Rothschildové a Macron aneb diskutabilní vzorec RF=RF

Vladimir Maximenko

6.5.2017 Komentáře Témata: Francie, Rothschildové 1336 slov

Zájem o klan Rothschildů, jak píše profesor Valentin Katanasov, eskaloval ve Francii opět po dvou stech letech v souvislosti s prezidentskými volbami. 39letý Emanuel Macron přeskočil v prvním kole voleb ostatní kandidáty a francouzská média ho rázem označila za budoucího prezidenta. Jeho střemhlavý skok mezi politickou elitu je často spojován s tím, že tento mladík mladík vstoupil před pěti lety do vládních kruhů přímo z pařížské banky Rothschildů.

Projekt Macron

Řeč jde o bance Rothschild & Cie. I když banka s názvem Rothschild & Cie Banque existuje v Paříži teprve od roku 1986, položení základního kamene proběhlo už mnohem dříve. Nejmladší z „frankfurtské pětky“, pátý syn zakladatele dynastie, Mayera Amschela Bauera, otevřel ve svých dvaceti pěti letech, v roce 1815, v Paříži banku „Bratři Rothschildové“ (M,A.B. - aškenázký Žid z Franfurktu nad Mohamedem, který se bankovnictví učil u Salomona Oppenhaima v Hannoveru, měl pět synů a pět dcer, na Rothschilda se přejmenoval po smrti svého otce, poz. překl.).

Po 152 letech, v r. 1967, byla soukromá investiční banka Bratři Rotshildové přeměněna na depozitní „Rothschild Banque“ a v roce 1982 byla za vlády socialisty Mitteranda znárodněna. O čtyři roky později, díky úsilí francouzské větve klanu Rothschildů, zejména Davida (*1942) a jeho bratrance Erika (*1940), spatřila světlo světa banka Rothschild & Cie.

Říká se, že znárodnění v r. 1982 se vrylo do paměti barona Davida velmi silně a od té doby francouzské socialisty nenávidí. Tak či onak, události posledních osmi měsíců vypadají jako části jednoho většího politického plánu - včasné odtržení E. Macrona od nepopulárního socialistického prezidenta Françoise Hollanda, následně Macronovo odstoupení z postu ministra ekonomiky ve vládě socialisty Manuela Vallse (a tím právě Macron vstoupil do krátkého finiše před volbami), dále potom rozpad socialistické strany , vyvolaný jednáním premiéra Valsse a jeho následnou demisí a konečně i katastrofický volební výsledek představitele vládnoucích socialistů, Benoita Hamona (6,3 % hlasů).

Na každý pád je ale dnes nejstarší politická strana odstrčena na pozici marginální partaje. Strana, která byla na výslunní velkou část dvacátého století jako francouzská pobočka dělnické internacionály a sjednocovala pracující celé Francie.

Jedním ze symbolů úpadku se stala i výzva se ctí si zahrávajících politických dědiců Jeana Jaurèse k volební podpoře ve volbách 7. 5. 2017, světe div se, kandidatury Rothschildů! (Jean Louis Jaurès *1859, zavražděn 1914, zakládající člen francouzské sociální demokracie, pozn. překl.)

Ruská znalkyně historie rodu Rothschildů, Jekatěrina Glagoleva, píše, že Rothschild & Cie Banque, přezdívaná Prezidentskou bankou, obklíčila hlavu státu svými odchovanci. Eduard, dosud svobodný bratr barona Davida de Rothschild, udržuje dlouhodobé vztahy se Sarkozym (prezident 2007-2012) a jeho první ženou, Cecilií. Po té, co se stal NS prezidentem, stal se zástupcem generálního sekretáře jeho administrativy Francois Perol, bývalý zaměstnanec Rothschild & Cie. 

Zároveň je ale přezdívka Prezidentská banka nepřesná. Přesnější označení pro pařížskou Rothschildovu banku by totiž bylo: „Banka – dodavatel prezidentů“. Je to skutečná líheň předurčenců vlády Francie a Francouzů.

Za necelých šedesát let existence páté republiky není Macron prvním projektem potomků Mayera Amschela Bauera. Prvním Rothschildovským projektem na vyšší post byl premiér a posléze i prezident Georges Pompidou, který pracoval u Rothschildů v letech 1954-1958 a 1959-1962. Není bez zajímavosti, že byl Pompidou jmenován ředitelem banky Bratři Rothschildové, aniž by měl bankovní zkušenosti a znalosti a jeho jedinou předchozí kvalifikací bylo místo učitele literatury v liceu.

V dramatických květnových dnech roku 1968, kdy podle Williama Engdahla už USA muselo řešit otázku de Gaulla, Pompidou vyvolal konflikt s genárálem de Gaullem a odstoupil z funkce premiéra (William Engdahl. Century of War: Anglo-American Oil Politics and the New World Order, 2008) V lednu 1969 potom tisk masivně šířil jeho odpověď na otázku o jeho politické budoucnosti. Řekl, že politickou budoucnost nemá, má jen politickou minulost a když bůh dá, bude mít státnickou budoucnost. A o tři měsíce později mu musí nejslavnější z Francouzů, generál de Gaull, uvolnit místo prezidenta.

Finanční tlaky v politice

Rothschildové už delší dobu kladou důraz na svou informační politiku, snažíc se ovládnout celé spektrum francouzského (a nejenom jeho) veřejného mínění. V r. 2005 se stal Eduard de Rothschild hlavním akcionářem známých levicových novin Liberation, když do nich vložil vklad dvaceti milionů €. Liberation byly založeny v r. 1973 filosofem a spisovatelem Jean Paul Sartrem, s cílem dát Francouzům nezávislé noviny, které by neměly nic společného se soukromým kapitálem, bankami a reklamou. Přání Sartra mělo žít dlouho po jeho smrti, ale nestalo se tak. Eduard de Rothschild , vkládajíc podíl do Liberation, chladnokrevně poznamenal: „Je to naše první etapa promyšleného projektu v oblasti tisku, seznámili jsme se s jinými projekty doma a v zahraničí a rozumí se samo sebou, že nezůstaneme u jedněch novin“. Soudě podle mohutnosti kampaně, která se ve Francii vzedmula na podporu Macrona, byly úspěšně realizovány i ostatní projekty.

Macron se stal stážistou v rothschildovské bance, když mu bylo dvacet devět let. Do té doby, po skončení studií, pracoval čtyři roky jako finanční inspektor. Jeho následný vzestup byl dechberoucí. Analytik, manažer, zástupce ředitele, rovnocenný společník banky. To vše za dva roky, v letech 2008 až 2010. (Macronova studia: 11leté liceum Jindřicha IV., Jezuitská kolej, Universita Paříž – Nanter, Institut politických nauk a Vysoká škola správní)

Od těch dob kariéra odchovance Rothschilda vzestupovala dvěma směry, finančním a politickým. V r. 2010 se budoucí společník Rothschild & Cie, Macron, ukazuje stále častěji ve společnosti lídra socialistické strany, F. Hollanda. V květnu 2012, po jeho vítězství, přesedá rovnou z křesla společníka banky do křesla zástupce státního sekretáře prezidenta. Zde se ale dlouho neohřál a už v srpnu 2014 je jmenován ministrem ekonomiky, průmyslu a financí. O dva roky později odstupuje z funkce a zakládá vlastní stranu En Marche! a informuje o úmyslu stát se prezidentem.

Pobyt Macrona na postu ministra ekonomiky byl pro Rothschildy v Paříži přínosný, v r. 2015 ovládli žebříček francouzských bank podle výše zisku a dostali se do první pětky světových bank, specializujících se na fúze a převzetí.

A proto všechny, kdo hlasovali v prvním kole pro Marine Le Pen, ale i ty, kdo volili Fillona nebo Mélenchona a všechny, kterým stojí za to 7. května přijít k volbám, neudivuje, že činnost Macrona jako ministra provázelo nebývalé slučování a pohlcování státních společností. Posílilo to i pozici Rothschild & Cie a dokázali tak, že když jedny francouzské noviny v roce 1962 publikovaly stať s titulkem RF=RF, což znamenalo République Française=Rothschild Frères (Francouzská Republika= Bratři Rothschildovi), nešlo jen o nadsázku, ale i rovnicí hlavní nákazy společnosti - vlivu kapitálu na politiku.

7. května pro Francii se mnohé teprve začíná

Pokud položíme analogii mezi Rothschildovské projekty (Pompidou, Macron), tak i zákon o růstu, ekonomické aktivitě a rovnosti ekonomických příležitostí ze srpna 2015, nazývaný též Macronovým zákonem, by se měl přejmenovat na Rothschildův zákon, analogicky k tomu, jak Francouzi nazývají Rothschildovým zákonem zákon o Francouzské bance z roku 1973 (též známý jako zákon Pompidou-Giscard). Je třeba poznamenat, že v Macronově zákonu ( předpokládá povbuzení migrace, zjednodušení propouštění pracujících, jednodušší pracovní smlouvy a delší pracovní den) je patrný vliv ještě jedné figury – člena Bilderberku a fanatického zastánce globalizace, Jacquese Attali, se kterým spolupracoval v letech 2007 až 2008 v Komisi pro zlepšení francouzského ekonomického růstu. Teorie a filosofie Attaliho, pocházejícího ze středu alžírských židů, se přiklání k tomu, že všemohoucnost peněz je jediný spravedlivý všemohoucí pořádek a rodící se globalizační rasa světoobčanů musí být důsledně odseknuta od jejich národnostních kořenů. Komplex těchto myšlenek je zahrnut v Macronově předvolebním programu pod názvem Revoluce. Proti těmto myšlenkám se ve Francii výrazně vymezila Národní fronta.

Demokracie s podvodnými mechanismy je nyní nastavena tak, že 7. května mohou Francouzi vložit vládu v zemi do rukou mladíka, vychovaného morálkou jezuitů, nastiňujícímu budoucnost v představách Attaliho a hájeného na politickém nebi těmi, kteří když říkají Francie, myslí tím Rothschildy.

Ale i ostrovtipný autor vzorce RF=RF se tehdy spletl. Není tu totiž rovnítko a vzorec sám je tedy s otazníkem. A ať 7. května vyberou voliči kohokoli, pro Francii se nic neskončí. Celé období neskutečné prezidentské kampaně naznačuje, že pro Francii se všechno teprve začíná.

Ротшильды и Макрон, или Формула RF=RF под вопросом vyšel 2. května 2017 na fondsk.ru. Překlad v ceně 607 Kč Zvědavec.

Známka 1.2 (hodnotilo 97)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

72

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 141 čtenářů částkou 25 032 korun, což je 72 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,

stalo se už smutným pravidlem, že na konci měsíce musím uvřejňovat tenhle křiklavý rámeček s prosbou o pomoc. Do konce měsíce zbývá poslední den a my máme vybráno jen něco přes 70 %. Prosím uvažte, zda byste mohli přispět na provoz tohoto serveru. Děkuji.

Ve zkratce

Rouška neposkytuje žádnou ochranu proti virům a tedy ani COVID-1929.09.20 07:27 Neurčeno 11

Přidusit, povolit. Přidusit, povolit. Prymula si to užívá28.09.20 19:12 Česká republika 4

Cross Club bude mít otevřeno i po 22. hodině25.09.20 14:25 Česká republika 8

Prymula: Chci méně prostoru v médiích pro kritiky svých opatření25.09.20 11:09 Česká republika 3

Média stupňují hysterii strachu, opět šíří poplašné zprávy24.09.20 22:34 Česká republika 2

Dezorientováni Němci chtějí více afrických kobylek. Demonstrují s nápisy "My máme místo"22.09.20 18:59 Německo 9

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 3

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 3

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 6

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 15

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 8

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Likvidace dopravy autem po Praze11.09.20 09:12 Česká republika 6

Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara09.09.20 12:14 USA 4

Měnové kurzy

USD
23,19 Kč
Euro
27,17 Kč
Libra
29,79 Kč
Kanadský dolar
17,29 Kč
Australský dolar
16,48 Kč
Švýcarský frank
25,16 Kč
100 japonských jenů
21,94 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
6,00 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,26 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 837,42 Kč
1 unce stříbra
556,38 Kč
Bitcoin
248 813,78 Kč

Poslední aktualizace: 29.9.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 13 119