Diskuze k článku

Ještě k těm sbírkám

Příspěvků 84

2.1.2005 1:26

Ještě k těm sbírkám

Lev 82.?.?.?

Neštěstí v Asii je opravdu katastrofou a já to nezpochybňuji. Ale pozor. Nic se nemá přehánět. Jde o to, aby se z toho nestal výnosný plán na pohodlný život za peníze jiných. Nemůžeme čekat, že státy postižené tsunami řeknou světu: "Už nám více nedávejte, už jste nám dali dost." Jak se říká: hloupý kdo dává, hloupější kdo nebere
___________________________________________________________

Taktez i ja to nechci zpochybnovat. Toto je nejvetsi tragedie, tohoto zacinajiciho tisicileti. AlE !! pokud vezmeme v uvahu skutecnou dotaci, jak autor clanku uvadi, tak se to da zpochybnit tak, jako na priklad kazdorocni dotace ( zvlast Vanocni sbirky poradane na US TV's ), na AIDS, rakovinu a jine civilizacni choroby Sveta. Jsou to horentni castky penez, ale nejak "svetovi" vedci pri techto silene velkych castkach pokulhavaji ve vyzkumu antilatek k leceni techto chorob. Ma otazka zni, kde vsude jdou ty vsechny horentni financni sumy ? Jdou skutecne k temto danym ucelum ??

Neco podobneho se stalo i s tak zvanou statni !! Floridskou lotterii, ktera zacala v roce 1988 a kde bylo slibeno, ze vytezek teto statni ?? lotterie, bude !! podporovat VYHRADNE floridske skolstvi. Jo tuuudle ! Penize jdou predevsim na "statni" budovy a jine ( nechci napsat vulgarne kde jeste ), ale skolstvi, je az druhorade, ba naopak uz zase meme malo penez na floridke skolstvi. Taktez i uroven v tomto oboru, podle toho vypada. [naštvaný]

39395

2.1.2005 1:41

Ještě k těm sbírkám, komentář

Aleff 80.?.?.?

je to jako vrtěti psem, přičemž tím psem jsme my všichni.

za denního světla v reálném čase jsme v médiích svědky nejbizardnějších manipulací, přesunů obrovských finančních prostředků a můžeme si jen držet palce, abychom jednou takto nebyli svědky globálního celosvětového krachu.

každopádně se od teď utuží dobré vztahy mezi Asií a zeměmi dodávajícími nejbonitnější segment turistů, jejichž vlády nabídnou tučnou pomoc a práci svým firmám, aby podpořily jejich vstup na trhy postižených zemí. je tragédií současnosti, že zběsilé ekonomické tempo neustálého zvyšování výnosů pomáhají udržovat v expanzi umělě vyvolávané válečné konflikty (irák)nebo přírodní katastrofy (asie). lidé v postižených zemích zaplatí dvakrát - poprvé hned, když ztratí své blízké a podruhé časem, až ztratí majoritu nad svými ekonomikami (dnes tvoří v thajsku příjem z cestovního ruchu a turismu cca. 30% hdp).

je ale např. zajímavé, že média zapomínají sdělit drobnosti jako že thajsko patří k sexuálním rájům, pedofilové si tam musí připadat jako v pohádce apod. no, a pak se jeden nemůže divit, kolik finanční podpory se tam hrne z celého světa - zánik takových "turistických rájů" si zřejmě mnoho vlivných lidí ani nepřeje.

co se týká smrti obyčejných lidí v postižených zemích, sledoval jsem, kdy přijde ta vlna v informování - tušil jsem, že po pár dnech přijde razantní zvýšení počtu obětí, což se i stalo tuším že 3.den, kdy to vzrostlo z nějakých 60 000 na 124 000. celkem tomu číslu i věřím. nasírá mě to ale již z principu - v podstatě tam umřeli stejní lidi jako jsme my, ale při jejich záchraně vyšlo najevo, že si všichni ani náhodou nejsou rovni - tím mám na mysli rodílnost pomoci turistům a místním lidem. nejen že média sledovala kolik smsesek přišlo karlovi gottovi, ale kromě dojemných osudů několika celebrit tam zemřelo spoustu normálních lidí. za hitlera se údajně spalovalo 1 500 lidí denně (omlouvám se za vsuvku, ale pro srovnání byla důležitá), z thajska hlásili, že se jim podařilo pohřbít za 1 den 2 500 lidí a to jich tam jsou ještě desítky tisíc okolo nepohřbených. žádná opatření v tomto případě nemohou zastavit nekontrolované pandemické šíření nebezpečných chorob v důsledku masivní kontaminace zdrojů vody a přírodního prostředí. je sice povzbudivé, že americká armáda z letadlové lodě pomáhá distribuovat humanitární pomoc i na odlehlá místa, ale mrazí mě pomyšlení na to, za cenu kolika mac donaldů se tak před zraky všech děje.

aleff

39397

2.1.2005 2:06

RE: Ještě k těm sbírkám, komentář

P.Peshmerga, Mgr.Paed 69.?.?.?

Reakce na 39397

Jak dnes řekl Sumana, budhistický kněz, ve Sri Lance (podle zpravodajství z Drudge Report),"The people are not living according to religious virtues, and therefore God se nasral a potrestal je". Bůh nebere zajatce, vyhnal Evu a Adama z ráje, způsobil potopu světa a zachránil jen Noeho a jeho rozvětvenou rodinu, ale lidé se pořád nechtějí zlepšit. Ale máme naštěstí strýčka Sama, který si peníze na pomoc vypůjčí a zase štědře zasáhne, ty děti či pravnuci to v budoucnosti nějak zaplatí, nebo si zase vypůjčí. Na povodně v Praze jsme v USA jaksi neměli peníze, ale nakonec šlo jen o bělochy ze střední Evropy, bývalé komunisty, a ne o chudáky z Asie.

39403

2.1.2005 2:22

RE: Ještě k těm sbírkám, komentář

Aleff 80.?.?.?

Reakce na 39403

no, mě by právě manísto všelijakých i religiózních dogmat více zajímala skutenost, ale jak se jí mám dozvědět ? já vidím skutečnost tak, že se spoustu politiků výborně zviditelní a osttaní to pojmou jako marketingově prodejní příležitost, ale nedošlo nikomu, že tam umřelo tolik lidí ? kolik čtenářů dokáže z hlavy vyjmenovat 100 lidí, které zná ? pro mě je 124 000 mrtvých lidí nepředstavitelně velké číslo. to, že je dnes možné na všem vydělat jen ukazuje na ubohost těch, kteří podobné šance využívají ! zrovna jsem dnes večer koukal na film EVELYN - doporučuju, zákony dnes umožňují legalizovat kdejakou špínu, ale nějak se pozapomělo na obyčejné lidi.

takže tak nějak pro zvýšení adrenalinu, kdo si chce poopravit názor na chobotnici vysávající dnešní svět, ať mrkne třeba na http://www.informationclearinghouse.info/article3995.htm

39406

2.1.2005 2:15

RE: Ještě k těm sbírkám, komentář

deu 24.?.?.?

Reakce na 39397

>za hitlera se údajně spalovalo 1 500 lidí denně (omlouvám se za vsuvku, ale pro srovnání byla důležitá)

Neprestavam sa pozastavovat nad vynachadzavostou niektorych pri ich neustalej snahe udrziavat aj po 60 rokoch stvavu vojnovu protinemecku propagandu. Hoci napr. aj pri teme o tsunami.

Ked je ta "vsuvka" pre vas taka dolezita, tak urcite mate k nej aj nejaky spolahlivy zdrdoj. Alebo len kecate?

Aby bolo jasne. Netvrdim, ze sa to neda. Taki Spojenci (viete, to boli ti good guys vo WWII) dokazali pri naletoch na Hamburg, Dresden, Berlin atd, atd. upalit za noc aj cez 100 tisic ludi.

39405

2.1.2005 1:49

Ještě k těm sbírkám

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Zajimavy nahl;ed zidovskeho ??? rabina na nestesti v Asii.

Quaking before God

One of Israel´s chief rabbis described the Asian tsunami as divine retribution.
"This is an expression of God´s ire with the world," Sephardi Chief Rabbi Shlomo Amar told Reuters on Thursday. "The world is being punished for wrongdoing -- be it people´s needless hatred of each other, lack of charity, moral turpitude."

But this interpretation of Sunday´s natural disaster in the Indian Ocean was disputed by another rabbi, Daniel Isaak of Congregation Neveh Shalom in Portland, Oregon. "This is not something that God has done. God hasn´t picked out a certain group of people in a certain area of the world and said: ´I am going to punish them´," he said.

"The world has certain imperfections built into the natural order, and we have to live with them. The issue isn´t ´Why did God do this to us?´ but ´How can we human beings care for one another?´"
---------
Death count up, missing down

Three Israeli tourists were confirmed killed in the Asian tsunami, while another seven remained missing.
The Foreign Ministry in Jerusalem said Friday the bodies of three Israelis were identified among the dead in Thailand, where another five Israelis are unaccounted for.

Members of the Israeli forensics team dispatched to areas hit by Sunday’s tsunami said decomposition of bodies was so severe that identifying them could prove impossible after the weekend.
An Australian Jewish woman is believed to have died in this week’s tsunami.

39398

2.1.2005 11:19

RE: Ještě k těm sbírkám

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 39398

Ja jsem jen cekal na Nohejluv komentar a dockal se. Ta katastrofa v Asii je dilo Zidu, resp. sionistu, proto tak malo obeti z Izraele, podobne jako to bylo s utokem na WTC 11.09.

39427

15.2.2005 16:40

RE: Ještě k těm sbírkám

sand 212.?.?.?

Reakce na 39427

Pokud vemeš v úvahu,že "tsunami" i 9/11 byly vojenské operace řízené ze stejného centra máš vlastně pravdu [vyplazený jazyk] Spi sladce

43474

2.1.2005 14:45

RE: Ještě k těm sbírkám

delta.100 delta (tečka) 100 (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 39398

[naštvaný] Běžte už do háje s těmi anglicky psanými texty. Pokud to nechcete přeložit do cz/sk, tak dejte jen link na tu US web stránku a kdo bude chtít,tak si to v english přečte.

Děkuji za pochopení! [cool]

39443

2.1.2005 1:58

Ještě k těm sbírkám

Ariel Sharon Ariel (tečka) Sharon (zavináč) seznam (tečka) cz 80.?.?.?

Nejspis si stale neuvedomujete rozsah katastrofy...nezasahla jenom Vami zminovana letoviska!...pokud byste si prosel zpravy pracovniku UN zjistil byste co konstatovali treba po navsteve nepristupnych oblasti( tam kde turista nepachne) v Indonesii vesnice, mesta smetena, zeme nikoho a niceho.Jenom na Sri Lance se pres noc stalo zhruba 10% obyvatel bezdomovci, statisice zranenych, uz tak bidna infrastruktura (vodovody, silnice, el.rozvody, sluzby) byly naprosto vyvraceny, hrozi obrovske epidemie cholery a dalsich svinstev....a Vy? Vy resite nakolik vyjde jedna chatr, opet hledate jakesi spiknuti...jednim slovem ubohost.

39400

2.1.2005 1:59

RE: Ještě k těm sbírkám

Ariel Sharon Ariel (tečka) Sharon (zavináč) seznam (tečka) cz 80.?.?.?

Reakce na 39400

A samozrejme dalo se cekat ze antisemita Nohejl nezklame.

39401

2.1.2005 5:29

RE: Ještě k těm sbírkám

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 39401

Pozor,
pan Nohejl je krestan. Ridi se zasadou, miluj sveho
blizniho jako sebe sameho.

39411

2.1.2005 5:16

Ještě k těm sbírkám

Robert 66.?.?.?

Tak tohle se opravdu neda cist, asi opravdu prestanu cist Zvedavce protoze takove ubohe clanky a uvahy me jen desi. O cem tu polemizujete, nekdo z pohodli sve kancelare nebo obyvaku soudi svet. Nejlepe by bylo aby dotycny "autor" se jel podivat na misto katastrofy a nebo aby lepe alepson sledoval zpravodajstvi. Autor clanku je opravdu CHUDAK !! Prave kvuli lidem jako je autor clanku je svet tak zkazenej,... Vase uvahy mi pripadaji jako peknej hyenismus! [naštvaný]

39409

2.1.2005 16:23

RE: Ještě k těm sbírkám

Adolf 64.?.?.?

Reakce na 39409


Robert napsal:

>"Tak tohle se opravdu neda cist, asi opravdu prestanu cist >Zvedavce protoze takove ubohe clanky a uvahy me jen desi."

Plne s Tebou souhlasim, Roberte, svet videny ocima Zvedavce je dost zvrhly. Je to svet videny ocima Maleho Ceskeho Cloveka.

39456

3.1.2005 8:24

RE: Ještě k těm sbírkám

Zrzek 147.?.?.?

Reakce na 39409

Netvrdim, ze se vsim na Zvedavci souhlasim. Spis uvazuji, ktera informace muze byt pravdiva a ktera je az moc absurdni (bohuzel vetsinou si musim rict, ze vse je mozne). Pro me je Zvedavec velkym prinosem, protoze mi dava alternativni nahled na svet, nez jaky se mi naskyta v beznych mediich. A jako takovy ho beru. To, ze se nekde deje nestesti a umiraji lide jeste neznamena, ze bychom meli prestat premyslet o ruznych souvislostech. Chtel jsem jeste uvest priklad, jak nekdy nepomahame lidem, kteri jsou nam blizsi, ale zadny me nenapada [naštvaný], tak si domyslete sam.

39514

2.1.2005 8:42

Ještě k těm sbírkám

Frenk 84.?.?.?

Pro napomocne svetove politiky je preci snadne nechat nekym blizkym otevrit firmu byt v postizene oblasti. Zadat pojmenovani tamnim jsmenem v tamnim jazyku. Pozdeji pak presouvat statem darovane financni davky na pomoc teto zemi. Je to nejsnazsi a nejjednodusi zpusob jak zprivatizovat statni finance. Pouze doufam ze utilizace techto financnich hodnot alespon trochu prispeje skutecne postizenym lidem. Ale to se uz nikdy nikdo nedozvi.

39417

2.1.2005 10:00

Ještě k těm sbírkám

kema 24.?.?.?

Proboha, jste vy vubec lide ? Lidske bytosti ? Skutecne se vam zda, ze je tech penez na obnovu malo ?
Statisice sirotku a vdov, znicene skoly,cesty a nedostatek pitne vody se podle vas da spravit za par supu ?
Ti lide kteri tu hruzu prezili, nepotrebuji pomoc jen na par dnu. Oni potrebuji nahradit znicenou infrastrukturu, investice do skolstvi, zdravotnictvi a podobne.
Kdyz tuhle pomoc dostanou, uz nikdy nic potrebovat nebudou. Penize vynalozene ted hned jsou tou nejlepsi investici. Jen se podivejte na "asiaty" ve svem okoli. Vsichni pracuji, nasli uplatneni a maji proto uctu sveho okoli.
Na rozdil od ruznych "uslechtilych arijcu" vcetne pana redaktora. [oči v sloup]

39421

3.1.2005 8:34

RE: Ještě k těm sbírkám

Zrzek 147.?.?.?

Reakce na 39421

Nesouhlasim s vami. Ty lidi postihly velke skody (ted mluvim o materialnich skodach), ale humanitarni pomoc by, podle me, mela pomoct predevsim z toho nejhorsiho - momentalni nedostatek potravin, zdravotni pece, pripadne techniky. S vybudovanim mest a obydli uz si budou muset poradit z velke casti sami - nemyslim tim jen postizene, ale cele postizene staty (nektere staty byly zrejme postizene cele - ty jsou na tom asi nejhure). Pokud nekdo utrpi tak ohromnou skodu, je mu treba pomoci. Ale asi neni mozne, aby svet Asii uhradil veskere skody. Proto pokladam otazku na vysi vyuziti humanitarni pomoci za opravnenou.

39515

2.1.2005 10:39

Ještě k těm sbírkám

Lone 195.?.?.?

Hrozba rozšíření infekčních chorob je v médiích podávána zkresleně a pravděpodobně přehnaně.
Zdrojem cholery a dalších infekčních onemocnění nejsou mrtvá těla, ale vždy živý přenašeč (vodou, vzduchem, přímým kontaktem). Bakterie, které tyto choroby vyvolávají pochopitelně nevznikají ani se neuvolňují při rozkladu mrtvol. Ve skutečnosti umírají nedlouho po svém hostiteli. Uvedené choroby se v Asii vyskytují trvale (např. v Indii běžně cholera), proto také musejí být cestovatelé proti těmto nemocem očkováni. Samozřejmě zde také lidé denně na choleru aj. nemoci umírají - katastrofa tohoto rozsahu ovšem může zvýšit výskyt nemocí různými nepřímými cestami: nahromadění lidí v táborech bez dodržování hygienických opatření povede ke kontaminaci vody fekáliemi, snadněji se rozšíří paraziti jako blechy.

39425

2.1.2005 10:40

Ještě k těm sbírkám

v.novotny vita (tečka) nov (zavináč) worldonline (tečka) cz 195.?.?.?

Mě překvapuje jiná věc. Pokud se stane náhlá přírodní katastrofa, vlna solidarity se objeví velice rychle a je to tak správné. Ale už mnohem menší je solidarita s chronickými problémy rozvojových zemí. Vždyť hladem umírá mnohem více dětí za měsíc, než při jedné takovéto katastrofě a nikoho to moc nezajímaá. Zrovna tento týden mě šokovala zpráva, že jenom na tetanus zemře ročně 300 000 lidí ročně. Je to choroba, která se dá očkovat a ve vyspělých zemích na ní snad už neumírá vůbec nikdo. Na očkování v těchto zemích asi nejsou peníze a nikoho to moc nevzrušuje, protože se očkovaný turista nemůže nakazit.

39426

2.1.2005 11:27

Ještě k těm sbírkám

Jarka 160.?.?.?

Ano, je to nejvetsi tragedie a tech lidi je mi skutecne moc lito. Jak jste se zminil, mohlo by se vybrat hodne penez, ale zustane otazkou, zda neco dostanou ti nejchudsi? Mozna, jsou tam poctivejsi lide...V Cesku se vybiralo na kolik nadaci a na konec byli vytunelovani, houby vytunelovani, proste se to rozkradlo.....
Verme, ze se tam tak nestane, chci verit, ale hlavne si to preji!!!

39428

2.1.2005 12:22

Ale,

fooggyy fooggyy (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

vždyť všechny ty zbírky jsou dobrovolné .....................

39433

2.1.2005 14:17

Ještě k těm sbírkám

Jan Zeleny groupx (zavináč) seznam (tečka) cz 213.?.?.?

Ne, nejste sociopat, ani uchyl, ani zly clovek. Je treba si vsimnout kolik asijske vlady poskytnou pri podobnych katastrofach vladam evropskym. Nic. Kolik dostala napr. CR od jedine asijske zeme? Kolik nasich dluhu bylo odpusteno? Nic. Je to pozustatek bolsevicke propagandy, ktery byl obecne akceptovan a to je videni evropske civilizace jako utlacovatele. Bohuzel tohle hledisko je vseobecne akceptovano misto objektivni pravdy, ze kolonialismus pomohl Africe a Asii vybrednout z barbarstvi a roztristenosti. Ze i ta nejhorsi bila okupacni vlada je lepsi nez nejlepsi cernosska. Zimbabwe, JAR, Rwanda, Zair, Angola, Mosambik, Etiopie,... a mohl bych pokracovat donekonecna. Kdyz jde o krestany nema svet slitovani.

39439

2.1.2005 17:57

RE: Ještě k těm sbírkám

Aja 24.?.?.?

Reakce na 39439

Mate vskutku zvlastni pohled na "pomoc".
Predstavuju si vas s kalkulackou v ruce, nad mapou sveta.

39464

2.1.2005 15:14

Jsou za tim zemetresenim zide?...(:-)

Peter Veliky 205.?.?.?

Nekterym pisalkum zde se nikdo nezavdeci. US a Japonsko dali pres 350 milionu. US dokonce poslali letadlovou lod na pomoc pri zasobovani tech ubozaku.
Kdyby US zustalo u sve puvodni nabidky par desitek milionu, slyseli bychom na tomhle forumu, ze US jsou skrblici atd, atd.. Slyseli bychom tez ze zide byli varovani aby se z ostrovu stahli nejmene tyden pred tsunami vlnou. Je to sranda cist zde nektere ty uvahy, proto sem casto zavitam, zpestri mi to den.
Uz jsem kdesi cet, ze to zemetreseni se muze pripsat na vrub americke ponorce ktera delala nejake pokusy v miste epicentra otresu.
Jak vime, na tech ostrovech zije mnoho muhamedu. USA se nyni snazi si je naklonit svou velkou financni pomoci. Arabske staty (mimo Kuvajtu) nedali nic.
Jedno je jiste, nasi zasveceni informatory zde nam budou jeste po par tydnu davat zarucene informace, ze za tim vsim jsou zide. Davejte bacha.

39451

2.1.2005 16:54

RE: Jsou za tim zemetresenim zide?...(:-)

P.Peshmerga, Mgr.Paed 69.?.?.?

Reakce na 39451

Jen počkejte až se pan Nohejl vyhajá a projde si pár protižidovských plátků a přečte si pár článků z Al-Jazeery a oficiálního tiskového orgánu Palestinské administrativy. V angličtině se ještě Arabové trochu ovládají, ale v arabštině úplně popouštějí uzdu své fantasii. Už teď si tam můžete přečíst ty nejrůznější spiklenecké teorie o sionistických špionech (Mossad - Metsada oddělení speciálních akcí) vyslaných spolu se zdravotním peronálem do těch postižených zemí; o bakteriích, které jsou těmito agenty tajně rozšiřovány, o tajných americko-izraelských manévrech, atd. Jako obvykle bude těch spikleneckých teorií s odstupem času přibývat.

39457

2.1.2005 17:13

RE: Jsou za tim zemetresenim zide?...(:-)

Lev 82.?.?.?

Reakce na 39457

Už teď si tam můžete přečíst ty nejrůznější spiklenecké teorie o sionistických špionech (Mossad - Metsada oddělení speciálních akcí) vyslaných spolu se zdravotním peronálem do těch postižených zemí; o bakteriích, které jsou těmito agenty tajně rozšiřovány, o tajných americko-izraelských manévrech, atd. Jako obvykle bude těch spikleneckých teorií s odstupem času přibývat.
____________________________________________________

Verite pane P.Peshmerga, Mgr.Paed CsC, ze jste se trefil do cerneho ? Ja osobne Vam verim pane. Nevim proc, ale Vam verim.

39459

2.1.2005 19:17

RE: Jsou za tim zemetresenim zide?...(:-)

P.Peshmerga, Mgr.Paed 69.?.?.?

Reakce na 39459

(cenzurováno, žádná informační hodnota, jen tlachání.)

39471

2.1.2005 19:12

RE: Jsou za tim zemetresenim zide?...(:-)

kema 24.?.?.?

Reakce na 39451

Petre,
vcera jsem se docetl v Globe and Mail ze jakysi muslimsky predak z Banda Aceh upozornil americkou armadu, ze jeji prislusnice musi byt pri pomahani obyvatelum patricne zahaleny.
Odchylky nebudou pry tolerovany. [oči v sloup]

39470

2.1.2005 15:49

Kdo jsou fanaticti pravicaci?

leho 168.?.?.?

"Neustálé zdůrazňování individualismu, sociopatická prohlášení fanatických pravičáků, že kdo volí altruismus, volí sebevraždu, atd. Na tato prohlášení ovšem slyší spousta lidí a mění se tak postupně chování celé společnosti."

Modracek mluvi o sociopatickych prohlaseni fanatickych pravicaku srovnavajici altruismus se sebevrazdou. Bylo by zajimave vedet, koho a jake prohlaseni ma konkretne na mysli. S lhostejnosti k utrpeni druhych se setkavam nejvice pri navstevach me byvale vlasti, naopak s projevy soucitu a respektu k jedinci se nejvice setkavam v Americe. Jelikoz Modracek zije v Cechach, pravdepodobne mluvi o spolecnosti tamtez. Nema v tom pripade pravdu, ze nesvar lhostejnosti k utrpeni druhych ma pramen v individualismu. Ta lhostejnost je zpusobena nekolika generacemi poznamenanymi totalitnimi rezimy, ve kterych lhostejnost k utrpeni druhych byla jednou z podminek k preziti. Clanek je tedy naprosto zcestna postkomunisticka propaganda...

39453

2.1.2005 16:22

Ještě k těm sbírkám

excelent excelentcz (zavináč) yahoo (tečka) com 83.?.?.?

Pro různé dobročiné organizace je to určitě dobrý kšeft!Vždyť jenom přiklepnutí zákázky pro firmu která dodá např.tuny nějakého materiálu který se někam nekotrolovatelně vyhází z vrtulníku a další podobné akce na kterých se podílí spousta firem které skrytě pro charitu pracují.Komu asi tyto firmy patří?Je suma jim vyplacená za tyto dodávky a jejich zajištění odpovídající nebo neůměrně vysoká?Odověď se hledá těžko neboť v reklamních spotech na tyto tzv.charitativní spolky lze vidět jen emotivní logo,číslo účtu a někdy zmínku o studentech pracujících zadarmo.

39455

2.1.2005 20:00

Ještě k těm sbírkám

Hugo 83.?.?.?

PROČ?
Což třeba proto, že je takto možno opět přelít pár milionů dolarů ze státního rozpočtu do soukromých kapes (poskytli jsme masivní pomoc, pak máme nejvyšší právo podílet se na obnově financované z darů a daní) - přesně dle modelu Irák - Afgánistán. Anebo třeba jen proto, že lze takto zcela nezáludně, jako humanitární pomoc, přesunout celou jednu flotilu některé z letadlových lodí třídy Nimitz (obvykle čítá vedle hlavního letadlového kolosu ještě dalších cca 10-12 podpůrných lodí - vcelku síla jež předčí vojenský arzenál celé Velké Británie a Německa dohromady). Ne, že bych čerta maloval... [mrknutí jedním okem]

39479

2.1.2005 22:38

Ještě k těm sbírkám

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 216.?.?.?

http://www.washingtonpost.com/wp-srv/world/daily/graphics/tsunami_122804.html

39489

2.1.2005 22:54

RE: Ještě k těm sbírkám

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 39489

Díky. To je jistě dobrý odkaz, ale neukazuje to, co jsem chtěl vidět: Kolik metrů (nebo km) do vnitrozemí vlny zasáhly.

Je jasné, že to záleží na členitosti a elevaci pobřeží, tam, kde je to rovné a jen málo nad hladinou, to bylo horší, než tam, kde jsou na pobřeží pahorky a překážky, ale mě by zajímaly příklady: mapky několika desetikilometrových úseků z pobřeží z různých postižených zemí. Chci vidět, kam až voda zasáhla a jak daleko od pobřeží začala vlna ztrácet svou ničivou sílu. A jaké procento z celkové rozlohy každé země tvoří plocha zničeného území. Opravdu jsou mé dotazy tak hloupé, že je nikdo přede mnou nepoložil?

39490

2.1.2005 23:11

RE: Ještě k těm sbírkám

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 39490

Teď zrovna jsem našel článek, kde píšou, že na Srí Lance se voda dostala až 2 míle (3,2 km) do vnitrozemí: http://www.wired.com/news/medtech/0,1286,66148,00.html?tw=wn_tophead_5. Bylo to tak všude?

39491

2.1.2005 23:37

Ještě k těm sbírkám

Pepin 85.?.?.?

Svět nemá čisté svědomí. Je to znát z reakce jednotlivých přizpěvovatelů.Velikost nečistého svědomí by se dala poznat podle velikosti pomoci. Je to reakce lidí, na obrovské bezpráví
které se ve světě dějě. Je zde vidět i nečisté svědomí novinářů, podvědomě vědí že nejsou ojektivní, a proto reagují nepřiměřeně. Chtěli by tímto ulehčit svému svědomí. Nepřiměřeně reagují i samotné státy, a je to znát na přehnaných částkách , které darují. Tato pomoc by měla jít i na jiná místa planety. Je to pokus politiků vykoupit se ze svých průšvihů. Je to pokus
vlků přestrojit se do beránčí kůže.
Pepin

39493

3.1.2005 1:18

Ještě k těm sbírkám

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Dekuji mnoha prispevatelum o starost o mou osobu a oznaceni antisemitismu,coz ,pro mne je stejne oznaceni,ze jsem stale pri zdravem rozumu,bohuzel nemohu vyplnit nekterym "nezaujatym"ctenarum "PRANI MYSLENKY",nebot si dotycni nevsimli ,ze dost casto uverejnuji clanky a nazory zidu samotnych,prosim ,v ramci Vasi kritiky neoznacujte mne za to antikrestanskym.A ted k udalostem,skody jsou obrovske,ztraty na zivotech dojdou vice nez 200 000 lidi,otresne ,ale bylo otresne ,kdyz v Iraku zahynulo podvizivou a hladem na 500 000 deti ,v ramci blokady na irak za neexistujici zbrane hromadneho niceni?
Svet ,chce a .da penize na hvezdnou valku,da penize a hodne penez na nove zbrane,pritom ,varovne zarizeni stoji"par korun",da-li se tak rici,budem litat do vesmiru a na Mesic ,ale na zemi o sebe moc nedbame,tedy ,jako celku ,ne par zemi s bohatym prijmem,pritom vsem lide v ruznych castech sveta umiraji na epidemie ,jez byly vynalezeny v laboratorich Uvazujte o techto vecech.
Kdysi si dal nekdo praci a zabyval se studiem sbirek pro ruzne potrebne a dosel k nazoru ,ze z 10 dolaru ,jez se vybraly k postizenemu dosel jen dolar ,nekterym ani ten ne ,vsechny ostatni zmizeli za administrativu a jine poplatky,samozrejme se nasli i chytraci ,jez ve jmenu charitativni organisace vybirali do sve vlastni kapsy a abych upokojil ,ty ,co mne tak dobre znaji,tak;HOLOCAUST FUND-clanek ukazujici pravou tvar obeti holocaustu,kteri zapomeli ,ze 24 brezna 1933 zidovsky kongres vyhlasil valku Nemecku,kde Hitler v lednu se ujal sveho kanclerstvi-rense.com

Holocaust Fund
Investigated
For 'Unusual'
Money Transfers

39501

5.1.2005 0:44

RE: Ještě k těm sbírkám

klement danda 68.?.?.?

Reakce na 39501

Chcete pane Nohejl cekat na novodoby Pearl Harbour v teto dobe s atomovymi hlavicemi a nemit proto zadnou obranu coz antibalistic missile system ma zajistit? Co je spatneho se pripravit na nejhorsi.Pred Pearl Harbour Americka armada nemela ani dostatek pusek pro cviceni muzstva. Meli pro cviceni vojaku drevene spuntofky. A proto si Japonci mysleli ze si to mohou dovolit.
Amerika nikdy nedovoli novy Pearl Harbour.
Mimochodem aircraft carrier Abraham Lincoln se symi dvaceti helikopterami je jediny kdo poskytuje skutecnou pomoc vyhladovelym lidem v oblasti Tsunumi. Zaplat Panbuh ze tam Americani jsou. A stejne na ne nekdo jako vy bude plivat.

39669

3.1.2005 2:02

Ještě k těm sbírkám

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Ja jsem jen cekal na Nohejluv komentar a dockal se. Ta katastrofa v Asii je dilo Zidu, resp. sionistu, proto tak malo obeti z Izraele, podobne jako to bylo s utokem na WTC 11.09.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě
Pisatel musi zustat v anonymite protoze ,nikde jsem nenapsal ,ze Tsunami je dilem zidu,to jen a jen prani autora anonymniho prispevku ,ktery se schovava ,jako krysa ,jen kouse ze zalohy a pritom nezverejnit sve jmeno ale zaroven dodat prispevku dulezitost lidskeho nazoru,take je priznacne ,ze do katastrofy zamichal vse ,co by se hodilo ocistit od ucasti zidu,jako ten 11September ,kde se zide pri nataceni padajicich budov smali a tancovali na strese a rovnez ,pan anonym chce svou pripominkou ocistit udaj na pametni desce ,kde je jedina zidovska obet z letadla a nejsou tam tech 4000 zidovskych zamestnancu,takze i katastrofa v jizni Asii slouzi k oblbovani verejnosti,ze zidovsky rabin oznacil ,tak ,jak babtisticky knez ,tuto katstrofu za "trest Bozi" za nemravnost,kdyz se vi ,ze tyto oblatsi jsou rajem homosexualu a jinych neni nahodou ,babtisticky knez za svuj vyrok dostal mesic vezeni ,ale zidovsky rabin nic, pritom si stat Israel dava vylucni pravo uzakonit internacionalni zakon o antisemitismu,ovsem ,sepsany a uvedeny v platnost z Jerusalemu,takze se pan anonym jednoho dne docka ,ze bude cist jen same pekne ,dobre ocenzurovane clanky ,s pisateli jemu rovnych ,kde se konecne bude moci podepsat.

39505

3.1.2005 2:20

Ještě k těm sbírkám

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Kolik by stalo varovne Tsunami zarizeni.
Q: How difficult would it have been to set up?

A: The detector buoys have been around for decades and the U.S. has had a monitoring system for more than half a century. More than 50 seismometers dot the Northwest ready to monitor earthquakes that might cause tsunamis. There are 6 buoys in the middle of the Pacific equipped with sensors called "tsunameters" that measure changes in water pressure and programmed to alert the country's two tsunami-warning centers in Hawaii and Alaska. Dr. Eddie Bernard, director of the National Oceanic and Atmospheric Administration. Pacific Marine Environmental Laboratory in Seattle, says just a few buoys could do the job.

Q: What held up putting a system in place?

A: Scientists wanted to place two more tsunami meters in the Indian Ocean, including one near Indonesia, but lacked funding, said Bernard. The tsunameters each cost only $250,000.

Q: How soon did people know about the tsunami?

A: Within 15 minutes of the earthquake, scientists running the existing tsunami warning system for the Pacific sent an alert from their Honolulu hub to 26 participating countries, including Thailand and Indonesia, that destructive waves might be generated by the Sumatra tremors.

Ruzni potentati sveta ,v ruznych vladnich funkcich tohle pomalu utrati za telefony.

39508

3.1.2005 2:41

Ještě k těm sbírkám

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

http://www.coreykoberg.com/Tsunami/
http://www.coreykoberg.com/Tsunami/

39509

3.1.2005 2:48

Ještě k těm sbírkám

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Tsunami puzzle: US Navy in Diego Garcia were given advance warning of incoming Tsunami! Why not Sri Lanka, Indonesia, India and Thailand? What has really happened to the US Air Force's B2 and B52 airbase on Diego Garcia, a rather flat British island in the middle of the Indian Ocean? Colin Powell seemed terse when asked at Friday's UN press conference ("no information"[mrknutí jedním okem]. [None? See Diego Garcia Tsunamis update for a bland US Navy release] [and a less official link] and [The Truthseeker]. [Some reassuring emails] The Tsunami would have made its appearance from stage right. B52s can't swim long.

39510

4.1.2005 17:26

RE: Ještě k těm sbírkám

klement danda 68.?.?.?

Reakce na 39510

Dostali Nohejle. Nikdo tam v nedeli nebral telefon.

39638

3.1.2005 15:00

Chtěli by tímto ulehčit svému svědomí. (USA)

Peter Veliky 205.?.?.?

Tak uz to mame tady. Nekdo zde napdal ze si US hoji sve spatne svedomi ([smích] At dela USA co chce, nikdy se nezavdeci jeho zatvrzelym kritikum.
Vysokou castkou pomoci pry chce uspokojit zle svedomi. Takhle by mohli argumentovat muhamedi v Iraku a ne soudny clovek. Jake kombinace/narceni se zde jeste dovime?

39531

4.1.2005 1:32

RE: Chtěli by tímto ulehčit svému svědomí. (USA)

P.Peshmerga 69.?.?.?

Reakce na 39531

Vždyť ono se říká, že žádný dobrý skutek nezůstane nepotrestán. A Aneričanům se to zase vrátí, třeba nějakými demonstracemi ve Francii či Německu. Většina arabských zemí zatím (s výjimkou Kuvajtu) poslala soustrastné telegramy s dotazem, zdali jako náhodou muslimové v Indonésii něco nepotřebují, že by jako až bude po svátcích se na to takovým tím arabským tempem podívali.

39584

3.1.2005 17:24

Ještě k těm sbírkám

Kuk 141.?.?.?

Pane Stwora, nebývá vám než zajet a přesvědčit se na vlastní oči.

39557

4.1.2005 11:41

Ještě k těm sbírkám

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Dokonale umele vyvolane zemetreseni .

39615

4.1.2005 16:51

RE: Ještě k těm sbírkám

klement danda 68.?.?.?

Reakce na 39615

Ano. Muzou za to pejzati zidi.

39636

4.1.2005 17:22

RE: Ještě k těm sbírkám

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 39636

Nechte toho. Nikdo nic takového netvrdí. Váš příspěvek je dokonalý flammeware.

39637

4.1.2005 18:31

Ještě k těm sbírkám

Emma Bovary 62.?.?.?

Roberte ten židovský rabín i baptistický kněz jsou stejní cvoci. Lidská blbost jde napříč naboženstvími i rasami.

39644

5.1.2005 4:23

Ještě k těm sbírkám

Lojza 70.?.?.?

kdyz v Iraku zahynulo podvizivou a hladem na 500 000 deti ,v ramci blokady na irak za neexistujici zbrane hromadneho niceni?


Pane Nohejle,
neurazejte sproste lidi celeho sveta, co tam posilali
dary a podporovali prave tyto deti. Kazdy vi, ze jim
to prave Saddam zebral a stavil si s toho ty sve dva
posledni palace, sestnasty a sedumnasty. Ty vase zvasty
nejsou jenom zvasty, ale jsou i utokem na ty miliony
dobrych lidi, co tam tyto dary posilali s celeho sveta.
Opravdu vase drzost uz presahuje soudne hranice.

39689

6.1.2005 1:53

RE: Ještě k těm sbírkám

Peleška Milan peleska (zavináč) email (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 39689

Moc rád bych věděl, jak to vlastně v Iráku za Sadáma bylo
s penězi a podporou "ropa za potraviny".
To všechno jsou obrovské kecy!
Vzlášť když dnes vidíme jak Američani lžou jako když tisknou!
A vůbec , přeci USA instalovali Sadáma - byl jim prospěšný
proti Iránu. Když přestal poslouchat ,stal se rázem "teroristou"!
Kdo je to vůbec Bin Ládin?
Další záhada! A jak krásně vystupuje vždycky před volbami.
Ten je jak ten panáček a panenka s počasím v domečku.
Jak jsou volby , vyleze z "domečku" Bin Ládínek !!!
A "Lojza" patří nejspíše k placeným provokatérům
a patologickým židomilům!

39752

5.1.2005 7:14

Ještě k těm sbírkám

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Mimochodem aircraft carrier Abraham Lincoln se symi dvaceti helikopterami je jediny kdo poskytuje skutecnou pomoc vyhladovelym lidem v oblasti Tsunumi. Zaplat Panbuh ze tam Americani jsou. A stejne na ne nekdo jako vy bude plivat.

klement danda
------

The first real case (Benedict Arnold aside) of Fifth Columnists inside America working for foreign interests are the neo-conservatives, the best known of whom include David Frum, William Kristol, Norman and John Podhoretz, Michael Ledeen, Richard Perle, Paul Wolfowitz, and the egregious Douglas Feith, as close to being a foreign agent as is possible to be but still holding on to his job at the Pentagon.

America's Fifth Columnists aim to shape United States foreign policy to suit Israeli interests. The gruesome carnage in Iraq is proof that this administration is ready to fight Israeli battles to the last American marine.

We have lost more than 1,200 dead, 30,000 wounded, and have killed an unknown number of Iraqis, not all of them insurgents or terrorists. We have military hospitals full of blind and crippled young men and women, while thousands of Iraqis and their children are mortared and shot daily.

39700

5.1.2005 7:21

Ještě k těm sbírkám

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Roberte ten židovský rabín i baptistický kněz jsou stejní cvoci. Lidská blbost jde napříč naboženstvími i rasami.

Emma Bovary
------
Davam Vam zcela za pravdu ,za tisice roku lidske -nelidske cinnosti se nabozenstvi stalo ideologii v mnoha valkach,dokonce i Bible ,podle poctu valek a zniceni je vlastne velmi krvavou knihou,kde jeden nici ve jmenu...... toho druheho,vsechny VALCICI STRANY SI MYSLI ,ZE MAJI PODPORU SVYCH BOHU-jinymi slovy clovek udelal technicky pokrok i v tom vrazdeni ,ale v podstate v mysli ,kazdeho z nas ,zadny pokrok neni.
Vezmete v uvahu,jen Ameriku ,kde jsme vinen,ze na ne plivu a podobne ,ale jdete a nahlednete do archivu,kde najdete nekolika milionove castky davane vladou na vyzkum ,bacylu ,ktere se budou potrebovat pro armadu ,jako zbran ,na AIDS,vlada dala take ,takze ,na jedne strane jsme humanisti a dame 350 milionu pro postizene-150 000 a na strane druhe AIDS z laboratore zabil uz na 50 milionu a k dnesku ,tento vyrobek chytrych hlav nakazil 40 milionu lidi,to je vetsi cislo nez Tsunami a k tomu pridejme ,ze tato rekreacni oblast se hemzi homosexuali,co to roznaseji.

39702

5.1.2005 7:30

Ještě k těm sbírkám

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Napsal[vyplazený jazyk]ane Nohejle,
neurazejte sproste lidi celeho sveta, co tam posilali
dary a podporovali prave tyto deti. Kazdy vi, ze jim
to prave Saddam zebral a stavil si s toho ty sve dva
posledni palace, sestnasty a sedumnasty.
-----
Pane Lojza,tak za prve ,Saddam Hussein by nemel ,co krast ,kdyz by se evropske narody a cela to Washingtonska klika nehrabala do zalezitosti druhe zeme,jestli to nechapete ,tak Americani by meli byt v bojkotu za vyvrazdeni Indianu,takova Britanie ,vlastnila 2/s sveta,vsude kam vkrocili tak odkryli delove hlavne namirene na kralovske palacev "ramci pratelske navstevy"Jak se chovali Spanele k Inkum nemusim uvadet,takze,kdyz nahlednete do pomoci,tak nahlednete ,kdo v ramci UN zasantrocil penize ,cili ,rozkradli to driv ,nez to Saddam dostal,racte nahlednout do setreni UN prispevku a budete nemile prekvapen.Pan Perl je pro valku,ale zaroven je clenem zbrojniho prumyslu,uz Vam to dochazi ?
Neocons work closely with AIPAC and the Israeli embassy. As Philip Giraldi wrote in this magazine, "Principal neocons have been accused of illegally providing classified information to Israel. None was ever prosecuted." Last I heard AIPAC was busy accusing the FBI and CIA of pursuing a vendetta against Israel and the Pentagon, while neocon Michael Rubin of the American Enterprise Institute alleges that the Franklin affair was motivated by anti-Semitism.

39703

5.1.2005 14:50

RE: Ještě k těm sbírkám

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 39703

Pane Nohejle,
dekuji za vysvetleni. Ted je me vse jasne. Otevrel jste
me oci. Kdo vi, mozna u soudu osvobodi pana Saddama a on
zase bude vladnout tem svym chlapcum tam doma.
Dekuji jeste jednou.
Obdivovatel vaseho ducha
Lojza.

39722

5.1.2005 7:41

Ještě k těm sbírkám

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Z americkeho vysilani-co je tohle za ideologii-nabozenskou,rasovou....?
"intellectual" Susan Sontag, though NPR listeners new to
Sontag would never have guessed she was a Jew from the story. By
NPR's lights, she was simply a great American woman. The NPR
announcer spoke of her in the same quiet, breathy, almost
whispering voice that Christian Zionists
Sontag wasn't well-loved by right-wing Zionists, for she believed
that genocidal Israeli policies were bad for Jews in the long
run.
Former New York City mayor and former Sontag fan Ed Koch
said he stopped reading her and that she would "occupy the Ninth
Circle of Hell for her outrageous assaults on Israel." But that's
just a family squabble. Shortly before Koch started shunning her,
she received the Jerusalem Prize from that city's mayor, Ehud
Olmert.

It's because of ethnic solidarity, ingroup-promotion, the
near-infinite gullibility of its victims -- and its sheer volume.
So Sontag's will be a falling star, even in these very Jewish
times, because she's utterly replaceable. There'll be many more
skilled self-promoters on the literary circuit, hundreds more
pseudo-intellectual feminists, and ever more strident anti-White
agitators. (Another Jewish fraud, Harvard's Noel Ignatiev, who
says he wants to "abolish" the White race,
comes to mind on that
score.) When Sontag's life is remembered, I believe it will be as
a flagrant example of Jewish self-promotion, and Jewish hostility
to White people and White civilization.
In short, I believe
she'll be remembered for the "cancer" remark and little else

39704

5.1.2005 9:35

Ještě k těm sbírkám

tatransky horal 84.?.?.?

no, tak som prave teraz pocul v slovenskom rozhlase, ze nemecka vlada sa rozhodla o celkovej pomoci pre postihnute kraje v sume 500 000 000, 00 Euro. pol miliardy Euro len z Nemecka. to si musime nechat rozpustit na jazyku. kolko chatrci mozna postavit z takej sumy(bude vobec postavena z tejto sumy aspon jedna chatrc?). alebo, zeby zalobovali poistovne, aby to staty za nich zatiahli a budu sa z toho stavat hotely? [zmaten]
uprimne povedane, som z toho kokot(ale pozor, len z toho [cool])

39714

5.1.2005 17:02

RE: Ještě k těm sbírkám

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 39714

Pan Horalko,
ted tady ctu v Kanadskych novinach, ze ku dnesnimu
dni zemrelo v one oblasti vice jak 60 Nemcu a vice
jak tisic je stale pohresovanych.
To snad melo taky, dost veliky vliv na city Nemcu.
Kdo vi ? Je tam taky pocet obeti z Kanady, jen asi
5 lidi a se Spojenych statu mezi 4 az 5 tisici je
stale nezvestnych. Jeste se nevi kolik mrtvych.
S Israele jsou 3 lide mrtvi a 3 nezvestni. Asi to
nebyli ti pravoverni Zide. Tem, ze prijde velika
vlna to bylo oznameno den predem. Vice podrobnosti
vam poda pan Nohejl.

39726

6.1.2005 9:47

RE: Ještě k těm sbírkám

tatransky horal 84.?.?.?

Reakce na 39726

a dnes som pocul v slovenskom rozhlase, ze Australia tiez poskytne okolo pol miliardy EURO. to su este len dva staty a uz mame 1 miliardu. nezda sa vam to nejake divne, ked si uvedomime ich nevsimavost, pri umierani ludi v innych krajinach. tiez radovo desiatky tisicov. napr. v Afrike. [zmaten]

39782

6.1.2005 9:51

RE: Ještě k těm sbírkám

tatransky horal 84.?.?.?

Reakce na 39726

Pan Horalko,
ted tady ctu v Kanadskych novinach, ze ku dnesnimu
dni zemrelo v one oblasti vice jak 60 Nemcu


okrem toho umiera viac ako sto Nemcov kazdy tyzden na nemeckych dialnicach. a o tom nepocuvam kazdy den v slovenskom rozhlase.

39783

7.1.2005 11:28

RE: Ještě k těm sbírkám

tatransky horal 84.?.?.?

Reakce na 39783

a dnes som pocul a videl na TA3 holandskeho komisara za EU, ze v tychto postihnutych krajinach, umiera rovnake mnozstvo ludi, ako zahynulo pri Tsunami, kazde tri tyzdne na bezne choroby, ktore su v modernom svete lahko liecitelne. sach mat a amen!

39905

6.1.2005 2:51

Ještě k těm sbírkám

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

They pressed upon the Thai government to postpone the mass entombment, though it was necessary to prevent spread of epidemics; and Bangkok gave in. Every dead Jewish body should be taken to Israel, or at least buried separately from impure non-Jews. Witty Gilad Atzmon remarked: “the ‘altruistic’ Jews … are in a state of panic, as we all know, dead Jews are precious, they deserve a special burial. The fact that 5-10 Jews might be lost forever among some other 125,000 gentiles is pretty horrifying, I am sure you can see it.”

This is a part and parcel of Jewish faith, the pinnacle of “The Nation Shall Dwell Alone” commandment – Jews are not supposed to live or to die with non-Jews. Their separate burial is necessary to guarantee their bodily resurrection when Messiah comes. A Jewish body defiled by gentile proximity won’t be resurrected, according to the Jews. Even irreligious Jews follow this separation rule without giving it a second thought.
Pro pana Lojzu,jako dovetek o spatne povaze Saddam Hussejna-Up to their ears

Who supplied "Chemical Ali" with his mustard and nerve gas?red Who, the West, of course.red In late 1990, I discovered four British technicians in Baghdad who told me they had been "seconded" to Iraq by Britain's ministry of defence and MI6 intelligence to make chemical and biological weapons, including anthrax, Q-fever and plague, at a secret laboratory at Salman Pak.


39761

6.1.2005 10:38

Ještě k těm sbírkám

Jan Kalíšek jan (tečka) kalisek (zavináč) gmail (tečka) com 80.?.?.?

Zajímavé, není obvyklé, že by se někdo porovnával se špatnými a veřejně se je ještě snažil překonat. Stydím se za Vás, když Vy to zřejmě neumíte.

39788

6.1.2005 13:46

A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?

leho 168.?.?.?

Celych $50 milionu!! A to nejenom Saudska Arabie, ale vsichni ostatni v oblasti dohromady vcetne Kuvajtu. Docetl jsem se to uplnou nahodou ve vcerejsich Kuwait Times. Jak znamo, filantropismus je jeden z piliru Koranu. Kazdy rok jde ruznym muslimskym dobrocinnym organizacim mnoho miliard dolaru z tehle zemi a kdyz je nejvetsi muslimska zeme postizena katastrofou s biblickymi rozmery, tak daji ubohych $50 milionu!!! Kampak asi ty miliardy davaji, kdyz ne lidem co to nejvic potrebuji?? Vzdyt oni prece museji financovat "partyzany" v Iraku a sebevrazedne Palestince, to prece stoji velke penize, to vi snad kazdy, ze ano...

39800

6.1.2005 15:37

RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 39800

Kdyz si clovek precte se stovek pramenu s celeho
sveta, ze strejda Saddam likvidoval kolem 2 milionu
lidi a potom si vezme kalkulacku a vydeli si ty dva
miliony jeho obeti 12 lety, pride na to, ze denne
odvedl poctivou praci. Malem 500 lidi kazdy den
bylo nenavratne "gone". Nikdo nepohnul ani brvou.
Nikdo nikdy nerekl na konci kazdeho dne a co tech
treba 200 deti s te petistovky ? Kde se ty podeli ?
Vsichni mlceli. Jen zase ty USA pres sve zastupitelske
urady je kazdy den varovali. Tu a tam prosili. Zasilali
ruzne delegace. Saddam je jen vyhazoval ze sve zeme.
Lide po celem svte zvedali pesti smerem k USA. Zeme
takove sily a zavira oci nad takovym hroznym nasilim ?
USA tam poslalo sve kluky v zelenem. A je zase ale.
Je ja jsem rad ze nejsem politikem v USA. A zaroven
taky rad ze mam svuj vlastni nazor a nenecham se ovladat
tim co se ted "nosi".

p.s.
a ted pane LEHO si to odneseme oba dva.
39809

6.1.2005 16:37

RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?

Lev 82.?.?.?

Reakce na 39809

Nic ve zlem pane Lojzo, ale soudruh Grebenicek by to lepe nenapsal.

Urcite jste uz po nekolikate na Zvedavci prehledl, ze zde nekolik lidi komentovalo to, ze Saddam byl po dosazeni Bilym domem pritelem po dlouha leta US presidentu i politiku, vcetne nynejsiho pana ministra valky Rumfelda, az do doby nastupvsiho tatika Busche, zacatkem devadesatych let. Ja bych osobne vinil pro zlociny spachane Saddamem politiky, Spojenych Statu Severoamerickych.

39823

6.1.2005 17:44

RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 143.?.?.?

Reakce na 39823

>Urcite jste uz po nekolikate na Zvedavci prehledl, ze zde
>nekolik lidi komentovalo to, ze Saddam byl po dosazeni Bilym
>domem pritelem po dlouha leta US presidentu i politiku,
>vcetne nynejsiho pana ministra valky Rumfelda, az do doby
>nastupvsiho tatika Busche, zacatkem devadesatych let.

Tatik Bush jen tak mimochodem nastoupil uz v roce 1989 a za jeho vlady byly na Irak uvedeny sankce kvuli chemickemu utoku proti Kurdskym civilistum v Halabzi. Take Zvedavci pohodlne ignoruji dalsi skutecnosti, jako ze od konce 70-tych let byl nepritelem c. 1 Iran po krizi s rukojmimi. Ja nevidim celkem nic spatneho v podporovani Saddama ve valce proti uhlavnimu nepriteli c. 1 v 80-letech. No a Rumsfeld tenkrat byl pouze druhoradym urednickem v administrative tehdejsiho prezidenta Ronalda Reagana, takze jeho navsteva Saddama v roce 1983 nebyla v te dobe zadnou velkou politickou udalosti. Kdyz se na tyhle udalosti clovek podiva s odstupem a v pomeru s dalsimi historickymi udalostmi, tak ma Zvedavec hned po propagande, ze ano...

39825

6.1.2005 17:49

RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?

leho 143.?.?.?

Reakce na 39823

>Urcite jste uz po nekolikate na Zvedavci prehledl, ze zde
>nekolik lidi komentovalo to, ze Saddam byl po dosazeni Bilym
>domem pritelem po dlouha leta US presidentu i politiku,
>vcetne nynejsiho pana ministra valky Rumfelda, az do doby
>nastupvsiho tatika Busche, zacatkem devadesatych let.

Tatik Bush jen tak mimochodem nastoupil uz v roce 1989 a za jeho vlady byly na Irak uvedeny sankce kvuli chemickemu utoku proti Kurdskym civilistum v Halabzi, kdyz nepocitam Poustni Bouri. Take Zvedavci pohodlne ignoruji dalsi skutecnosti, jako ze od konce 70-tych let byl nepritelem c. 1 Iran po krizi s rukojmimi. Ja nevidim celkem nic spatneho v podporovani Saddama ve valce proti uhlavnimu nepriteli c. 1 v 80-letech. No a Rumsfeld tenkrat byl pouze druhoradym urednickem v administrative tehdejsiho prezidenta Ronalda Reagana, takze jeho navsteva Saddama v roce 1983 nebyla v te dobe zadnou velkou politickou udalosti. Kdyz se na tyhle udalosti clovek podiva s odstupem a v pomeru s dalsimi historickymi udalostmi, tak ma Zvedavec hned po propagande, ze ano...

39826

6.1.2005 18:36

RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?

Lev 82.?.?.?

Reakce na 39826

Pane leho, Sir ! Ted nevim, jestli jste ve skutecnosti US vojak a nebo US politik, ale timto prispevkem jste jen potvrdil, ze "omluvit" se da vsechno. Dulezite je ale, kdo ?? vam uveri, Sir ! [cool]

39829

6.1.2005 19:03

RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 39823

A uz vas nekdy napadlo mlady pane Lve trebas zapremyslet
potichu nebo nahlas, kdy jediny Arabsky predstavitel
dodrzel nejakou podepsanou smlouvu ?
Tak a do toho pane Lve. Bezte trebas do sve library
a tam si najdete politicke odkazy, jsou to takove silne
modre bichle a je tam sledovan den za dnem az najdete
ze smlouvu Arabove dodrzeli zavolejte na ucet volaneho
se vsi pokorou
Lojza

39835

6.1.2005 17:54

RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?

leho 143.?.?.?

Reakce na 39809

To je fakt, kdyz nezasahneme proti krvelacnemu diktatoru, tak se proti nam vsichni bouri, jaci ze jsme to necitlivi hulvati. A kdyz pak zasahneme, jsme hulvati taktez, ne-li neco horsiho. Je to k smichu i placi zaroven, ale takovy je uz holt svet.

39827

6.1.2005 19:02

RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?

Lev 82.?.?.?

Reakce na 39827

To je fakt, kdyz nezasahneme proti krvelacnemu diktatoru, tak se proti nam vsichni bouri, jaci ze jsme to necitlivi hulvati. A kdyz pak zasahneme, jsme hulvati taktez, ne-li neco horsiho. Je to k smichu i placi zaroven, ale takovy je uz holt svet.
______________________________________________________

Pane leho, Sir ! zajimalo by me - prosim, podle jakych parametru Bily dum likviduje krvave diktatory Sveta. Prosil bych vas pane o vysvetleni. A sice: jeden z nejvetsich krvelacnych diktatoru Sveta 20-teho stoleti, si myslim byl nas Jozo Stalin. Hm, zajimalo by me, na jakou bakterii zemrel a nebo zemrel prirozenou smrti ?

Dalsi takovy mensi krvelacny diktator, rekneme byl Saddam, toho uz mame v chladku, ale padlo kolem toho a stale jeste umira hodne i nevinnych lidi. Dalsim krvelacnym diktatorem byl Gusta Pinochet v Chile. O tom se vubec nemluvi. Ten si v klidu a pohode doziva. Moje otazka k vam pane, proc USA nic neudelala, pro svrzeni tohoto chilskeho krvelacneho diktatora ? Pak zde mame jeste nekolik nepostizitelnych diktatoru v Africe a dokonce i na Cube - Fidelos, Severni Korea, dokonce na Filipinach, byl velmi bohaty z US dollaru ( nejvetsi US zakladna, na Vychode, mimo hranice USA ), uz po smrti, ale presto nedotknutelny, pred smrti, pan Markos, atd. No jo, ale Sadama jsme museli svrhnout, moc kontroloval svoji zem - ropu, bez povoleni "shora", Sir !
39834

6.1.2005 20:56

RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 39834

Pane Lev,
neberte to osobne, ale ty informace, co tady predkladate
to je s vasi hlavy ? Jako trebas, ze strejda Saddam
to vrazdeni svych spoluobcanu odkoukal vod Americanu ?
Musim se priznat, tato alternativa me nikdy nenapadla.
Kdo by to do vas rekl, na co vsechno prijdete. Vite,
ja jsem si udelal na Wordu jednu schranku a nazval jsem
si ji " MYSLENKY PANA LVA Z VITKOVIC" verte je to moc
zajimave cteni. Je to proste originalita.
Doufam, ze proti tomu nic nemate.

39846

6.1.2005 22:06

RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?

Lev 82.?.?.?

Reakce na 39846

Pane Lojzo, je tezko komunikovat s tezkopadnyma lidma, kterym hodne veci nedochazi. Prominte Lojzo, pane, z duvodu cenzury ( vy muzete napsat vsechno a ja jen neco - castecne ), tak vam Bohuzel nemohu hodne veci vysvetlit a to me stavi do spatneho svetla, kde me stavite i vy.

39859

6.1.2005 23:44

RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 39859

Jak psát příspěvky, aby nebyly později vymazány
Můžete vyjádřit jakýkoliv názor. Můžete napsat, že článek je špatný nebo hloupý (bylo by jistě hezké doložit to důvody, ale není to podmínkou), ale nesmíte napsat, že autor je hloupý.

Ted se musim zastat pana redaktora. Chte, nechte.
Nemyslim si, ze by vam vymazal vas nazor. Viz jeho
predchozi radky. Nebude sam proti sobe. Asi si volite
ovsem nevhodna ve spisovne cestine se nevyskytujici
slova.
Me pane Lev, muzete vysvetlit vsechno. To by jste se
divil. Vse si okopiruji a pridam k " Myslenkam pana
Lva " jak jsem vam jiz oznamil. To delam taky k vuli
tomu, ze jsem malo chapavy, jak vy pisete proste tezko-
padnym. Proste me to nejde. Omlouvam to tim, ze jsem
vyrustal v dobe II svetove valky a trpel deficenci plno-
hodnotnych bilkovin, ktere maji primarni ulohu ve
vyvoji mozku ditete.
Presto me ale muzete tak nejak v kostce naznacit co
me chcete vysvetlit. V tom vam nikdo jiste branit nikdo
nebude.

39872

7.1.2005 7:19

RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?

leho 168.?.?.?

Reakce na 39872

>Omlouvam to tim, ze jsem
>vyrustal v dobe II svetove valky a trpel deficenci plno-
>hodnotnych bilkovin, ktere maji primarni ulohu ve
>vyvoji mozku ditete.

Skutecne? Ja jsem vyrustal v dobe "normalizace" po 68-mym a tehdy jak znamo SSSSSSSSSSSR umoznil zasobovani ceskeho trhu pomerne kvalitnimi potravinami, aby se nam Cechacci nebourili a tudiz muj prisun plnohodnotnych bilkovin byl vice nez adekvatni, taky zasluhou mych peclivych rodicu. Nevim tedy jak vysvetlit podobne problemy chapani prispevku nasich kolegu na Zvedavci, hlavne pana Lva. Nebude tedy problem nekde jinde, co myslite, Lojzo...????

39888

7.1.2005 7:34

RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?

leho 168.?.?.?

Reakce na 39834

>Pane leho, Sir ! zajimalo by me - prosim, podle jakych
>parametru Bily dum likviduje krvave diktatory Sveta. Prosil
>bych vas pane o vysvetleni. A sice: jeden z nejvetsich
>krvelacnych diktatoru Sveta 20-teho stoleti, si myslim byl
>nas Jozo Stalin.

Ja jsem nenapsal, ze USA zlikvidovali VSECHNY KRVELACNE DIKTATORY. Co se tyce ale raje delniku a rolniku, SSSSSSSSSSR, do jeho konecne zahuby rozhodujicim zpusobem pomohla politika reaganovi administrativy, jak znamo. Predchozi administrativy, hlavne ty po II. svet. valce k tomu nemely odvahu a chut, jelikoz to byly predevsim vlady demokraticke strany ovlivnovany sdelovacimi prostredky uctou k SSSSSSR za jeho vysledky na evropskem bojisti, prehlizejice fakt, ze se nejedna o nic lepsi rezim, nez ten toho pana s knirkem. Ovsemze, predpokladam, ze tyto historicke fakty bud prehlizite, nebo je vykladate uplne jinak, ze ano...Jinak ty parametry: Ridime se predevsim svymi zajmy a v druhe rade zajmy civilizovaneho sveta, nebot mir v civilizovanem svete (tj. zeme, se kterymy obchodujeme), je dulezity pro obchod a stav nasi zivotni urovne. Ja a mi spoluobcane odmitame platit extra za benzin a obetovat cast naseho narodniho bohatstvi nejakemu magoru, co za nase prachy terrorizuje sve obcany a plati nehorazne castky rodinam palestinskych sebevrazednych magoru.

39890

7.1.2005 8:57

RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?

Lev 82.?.?.?

Reakce na 39890

Pane leho, Sir ! Cekal jsem od vas daleko lepsi odpoved, na daleko lepsi urovni, ale je videt, ze jste dostatecne - [zmaten] .

39892

7.1.2005 11:13

Ještě k těm sbírkám

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Egyptian paper: Israel-India nuke test caused tsunami

"Last year only, Arab and Islamic states have asked the United States to stop its nuclear activities in that region, and to urge Israel and India to follow suite," Al-Osboa' reported.

Although Al-Osboa' does not rule out the possibility that the tsunami could have been caused by a natural earthquake it speculates however that, "while it has not been proved yet, there has been a joint Israeli-Indian secret nuclear experiment [conducted on December 26] that caused the earthquake."

The Egyptian weekly magazine concludes in its report that "the exchange of nuclear experts between Israel and India, and US pressure on Pakistan which is exerted by supplying India with state-of-the-art nuclear technology and preventing Islamabad from cooperating with Asian and Islamic states in the nuclear field, pose a big question mark on the causes behind the violent Asian earthquake."

Incitement against Israel and Jews in Egyptian media is usually limited to the context of the Israeli-Palestinian conflict yet exceptions are known to occur.

In August 2002, the Paris Supreme Court summoned Ibrahim Naafi', editor of the Egyptian daily Al-Ahram, for having authorized the publication of a controversial article entitled 'Jewish matza is made from Arab blood' in the October 28, 2000 edition of the paper.

Naafi' was charged with incitement to anti-Semitism and racist violence.

39903

7.1.2005 11:16

Ještě k těm sbírkám

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Jednoho dne....

Subject: Taipei Times archives: EXPERIMENTAL BOMB TO CREATE HUGE TIDAL WAVE TESTED IN 1944
Date: Thu, 06 Jan 2005 11:39:28 -0600
From: AC

I suppose we are to believe that the tsunami bomb research and experiments simply came to a sudden halt, eh? Since I don't believe such a thing for a nano second, based on solid evidence regarding numerous related matters, the question then is, just how progressed today, is this tsunami bomb? And more to the point, was it put to practice underneath the island of Sumatra, causing the disastrous wave reaction involving two continents, eh?. You bet the terrible tsunami bomb must be advanced, very very advanced. Some who read this may think this absurd, but then consider when the most horrible and dreaded bomb "was put to experimental practice" under the sheer cover of deception. Then consider the UN Treaty the US and the then Soviets signed, around 1972, to never use weather weapons in warfare--as if any agreement on paper ever meant anything at all, except to the naive.

Never forget also the population control programs of the advanced Western "civilizations" imposed on the "lesser people" they call of the Third World. Read about the population control programs in the Rockefeller population fund's voluminous papers. Study it in the Nixon administration commissioned report, under the aegis of Kissinger and Haig: NSSM-200 Population and National Security--- A Review of U.S. National Security Policy 1970-1988:

39904

9.1.2005 3:33

Ještě k těm sbírkám

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 216.?.?.?

http://www.vialls.com/subliminalsuggestion/tsunami.html

40101

16.1.2005 18:31

Ještě k těm sbírkám

Kuk 141.?.?.?

Pane Stwora podívejte se sem:

http://gnosis9.net/ko_la_palma2.html

To bude jiný kafe, ještě, že je Toronto na druhé straně amerického kontinentu.

Tohle bude horší:

http://pes.internet.cz/clanky/14140_0_0_0.html

nebo:

http://www.earthmountainview.com/yellowstone/yellowstone.htm

Kdo mi pomůže, kdo mi pomůže!!!!

Co SARS, už v Torontu nehrozí? [chechtot]

40682

17.1.2005 18:01

RE: Ještě k těm sbírkám

Kuk 141.?.?.?

Reakce na 40682

Dovětek.
Co když to všechno bylo jinak:

http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=3308

nebo:

http://www.spaceinfo.cz/index.php?str=udoz&id=13

Pane Stwora po vašem zeslepeném komentáři se už o tom zmínit nemůžete. Pro vás je hlavní, že si to odnesla ta nějaké asiatská stwura. A to vám stačí.

Kuk

40744

Příspěvků: 84

02.01. 01:26 Lev  Ještě k těm sbírkám
02.01. 01:41 Aleff  Ještě k těm sbírkám, komentář
02.01. 02:06 P.Peshmerga, Mgr.Paed  RE: Ještě k těm sbírkám, komentář
02.01. 02:22 Aleff  RE: Ještě k těm sbírkám, komentář
02.01. 02:15 deu  RE: Ještě k těm sbírkám, komentář
02.01. 01:49 Robert Nohejl  Ještě k těm sbírkám
02.01. 11:19  RE: Ještě k těm sbírkám
15.02. 16:40 sand  RE: Ještě k těm sbírkám
02.01. 14:45 delta.100  RE: Ještě k těm sbírkám
02.01. 01:58 Ariel Sharon  Ještě k těm sbírkám
02.01. 01:59 Ariel Sharon  RE: Ještě k těm sbírkám
02.01. 05:29 Lojza  RE: Ještě k těm sbírkám
02.01. 05:16 Robert  Ještě k těm sbírkám
02.01. 16:23 Adolf  RE: Ještě k těm sbírkám
03.01. 08:24 Zrzek  RE: Ještě k těm sbírkám
02.01. 08:42 Frenk  Ještě k těm sbírkám
02.01. 10:00 kema  Ještě k těm sbírkám
03.01. 08:34 Zrzek  RE: Ještě k těm sbírkám
02.01. 10:39 Lone  Ještě k těm sbírkám
02.01. 10:40 v.novotny  Ještě k těm sbírkám
02.01. 11:27 Jarka  Ještě k těm sbírkám
02.01. 12:22 fooggyy  Ale,
02.01. 14:17 Jan Zeleny  Ještě k těm sbírkám
02.01. 17:57 Aja  RE: Ještě k těm sbírkám
02.01. 15:14 Peter Veliky  Jsou za tim zemetresenim zide?...(:-)
02.01. 16:54 P.Peshmerga, Mgr.Paed  RE: Jsou za tim zemetresenim zide?...(:-)
02.01. 17:13 Lev  RE: Jsou za tim zemetresenim zide?...(:-)
02.01. 19:17 P.Peshmerga, Mgr.Paed  RE: Jsou za tim zemetresenim zide?...(:-)
02.01. 19:12 kema  RE: Jsou za tim zemetresenim zide?...(:-)
02.01. 15:49 leho  Kdo jsou fanaticti pravicaci?
02.01. 16:22 excelent  Ještě k těm sbírkám
02.01. 20:00 Hugo  Ještě k těm sbírkám
02.01. 22:38  Ještě k těm sbírkám
02.01. 22:54 Vladimír Stwora  RE: Ještě k těm sbírkám
02.01. 23:11 Vladimír Stwora  RE: Ještě k těm sbírkám
02.01. 23:37 Pepin  Ještě k těm sbírkám
03.01. 01:18 Robert Nohejl  Ještě k těm sbírkám
05.01. 00:44 klement danda  RE: Ještě k těm sbírkám
03.01. 02:02 Robert Nohejl  Ještě k těm sbírkám
03.01. 02:20 Robert Nohejl  Ještě k těm sbírkám
03.01. 02:41 Robert Nohejl  Ještě k těm sbírkám
03.01. 02:48 Robert Nohejl  Ještě k těm sbírkám
04.01. 17:26 klement danda  RE: Ještě k těm sbírkám
03.01. 15:00 Peter Veliky  Chtěli by tímto ulehčit svému svědomí. (USA)
04.01. 01:32 P.Peshmerga  RE: Chtěli by tímto ulehčit svému svědomí. (USA)
03.01. 17:24 Kuk  Ještě k těm sbírkám
04.01. 11:41  Ještě k těm sbírkám
04.01. 16:51 klement danda  RE: Ještě k těm sbírkám
04.01. 17:22 Vladimír Stwora  RE: Ještě k těm sbírkám
04.01. 18:31 Emma Bovary  Ještě k těm sbírkám
05.01. 04:23 Lojza  Ještě k těm sbírkám
06.01. 01:53 Peleška Milan  RE: Ještě k těm sbírkám
05.01. 07:14 Robert Nohejl  Ještě k těm sbírkám
05.01. 07:21 Robert Nohejl  Ještě k těm sbírkám
05.01. 07:30 Robert Nohejl  Ještě k těm sbírkám
05.01. 14:50 Lojza  RE: Ještě k těm sbírkám
05.01. 07:41 Robert Nohejl  Ještě k těm sbírkám
05.01. 09:35 tatransky horal  Ještě k těm sbírkám
05.01. 17:02 Lojza  RE: Ještě k těm sbírkám
06.01. 09:47 tatransky horal  RE: Ještě k těm sbírkám
06.01. 09:51 tatransky horal  RE: Ještě k těm sbírkám
07.01. 11:28 tatransky horal  RE: Ještě k těm sbírkám
06.01. 02:51 Robert Nohejl  Ještě k těm sbírkám
06.01. 10:38 Jan Kalíšek  Ještě k těm sbírkám
06.01. 13:46 leho  A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?
06.01. 15:37 Lojza  RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?
06.01. 16:37 Lev  RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?
06.01. 17:44  RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?
06.01. 17:49 leho  RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?
06.01. 18:36 Lev  RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?
06.01. 19:03 Lojza  RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?
06.01. 17:54 leho  RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?
06.01. 19:02 Lev  RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?
06.01. 20:56 Lojza  RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?
06.01. 22:06 Lev  RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?
06.01. 23:44 Lojza  RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?
07.01. 07:19 leho  RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?
07.01. 07:34 leho  RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?
07.01. 08:57 Lev  RE: A kolik dali Arabove svym muslimskym soudruhum?
07.01. 11:13 Robert Nohejl  Ještě k těm sbírkám
07.01. 11:16 Robert Nohejl  Ještě k těm sbírkám
09.01. 03:33  Ještě k těm sbírkám
16.01. 18:31 Kuk  Ještě k těm sbírkám
17.01. 18:01 Kuk  RE: Ještě k těm sbírkám

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 100 čtenářů částkou 17 935 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 1

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 0

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 3

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Měnové kurzy

USD
22,01 Kč
Euro
25,67 Kč
Libra
30,33 Kč
Kanadský dolar
17,83 Kč
Australský dolar
16,48 Kč
Švýcarský frank
24,05 Kč
100 japonských jenů
19,37 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,30 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 586,74 Kč
1 unce stříbra
539,06 Kč
Bitcoin
1 366 896,95 Kč

Poslední aktualizace: 25.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 176