.?.?.?

Reakce na 48028

leho - tihle lide vas urcite budou mit srasne radi:
http://www.novinky.cz/05/34/90.html
Abyste nebyl jejich vdecnosti prekvapen, clovece nestastna...

Trodasi, ja nechapu, koho ty vlastne myslis. Rodinne prislusniky asi 4 zabitych terroristu? A stejne pokud mas na mysli "mucedniky" v rukach CIA, zprava ACLU je zalozena na recich, co slyseli nejaci nejmenovani americti vojaci. Jinymi slovy polovina clanku Novinek je zalozena na faktech "jedna pani povidala". Urcite je to pravda, ze?? Nedovedes si predstavit, co ja jsem behem sve kariery u armady zaslech veci. A dalsi polovina clanku se snazi ctenari navodit dojem, ze Irak se zmita v krecich obcanske valky. Chce to totiz cist mezi radky a uvedomit si rozmery a dopad popisovancy udalosti. Ono ve 25 milionove zemi se za nekolid dni urcite mnohe stane. V takove Kalifornii, ktera je jenom o neco malo vetsi nez Irak, urcite se taktez stalo par prestrelek, take maji problemy s vezni a par gangsteru se navzajem postrilelo kdesi u LA. Urcite by take dalo napsat, ze Kalifornie je rajem terroristu. Trodasi, chce to holt nasednout na onu materskou lod a vydat se k maticce Zemi...

48207

6.4.2005 0:54

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Emma Bovary 62.?.?.?

Trodasi kam chodíš na ty ftipy? Ten s těma dvouma maníkama z Ku-Klux-Klanu je povedený.

48096

6.4.2005 3:39

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Lide v Rusku zadaji dat vsechny extrimni organisace mimo zakon,to znamena dat nejenom vsechna jina vyznani,ale i zmirnit napeti meziobyvatelstvem ,o coz se snazil Hitler v zidovske otazce ,aby necele 2% zidu vladlo ze svych posic 98% Nemcu.Takze Rusove chteji odstranit i zidovske organisace,jakoz to cizi nekrestanskou oragnisaci s polecne s muslimskymi a razi heslo "Rusko ,Rusum",na coz by meli pravo,tak ,jak zide razi heslo :"Israel pro zidy" se zakonem na navrat.Nakonec ,po zkusenosti 100 obeti , od tak zvanych "bolseviku" neni se ,co divit.*Masscall to autlow Jewish groups
http://www.jpost.com/servlet/Satelite?pagename-JPost/Article/
Rusko prodelava velmi tezke obdobi poznani,kdo je kdo.Cecensky terrorista ,co byl dopaden vojaky a byl v prestrelce zabit,tak se jistilo,ze byl puvodne "US marine",zbrane ,nekterych techto terroristu pochazeji z Israelu-kdo to jakziv slysel ,aby zide vyzbrojovali sve uhlavni nepratele ,muslimy,ze ano?
Pod zakonem o svobode informaci se lide dozvedi,ze atomova elektrarna v Iranu ,tera ma byt zlikvidovana bud USA a nebo Israelem je dilo USA ,kdy zide -sekretar statu USA Kissinger podepsal smlouvu s Iranem,roku 1975, na tuto elektrarnu v cene 6 billionu dollaru s kolektivem,zase zidu,Cheney,Rumsfeld a Wolfowitz,kteri stali za tim ,aby se slo do Iraku a dnes zbroji ,aby se bombardoval Iran,takze tento gang zxidu vyvolava svetove valky,za co byli Nemci v Nurimbergu poveseni dle zakona,konspirace proti miru a podporovani valky,o cemz by zid-Chimney nejvice mohl mluvit za svou zbrojni spolecnost,jak mu pribyvaji dollarky za valku v Afganistanu a Iraku.

48106

6.4.2005 13:22

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Traktor Traktorovic berserk2 (zavináč) centrum (tečka) cz 194.?.?.?

Na Arabace je treba karabace!

48146

6.4.2005 13:55

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

http://elftor.com/elftor.php?number=138
[chechtot]

Emma Bovary - http://bendib.com nebo:
http://ax2.old-cans.com/g.php?p=bendib&d=1&v=v1
[mrknutí jedním okem]

48148

6.4.2005 21:20

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Martin 193.?.?.?

pane Táborský a paní Alžběto a co kdyby spolu vůbec nemluvili ? třeba by napáchali míň škod [smích]

48192

6.4.2005 21:45

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48192

???

Proč se obracíte na mne, pane Martine? Já v diskusi s panem Táborským nejedu.

48201

6.4.2005 22:35

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Emma Bovary 62.?.?.?

Roberte ten Dick Cheney (nebo jak ty svým neopakovatelným způsobem komolíš na Chimney [smích] ) je taky Žid? Já měla za to že je to typickej W.A.S.P.

48215

6.4.2005 23:31

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Alžběta - bohuzel, k vyvrcholeni me zadna politicka diskuze jeste nepomohla [chechtot] ...bylo to mysleno jako vtipek [mrknutí jedním okem] A ano, priste si dam pozor, abych neopakoval vyroky tech, o nichz si myslim samozrejmne sve a to same predpokladam i ocekavam u nich [mrknutí jedním okem]
Jinak dekuji za tu transkripci Ann C. projevu, bylo to velmi zajimave, jake nazory se v Fox News nestiti pustit do eteru - vzdyt slo o stvavou propagaci jak bic a vubec... [oči v sloup]
Nechme Kanade jeji male naschvalky pro USA [smích]

anonymIP 67.x.x.x - lzete jak kdyz tiskne, anebo jste tu debatu nevidel. Ja ji videl a vtip to od Ann C. rozhodne nebyl, vzdyt ho obhajovala proti celkem normalnimu druhemu debaterovi [mrknutí jedním okem] Nemlzte, clovece. Nebo mate nick "leho2"...? [chechtot]

petge - no, snad tak zle nebude [mrknutí jedním okem] Ja to myslel jako vtip... Nicmene uz se podobne pripady v zemi svobody staly, ale myslim, ze ignorace funguje daleko lepe, takze mate sanci [velký smích]
A treti ruka a pytlik na dolary? Ten se tusim daval k pasu... [vyplazený jazyk] A dolary misto panenek - to je caste v animovynych filmech, naposledy jsem to videl v kolosalni pitomosti Looney tunes: Back in action... [oči v sloup]

Sidonius - predstavte si, ze my, namandi, chceme rozhodovat sami o tom, co je a co neni pro nase dobro. Protoze nechceme skoncit jak za komancu, aby se nam rikalo a delalo to, co strana uzna, ze je pro nase dobro... [oči v sloup]
Za stranu muzete v dnesnich USA dosadit kliku neokonzervatistu... [oči v sloup]

Jiří Valtr - vy byste chtel do valky? Nechat se zabit pro penize nejakych valecnych stvacu a grazlu?

http://ax2.old-cans.com/bendib/All-you-can-be.jpg

kema - s definici "nejhezci zeme na svete" souhlasim za podminky, ze k ni pridate "zkraslene z penez celeho sveta" [mrknutí jedním okem] Na nerikejte mi, ze nevite, ze se do USA liji temer 2 miliardy $ denne a ze USA jiz 2x v historii proste "zrusila" sve dluhy vuci svym veritelum (1933, 1971) [oči v sloup]
Pak budu bezvyhradne souhlasit! [mrknutí jedním okem]

carodejnik - "Nebezpecneho, ochrnuteho kazatela na invalidskom voziku napadneme helikopterou podporovanou dvoma jet-mi, ze ano... a pre istotu ho este nazveme zbabelcom a smradlavym tchorom." - to byla ovsem prace Izraele a nikoliv USA. Navic je otazkou, estli tyhle kazatele, nejsou 3x nebezpecnejsi nez ti sebevrahove, jenz jejich myslenky pak s dynamitem na tele vykonaji... Tady bych se zidu zastal...

leho - nj, my vime, my jsme vsichni anti-ami pomatenci [mrknutí jedním okem] [smích] S Lidovkami v cele [vyplazený jazyk] Jeste, ze vy nam to vzdy tak krasne vysvetlite... [chechtot] Este nam vysvetlete, jak to, ze podobne udaje a problemy s naborem jsou uvadeny i v USA a jak to, ze se doba sluzby v Iraku pro nedostatek lidi vojakum protahuje? [mrknutí jedním okem] Ja vim, to jsou jen lzi anti-ami propagandy... [chechtot]
Co budeme bez vas delat, az vas v Iraku odkrouhnou, clovece? [oči v sloup] [chechtot]
Davejte si pozor, strasne byste nam chybel - me tedy urcite [smích]

48222

7.4.2005 22:10

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

leho 64.?.?.?

Reakce na 48222

leho - nj, my vime, my jsme vsichni anti-ami pomatenci S Lidovkami v cele Jeste, ze vy nam to vzdy tak krasne vysvetlite... Este nam vysvetlete, jak to, ze podobne udaje a problemy s naborem jsou uvadeny i v USA a jak to, ze se doba sluzby v Iraku pro nedostatek lidi vojakum protahuje? Ja vim, to jsou jen lzi anti-ami propagandy...
Co budeme bez vas delat, az vas v Iraku odkrouhnou, clovece?
Davejte si pozor, strasne byste nam chybel - me tedy urcite


trodasi, problemy s naborem jsem popsal v predchozim prispevku, precti si to pozorne, nez zase napises nejakou blbost. Jenom pripomenu, nabor ma problemy predchozi dva mesice a jsou to radove procenta, mozna zlomky procent, uz se nepamatuji presne kolik. V US se pravidelne pracovne stykam s naborari US Army a tak jsem celkem presne informovan, jak to je s naborem a jak se plni. Jinak sluzba v Iraku uz se neprotahuje, cely predchozi turnus odjel na cas i pres zvysenou aktivitu islamskych idiotu (pardon, partyzanu) v dobe voleb, modni anti-ami media to jaksi presla vetsinou mlcenim, v tomhle pripade mas stare zpravy. Jinak pro tvou info, z nasi brigady zatim nikdo nebyl ani skrabnut nepratelskou kulkou a snad uz vic nez mesic po nas nikdo ani nevystrelil. Podotykam, ze jsem u Tikritu, v miste plnych byvalych saddamovych pochopu. Kdepak jsou ti tvoji partyzani a procpak se schovavaji?? Trodasi, ja verim, ze mas zarucene pravdive zpravy z bojiste a objasnis nam to tady, ze ano...

48349

8.4.2005 17:51

Švejk na brigádě

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 48349

>z nasi brigady zatim nikdo nebyl ani
>skrabnut nepratelskou kulkou a snad uz vic nez mesic po nas
>nikdo ani nevystrelil... Kdepak jsou ti tvoji
>partyzani a procpak se schovavaji??
Mno, já bych hádal, že se všichni převlékli za týnejdžry, jak jen zaslechli, že tam přijechal na budovatelskou brigádu seržant leho a bude rozdávat žvejkačky.

Jinak Vám tam tu poklidnou selanku ze srdce přeju; tak to má na brigádě být, dělat hovno a dostávat za to od představitelů strany a vlády pochvaly.

48475

9.4.2005 21:44

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Aja 24.?.?.?

Reakce na 48222

kema - s definici "nejhezci zeme na svete" souhlasim za podminky, ze k ni pridate "zkraslene z penez celeho sveta" Na nerikejte mi, ze nevite, ze se do USA liji temer 2 miliardy $ denne a ze USA jiz 2x v historii proste "zrusila" sve dluhy vuci svym veritelum (1933, 1971)
Pak budu bezvyhradne souhlasit!

.....pockejte, Trodasi, pockejte. Ja se domnivam, ze se kema zminil o nejhezci zemi na svete ( reagoval na muj prispevek) a minil tim Kanadu. A pokud vim, ale je mozne, ze se mylim, nikdo nas nijak financne nepodporuje.[zmaten]

48587

6.4.2005 23:49

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Jiří Táborský - inu, to je snadne. Nejde o soucasny stav, dany nizky dolarem a faktem, ze valka v zalivu samo vysroubovala cenu ropy nahoru, ale jde o docasny problem. Duvod invaze je dlouhodoba kontrola nad stretegickymi zasobami ropy. Pokud mate ted benzin drahy, tak si predstavte, ze byste ho take nemusel mit vubec. Levnejsi uz nebude. Dolar to ma tedka tezke a valkou v zalivu se zveda nejistota a tim se zveda i cena ropy. Jde o to, jak legalne ukrast Iraku ropu a hlavne si na ni "predplatit" rozbitim Iraku "pravo". Cim si asi tak myslite, ze Irak zaplati USA, jenz ho rozbilo, svou obnovu?
Ano, ropou... A o to, v blizici-se ropne krizi jde. Neokonzervatiste se tak snazi zabezpecit pro USA strategickou surovinu.

leho - vy me dnes ale opravdu bavite. Ja mluvim o rodinnych prislusnicich hlavne cca. 100k zabitych civilistu (ja vim, cislo neni pravdive, ale jak to vite vy, kdyz je nepocitate?!), clovece. Zkuste se nekdy pesky projit mimo zakladnu, estli vas opravdu maji tak radi [mrknutí jedním okem] Co se tyce faktu, ze v Iraku probiha povstani, tak je to videt i na tom, ze uz zarvalo davno vice US soldiers pri okupaci, nez pri utoku a obsazeni. No, neni to krasne videt...? (navic, ja bych oficielnim ztratam US moc neveril, protoze kdyz se nesmi ani rakve fotit, tak neni zadna sance na recount...)
Nerikam, ze v te zemi se nikdy nic nebude dit. Cely region byl, je a bude vybusny a vzdy se bude neco dit. Ale jde o to, ze pritomnost US army katalyzuje problemy... A co se "raje teroristu tyce", tak to prohlasila CIA a verim tomu, ze maji vice informaci nez by oba dohromady, takze to tak muzou rici. Navic to odpovida zdravemu rozumu - po kazdem obsazeni a behem kazdeho povstani je zeme de-facto nerizena a v panujicim chaosu se podezrelym zivlum vzdy darilo nejlepe...
...ale ja vim, vy vite vse lepe nez CIA, vy mi zase vysvetlite, jak ze to vlastne "je"... [mrknutí jedním okem]
Jen fakt davejte bacha mimo zelenou zonu, bez vasich prispevku by nebyl Zvedavec zvedavcem a kde bychom jinde takoveho genialniho prispevatele sehnali, no, zamyslete se sam! Jste proste jedinecny! [smích]
Thumbs up for leho! [velký smích]


Emma Bovary - ve filmu "Svet podle Bushe" je venovan prostor zidovi, jenz s davidovou hvezdou na vazance hovori vazne o tom, jak ze prestal podporovat Bushe proto, ze si vzal do tymu Dicka Cheneyho a ten ma lesbickou dceru... Ze sice chape, ze on za to nemuze, ale ona je na ocich a tak... [chechtot]
No proste klasicka ukazka homofobie a "zidovske tolerance", jenz ale bohuzel nekteri neprohledli (Nohej) a vlastne zobou zidum, propagujicim netoleranci, z ruky. No, neni lepsi, kdyz budeme nahanet a upalovat (prinejmensim) lesbicky, nez abychom vznaseli neprijemne otazky, jako treba proc se zide v USA nesmi podle zakona kritizovat a co se to vlastne deje s neustale expandujicim Israelem a neustalymi trenicemi s Palestinci?

48224

8.4.2005 18:42

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 71.?.?.?

Reakce na 48224

> - inu, to je snadne...
(vysvětlit mi, jak si Amerika předplatila iráckou ropu)...
>Duvod invaze je dlouhodoba kontrola nad stretegickymi
>zasobami ropy.
>Jde o to, jak legalne
>ukrast Iraku ropu a hlavne si na ni "predplatit" rozbitim
>Iraku "pravo". Cim si asi tak myslite, ze Irak zaplati USA,
>jenz ho rozbilo, svou obnovu?
>Ano, ropou... A o to, v blizici-se ropne krizi jde.

Řekl bych, že tato teorie je děravá jak Bushův intelekt. Znal jsem sice jednoho předkomunistického selfmejd milionáře, který o sobě tvrdil, že je bílej Žid a tímhle trikem za mlada začínal, ale brzy zmoudřel a dělal to jinak a nakonec, před vítězným únorem, vlastnil největší sklenářskou firmu ve střední Evropě. Byl původně sirotek a, ještě než dokončil měšťanku, najal si za dva krejcary dva kluky, kteří šli vinohradskými ulicemi a rozbíjeli kameny okna. On potom jel s trakařem skla a kytu za nimi a zasklíval je. Tak až sem by to mohlo souhlasit s Vaší teorií: Židi si najali partu lehů na rozbíjení oken v Iráku. Končí to ale tím, že Iráčani myslí jinak než vinohradští měšťáci za Rakouska.
(pokr.)

48483

8.4.2005 18:56

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 48224

(pokr.)
Hypotézujete, že
>Neokonzervatiste se tak snazi zabezpecit pro USA
>strategickou surovinu.
Mno, jak jsem znal pana Vošického, tak se ten úspěšný sklenář jmenoval, tak ten by si hýčkal Saddáma (jako jsme to dělali předtím), otočil by si ho kolem prstu jako perskýho šacha a měli bychom dnes nafty plnou hrdel za 24 a ne za 58 dolarů za barrel. Jenže neokonzervativci jsou většinou obyčejní, nikoliv bílí Židi a tak ten důvod k invazi byl asi trochu jiný. Kromě šíření míru a demokracie, ovšem.


48485

9.4.2005 8:02

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Tom 24.?.?.?

Reakce na 48485

>Mno, jak jsem znal pana Vošického, tak se ten úspěšný sklenář jmenoval, tak ten by si hýčkal Saddáma (jako jsme to dělali předtím), otočil by si ho kolem prstu jako perskýho šacha a měli bychom dnes nafty plnou hrdel za 24 a ne za 58 dolarů za barrel. Jenže neokonzervativci jsou většinou obyčejní, nikoliv bílí Židi a tak ten důvod k invazi byl asi trochu jiný. Kromě šíření míru a demokracie, ovšem.

Snad mi sedla moucha na brejle, nebo jsem zrovna blbě mrknul a to "šíření míru a demokracie" jsem četl jako "síření míru a demokracie". Tak se teda jako vomlouvám, že jsem to blbě přečet. To aby mě někdo nepodezíral, že jsem v tom hledal logiku ...

48547

6.4.2005 23:53

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Kdo by mel zajem se na "The World According To Bush" cucnout, tak Pro stahovani si poridte eMule klienta ( http://www.emule-project.net ) a do neho vlozte okopirovany link - a mate jistotu, ze stahnete presne to, co chcete [smích]

PS. origilal je francouzky, ale ma to english titulky a dost lidi tam nechali proste mluvit anglicky, no, enjoy:

ed2k://|file|The.World.According.To.Bush.-.William.Karel.(2004).(English).XviD.avi|737650688|92E46A0B1CAA68E2879C543792AE984A|h=PQ7Q4WU3GU6XIIVIVQAMHA2WZLOSCCVF|/

PS2. nedoporucuji k shlednuti vericim bytostem. Nabozenske argumenty jsou tam pouzivany k neuveritelnym vecem, opravdu to radeji nechtejte videt - v tomhle mi muzete naprosto verit, ze si z vas nedelam svandu. Sam jsem neverici, ale to, co jsem videl, mnou otraslo natolik, ze se to neda slovy popsat... [zahanbení]

48226

7.4.2005 3:16

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Ono je to tak,neco jineho se lidem rika a neco jineho se dela,dnes uz lide zapomeli slova Bushe starsiho,ze "na terrorismu se da dost vydelat.V samotnem Israelu byl podnikatel ,jez stavel v islamskych zemich chemicke komplexi,jez se daji v nekolika hodinach prevest na vyrobu jedovatych latek.Tady se strasi s jadernou valkou,ale ,at Arabove mabidnou Israelu trojnasobnou cenu za atomovou bombu a uvidime ,co se bude dit.
The Israeli man who used hospitals to trade in nukes&#8230; with Pakistan
These are probably the same nukes that according to Washington, were sold to Al-Qaeda, North Korea, Iran, Libya, Syria, and every other &#8216;rogue nation&#8217;
Israeli-born Karni, 50, is now in Washington DC facing charges under America's tough laws restricting the export of "dual-use" items, like the "triggered spark gaps" which can be used both for civilian and military purposes. He could face up to 10 years in prison if convicted. They also suspect Karni has diverted other military technology to Pakistan, including nuclear weapons technology, forming part of an international network supplying the country with the means to build nuclear bombs.

Takze ,ctenari nedelej si iluse o svete,obchod je obchod a ze ziskanych dollaru krev netece,proto by melo pochopit lidstvo heslo zidu:"Valka ,to je zidovska zen",kdyz jen za holocaust dostali vic jak 80 billionu dolaru,kazdy ,kdo z krestanu ztratil nekoho ve valce ,co dostal on ?
Ktery stat na svete v dobe druhe svetove valky neexistujici dostal odskodneni ?

48245

7.4.2005 11:58

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

trodas trodas (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Nohej, no VY se na ten film urcite nedivejte, to byste mohl zacit penit [chechtot] [mrknutí jedním okem]

Misty je to obcas i humorne, treba kdyz nejaky zidak, s davidovou hvezdou na kravate, vysvetluje, ze prestal podporovat Bushe proto, ze si vzal do tymu Dicka Cheneyho a ten ma lesbickou dceru... Ze sice chape, ze on za to nemuze, ale ona je na ocich a tak... [chechtot] [chechtot] [chechtot]

Anebo - on nenavidi Araby, on jen tvrdi, ze kazda spetka pisku v male zemicce Izrael patri zidovskym lidem [smích] A ty ceremonie pravicovych extremistickych krestanu, jenz vidi v Israeli bozi stat, jenz musi existovat do konce veku a pak prijdeme do raje. Ale pokud zanikne, ci ho pohlti muslimove, tak prijdeme do pekla... [chechtot]
Na tohle tema "Political Rapture" napsal George Monbiot v Playboy, October 2004 krasny clanek. Kdyz budete hodni, tak vam ho prelozim [velký smích]


No proste opravdovy magor [chechtot] Ci spis sbirka magoru v tomto filmu vystupuje...

48287

7.4.2005 20:25

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Josef 12.?.?.?

Guantanámo, Diego Garcia, Okinawa, Osan, Keflavik, Ramstein, a cca 211 dalších základen rozesetých po planetě Zemi.
----------------------------------------------------
Jestlize vojenske zakladny povazujete za okupacni uzemi, tak Vam musim dat za pravdu! A v cinskem pripade pritomnost jejich armady ve Vietnamu a Korei se nada poprit. Momentalni schvaleni utoku na Tajwan komunistickym politbyrem se mi osobne take nelibi! Spojeni Tajwanu s Cinou, kdyby nebyla komunisticka by se me nedotklo!

48328

7.4.2005 21:07

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48328

Viz moje odpověď v 07.04.05 20:48 na Váš duplikát tohoto příspěvku.

Nepodsouvejte mi prosím pane Josefe výroky o okupaci, které jsem nejen nenapsala, ale které jsou navíc i proti smyslu toho, co jsem napsala výše. Používáte stejný druh logické demagogie, jako když bolševici končili rozpravy o USA slovy, že se tam s černochy provádějí strašlivé věci, a že na USA vzhledem k tamnímu příšernému zacházení s černochy nemůže být nic dobrého. Ju?

[smích]

48333

8.4.2005 5:46

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

kema 216.?.?.?

Reakce na 48333

Pani Alzbeto,

vas problem je v tom, ze jste (doufam ze omylem) oznacila Jizni Koreu a Nemecko za okupovana uzemi.
Spojene Staty ani nikdo jiny nemuze nikoho okupovat vecne. Americka zahranicni politika se ve vetsine pripadu snazila v okupovane diktature zavest mechanismy pro vznik demokracie a umoznit (vetsinou pod dohledem UN)svobodne volby. Pak uz zbyva jen cekat a doufat. Pripadne tu dotycnou zemi chranit pred nebezpecim komunismu.
Je pochopitelne nesmysl vinit Ameriku za vse, co se v te zemi deje. Napriklad Jizni Korea je dnes velice prosperujici, demokraticka zeme.Muzete mi to verit, nekolikrat jsem tam byl a vino "soju" pil. [smích]
V Severni Koreji je naopak hlad, bida a diktatura.
Opravdu myslite, ze US okupuji Nemecko? Pak jiste mate vysvetleni pro postoj nemecke vlady ke konfliktu Iraku.

48404

8.4.2005 6:02

Pane Kemo,

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48404

Nevím co Vám vadí na tom, že US armáda v Jižní Koreji i v Německu má status okupační armády. Nazývá to tak Německo, Korea, USA, tak proč bychom nemohli okupační armádu nazývat okupační armádou i my zde?

Jižní Korea je dnes velmi prosperující a demokratickou zemí, nicméně ještě před několika lety byla krvavou a zkorumpovanou diktaturou, která se držela u moci jen díky Američanům, a která vraždila své vlastní vysokoškolské studenty po tisících. Disidenti byli v Jižní Koreji propuštěni z klecí až v 90. letech (jeden z nich se stal prezidentem Jižní Koreje, mimochodem) v těsné návaznosti na to, že za Clintona USA vyhlásily záměr stáhnout se z Jižní Koreje. Jihokorejská diktatura na tuto strašlivou hrozbu začala reagovat sebereflexí, propuštěním disidentů, a postupným přechodem k demokracii.

Mimochodem, žila jsem v Jižní Koreji 3 roky. Děti měly vedle postelí plynové masky, připravené k okamžitému použití; já také, Korejci nad naší přítomností překypovali nadšením ... prostě skvělé 3 roky.

48407

8.4.2005 6:45

RE: O okupaci Jižní Koreje

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48404

Není nutné být papežštější, než papež, pane Kemo.

Budeme-li věci nazývat pravými jmény, spousta ideologických předsudků ze slovníku současné US propagandistické rétoriky se sama od sebe vypaří, a zbude jen holý - byť i někdy na pohled nepříjemný - reálná pohled na reálná fakta.

Například, z vojenské přítomnosti US vojsk v Jižní Koreji a Německu zbude jen to do uší se zakusující sousloví "vojenská okupace".

Dočasnou vojenskou přítomnost US armády v Jižní Koreji nazývá OKUPACÍ, pane Kemo, dokonce i ultrakonzervativní americká organizace Heritage Foundation. Viz "U.S. military occupation in Korea", viz http://www.heritage.org/Research/AsiaandthePacific/bg1619.cfm

Že by se, narozdíl od Vás, i Heritage Foundation mylně domnívala, že USA vojensky okupují Jižní Koreu, a neznala pravý stav věcí? Pochybuji.

48411

9.4.2005 4:06

RE: O okupaci Jižní Koreje

kema 216.?.?.?

Reakce na 48411

Pani Alzbeto,
sklanim pred vami svou sedivou hlavu. Nejste jedina, kdo oznacuje pritomnost americanu v Koreji a Nemecku jako okupaci.Jsou i jini.
Skoda jen, ze jste me zapomela vysvetlit, jakto ze "okupovane" Nemecko muze vsemoznymi zpusoby podrazet v UN nohy svemu "okupantovi". Mozna ten okupant jen poskytuje ochranu a do vnitrnich i nevnitrnich zalezitosti zeme se nevmesuje. Zeby?
Jenze to byste pak nemohla Ameriku vinit ani za tu straslivou minulou diktaturu v Jizni Koreji. (Ktera mimochodem ve srovnani s tou komunistickou vypadala dost nevine).
A kdo muze za to, ze jste v Jizni Koreji spala s plynovou maskou? Podle me komuniste ze severu. Kdo podle vas?
Ja jsem pri svych dvou navstevach v Seoulu nejakou tu protiamerickou retoriku od dvou mladych studentu slysel, ale to byla jedina vyjimka. Vsichni ostatni byli radi, ze je nekdo pred rudym morem ze severu chrani.

48532

9.4.2005 6:38

RE: O okupaci Jižní Koreje

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48532

>Skoda jen, ze jste me zapomela vysvetlit, jakto ze
>"okupovane" Nemecko muze vsemoznymi zpusoby podrazet v UN
>nohy svemu "okupantovi". Mozna ten okupant jen poskytuje
>ochranu a do vnitrnich i nevnitrnich zalezitosti zeme se
>nevmesuje. Zeby?

Americká okupační správa se zpočátku vyjadřovala k veškerým záležitostem okupovaného Německa, pane Kemo. Po sjednocení Německa nicméně Američané zjistili, že je v jejich zájmu se k vnitropolitickým záležitopstem Německa nevyjadřovat. Sjednocené Německo podle mne v 90 letech přerostlo americké okupační správě nad hlavu, a nyní již není ani politická vůle, ani dostatek prostředků, jak Německo zahnat zpět pod americkou kontrolu. Následky překotného sjednocení Německa (na které poukazovala, mimo jiné, již od samého počátku např. moje oblíbená Margaret Thatcher), platí USA již dnes. Rumsfeld letos ve zprávě o strategickém plánování Pentagonu pro Kongres USA poprvé označil vojenskou alianci Německa a Francie za riziko pro vojenské zájmy USA. V budoucích letech bude účet, který USA zaplatí za omyl Bushe Otce se sjednocením Německa, ještě větší.


>Jenze to byste pak nemohla Ameriku vinit ani za tu
>straslivou minulou diktaturu v Jizni Koreji. (Ktera
>mimochodem ve srovnani s tou komunistickou vypadala dost
>nevine).

Ve srovnání se severokorejskou diktaturou vypadala jihokorejská diktatura poměrně nevinně, to máte pravdu. K demokracii však Jižní Korea měla až do poloviny 90. let stejně daleko, jako má pražský krysařík k dobrmanovi.

>A kdo muze za to, ze jste v Jizni Koreji spala s plynovou
>maskou? Podle me komuniste ze severu. Kdo podle vas?

Nejen komunisté ze severu, pane. Napětí na Korejském poloostrově je do značné míry výsledkem bojechtivých Jihokorejců, kteří se občas na US armádě vozili jako opilý básník Li Po na tygru. Paul Wolfowitz, v roce 1990 podtajemník ministra obrany USA, na adresu Jihokorejců tehdy řekl: "...While clearly the onus for improving relations rests primarily on Pyongyang, Seoul, too, must recognize that some compromise and accommodation may be necessary to resolve longstanding issues and move toward mutual respect and eventual reunification..." (viz http://www.fas.org/news/skorea/1990/900626-rok-usia.htm )

>Ja jsem pri svych dvou navstevach v Seoulu nejakou tu
>protiamerickou retoriku od dvou mladych studentu slysel, ale
>to byla jedina vyjimka. Vsichni ostatni byli radi, ze je
>nekdo pred rudym morem ze severu chrani.

Já zažila v Soulu v 90. letech protiamerické demonstrace v řádu statisíců osob. Láska k USA se u Korejců projevovala vrháním dlažebních kostek a máváním dřevěnými tyčemi.

48542

9.4.2005 22:02

RE: O okupaci Jižní Koreje

leho 64.?.?.?

Reakce na 48542

Já zažila v Soulu v 90. letech protiamerické demonstrace v řádu statisíců osob. Láska k USA se u Korejců projevovala vrháním dlažebních kostek a máváním dřevěnými tyčemi.

Statisicu? Muzete jsem hodit nejakou konkretni zpravu? Nejak se mi to nechce verit, pokud si pamatuji, jednalo se o demonstrace radikalnich studentu a tech bylo maximalne nekolik tisic, mozna deset ci dvacet, ale ne vice.

48591

9.4.2005 22:48

RE: O okupaci Jižní Koreje

Alžběta 70.?.?.?

Reakce na 48591

Ale no tak, pane Leho.

Odpor Jihokorejců proti vojenské přítomnosti USA (povšimněte si, s ohledem na Vás nepoužívám slovo "okupace"[mrknutí jedním okem], politické nepokoje 1989-1991, atd. atd. máte samozřejmě právo nevidět. Čemu ale takovéhle malování skutečnosti na růžovo, a zapomínání vlastní novodobé historie prospěje, kromě klidu Vaší duše?

Já ve svém zaměstnání profesionálně připravuji následníky americké mocenské elity na kariéru ve státní správě či v nadnárodních korporacích. Kdybych mým postgraduálním studentům lakovala situaci na růžovo, jako to zkoušíte Vy, místo abych jim při natvrdo a reálně řekla, jaká je situace + jaká je technologie zvládnutí takovéto situace, nejspíš by mne ze školy na hodinu propustili.

Pokus o vypálení Amerického kulturního centra v Kwangju (Jižní Korea), okupace rezidence US velvyslance v Jižní Koreji demonstranty , masové demonstrace v ulicích z roku 1991 (i když, pravda, bez udání odhadovaného počtu demonstrantů) - to vše jsou zprávy, které chodily dokonce jako oficiální country-specific warning amerického ministerstva zahraničí, že. Viz webový server state.gov, mimo jiné.

A pokud jde o ony desetitisíce či statisíce násilných demonstrantů v ulicích jihokorejských měst v roce 1991 - ono se to všem špatně počítá, zvlášť když je země pod nadvládou zkorumpované diktatury, a když se navíc ze severu ve stejné době posupně chechtá milovaný vůdce Kim. Já vycházím z toho, co v té době sdělovaly americké zdroje, a co si pamatuji. Když si Vy pamatujete, že těch demonstantů byly jen desetitisíce, tak je to pořád ještě OK.

Snad se shodneme alespoň na tom, že těch anti-amerických násilných demonstrantů bylo v Jižní Koreji počátkem 90. let více, než dva studenti. Koneckonců, oficiální zpráva ministerstva zahraničí USA uvádí, že rezidenci velvyslance USA v Koreji v oné době okupovalo 6 násilných demonstrantů - a to je přece jen více, než dva, viďte, pane Leho.

48599

9.4.2005 22:12

RE: O okupaci Jižní Koreje

kema 216.?.?.?

Reakce na 48542

Kde jste proboha prisla nato, ze se Amerika prestala Nemecku plest do vlady az po padu zelezne opony? [oči v sloup]
Ale s temi desetitisicovymi demonstracemi proti Americe vam na rozdil od pana Leho verim. Vite ale, kolik ma Jizni Korea obyvatel?
Celkove me vase liceni nevdeku kterym Americe oplaceji levicaci na celem svete ochranu pred komunismem pripomina komedii "O mysi ktera rvala". [velký smích]

48595

9.4.2005 23:11

RE: O okupaci Jižní Koreje

Alžběta 70.?.?.?

Reakce na 48595

>Kde jste proboha prisla nato, ze se Amerika prestala Nemecku
>plest do vlady az po padu zelezne opony? [oči v sloup]

A kde jste VY přišel na to, že se Amerika přestala Německu plést do vlády dříve, než po sjednocení Německa?

>Ale s temi desetitisicovymi demonstracemi proti Americe vam
>na rozdil od pana Leho verim. Vite ale, kolik ma Jizni Korea
>obyvatel?

Vím. A co z toho vyvozujete?

>Celkove me vase liceni nevdeku kterym Americe oplaceji
>levicaci na celem svete ochranu pred komunismem pripomina
>komedii "O mysi ktera rvala". [velký smích]

V Jižní Koreji hájí a hájila Amerika především svoje vlastní zájmy, pane Kemo. V Německu to bylo zrovna tak.

Pohádky o tom, jak nevděčná levice oplácí Americe za ochranu před komunismem vyprávějí délesloužící četaři US Army svým dětem - malým četařům - před spaním na dobrou noc.

Paul Wolfowitz, kterýžto pán není žádný pitomec - i když s ním a jeho počínáním zásadně nesouhlasím - řekl o vojenské přítomnosti USA v Jižní Koreji zcela jasně, že jsme tam proto - a pouze proto - abychom už nikdy více nemuseli absolvovat tak strašlivé ztráty a projít tak strašlivými riziky, jakými naši vojáci v 50. letech prošli při dobývání Korejského poloostrova.

Pokud jde o Korejce severní i jižní, ti nás, pane Kemo, do roka a do dne po odchodu USA zradí. Zrovna tak, jako se nás nyní chystají podrazit Němci a Francouzi s jejich strategií evropských sil rychlé reakce, organizovaných mimo velení NATO.

Ani jedna kapka americké krve nestojí za to, aby byla vynaložena na ochranu Jižních Korejců před nebezpečím komunismu. Smysl má z pohledu USA jedině to, aby USA vší silou, které je tato země schopna, zabránila Jižním Korejcům v jakémkoliv počínání, které by mohlo ohrozit zájmy USA. Nic víc, nic míň.

48601

10.4.2005 1:48

RE: O okupaci Jižní Koreje

dusan 70.?.?.?

Reakce na 48601

Ani jedna kapka americké krve nestojí za to, aby byla vynaložena na ochranu Jižních Korejců před nebezpečím komunismu. Smysl má z pohledu USA jedině to, aby USA vší silou, které je tato země schopna, zabránila Jižním Korejcům v jakémkoliv počínání, které by mohlo ohrozit zájmy USA. Nic víc, nic míň.

Alžběta -- 70.?.?.?


A jake ze maji zajmy ty nestastne USA v Jizni Koreji ??
Vzdyt jim preci v Jizni Koreji vyrostl jeden z nejsi -
lnejsich ekonomickych konkurentu prave v Asii. Tim
padem ztratili miliony $$$$.
Porovnejte se Severni Koreou, kolik ta vyvazi produktu
do zbytku Asie ? To me tak nejak nesedi pani Alzbeto.

48620

10.4.2005 5:48

RE: O okupaci Jižní Koreje

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48620

>A jake ze maji zajmy ty nestastne USA v Jizni Koreji ??

Zkuste se na to podívat z pohledu USA jako světové velmoci, nikoliv z pohledu hokynáře. [mrknutí jedním okem]

Uvidíte, že Korejský poloostrov byl dlouhá léta průsečíkem střetu sil, usilujících o kontrolu nad dopravními (námořními, zejména pak) cestami v oblasti. Byla to rovněž nepotopitelná letadlová loď, ze které mohly USA v 50. letech ničit vojenskoprůmyslové instalace Sovětského svazu v oné oblasti, pokud by toho bylo zapotřebí, a mohly těžce komplikovat válečnické snahy komukoliv z trojlístku Čína-SSSR-Japonsko.

S technologickým pokrokem ve vojenství během 80. let všechny tyto úlohy postupně přestaly být důležité.

S koncem Studené války se podle mne situace změnila natolik, že vojenská přítomnost USA již v Jižní Koreji nemá prakticky žádný strategický význam.

Na druhé straně, všehoschopná severokorejská diktatura se mezitím vyzbrojila home-grown jadernými zbraněmi, které může doručovat na cílové adresy buďto home-grown raketami, nebo nově též nejmodernějšími letadly Made in Russia, Komsomolsk-na-Amuru.

Regionálním zájmem USA v této oblasti je podle mne zabránit exportu vojenských technologií ze Severní Koreje dále do světa; zejména pak zabránit šíření technologií nukleárních zbraní. S tím souvisí i cíl zabránit jadernému vydírání sousedních států.

S touto definicí amerických zájmů se ovšem s oficiální US politikou éry Bushovy ani Clintonovy neshodnu, pane. Bushova vláda i předchozí Clintonova vláda totiž nechaly severokorejský režim vyvinout jaderné zbraně, i nosiče k jejich doručování. Navíc, Bushova vláda neudělala nic, aby zabránila exportu raketových technologií ze Severní Koreje ještě v roce 2003...

Nicméně, pomineme-li problém zadržování nevypočitatelných Severokorejců, co vlastně USA v Jižní Koreji ze strategických zájmů zbývá? Málo, podle mne, ba takřka nic. Podařilo-li by se vyřešit problém sverokorejských zbraní hromadného ničení, bylo by podle mne v nejlepším zájmu USA se nyní, ve 21. století, z této oblasti stáhnout (podobně jako třebas z Německa), a použít takto získané vojenské kapacity na důležitějších místech zeměkoule.

48656

10.4.2005 10:38

RE: O okupaci Jižní Koreje

Sidonius Zdenekm (zavináč) Shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 48601

>Ani jedna kapka americké krve nestojí za to, aby byla
>vynaložena na ochranu Jižních Korejců před nebezpečím
>komunismu. Smysl má z pohledu USA jedině to, aby USA vší
>silou, které je tato země schopna, zabránila Jižním Korejcům
>v jakémkoliv počínání, které by mohlo ohrozit zájmy USA. Nic
>víc, nic míň.

Takovouto větu bych od Vás nečekal. Samozřejmě. A co kdyby se takhle k tomu postavili a v tomto smyslu uvažovali také dřívější presidenti USA, když se jednalo o vstup do některé ze světových válek, jichž se USA zúčastnily a také se velkou měrou zasadili o průběh a zdárný konec těchto válek ? I když ten konec třeba pro nás, Čechy, nebyl tak úplně zdárný (WWII), ale to bylo díky Stalinovi. Zase to teď malinko zjednoduším, aby se taky opozice měla čeho chytit, a sice, jestliže je někdo silný a způsobilý pomoci, či zasáhnout a zasadit se o "dobrou věc", pomoct slabšímu, utiskovanému, tak by to MĚL udělat. A USA to dělají, i když jim to někdy vyjde jako v tom rčení, "spojení dobrého s užitečným". A někdy je to tak, když je to jenom "užitečné", ale ať to kritizuje ten, kdo je "dokonalost" sama. Ti s duší nejčernější, budou dštít oheň a síru nejvíc. No, nešť, "vsjegdá tak býlo".

48662

11.4.2005 1:46

RE: O okupaci Jižní Koreje

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48662

>>Ani jedna kapka americké krve nestojí za to, aby byla
>>vynaložena na ochranu Jižních Korejců před nebezpečím
>>komunismu. Smysl má z pohledu USA jedině to, aby USA vší
>>silou, které je tato země schopna, zabránila Jižním
>Korejcům


>Takovouto větu bych od Vás nečekal. Samozřejmě. A co kdyby
>se takhle k tomu postavili a v tomto smyslu uvažovali také
>dřívější presidenti USA, když se jednalo o vstup do některé
>ze světových válek, jichž se USA zúčastnily a také se velkou
>měrou zasadili o průběh a zdárný konec těchto válek ?

Mnozí dřívější prezidenti USA z doby světových válek - Wilson, Roosevelt - například, stejně jako pováleční prezidenti Truman, Eisenhower, Kennedy, Johnson, Nixon, Ford, Carter, Reagan, Bush, Clinton - například, takto uvažovali.

Pohádku o ochotě USA chránit některé země před nebezpečím komunismu vyprávějí v Kanadě a USA ztracení čeští emigranti svým dětem před spaním, pane. S realitou má ale tato pohádka společného zhruba tak stejně, jako pohádka o Červené karkulce, nebo pověst o Blanických rytířích. Řečeno slovy Junga, je to mýtus, který dává smysl nesmyslným událostem okolo Vás. Nic víc.

Sorry, jestli jsem Vám zkazila pohádku. Ale dříve nebo později to muselo přijít. [pláč]

48733

11.4.2005 2:54

RE: O okupaci Jižní Koreje

Sidonius Zdenekm (zavináč) Shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 48733

>Mnozí dřívější prezidenti USA z doby světových válek -
>Wilson, Roosevelt - například, stejně jako pováleční
>prezidenti Truman, Eisenhower, Kennedy, Johnson, Nixon,
>Ford, Carter, Reagan, Bush, Clinton - například, takto
>uvažovali.
>Pohádku o ochotě USA chránit některé země před nebezpečím
>komunismu vyprávějí v Kanadě a USA ztracení čeští emigranti
>svým dětem před spaním, pane. S realitou má ale tato
>pohádka společného zhruba tak stejně, jako pohádka o Červené
>karkulce, nebo pověst o Blanických rytířích. Řečeno slovy
>Junga, je to mýtus, který dává smysl nesmyslným událostem
>okolo Vás. Nic víc.
>Sorry, jestli jsem Vám zkazila pohádku. Ale dříve nebo
>později to muselo přijít. [pláč]

Jestli tak uvažovali, to nevím, neměl jsem možnost se s nimi o tom bavit (Vy nejspíš ano), ale napsal jsem, že to asi dělali ve smyslu toho rčení, spojit dobré s užitečným. Dělá to tak hodně lidí, i prezidenti. Na pohádky nevěřím, ani na "emigrantské". Ale například naše první republika, mohla vzniknout díky Masarykovi a také díky Wilsonovi. Jak moc velký z toho měl Wilson prospěch, tedy USA, to nevím, ale snad to taky neoznačíte za pohádku ? Děláte na mě dojem, jakoby jste byla nejmíň C. Rice, nebo M. Allbright. Jinak jsem rád, že se se mnou "bavíte", najmě když to vyfutrujete Freudem, nebo Jungem. Řeknu to slovy Švejka - "Já se rád bavím se vzdělanejma lidma".

48740

11.4.2005 5:17

RE: O okupaci Jižní Koreje

Alžběta 70.?.?.?

Reakce na 48662

Reaguji na Váš text z 11.04.05 02:54

> Jestli tak uvažovali, to nevím, neměl jsem možnost se s nimi
> o tom bavit (Vy nejspíš ano)

Nikoliv pane, možnost se bavit o této záležitosti s mrtvými prezidenty USA jsem neměla. Vy snad ano?

Každá slušněji vybavená městská knihovna, oddělení memoárové literatury, by Vaše případné informační nedostatky mohla snadno doplnit, pane Zdeňku. Vzhledem k docela erudovaným příspěvkům, které jste tu dříve psal, ale - nezlobte se - nemám dojem, že byste potřeboval vzdělání nějak výrazněji doplňovat.

Že by tato vaše výše uvedená poznámka byla od Vás spíše dekorativní pózou než konstruktivním sdělením, tedy něco jako oleandr vlevo u schodiště?

> Naše první republika, mohla vzniknout díky Masarykovi
> a také díky Wilsonovi. Jak moc velký z toho měl Wilson
> prospěch, tedy USA, to nevím, ale snad to taky neoznačíte
> za pohádku ?

Wilson byl, drahý pane, velký idealista. Spoustu věcí v prezidentském úřadu podle mne Wilson udělal proto, že si on sám myslel že to tak má udělat, a nikoliv proto, že by za sebou cítil politický tlak svých amerických voličů - a jeho osobní účast na poválečném uspořádní Evropy je toho příkladem par excellence. Ostatně, v době první světové války se nejspíš od prezidenta USA očekávalo, že takovéto vůdcovské schopnosti projeví ... těžko je ale soudit politika z doby před takřka sto lety.

> Děláte na mě dojem, jakoby jste byla nejmíň C. Rice, nebo M. Allbright.

Děkuji za kompliment. Vy na mne zase děláte dojem, jako kdybyste byl nejmíň Charlotta Garriguová Masaryková [smích]

> Řeknu to slovy Švejka - "Já se rád bavím se vzdělanejma lidma".

Z Vašich předchozích příspěvků zde nemám pocit, že byste dosahoval Švejkových či dokonce Haškových kvalit, a nevidím tedy, promiňte mi, ve Vašem hraní-si na Švejka více, než v pořadí již druhý pokus v témže textu o dekorativní pózu, tedy řekněme něco jako v pořadí již druhý oleandr, tentokrát však vpravo u schodiště.

Pokud však Váš text byl zamýšlen jako neosobní a neútočná citace Švejka, a snažíte se citátem z Haška jen zreprodukovat situaci, ve které jsem já parafrázovala Junga - pak samozřejmě je to věc jiná, a za moje zmínky o oleandrech bych se měla předem omluvit. Zda by tato moje případná omluva měla být na místě, to si ale jistě posoudíte Vy sám ve své odpovědi na tento můj text, že. [smích]

Chcete-li se mi napsat konstruktivně a k věci, jsem Vám i nadále s potěšením k dispozici, pane Zdeňku.

48746

11.4.2005 5:41

Poznámka k Vašemu textu z 11.04.05 05:11, pane Zdeňku.

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48662

Spojené státy americké podle mne v 99 případech ze 100 dělají pouze a výhradně to, co je v zájmu USA.

Strýček Sam nezachraňuje tonoucí proto, že je morálně správné zachraňovat tonoucí. Strýček Sam pošle svého firemního manažera nebo firemní ochranku na pomoc tonoucímu proto, že by mu ten topící-se člověk vyrušil od práce jeho vlastní zaměstnance, a nakonec by i mrtvola utopeného nakonec zasmrádla vodu, a tím by nakonec s utopencem bylo mnohem více práce, než když se Strýček Sam vydá toho topícího-se chudáka zachránit ještě začerstva, před utopením.

S ochranou národů proti komunismu je to zrovna tak.

Pro mne - a předpokládám, že i pro Vás - je na vztahu se Strýčkem Samem zajímavé to, že v 51-100 procentech případů je pro mne dobré zrovna to, co je dobré i pro Strýčka Sama. Pokud jsem schopna toto skóre se Strýčkem Samem dlouhodobě udržet, pak je náš vzájemný vztah win-win, a já nemám nejmenší problém v tom, abych případně Strýčkovi samovi přiložila ruku k dílu i v případech oněch prožluklých 49-0 procentních případů, kdy Strýček Sam jedná jinak, než by to vyhovovalo mně.

Problém nastane v momentě, když si rodina Strýčka Sama zvolí za správce jejich soukromého podniku US of A Inc. mladého MBA manažera George W. Bushe, kterýžto manažer akcionářům sdělí, že buďto bude vše 100% pro něho, nebo že akcionáře nechá pozavírat jako teroristy.

Co děláte v této situaci Vy, pane Zdeňku?

48747

11.4.2005 9:57

RE: Poznámka k Vašemu textu z 11.04.05 05:11, pane Zdeňku.

Sidonius Zdenekm (zavináč) Shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 48747


>Co děláte v této situaci Vy, pane Zdeňku?

Já bych Vám zase rád odpověděl jako Švejk, potažmo jako Hašek ústy Švejka, ale asi by to neprošlo cenzůrou a Vy byste se ještě mohla urazit. Na Švejka si nehraju, spíš bych řekl, že z něho někdy čerpám jakous inspiraci. A ještě bych se Vás chtěl otázat, zda si dostatečně dovedete vybavit, co je míněno tím rčením, "spojit dobré s užitečným", jež jsem použil s poukazem na tu americkou činnost (už dvakrát), ale Vy jen stále "pleju len, pleju len ...". Kromě toho, mám dosti silný pocit, že se Alžběta nejmenujete, použila jste to pouze jako nick, ale takových je tu vlastně většina, takže co se dá dělat. [mrknutí jedním okem]
A ještě jedna podotázka, přečtete si po sobě Vaše odpovědi, než je odešlete ? Připadá mně, že na to někdy nemáte čas. Jinak já mám kytky a rostliny rád, i oleandry. Zdraví Vás Charlota. [smích]

48762

18.4.2005 5:44

RE: Poznámka k Vašemu textu z 11.04.05 05:11, pane Zdeňku.

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 48747

>Spojené státy americké podle mne v 99 případech ze 100
>dělají pouze a výhradně to, co je v zájmu USA.
Ehm, a irácké tažení je v tom jednom procentu?

49499

11.4.2005 18:42

RE: O okupaci Jižní Koreje

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48662

>11.04.05 09:57
>>Co děláte v této situaci Vy, pane Zdeňku?

>Já bych Vám zase rád odpověděl jako Švejk, potažmo jako Hašek
>ústy Švejka, ale asi by to neprošlo cenzůrou a Vy byste se
>ještě mohla urazit. Na Švejka si nehraju, spíš bych řekl, že z
>něho někdy čerpám jakous inspiraci.

Mne urazit není tak jednoduché.

>A ještě bych se Vás chtěl otázat, zda si dostatečně dovedete
>vybavit, co je míněno tím rčením, "spojit dobré s užitečným",
>jež jsem použil s poukazem na tu americkou činnost (už dvakrát),
>ale Vy jen stále "pleju len, pleju len ...".

Snažila jsem se Na Vaši představu o spojení dobrého s užitečným zareagovat mou úvahou o Strýčku Samovi. To bylo taky jen o lnu?

>Kromě toho, mám dosti silný pocit, že se Alžběta nejmenujete,
>použila jste to pouze jako nick, ale takových je tu vlastně
>většina, takže co se dá dělat. [mrknutí jedním okem]

'Tis but thy name that is my enemy;
Thou art thyself, though not a Montague.
What's Montague? it is nor hand, nor foot,
Nor arm, nor face, nor any other part
Belonging to a man. O, be some other name!
What's in a name? that which we call a rose
By any other name would smell as sweet;
So Romeo would, were he not Romeo call'd,
Retain that dear perfection which he owes
Without that title. Romeo, doff thy name,
And for that name which is no part of thee
Take all myself. (Juliet)
...
O, teach me how I should forget to think. (Romeo)

(Shakespeare snad odpustí, co jsem mu s jeho dílem v této citaci provedla)


>A ještě jedna podotázka, přečtete si po sobě Vaše odpovědi, než
>je odešlete ? Připadá mně, že na to někdy nemáte čas.

Jak kdy. Proč se ptáte?

48792

7.4.2005 23:27

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Emma Bovary 62.?.?.?

trodas: Vzhledem k názorům pana Nohejla je docela pravděpodobné že by se s tím ultrakonzervativním bigotním Židem co nemá rád lesby v něktrých věcech i shodl(teda minimálně v tomhle bodě).

48370

8.4.2005 1:28

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Martin 193.?.?.?

neodsuzuju nikoho (jů, já jsem tak hezky politicky korektní) a samozřejmě jsem na straně američanů, ale pro pana Kemu, který píše : "Kde navic berete jistotu, ze by Hradcany nekdo bombardoval?"

pane kemo, to vychází z historie, kdykoliv usa někomu v posledních 50ti letech přinesli svobodu, vždy ho bombardovali [smích]

možná , že se do slovníků konečně dostane můj návrh, aby ošklivé slovo "bombardování" bylo v případech, že bomby použije USA, nahrazeno politicky korektním "demokratizace" [smích]

48388

8.4.2005 1:58

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48388

>možná , že se do slovníků konečně dostane můj návrh, aby
>ošklivé slovo "bombardování" bylo v případech, že bomby
>použije USA, nahrazeno politicky korektním "demokratizace"

Nesouhlasím, pane Martine. Bombardování je technicky velmi přesné slovo, které by se nemělo rozmělňovat.

Zvláště pak, když český intelektuálský disent přinesl světu v roce 1999 tak fascinující výraz, jako je "humanitární bombardování".

48391

8.4.2005 1:30

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Martin 193.?.?.?

pokračování : ono by to taky vypadalo líp, kdyby se psalo, že 100 tisíc íračanů bylo zdemokratizováno [smích]

48389

8.4.2005 1:55

Pro pana Vodníka, reakce na text z 07.04.05 23:52

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

> nezlobte se, ale musím se Vás zeptat: pochopil jsem to správně
> že Vy, Alžběta, považujete americkou válku v Iráku za
> pokračování boje za mír jinými prostředky?
> Není to Vámi pracovně (z nějakého
> důvodu) zaujímané stanovisko pro účel debaty?

Americká válka v Iráku je pokračování AMERICKÉHO boje za mír jinými prostředky.

Není to ani pokračování boje za mír francouzského, ani pokračování boje za mír ruského, a už vůbec ne pokračování boje za mír v podání Mezinárodního výboru Červeného kříže.

Dále, položíte-li si otázku v čím zájmu je současné počínání USA na Středním Východě?, vyjde Vám v rovnici, čí národní politika je prováděna v politice USA.

Amerika éry Bushovy se domnívá, že mír na Středním Východě lze způsobit prosazováním takové politiky, jakou USA na Středním Východě nyní prosazuje. Toť vše.

Představa Bushovy administrativy o míru na Středním Východě je to, co vidíme v období 2001-2005. Nic víc, nic míň. Je to pokračování americké mírové politiky z období po 9/11/2001 jinými prostředky.

Chápu, že Vy si asi pod bojem za mír představujete něco jiného, než co si představuje americká vláda.

Za to ale já nemůžu.

Dává to už smysl?

48390

8.4.2005 8:08

Alžběto,

Vodník 82.?.?.?

Reakce na 48390

>Dále, položíte-li si otázku v čím zájmu je současné
>počínání USA na Středním Východě?, vyjde Vám v rovnici, čí
>národní politika je prováděna v politice USA.
Mně v této rovnici nevychází americká národní politika; současné počínání USa tam není v zájmu USA.

>Amerika éry Bushovy se domnívá, že mír na Středním Východě
>lze způsobit prosazováním takové politiky, jakou USA na
>Středním Východě nyní prosazuje. Toť vše.
[i)Amerika[/i] éry Bushovy? Domníval jsem se, že tak leda Vajthaus a neocons...? Zrovna od Vás mě ztotožnění s tímto přístupem (které se domnívám ve Vašich příspěvcích rozeznávat) překvapuje.

>Představa Bushovy administrativy o míru na Středním Východě
>je to, co vidíme v období 2001-2005. Nic víc, nic míň. Je to
>pokračování americké mírové politiky z období po 9/11/2001
>jinými prostředky.
Hitlerova představa o míru v Evropě bylo to, co jsme viděli v koncentračních táborech [pláč]

>Chápu, že Vy si asi pod bojem za mír představujete něco
>jiného, než co si představuje americká vláda.
Já si pod "bojem za mír" nepředstavuju nic jiného než pod pojmem "prcání za panenství" [pláč]...

48422

8.4.2005 19:10

RE: Pro pana Vodníka, reakce na text z 07.04.05 23:52

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 48390

Uff, uff, uff. To máte ale nejspíš na mysli Pax americana, naražený na Monroeovu doktrínu? Mírovou iniciativu formou války? Stachanovskou gun boat diplomacy?

48487

8.4.2005 19:39

RE: Pro pana Vodníka, reakce na text z 07.04.05 23:52

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48487

>Uff, uff, uff. To máte ale nejspíš na mysli Pax
>americana, naražený na Monroeovu doktrínu? Mírovou
>iniciativu formou války? Stachanovskou gun boat
>diplomacy?

Proč zde zmiňujete Alexeje Stachanova, nevím.

Máte ale pravdu v tom, že Bushova vláda od roku 2001 skutečně prosazuje něco, co by se dalo nazvat novelizovanou Monroeovou doktrínou - s tím, že zájmovou oblastí USA již není americký kontinent, ale Země, Měsíc, a přilehlé astronomické objekty.

USA při tomto svém počínání momentálně nemá strategicky paritního konkurenta (nepočítáme-li civilizaci Greys [mrknutí jedním okem] ...) a proto si US vláda může dělat ve své zájmové oblasti se zbytkem světa vše, čeho je schopna. Zbytek světa se může Americe divit, a může toto počínání kritizovat. To je ale asi tak všechno, co může zbytek světa ve vztahu s USA dělat.

Hlavním limitem USA při budování celoplanetárního amerického impéria ve 21. století není konflikt se strategickým konkurentem, ale (a) systémový chaos v nově kontrolovaných územích, způsobený přílišným růstem US moci, a nemožností centralizované US moci tento systém řídit z jednoho centra (b) globální problémy, hrozící svým kolapsem poškodit celosvětovou stabilitu a konečně pak (c) budoucí vnitropolitické problémy USA, související s nadcházející populační explozí Latinos a s vymíráním bílé části US populace.

Podrobnosti viz např http://www.cia.gov/nic/NIC_globaltrend2020.html

48489

8.4.2005 21:27

RE: Pro pana Vodníka, reakce na text z 07.04.05 23:52

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 48489

>Proč zde zmiňujete Alexeje Stachanova, nevím.
Mno, nezmiňoval jsem Stachanova osobně, ale zřejmě málo srozumitelně jsem chtěl poukázat na stachanovskou maximalizaci úsilí řešit problém, tedy ne již gun boat diplomacy s malým pobřežním člunem na postrašení banánové republiky, ale s celou bojovou high sea flotilou s maximální výzbrojí ne jenom k zastrašení celého regiónu, ale k arogantní overkill
demonstraci bezzodpovědné globální superiority.

Vyjídřila jste domněnku, že
>US vláda může dělat ve své zájmové oblasti
(včetně Měsíce a přilehlých astronomických objektů, jak jste ji ne zcela informovaně identifikovala)
>se zbytkem světa vše, čeho je schopna. Zbytek světa se může
>Americe divit, a může toto počínání kritizovat. To je ale
>asi tak všechno, co může zbytek světa ve vztahu s USA
>dělat.
Mno, to je, myslím, tragický omyl kovbojské mentality Bushovy administrativy. Ostatně, Izrael by nám nedovolil vměšovat se do jejích záležitostí a to je další kámen úrazu, protože náš cíl, totiž globální dominace, se zdá být i cílem izraelského theokratického pidistátu.

48500

8.4.2005 22:40

RE: Pro pana Vodníka, reakce na text z 07.04.05 23:52

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48500

>srozumitelně jsem chtěl poukázat na stachanovskou
>maximalizaci úsilí řešit problém, tedy ne již gun boat
>diplomacy s malým pobřežním člunem na postrašení
>banánové republiky, ale s celou bojovou high sea
>flotilou s maximální výzbrojí ne jenom k zastrašení celého
>regiónu, ale k arogantní overkill
>demonstraci bezzodpovědné globální superiority.

To ale dělají všechny státy světa, je-li jim to dovoleno, ne? Vzpomenete si např. ještě na válku mezi UK a Islandem o tresky z roku 1975? Islanský dělový člun tehdy zahájil palbu na tři britské rybářské lodě, které si dovolily chytat tresky v islandském zájmovém povodí. USA dělají jen ve větším měřítku totéž, co v roce 1975 dělal Island, a co by dělala jakákoliv jiná země světa, pokud by na to měla. Rozdíl je jen v tom, že Island měl zájem o tresky, zatímco USA má zájem o planetu Zemi, Měsíc, a přilehlé objekty naší sluneční soustavy.


>Vyjádřila jste domněnku, že
>>US vláda může dělat ve své zájmové oblasti
>(včetně Měsíce a přilehlých astronomických objektů, jak
>jste ji ne zcela informovaně identifikovala)
>>se zbytkem světa vše, čeho je schopna. Zbytek světa se může
>>Americe divit, a může toto počínání kritizovat. To je ale
>>asi tak všechno, co může zbytek světa ve vztahu s USA
>>dělat.
>Mno, to je, myslím, tragický omyl kovbojské mentality
>Bushovy administrativy. Ostatně, Izrael by nám nedovolil
>vměšovat se do jejích záležitostí a to je další kámen úrazu,
>protože náš cíl, totiž globální dominace, se zdá být i cílem
>izraelského theokratického pidistátu.

Budete si divit, ale já si také myslím, že je to omyl. Bush má sklony k tomu, aby si ukousnul a upil více, než jeho huba zvládá polykat - jak potvrzuje nejen příběh o jeho zakuckání-se preclíkem z roku 2002, ale jak to ještě více potvrzuje jeho nedávný intimní vztha k láhvím s nálepkou Jim Beam.

Bushovy osobní sklony, jakkoliv neblahé, ale nic nemění na tom, že se Bushova administrativa snaží ukousnout a spolykat ze zdrojů lidské civilizace velmi mnoho, a že přitom riskuje zdraví celého amerického národa. Většina Američanů panu prezidentu G.W.Bushovi dala k takovémuto velkému kusanci ve volbách 2004 univerzální mandát. G.W.Bush tedy nedělá nic jiného, než že jedná v souladu s mandátem a se zájmy těch, kdo ho do úřadu v roce 2004 zvolili.

48505

9.4.2005 6:30

RE: Pro pana Vodníka, reakce na text z 07.04.05 23:52

Jiří Táborský 71.?.?.?

Reakce na 48505

>Vzpomenete si např. ještě na válku mezi UK a Islandem o
>tresky z roku 1975? Islanský dělový člun tehdy zahájil palbu
>na tři britské rybářské lodě, které si dovolily chytat
>tresky v islandském zájmovém povodí. USA dělají jen ve
>větším měřítku totéž, co v roce 1975 dělal Island, a co by
>dělala jakákoliv jiná země světa, pokud by na to měla.
>Rozdíl je jen v tom, že Island měl zájem o tresky, zatímco
>USA má zájem o planetu Zemi, Měsíc, a přilehlé objekty naší
> sluneční soustavy.
Nemám nic proti diskuzi o důvodech války s Irákem na základě příkladu islandsko-britské tresčí konfrontace, musím však v tom případě poznamenat, že to nebyl Saddám, kdo pytlačil v cizích vodách.

O velkých očích Bushe junióra s Vámi nemohu nesouhlasit, snad jen dodat, že i hubu má značně předimenzovanou a - jak svědčí incident s preclíkem - nezvládá ji kontrolovat.

>Budete si divit, ale já si také myslím, že je to omyl.
Předpokládám, že mluvíte o válce v Iráku a tak naopak, vůbec se nedivím, protože od prvního okamžiku na mne děláte dojem dobře informovaného člověka.

48541

9.4.2005 6:54

RE: Pro pana Vodníka, reakce na text z 07.04.05 23:52

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48541

>Nemám nic proti diskuzi o důvodech války s Irákem na základě
>příkladu islandsko-britské tresčí konfrontace, musím však v
>tom případě poznamenat, že to nebyl Saddám, kdo pytlačil v
>cizích vodách.

A říkám snad já něco o tom, že Saddám zaútočil na USA jako první?

Saddámovo pytlačení, mám-li použít onoho Vašeho rybničného příměru, se projevovalo neochotou, nespoluprací, a mařením úředního dohledu, který nad ním generál USA s adjunktem Británií z moci vítěze Studené války vykonávali.

Spojené státy z výěše uvedeného důvodu Saddáma H. v roce 2003 exemplárně potrestaly, v naději, že tímto exemplárním trestem bude udělena dostatečná výstraha ostatním neposluchům a odpíračům spolupráce s USA. Jedním vrzem současně učinily USA pokus přepsat geopolitickou mapu světa.

Jak ale zjistili pragmaticky uvažující technologové US moci již za rok a půl poté, Blízký Východ nefunguje tak, jak si to neokonzervativci naivně malovali.

Pokud by Vás snad v souvislosti s Irákem zajímal důkaz o tom, že i v USA žijí rozumně uvažující lidé, doporučuji Vaší pozornosti kapitolu o Pax Americana jisté prognostické studie, jejíž veřejnou zkrácenou verzi naleznete zde: http://www.cia.gov/nic/NIC_globaltrend2020.html (tuto zprávu už jsem zde dnes jednou zmiňovala, mimochodem).

Bez zajímavosti není ani zpráva http://news.yahoo.com/news?tmpl=story&u=/nm/20050408/pl_nm/security_curveball_dc_1, která ukazuje na postupné škubání per zaživa všem dosud činným neokonzervativním chickenhawks, a to dokonce v rámci současné Bushovy administrativy. Revoluce v Langley požírá své děti, řekla bych...

48544

9.4.2005 21:47

RE: Pro pana Vodníka, reakce na text z 07.04.05 23:52

leho 64.?.?.?

Reakce na 48505

>Rozdíl je jen v tom, že Island měl zájem o tresky, zatímco
>USA má zájem o planetu Zemi, Měsíc, a přilehlé objekty naší
> sluneční soustavy.

Samozrejme, v dobe globalni ekonomiky a terrorismu se mi jevi zajem o planetu Zemi jako jeden z nedulezitejsich. A jelikoz my Americane mame technicke moznosti expandovat i do vesmiru, tak proc ne, ze ano. Vy, Alzbeto, jako americka obcanka, ci rezidentka, nemate takove zajmy? Jestli ne, jake jsou tedy vase zajmy?

48588

9.4.2005 23:23

RE: Pro pana Vodníka, reakce na text z 07.04.05 23:52

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 70.?.?.?

Reakce na 48588

Zájem současné vlády USA o kontrolu pokud možno nad celou planetou Zemí je podle mne pro demokratickou republiku zvanou USA ničivý, a způsobí (bude-li pokračovat ve směru, nastoupeném po 9/11/2001) zánik této USA, nebo změnu politického USA do podoby, která s demokracii 20. století bude mít sotva co společného.

Důvodem je, že přírodní zdroj, nazývaný Země, je ve zdejší sluneční soustavě jen jeden. Tento přírodní zdroj nelze rozdělit na kusy - např. nelze jej rozdělit na vzájemně se neovlivňující ekosystém Severní Ameriky a na ekosystém Asie světa, nebo na atmosférické zdroje Indie a atmosférické zdroje Pakistánu.

Narozdíl od konfliktu mezi Islandem a Velkou Británií o tresky, nelze v případě soutěže o kontrolu nad Planetou Zemí poražené mocnosti nabidnout, aby šla chytat ryby jinam, případně aby se místo tresčího rybolovu živila něčím jiným. Ze strany všech mocností, soupeřících o kontrolu nad přírodním zdrojem zvaným Planeta Země, proto soutěž o kontrolu nad Planetou Zemí nemá ani smírné řešení, ani možnost ústupu; jde - doslova a do písmene - o boj na život a na smrt, ve kterém vítěz bere vše, a poražený žije od okamžiku prohry v područí vítěze.

48603

8.4.2005 3:33

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Nebyl by nejlepsi system bojem proti terrorismu a vsechny vymysly,kdyby kazdy stat se staral sam o sebe a nestrkal nos do ciziho,neexportyoval neco ,o co druhy nema vubec zajem,zametal si pred svym prahem ,nez kritisovat druhe,o co navic by byl svet klidnejsi ,o co navic za vyhazene penize za zbrojeni by stalo vic skol ,nemocnic a jineho,delat politiku,heslo z doby komunismu: Atomova bomba zbran miru!je nesmyslem,konflikt plodi jen dalsi konflikty.
Nakonec ,pohlednete do Vatikanu,papezuv pohreb zmenil mesto v pevnost,protoze , politicti vrahove se boji o svou vlastni bezpecnost,kdyz v ramci vyvozu demokracie ajinych prav povrazdili jine.Stary Bush za valku "Desert storm",Clinton za WACO,mlady Bush za valku v Afganistanu a v Iraku,takze svatostanek Bozi se stal do jiste miry sjezdem zlocincu majicich na svych rukach krev,proto jsou vsude protiletadlove rakety,letaji nad hlavou helikoptery a vyse stihacky,je uveden v provoz antiraketovy system ,tisice policistu,vojaku,jenom proti ze par svetovych tyranu-dobrych hercu pro verejnost se predstavi verejnosti ,co by mirumilovni a boha bojni lide ve falesne hre medii k vetsimu oblbovani lidi,jez vyuziji teto prilezitosti,kdo z nich poslechl papeze ,kdyz vyzyval k miru a dnes sedi v prednich radach,ackoliv by ze sveta nejradeji udelali jeden mirumilovny hrbitov ,kde ani ptacek by nepipnul proti nim.Komedie na oblbovani mass.

48395

8.4.2005 14:45

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Martin 193.?.?.?

Napoleon vážně tvrdil, že on chce mír a ti ostatní mohou za válku, protože on jen pokojně táhne přes cizí území a oni, darebáci s ním začali bojovat. Takže byl taky téměř proti své vůli donucen bojovat za mír. Pořád se to opakuje. [smích]

48461

8.4.2005 16:51

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Martin 193.?.?.?

paní Alžbětě děkuji za obohacení slovníku [smích]

nyní budu používat termín, že občané byli humanitárním bombardováním zdemokratizováni [smích]

48471

11.4.2005 18:28

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Alžběta alzbeta2099 (zavináč) centrum (tečka) cz 70.?.?.?

Reakce na 48471

Velmi správně, pane Martine.

Nejen zdemokratizováni, ale rovněž osvobozeni od mučivých úvah o výhodách a nevýhodách americké demokracie.

Slovy generála Williama T. Shermana řečeno, dost možná dokonce byli osvobozeni proti své vůli.

48789

9.4.2005 19:17

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Martin 193.?.?.?

hmm, nejlepší armáda na světě ?

Armáda, která ve všech válkách vedla v množství přátelské palby a v zabíjení vlastních spojenců ? V každé válce zabila US army víc vlastních lidí a spojenců, než kdokoliv jiný ze spojenců.

už od 2ww se říkal vtip : Když bombardují němci, angličani se schovávají. Když bombardují angličani, němci se schovávají. Když bombardují američani, utíkají se schovat všichni. [smích]

48576

9.4.2005 19:18

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Martin 193.?.?.?

Pokračování : Ovšem abych US army nekřivdil, ona je NEJSILNĚJŠÍ na světě, vyhrává množstvím a technikou.

48577

9.4.2005 21:15

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Martin 193.?.?.?

poslední pokračování : vlastně, to je pěkná blbost, napsal jsem, že US army vyhrává množstvím a technikou ... ví někdo o zemi, kde za posledních 50 let vyhrála ? Když nad tím přemýšlím, tak ta údajně nejlepší armáda na světě samostatně za posledních 200 let nikde nevyhrála. [smích], ovšem svoje ústupy z boje často označuje jako odjezd po vyhrané válce.

US army dokáže vyhrávat bitvy, často za cenu velikého nasazení, ale díky strategeckému vedení jí to jaksi nestačí k vyhrávání válek. Zjednodušeně, co vojáci zaplatí krví a odvahou na bojišti, to vedení zase ztratí špatným rozhodnutím.

jedině, že bysme za posledních 200 let započítali válku severu proti jihu , kdy americká armáda dokázala zvítězit nad americkou armádou ... ovšem pravděpodobnost, že by ten konflikt dopadl jinak je mizivá [smích]

Jestliže vyjdeme z definice, že účelem války je zajistit pro vítěze dokonalejší mír, pak za posledních 200 let US army opravdu nikde sama nevyhrála.

48583

9.4.2005 21:56

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

leho 64.?.?.?

Reakce na 48583

>Jestliže vyjdeme z definice, že účelem války je zajistit pro
>vítěze dokonalejší mír, pak za posledních 200 let US army
>opravdu nikde sama nevyhrála.

Mozna neco na tom bude, ale v kazdem pripade mela na vitezstvich rozhodujici podil. Totiz zadna armada take nemuze nic vyhrat bez zazemi a bez podpory prumyslu, ktery ji zasobuje mnoztvim kvalitnich zbrani a munici. A to v posledni svetove valce pomohlo vyhrat valku proti Hitlerovi a Japonsku, bez americke prumyslove zakladny by tezko byla valka vyhrana a Cesky narod by vzkvetal v Protektoratu zbaveneho veskereho zidovstva, coz by se velice libilo takovemu Robertu Nohejlovi a vetsine tady na Zvedavci, ze ano...

48590

10.4.2005 3:49

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Valku v Iraku musi propagandiste nejak ospravedlnit,uran z Nigerie ,zbrane hromadneho niceni ,11 september a podobne ,ale jak je to s tak zvanymi vericimi katoliky v Americe ,co ulice ,to kostel a vysledek cirkve je podil na vrazdeni Iranskych obcanu ve jmenu bozim.Cast dopisu americkeho vojaka o pozehnani k vrazdam:He thinks that's how he'll be punished?
But then he said, that priest-and the word he used was MF, the MF word-that MF priest I talked to, he said "He told me killing is OK, for a purpose. Where in the bible does it say that? Where did Jesus say you can kill people for a purpose? Then he said, isn't there a rule where we can't put man's law above God's law, and he added, "As soon as the priest told me I could kill with a purpose," he said, "there was nothing he could tell me after that, because he lost all credibility with me." I love Espera, he lives near me, and we talk all the time. That was his view.

Videli jsme pohreb papeze ,ale ,kde je vysledek jeho cinnosti,zastavil aspon jedno vrazdeni-valku ve svete?
Podporoval Vatikan vrazdeni Chorvatu na Srbech,podporoval,ze ano ?Zehnal jim,vsem bez rozdilu,kdokoliv prisel k moci a tak ,neni Vatikan i pri mase 1.1 billionu lidi zkorumplovany,jako ,cokoliv jineho a ze lid ejej berou jako mozna jedinou cestu uniku pre dhruzami tohoto sveta-presto ,ale jako falesnou predstavu spravedlnosti,tak jak UN a nebo Amnesti International a jine ?
Kde na zemi je jediny stat s prikladnou demokracii a tedy i sparvedlnosti pro sve obcany ?
Na svate pude ,ve stankum Bozim se sesli,Bush starsi,Bush mladci,Clinton,Blair i Mugabe zde byl,vsichni maji jedno spolecne ,krev na svych rukach.

48641

10.4.2005 10:22

O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Martin 193.?.?.?

leho, US army samozřejmě měla značný podíl na vítězství v obou světových válkách, to je jasné. Ale vemte si Koreu, Vietnam, Afgánistán, kdy nebylo dosaženo vítězství. Alespoň podle mě je znakem vítězství kontrola poražené země, což se nezdařilo.

Příliš často se ukázalo, že velení svoje vojáky hnalo do nesmyslných ztrát nebo do nesmyslných akcí, které (byť vybojovány vítězně) neměly ze strategického hlediska žádný význam. Je mi trochu líto obyčejných vojáků (protože jsem byl taky voják a umím si to představit), kteří byly např hnání k dobývání každého opevněného kopce za cenu obrovských ztrát (v tom vynikala zvlášť Korea), přičemž za tím kopcem byl další opevněný kopec, nic se tím nedosáhlo.

A leho, US army hodně sází na techniku a menší profesionální armádu. Podle mě velení ještě nedošlo k naprosto zřejmému poznání, že menší profesionální armádou se dá dobít země, ale ne udržet a kontrolovat (k tomu už potřebujete velkou armádu, profesionální armáda prostě k udržení a kontrole cizího státu nemá dost lidí, ať má jakoukoliv techniku). A dokud to velení nepřehodnotí, tak, leho, bude stále jen součást armády, která vítězí v bojích, ale nevyhrává války. Tím pádem jsou voj. akce US army už předem ztracené, pokud by měli mít za cíl to, co propaganda říká civilům i vojákům , že jde o prosazení demokracie. Kdyby ovšem šlo o rozbití dané země a následnou obnovu, na které se vydělá, pak na to skutečně stačí technika a bomby. Zajímalo by mě, jak se asi cítí vojáci, kteří musí stále dokola absolvovat prohrané války, kvůli zisku korporací.

48661

10.4.2005 22:00

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

leho 64.?.?.?

Reakce na 48661

>skutečně stačí technika a bomby. Zajímalo by mě, jak se asi
>cítí vojáci, kteří musí stále dokola absolvovat prohrané
>války, kvůli zisku korporací.
Martine, musim priznat, ze vas prispevek ma sice hlavu a patu, ale je celkem mimo a hlavne jeho posledni veta. Tak nam to vtloukali do hlavy kdysi v obcanske nauce a je to samozrejme uplna blbost. Myslite, ze je to jedno, jestli penize vami utracene za ropu jdou do kapsy sebevrazednym magorum v jeruzalemske MHD anebo do skol, nemocnic, na nove silnice a tak podobne? A v neposledni rade, kolik tech prohranych valek bylo? Ja vim akorat o Vietnamu a ta byla na cele care prohrana predevsim medii, v cele se CBS a Walterem Cronkitem. Neodpovedni politici bez jakekoliv predvidavosti do budoucna pak porazce nasadili korunu. Ta valka s vojaky nemela co delat, ti udelali svou praci a vyhrali kazdou bitvu. Komunisticka propaganda stanic CBS a dalsich ale udelala mezi americkymi volici peknou paseku, se kterou se potykame jeste do dneska. Priste pak mohu napsat o pocitech mych sverencu a kolegu...

48704

10.4.2005 22:04

RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

leho 64.?.?.?

Reakce na 48704

Ta valka s vojaky nemela co delat

...Prohra valky ve Vietnamu nemela s vojaky co delat..., toto chtel basnik rici, samozrejme...

48706

Příspěvků: 235

04.04. 03:18 Bohuslav Danek  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 11:18 abel  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 21:47 Šeďa  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
07.04. 17:31 Josef  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
07.04. 19:31 Alžběta  Faktická poznámka
07.04. 19:41 Alžběta  --- dokončení faktické poznámky ---
07.04. 20:28 Josef  RE: --- dokončení faktické poznámky ---
07.04. 20:48 Alžběta  RE: --- dokončení faktické poznámky ---
07.04. 21:20 leho  RE: --- dokončení faktické poznámky ---
07.04. 21:22 leho  RE: --- dokončení faktické poznámky ---
07.04. 21:28 Alžběta  RE: --- dokončení faktické poznámky ---
15.04. 16:14 Peter  RE: --- dokončení faktické poznámky ---
07.04. 21:24 Josef  RE: --- dokončení faktické poznámky ---
07.04. 21:41 Alžběta  RE: --- dokončení faktické poznámky ---
07.04. 22:07 Josef  RE: --- dokončení faktické poznámky ---
07.04. 22:22 Alžběta  RE: --- dokončení faktické poznámky ---
07.04. 23:19 Josef  RE: --- dokončení faktické poznámky ---
07.04. 23:31 Alžběta  RE: --- dokončení faktické poznámky ---
07.04. 23:46 Josef  RE: --- dokončení faktické poznámky ---
08.04. 21:08 oji  RE: --- dokončení faktické poznámky ---
07.04. 22:35 Lev  RE: --- dokončení faktické poznámky ---
07.04. 22:49 Alžběta  RE: --- dokončení faktické poznámky ---
07.04. 23:24 Lev  RE: --- dokončení faktické poznámky ---
07.04. 23:52 Vodník  Alžběto,
07.04. 23:41 Alžběta  RE: --- dokončení faktické poznámky ---
08.04. 00:27 Lev  RE: --- dokončení faktické poznámky ---
08.04. 00:30 Lev  RE: --- dokončení faktické poznámky ---
08.04. 00:54 Alžběta  RE: --- reakce na 08.04.05 00:30 --- Vážený pane Lve!
08.04. 01:21 Lev  RE: --- reakce na 08.04.05 00:30 --- Vážený pane Lve!
08.04. 04:53 dusan  RE: --- reakce na 08.04.05 00:30 --- Vážený pane Lve!
11.04. 05:11 dusan  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
11.04. 05:06 dusan  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 20:18 Karel Infeld Prachensky  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
07.04. 17:32 Josef  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
07.04. 19:35 Lev  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 17:43 Jiří Táborský  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 04:09 Robert Nohejl  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 21:19 leho  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 04:16 leho  Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna
04.04. 08:41 Baldwin de la Troville  RE: Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna
04.04. 20:20 Karel Infeld Prachensky  RE: Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna
06.04. 21:59 Šeďa  RE: Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna
04.04. 21:22 leho  RE: Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna
06.04. 20:18 TS  RE: Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna
06.04. 23:58 Jiří Táborský  RE: Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna
06.04. 22:18 dusan  RE: Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna
06.04. 22:33 TS  RE: Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna
06.04. 22:36 Alžběta  Postrádám Vaši odpověď na můj včerejší dotaz, pane Dušane.
07.04. 06:46 dusan  RE: Postrádám Vaši odpověď na můj včerejší dotaz, pane Dušane.
07.04. 06:59 Alžběta  Vaši omluvu přijímám a děkuji za upřímnost, pane Dušane.
07.04. 16:27 Jiří Táborský  RE: Vaši omluvu přijímám a děkuji za upřímnost, pane Dušane.
07.04. 23:12 dusan  RE: Vaši omluvu přijímám a děkuji za upřímnost, pane Dušane.
08.04. 06:41 Jiří Táborský  RE: Vaši omluvu přijímám a děkuji za upřímnost, pane Dušane.
10.04. 01:54 dusan  RE: Vaši omluvu přijímám a děkuji za upřímnost, pane Dušane.
07.04. 23:16 dusan  RE: Vaši omluvu přijímám a děkuji za upřímnost, pane Dušane.
07.04. 23:18 Alžběta  RE: Vaši omluvu přijímám a děkuji za upřímnost, pane Dušane.
08.04. 06:23 Alžběta  Reakce na Váš text z 08.04.05 04:53 pane Dušane.
08.04. 20:32 dusan  RE: Reakce na Váš text z 08.04.05 04:53 pane Dušane.
07.04. 21:37 leho  RE: Vaši omluvu přijímám a děkuji za upřímnost, pane Dušane.
07.04. 22:09 Alžběta  pane Dušane ???
07.04. 23:21 dusan  RE: pane Dušane ???
07.04. 23:31 Lev  RE: pane Dušane ???
07.04. 22:15 Alžběta  Pane Leho,
08.04. 19:41 leho  RE: Pane Leho,
08.04. 19:58 Alžběta  RE: Pane Leho,
08.04. 07:04 Jiří Táborský  RE: Vaši omluvu přijímám a děkuji za upřímnost, pane Dušane.
07.04. 16:15 Jiří Táborský  RE: Samozrejme, z pohledu napriklad Saddama Husajna
04.04. 11:23 trodas  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 18:43 Vcelicka  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 20:45 TS  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 19:02 Rudolf Domansky  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 06:40 Idealista  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 20:26 dusan  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
08.04. 07:12 Jiří Táborský  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 21:39 leho  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 21:56 Lev  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 22:28 Alžběta  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 03:17  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 05:53 Alžběta  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 21:17  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 21:39 Alžběta  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 22:26 dusan  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 22:43 Alžběta  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 23:16 Lev  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 00:24 dusan  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 00:20 dusan  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 00:26 Alžběta  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 00:44 Alžběta  a ještě poznámka
06.04. 02:07 Aja  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 21:55 leho  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 03:52 kema  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 05:05 Alžběta  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 05:06 Alžběta  -- pokračování --
05.04. 21:19  RE: -- pokračování --
05.04. 21:41 Alžběta  RE: -- pokračování --
05.04. 21:59 leho  RE: -- pokračování --
05.04. 22:08 Alžběta  RE: -- pokračování --
05.04. 05:09 Alžběta  -- závěr ---
05.04. 05:20 Alžběta  --- a ještě poznámka ---
05.04. 08:17 carodejnik  RE: --- a ještě poznámka ---
05.04. 15:05 Karel Infeld Prachensky  RE: --- a ještě poznámka ---
05.04. 18:54 Alžběta  RE: --- a ještě poznámka ---
05.04. 19:29 Karel Infeld Prachensky  RE: --- a ještě poznámka ---
05.04. 20:18 Alžběta  RE: --- a ještě poznámka ---
07.04. 09:18 Vratislav  RE: --- a ještě poznámka ---
05.04. 00:44 delta.100  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 04:42 zalozak  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 05:08 kema  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 18:27 Jiří Táborský  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 21:24  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 21:47 Josef  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
07.04. 16:50 Jiří Táborský  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
07.04. 16:46 Jiří Táborský  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
07.04. 21:47 leho  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
07.04. 23:25 dusan  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
08.04. 07:43 Jiří Táborský  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
08.04. 07:38 Jiří Táborský  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 21:27 leho  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 19:09 Jiří Táborský  leho, Vy jedno triko zelený vytahaný,
06.04. 22:10 Šeďa  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 11:26 trodas  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 21:12  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 21:28  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 21:53 leho  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 20:28 Josef  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 20:50 trodas  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 21:13  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 21:43 leho  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 21:10 Alžběta  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 22:14 dusan  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 20:54 Petge  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 21:32 trodas  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 21:47 leho  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 21:52 Lev  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 21:04  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
04.04. 21:54 Rudolf Domansky  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 19:55 Aja  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 20:42 Alžběta  RE: Ann Coulter a Kanada
05.04. 21:12 Aja  RE: Ann Coulter a Kanada
05.04. 21:25 Alžběta  RE: Ann Coulter a Kanada
06.04. 02:55 Aja  RE: Ann Coulter a Kanada
06.04. 07:44 Alžběta  RE: Ann Coulter a Kanada
06.04. 16:58 Aja  RE: Ann Coulter a Kanada
06.04. 17:40  RE: Ann Coulter a Kanada
06.04. 18:29 Aja  RE: Ann Coulter a Kanada
06.04. 19:07 Jiří Táborský  RE: Ann Coulter a Kanada
06.04. 19:51 Aja  RE: Ann Coulter a Kanada
05.04. 20:43 Alžběta  --- dokončení RE Ann Coulter ---
06.04. 07:39  RE: --- dokončení RE Ann Coulter ---
06.04. 23:32 68  RE: --- dokončení RE Ann Coulter ---
05.04. 02:38 Josef  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 17:48 petge  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 20:18 dusan  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 00:00 Dancan  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 02:50 Robert Nohejl  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 04:24 Josef  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 09:19 Sidonius  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 18:46  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 21:13 TS  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
08.04. 17:18 Jiří Táborský  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 04:24 kema  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 15:01 Karel Infeld Prachensky  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 21:20 TS  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 05:23 Vandal  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 21:21 TS  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 12:39 Traktor Traktorovic  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 21:42 leho  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 13:44 trodas  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
05.04. 19:31 Jiří Táborský  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 22:02 leho  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 00:54 Emma Bovary  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 03:39 Robert Nohejl  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 13:22 Traktor Traktorovic  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 13:55 trodas  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 21:20 Martin  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 21:45 Alžběta  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 22:35 Emma Bovary  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 23:31 trodas  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
07.04. 22:10 leho  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
08.04. 17:51 Jiří Táborský  Švejk na brigádě
09.04. 21:44 Aja  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 23:49 trodas  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
08.04. 18:42  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
08.04. 18:56 Jiří Táborský  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
09.04. 08:02 Tom  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
06.04. 23:53 trodas  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
07.04. 03:16 Robert Nohejl  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
07.04. 11:58 trodas  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
07.04. 20:25 Josef  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
07.04. 21:07 Alžběta  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
08.04. 05:46 kema  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
08.04. 06:02 Alžběta  Pane Kemo,
08.04. 06:45 Alžběta  RE: O okupaci Jižní Koreje
09.04. 04:06 kema  RE: O okupaci Jižní Koreje
09.04. 06:38 Alžběta  RE: O okupaci Jižní Koreje
09.04. 22:02 leho  RE: O okupaci Jižní Koreje
09.04. 22:48 Alžběta  RE: O okupaci Jižní Koreje
09.04. 22:12 kema  RE: O okupaci Jižní Koreje
09.04. 23:11 Alžběta  RE: O okupaci Jižní Koreje
10.04. 01:48 dusan  RE: O okupaci Jižní Koreje
10.04. 05:48 Alžběta  RE: O okupaci Jižní Koreje
10.04. 10:38 Sidonius  RE: O okupaci Jižní Koreje
11.04. 01:46 Alžběta  RE: O okupaci Jižní Koreje
11.04. 02:54 Sidonius  RE: O okupaci Jižní Koreje
11.04. 05:17 Alžběta  RE: O okupaci Jižní Koreje
11.04. 05:41 Alžběta  Poznámka k Vašemu textu z 11.04.05 05:11, pane Zdeňku.
11.04. 09:57 Sidonius  RE: Poznámka k Vašemu textu z 11.04.05 05:11, pane Zdeňku.
18.04. 05:44 Jiří Táborský  RE: Poznámka k Vašemu textu z 11.04.05 05:11, pane Zdeňku.
11.04. 18:42 Alžběta  RE: O okupaci Jižní Koreje
07.04. 23:27 Emma Bovary  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
08.04. 01:28 Martin  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
08.04. 01:58 Alžběta  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
08.04. 01:30 Martin  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
08.04. 01:55 Alžběta  Pro pana Vodníka, reakce na text z 07.04.05 23:52
08.04. 08:08 Vodník  Alžběto,
08.04. 19:10 Jiří Táborský  RE: Pro pana Vodníka, reakce na text z 07.04.05 23:52
08.04. 19:39 Alžběta  RE: Pro pana Vodníka, reakce na text z 07.04.05 23:52
08.04. 21:27 Jiří Táborský  RE: Pro pana Vodníka, reakce na text z 07.04.05 23:52
08.04. 22:40 Alžběta  RE: Pro pana Vodníka, reakce na text z 07.04.05 23:52
09.04. 06:30 Jiří Táborský  RE: Pro pana Vodníka, reakce na text z 07.04.05 23:52
09.04. 06:54 Alžběta  RE: Pro pana Vodníka, reakce na text z 07.04.05 23:52
09.04. 21:47 leho  RE: Pro pana Vodníka, reakce na text z 07.04.05 23:52
09.04. 23:23  RE: Pro pana Vodníka, reakce na text z 07.04.05 23:52
08.04. 03:33 Robert Nohejl  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
08.04. 14:45 Martin  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
08.04. 16:51 Martin  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
11.04. 18:28 Alžběta  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
09.04. 19:17 Martin  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
09.04. 19:18 Martin  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
09.04. 21:15 Martin  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
09.04. 21:56 leho  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
10.04. 03:49 Robert Nohejl  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
10.04. 10:22 Martin  O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
10.04. 22:00 leho  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...
10.04. 22:04 leho  RE: O demokracii, ktorá sa čím ďalej, tým viac začína podobať na tyraniu...

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,38 Kč
Euro
24,27 Kč
Libra
29,13 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,35 Kč
100 japonských jenů
18,68 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,11 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 340,50 Kč
1 unce stříbra
516,64 Kč
Bitcoin
896 751,89 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 462