Diskuze k článku

Sirka

Příspěvků 28

23.11.2004 8:11

Sirka

Jarka 160.?.?.?

Paradni clanek, umi chytit za srdce. Tvrdim stale, ze zviratka, at je to pes, kocka ci kun, jsou dokonalymi tvory, kteri umi zmenit nejen povahu, ale i vlastnosti cloveka. Musi byt k nim ovsem laska, ktera se najde i kdyz si clovek mysli, ze zrovna ji ke zviratum nema.Kdo nema rad zvirata, ktera jsou na teto planete s nami, nema rad lidi. Zviratka jsou nedilnou soucasti naseho zivota, chranme si je...jsou to nasi spolecnici..
A ruku na srdce, kdyz je cloveku nejhure, kdyz se na nej vykaslou lide, kdo pribehne a polozi si hlavu do klina? A kdyz je cloveku smutno, smutne vzpominky se mu honi hlavou, je to pes,/ a nejen pes/ a vyvede vas z tezkych chmur..Znam to, bylo mi hrozne po tragicke smrti nasi dcery a byli to prave nase zviratka, ktera mne nenechala truchlit.A verte, nejlepe mi bylo na zahrade mezi nasimi psy, ovcemi i kockami..Nenechali mne smutnet, proto si jich vazim a jak mohu, chranim je./I cizi/.

37389

24.11.2004 17:06

Sirka

Aja 24.?.?.?

Je mi divne,ze tohle povidani,krome pani Jarky,nestalo nikomu za komentar.
Zivot neni jen o penezich a moci(nekdy),ale diky Lidem [smích] i o jednom stastnem cloveku a jeho psovi.

37472

24.11.2004 18:13

RE: Sirka

Had 194.?.?.?

Reakce na 37472

Jo, jo, paní Ajo, komentáře k takovému článku se těžko mohou vyšponovat k virtuálnímu konfliktu, k předhánění se v argumentaci, tak se nedivte.
Ještě mi chybí virtuální souhlas (či alespoň drobné přitakání) Idealistův a nějaké další dámy, zástupkyně citů.
Autor je očividně velmi nekomerční a jeho touhy se naplňují v pomáhání slabším tvorům, což je druh ušlechtilosti. A když napíše něco ze své zkušenosti - praxe pomoci a nekonfliktu - kde jen sakra najít nějaký záchytný bod k přetahování se, plácání se argumenty i "argumenty" přes hlavu...?
To hádka o Bushovi - to je estrádička!!
Lze popřát mnoho zdaru - to pokud člověk "jede na podobné vlně", anebo načerpat pro sebe povzbuzení, že lze žít sic "obyčejně"(vně neokázale), leč hodnotně, to v případě, že ona vlna momentálně ztrácí na síle..
Takže mnoho zdaru a pokud to jde, tak stálý úsměv!

37475

24.11.2004 18:55

RE: Sirka

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 37472

Well, nejen že nestálo za komentář, ale i návštěvnost je u takových článků vždy menší. Je to zajímavý úkaz. Lidi raději čtou a komentují události ošklivé, než aby pracovali na své duši tím, že by vstřebávali příběhy, které z nás dělají Člověky (s velkým Č).

37476

24.11.2004 23:41

RE: Sirka

Sidonius ZdenekM (zavináč) Shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 37476

ale i návštěvnost je u
>takových článků vždy menší. Je to zajímavý úkaz. Lidi raději
>čtou a komentují události ošklivé, než aby pracovali na své
>duši tím, že by vstřebávali příběhy, které z nás dělají
>Člověky (s velkým Č).
----------------------------------------------------------------
Souhlasím s Vámi, avšak s tím čtením těch "pravých" příběhů by se mělo začít již v útlém mládí, aby se mělo "co" formovat. Ale, ani to, nemusí být zárukou dobrého charakteru. Já sám znám dost lidí, co přečetli všehovšudy pár knih za život, a přesto jsou to slušní a solidní lidé. Spíš bych se přiklonil k tomu, že celková náplň Zvědavce, tedy článků, je právě Vámi volena a vybírána tak, že sama o sobě má poněkud kontraverzní náplň, a tudíž přitahuje víc lidí, ať už z té či oné strany, kteří mají své názory a výhrady, o které se chtějí podělit. A za další, co když pro část čtenářů je podobné jednání (jako p.Jaroše) vcelku přirozené a necítí potřebu se k tomu vyjadřovat. Zkuste za ten článek dát kolonku "Klikněte sem pokud se Vám článek líbil", a uvidíte, že jich bude mnohem víc, než komentářů. Tak jako si myslím, že velká část čtenářů, navštěvujících Zvědavce, taky nemá potřebu se nějak vyjadřovat, či polemizovat s ostatními o tom, či onom, že jim stačí si pouze přečíst o co tam jde. A právě proto si myslím, že články typu Sirka, jsou na Zvědavci určitou vyjímkou, ale mají tam své místo. [cool]

37499

25.11.2004 0:56

RE: Sirka

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 37499

To je pravda, že na takovém článku není moc co komentovat.

Ale mě udivuje spíše to, že články o zvířátech (a o přírodě vůbec) mívají tradičně o polovinu nižší návštěvnost. A přitom to jsou často příběhy silnější, než ten zbytek toho, co tady je.

37502

25.11.2004 1:02

RE: Sirka

Aja 24.?.?.?

Reakce na 37502

To je pravda, že na takovém článku není moc co komentovat

S tim nesouhlasim, respektive si myslim, ze mate pravdu v komentovani, ale vyjadrit se k necemu nekontraverznimu, clovecimu vzdycky stoji za to.Pokud ne, je s nami zle.

37503

25.11.2004 1:46

RE: Sirka

Sidonius ZdenekM (zavináč) Shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 37503

>To je pravda, že na takovém článku není moc co komentovat
>
>S tim nesouhlasim, respektive si myslim, ze mate pravdu v
>komentovani, ale vyjadrit se k necemu nekontraverznimu,
>clovecimu vzdycky stoji za to.Pokud ne, je s nami zle.
================================================================
A zase jsme Ájo u toho, pokud to někomu "stojí za to". Ale to je přece individuá(e)lní. Někdo se chce vyjadřovat ke všemu, i když není třeba, a i když není tázán, nekdo zase se nechce vyjadřovat vůbec, a pokud si chcete myslet, že je se mnou zle, když jsem se nevyjadřil k článku, tak si to klidně myslete. Já si myslím, že je to spíš běžná lidská vlastnost, možná i pohodlnost. Důležitější jsou činy každého člověka. Že to vyvolá určité pocity, je samozřejmé, a hodně lidí nechce své pocity dávat najevo, ať je to pro cokoliv. Právě proto je vidět víc reakcí na něco, co každý podle svého uvážení považuje za více burcující a pak se odhodlá nějak zareagovat. Vy, jak jsem si všiml, taky nereagujete často, ale jen na věci, které Vás něčím osloví, či zaujmou. A to je, si myslím, normální. Takže Na zdraví ![mrknutí jedním okem]

37506

25.11.2004 2:49

RE: Sirka

Aja 24.?.?.?

Reakce na 37506

Tak joo, uz mlcim.
Tak zle to s vami nebude, kdyz jste na tohle povidani zavital.
Na zdravi(cervene z Moravy).

37511

25.11.2004 16:03

RE: Sirka

kavol 193.?.?.?

Reakce na 37503

>S tim nesouhlasim, respektive si myslim, ze mate pravdu v
>komentovani, ale vyjadrit se k necemu nekontraverznimu,
>clovecimu vzdycky stoji za to.Pokud ne, je s nami zle.

paní Ájo, pozor abyste si při tom horlivém přitakávání neudělala bradou ďůlek do hrudi [mrknutí jedním okem]

vyjadřovat se k něčemu, s čím souhlasím, má smysl pouze v případě, že jde o vyjádření podpory proti něčemu, s čím nesouhlasím - jinak je to ztráta času, proč psát a číst desetkrát totéž?

jako obvykle mě napadá absurdní příklad:
v restauraci si dáte jídlo, necháte si přinést slánku, které se ovšem celou dobu ani nedotknete a po jídle demonstrativně prohlásíte „ejhle, nepoužila jsem slánku, bylo to slané přesně dle mé chuti“? - anebo je to spíš tak, že číšníka o slánku otravovat nebudete, ledaže by to bylo nedosolené a slánku jste chtěla reálně použít?

a nechytejte mě za slovíčko, že ve slušné restauraci je slánka na každém stole [mrknutí jedním okem]

pochopitelně čas od času pochválit dobrého kuchaře potěší, ale nemůže to dělat každý a pořád, to by se z toho chudák zbláznil - naopak vytknout někomu chybu může být nepříjemné, ale bez znalosti chyb bychom jaksi nemohli dosáhnout zlepšení ... takže preferuji neztrácet čas s tím, co je dobré, nechť nám to slouží ku prospěchu bez zvláštních cavyků, a naopak uspořené zdroje investovat do nápravy chyb, ať se nám tu žije lépe

a vůbec, co ztrácíte čas se čtením tohoto příspěvku, běžte raději pohladit nějakého pejska, kočičku, lvíčka, včeličku či jiné zviřátko [velký smích]

37535

25.11.2004 20:11

RE: Sirka

Aja 24.?.?.?

Reakce na 37535

...ste se do me pekne obul, Kavole.
1)Cemu ze tak horlive pritakavam?
2)Vyjadrit se da ke vsemu, aniz tim vyjadrujete postoj "proti necemu jinemu".Ale na druhe strane je pravda, ze vas k tomu nikdo nenuti.
3)..proc,kdyz nekdo dela neco zasluzneho, bere se to jako samozrejmost, o ktere netreba hovorit(a to jsem presvedcena, ze pan Jaros na zadnou chvalu neceka a ani to pro ni nedela a nejspis o ni ani nestoji)?
4)Pravda, hadani o Bushovi, Izraeli ci Iraku se tu tezko rozbehne.Tim lip,je to tady muj oddychovy koutek a uz sem nikoho nepremlouvam zabehnout, natoz se pak vyjadrit.Stacim pri tom i pohladit moji kocku [smích]
5)Mate pocit,ze tu neco bylo pateticke?A i kdyby, trochu "patetie" nikoho nezabije...Pripominam,ze slo o cloveka a jeho psa, tedy nebyla rec jen o zviratech.
6)Tak uz utikejte,at neztracite zbytecne cas.

37550

26.11.2004 8:21

RE: Sirka

kavol 193.?.?.?

Reakce na 37550

>...ste se do me pekne obul, Kavole.
>1)Cemu ze tak horlive pritakavam?

zdálo se mi, že článku a tak vůbec té pohnuté atmosféře ...?

>3)..proc,kdyz nekdo dela neco zasluzneho, bere se to jako
>samozrejmost, o ktere netreba hovorit

právě protože by to měla být samozřejmost
když mi dneska odpoledne vyjde čas, půjdu koupit miláčkovi kytku (+) a možná nějaké vínko na přilepšenou po večeři; věřím, že jí to potěší, ale asi by mě pěkně otrávilo, kdyby mi pak ještě xkrát opakovala, jak je ráda ...

(+) doufám, že je to dostatečně "záslužné" - minimálně podpořím zlého kapitalistu prodávajícího květiny [mrknutí jedním okem]

>5)Mate pocit,ze tu neco bylo pateticke?A i kdyby, trochu
>"patetie" nikoho nezabije...

ale jenom trocha [mrknutí jedním okem]

>Pripominam,ze slo o cloveka a
>jeho psa, tedy nebyla rec jen o zviratech.

dovolím si sebestředně citovat vlastní příspěvek: "... pod článkem o zvířátku a člověku ..."

>6)Tak uz utikejte,at neztracite zbytecne cas.

neutíkám, zviřátko jsem si pohladil včera a dnes ráno, ještě teď vidím na zápěstí stopy jeho zubů [mrknutí jedním okem]

37578

25.11.2004 16:35

RE: Sirka

kavol 193.?.?.?

Reakce na 37502

>Ale mě udivuje spíše to, že články o zvířátech (a o přírodě
>vůbec) mívají tradičně o polovinu nižší návštěvnost.

no, mě by zajímalo, jakou bude mít Zvědavec návštěvnost po dnešní "reklamě" na rootu [mrknutí jedním okem]

>A přitom to jsou často příběhy silnější, než ten zbytek toho,
>co tady je.

lidsky silnější nebo mediálně silnější? - jak se to vezme ... zkusím si trošku zateoretizovat:

lidi obvykle zajímá neštěstí - to by se našlo v míře hojné i v článcích p. Jaroše, tak tím to nebude

dále je zajímá, co se jich týká ... útulek zvířat nebo vyhlazování muslimů?
- toť témata vzdálená našim zájmům ... ale počkat, co je blíže k lidem?
zvíře?
muslim?
žeby muslim?
žeby nás muslimové zajímali více, než zvířata?
žebychom si uvědomovali, že muslimové nejsou zvířata?
jaj ... blik ... to poznání bolí ...
[chechtot]

p.s. doufám, že toto je ten správný příspěvek, jak pod článkem o zvířátku a člověku rozpoutat diskusi o židozednářské loži a spiknutí mimozemšťanů na ovládnutí světových zásob ropy [mrknutí jedním okem]

p.p.s. odpusťte mi ten trapný pokus o srandu, ale nějak na mě dolehla tíha patosu vznášejícího se nad tímto článkem, potažmo diskusí [zahanbení]

p.p.p.s. a kdo dočetl až sem, tomu vnutím, s dovolením [mrknutí jedním okem] jednu reklamičku: http://Dorka.sf.cz/ - pozor, stránka je nedeterministicky IE-unfriendly [vyplazený jazyk]

37537

25.11.2004 17:36

RE: Sirka

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 37537

>p.p.s. odpusťte mi ten trapný pokus o srandu, ale nějak na
>mě dolehla tíha patosu vznášejícího se nad tímto článkem,
>potažmo diskusí [zahanbení]

Dobrý postřeh. Musím si dát příště pozor. Na ten patos. [mrknutí jedním okem]

37539

25.11.2004 23:06

RE: Sirka

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 37539

>
>Dobrý postřeh. Musím si dát příště pozor. Na ten patos. [mrknutí jedním okem]

Ale snad ani ne. Nechal bych tomu volný průběh. Za to, co si zvířata s námi lidmi vytrpí, si trochu toho patosu určitě zaslouží.

PS : Snažil jsem se napsat trochu smysluplný komentář, ale raději jsem ho smazal, abych článek a diskuzi nedevalvoval. Je mnohem jednodušší hádat se s názorovými odpůrci, než napsat něco trochu slušného k hezkému povídání o krásném vztahu člověka a zvířete.

37559

26.11.2004 7:23

RE: Sirka

Viliam Jaroš 213.?.?.?

Reakce na 37537

Pekný den!
Nezvyknem sa zapájať do týchto diskusii a keď mám pravdu povedať ani ich nevyhľadávam. Vyčítate mi, že moj článok je zaťazený patosom. Tam kde je úcta toho patosu trolilinku nezaškodí. Pozrel som si vašu stránku, je pekná, dobrá a humorne spracovaná. Je vidieť, že váš psík vám prináša len radosť. Každý kto sa snaží niečo písať, či sa mu to páči, alebo nie, je ovplyvnený aj prostredím v ktorom píše. Ja osobne toho miesta na prejavy radosti veľa nemám. Budem písať naďalej svojim štýlom, pretože viem, že to ľudí oslovuje. Mne stačí len jeden človek, ktorého poteším svojim písaním a hneď mám lepšiu náladu. Ale som rád i takému postrehu. Možno sa to časom zmení. Všetko bude závisieť najmä od ľudí, s ktorými prichádzam do styku. Zvieratá sa zaslúžia obdiv a preto i patos.

37575

26.11.2004 15:14

RE: Sirka

kavol 193.?.?.?

Reakce na 37575

>Pekný den!

děkuji, Vám též [mrknutí jedním okem]

>Vyčítate mi, že moj článok je zaťazený patosom.

ale ne, článek samotný je v tomto ohledu pro mě sice na hranici únosnosti, ale ještě stále na té správné straně - do absurdní roviny mi jej posunuly až ty reakce

>Tam kde je úcta toho patosu trolilinku nezaškodí.

ale jak píšu paní Áje, jenom trošilinku ... vždyť úcta se dá vyjádřit i bez zbytečné pózovitosti

tak nějak trochu myslím na Kryla:
Zpráva z tisku: Obě delegace položily pak věnce na hrob Neznámého vojína. A co na to Neznámý vojín? …

>Pozrel som si vašu stránku, je pekná, dobrá a humorne spracovaná.

děkuji
ale - v duchu dříve uvedeného, i negativní zpětná vazba by potěšila, mám pocit, že je na tom stále co vylepšovat ...

>Je vidieť, že váš psík vám prináša len radosť.

jéje, kéž by [mrknutí jedním okem]
je to potvůrka proradná - ale to by bylo na dlouhé povídání ...

>Budem písať naďalej svojim štýlom, pretože viem, že to ľudí
>oslovuje.

píšete dobře, s citem pro jazyk (tedy alespoň co já mohu ve slovenštině soudit ...?) a věcně
ale zároveň lehce jako pohádku - a já mám obavu, jestli to někteří tak neberou, jestli to pak není trošku jako „to jsme si pěkně zaslzeli, a teď hop skok zpět do své reality, nevidím, neslyším, mám svoje problémy“ ...???

37596

26.11.2004 18:09

RE: Sirka

Viliam Jaroš 213.?.?.?

Reakce na 37596

píšete dobře, s citem pro jazyk (tedy alespoň co já mohu ve slovenštině soudit ...?) a věcně
ale zároveň lehce jako pohádku - a já mám obavu, jestli to někteří tak neberou, jestli to pak není trošku jako „to jsme si pěkně zaslzeli, a teď hop skok zpět do své reality, nevidím, neslyším, mám svoje problémy“ ...???
Ono je veľmi ťažké písať pre mojich čitateľov, keď dostávam spätnú väzbu od desať ročných detí až po tých skôr, ale naozaj skôr narodených. Píšem niekedy aj odborné práce, ale tie by vás naozaj nezaujímali. Sú určené len pre úzky okruh čitateľov, tak mi tie rozprávky prosím odpustite. Zatiaľ som nemal negatívnu odozvu. Možno sa takí nájdu, ale nestojí im to za to, aby ma kritizovali. Sám osobne si dávam pozor, aby so v očiach čitateľov nevyznel ako nejká citlivka, i keď niekedy sa mi to nedarí. V skutočnosti so "drsný chlap" a niekedy aj hulvát. S úctou Viliam Jaroš

37610

29.11.2004 10:27

RE: Sirka

kavol 193.?.?.?

Reakce na 37610


>Ono je veľmi ťažké písať pre mojich čitateľov, keď dostávam
>spätnú väzbu od desať ročných detí až po tých skôr, ale
>naozaj skôr narodených.

Nojo, problém každého díla je jeho publikum ... Moje kritika byla namířena vůči reakci na příběh, ne vůči příběhu, takže se musím omluvit i já Vám, pokud to zprvu nebylo k pochopení.
Tož, přeji vnímavé čtenáře!

37764

26.11.2004 16:23

RE: Sirka

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 70.?.?.?

Reakce na 37575

Viliame neomlouvej se. Ten patos vyčítají mi, ne Tobě. [smích]

37602

29.11.2004 10:14

RE: Sirka

kavol 193.?.?.?

Reakce na 37602

>Viliame neomlouvej se. Ten patos vyčítají mi, ne Tobě. [smích]

Děkuji ti, náčelníku, že ses mě zastal. [mrknutí jedním okem]

(Ehm, pro neznalé: viz např. http://www.volny.cz/mmmma/divad-hry/dobyti.html)

37762

26.11.2004 7:07

RE: Sirka

68 68.?.?.?

Reakce na 37472

Je mi divne,ze tohle povidani,krome pani Jarky,nestalo nikomu za komentar.
Zivot neni jen o penezich a moci(nekdy),ale diky Lidem i o jednom stastnem cloveku a jeho psovi.


Pani Ajo, je to prekrasny clanek, ale jestlize chcete vyvolat diskuzi, tak do toho musite zamichat "reditele zemekoule Bushe," USA, zidy a Izrael. Jinak panove jako Peleska, Leff, Albert, Nohejl, trodas, .......... nemaji zajem. Je to smutne, ale je to tak.

37574

25.11.2004 12:19

Sirka

Idealista idealista9 (zavináč) hotmail (tečka) com 62.?.?.?

Tak trochu me prepadne smutek, kdyz se jedna o psa....
Vraci se mi prihoda z mladi, musel jsem vzit pejska a na veterine ho utratili,...drzel jsem ho a citil posledni vydech.
Od te doby clanky o psech neumim cist,...nejak mi to nejde.
To se stava...

37526

26.11.2004 17:07

Sirka

Aja 24.?.?.?

...a jeje, tak se mi jevi, ze jsem mela drzet zobacek, co?
Jsem rada, ze nedrzela. [vyplazený jazyk]
Pro Kavola-Vy nevite, ze jsem vystoupila z cervene knihovny a tudiz mi "stastny konec" naprosto vyhovuje? [mrknutí jedním okem]

37605

29.11.2004 10:31

RE: Sirka

kavol 193.?.?.?

Reakce na 37605


>Pro Kavola-Vy nevite, ze jsem vystoupila z cervene knihovny
>a tudiz mi "stastny konec" naprosto vyhovuje? [mrknutí jedním okem]

nevím [překvapení] ... nojo, jenže práce pana Jaroše není pohádka - místo dohadování zde bysme k němu měli zajet na brigádu [mrknutí jedním okem]

37765

29.11.2004 14:05

RE: Sirka

Aja 24.?.?.?

Reakce na 37765

..no jo,ale ja to mam na brigadu trosku z ruky, tak se snazim malicko pomoct jinak(ted nemam na mysli tyhle moje recicky,co vas zlobi). [mrknutí jedním okem]

37783

30.11.2004 19:09

RE: Sirka

Had 194.?.?.?

Reakce na 37765

>nevím ... nojo, jenže práce pana Jaroše není pohádka - místo >dohadování zde bysme k němu měli zajet na brigádu
Dobrý nápad. Kdy? A hlavně nebrat "stranické průkazky".. [smích]

37846

1.12.2004 14:55

RE: Sirka

kavol 193.?.?.?

Reakce na 37846


>Dobrý nápad. Kdy?

no, až bude čas ... a ten bude kdy? - nikdy [velký smích]

teda co se směju, to je spíš k pláči [pláč]

ono kdyby se člověk mohl teleportovat z místa na místo, tak by to šlo, někde na chvíli vypomoct, ale když denně strávím přes hodinu jenom cestováním za vlastním zaměstnáním, není to nic moc ... (a to jsem na tom proti některým ještě dobře)

37906

Příspěvků: 28

23.11. 08:11 Jarka  Sirka
24.11. 17:06 Aja  Sirka
24.11. 18:13 Had  RE: Sirka
24.11. 18:55 Vladimír Stwora  RE: Sirka
24.11. 23:41 Sidonius  RE: Sirka
25.11. 00:56 Vladimír Stwora  RE: Sirka
25.11. 01:02 Aja  RE: Sirka
25.11. 01:46 Sidonius  RE: Sirka
25.11. 02:49 Aja  RE: Sirka
25.11. 16:03 kavol  RE: Sirka
25.11. 20:11 Aja  RE: Sirka
26.11. 08:21 kavol  RE: Sirka
25.11. 16:35 kavol  RE: Sirka
25.11. 17:36 Vladimír Stwora  RE: Sirka
25.11. 23:06 Karel z Čech  RE: Sirka
26.11. 07:23 Viliam Jaroš  RE: Sirka
26.11. 15:14 kavol  RE: Sirka
26.11. 18:09 Viliam Jaroš  RE: Sirka
29.11. 10:27 kavol  RE: Sirka
26.11. 16:23 Vladimír Stwora  RE: Sirka
29.11. 10:14 kavol  RE: Sirka
26.11. 07:07 68  RE: Sirka
25.11. 12:19 Idealista  Sirka
26.11. 17:07 Aja  Sirka
29.11. 10:31 kavol  RE: Sirka
29.11. 14:05 Aja  RE: Sirka
30.11. 19:09 Had  RE: Sirka
01.12. 14:55 kavol  RE: Sirka

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 50 čtenářů částkou 13 893 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 1

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 1

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 12

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Průběh střelby v Kapitolu + 4 mrtví08.01.21 07:08 USA 1

Další muž zemřel po očkování vakcínou Pfizer/BioNTech08.01.21 05:51 USA 1

Globalisté se snaží zabránit Trumpovi v další možné kandidatuře na prezidenta08.01.21 05:28 USA 1

Měnové kurzy

USD
21,52 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,45 Kč
Kanadský dolar
17,01 Kč
Australský dolar
16,72 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
20,74 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,28 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 893,98 Kč
1 unce stříbra
550,95 Kč
Bitcoin
828 856,55 Kč

Poslední aktualizace: 15.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 116