Čína se zbavila půl bilionu dolarů

Něco je velmi, velmi špatně

Mac Slavo

27.7.2015 Komentáře Témata: USA, Válka o dolar 1311 slov

Nedávno jsme informovali, že Čína se připravuje na něco velmi velkého na měnových trzích letos v říjnu. Pak jsme zjistili, že ekonomické modely dvou velmi známých finančních prognostiků předpovídají, že vlády po celém světě zabřednou do závažných problémů asi kolem 2. října tohoto roku. Tyto předpovědi přišly hned po varování ekonomického analytika Michaela Snydera, který říká, že finanční kolaps hrozí bezprostředně během následujících šesti měsíců.

Velké množství důkazů naznačuje, že se něco chystá, protože se ukazuje, že ekonomické ukazatele po celém světě jsou vycucány z prstu. Přesto, navzdory jasně katastrofickému směru, kterým svět míří, politici a mediální žvanilové tvrdí, že jestli kdy byla nějaká nákaza, tak nyní je již zastavena.

Ale šokující zpráva Zero Hedge tvrdí něco jiného. Podle jedné z předních světových finančních internetových stránek zůstaly hlavní bankovní instituce jako JP Morgan Chase a Goldman Sachs v němém úžasu po uveřejnění nových údajů z Číny. Nejde ani tak o zprávu, že Čína nedávno oznámila masivní navýšení svých zlatých rezerv asi o 600 tun, jako o to, že se během posledních 15 měsíců aktivně zbavila amerických státních dluhopisů za stovky miliard dolarů, kdy 224 miliard bylo vypakováno v posledních 90 dnech.

To vedlo mnohé ke spekulacím, že konec světové rezervní měny je blízko.

V pátek, vedle oznámení Číny, že nakoupila přes 600 tun zlata „během jednoho měsíce“, uveřejnila čínská centrální banka (PBOC) další velmi důležitý údaj: výši celkových devizových rezerv, které poklesly o 17,3 miliard, na 3694 miliard dolarů.

My jsme si pak porovnali změnu v čínských devizových rezervách s celkovou držbou amerických státních dluhopisů a čísly u „anonymního“ obchodníka se státními papíry Euroclear (alias „Belgie“) uveřejněná TIC, a zjistili jsme, že dramatický vztah, který jsme poprvé objevili v květnu, přetrval – konkrétně tedy že celá delta u čínských devizových rezerv je tvořena držbou amerických státních dluhopisů Čínou. A ty jsou agresivně prodávány, kdy doposud bylo v r. 2015 odprodáno dluhopisů za 107 miliard dolarů.

Závěr JP Morgan Chase je skutečně ohromující:

Tím se kumulativní odliv kapitálu za posledních pět čtvrtletí dostal na 520 miliard dolarů. Opět, aproximujeme kapitálový tok ze změny v devizových rezervách, mínus bilance běžného účtu pro každé předešlé čtvrtletí, abychom se dostali k tomuto odhadu (obr. 2).

Čirou náhodou je 520 miliard dolarů zhruba trojnásobek toho, co by naznačovaly prodeje amerických státních dluhopisů u odlivu kapitálu z Číny, což znamená, že Čína likviduje také některá další v dolarech denominovaná aktiva, a to horečnatým tempem. Doposud nevíme jaká, ale graf výše a rozsah čínského odlivu kapitálu je určitě tou největší zprávou týkající se této nejlidnatější země světa: to, co se děje na akciovém trhu, je jen odvracení pozornosti.

Čistý odliv kapitálu mohl docela dobře činit -200 miliard dolarů, což je oproti 1. čtvrtletí zrychlení přesahující vše v dosavadní historii.

Připusťme, že je to menší číslo, než 520 miliard JP Morgan, ale je to také za mnohem kratší časové období. Když odliv 224 miliard dolarů v jednom čtvrtletí zprůměrujeme na rok, povede to k bezprecedentnímu odlivu kapitálu z Číny ve výši 1 bilion dolarů. Netřeba říkat, že kapitálový exodus tohoto tempa a rozsahu by naznačoval, že je něco velmi, velmi špatného nejen s čínskou ekonomikou, ale i s jejím kapitálovým trhem, a v neposlední řadě i s její kontrolou kapitálu, která zakazuje jakýkoliv výrazný útěk kapitálu (aspoň obyčejným lidem, politbyro je jasně z regulací pro „obyčejné lidi“ vyňato).

Úplná zpráva s grafy, údaji a analýzou

Zapomeňte na to, co dělají akciové trhy, neboť, jak bylo poznamenáno, je to pouhé odvádění pozornosti. Zaměřte se místo toho na dluhopisové trhy, které jsou v porovnání s akciovými masivní.

Jak můžeme vidět, Čína se aktivně a rychle zbavuje amerických dolarů, kdy poslední tři měsíce zaznamenaly téměř polovinu z tohoto výprodeje.

To není známkou stabilizovaného globálního trhu a docela dobře se můžeme stát svědky začátku masivního celosvětového kolapsu stávajícího ekonomického, finančního a monetárního paradigmatu. Zcela jistě neočekáváme, že se tak stane přes noc, ale jak jsme poznamenali dříve, jsme na vrcholu bezprecedentní události v historii světa.

Podle analytika Grega Mannarino to byl všechen ten nadměrný dluh, co činilo „nekonečný“ ekonomický růst možným. Ale když tato dluhová bublina konečně praskne – a možná vidíme začátek, kdy Číňané rozprodávají aktiva denominovaná v amerických dolarech – budeme též svědky i prasknutí populační bubliny:

Vytvořilo to populační boom… populační boom vzešel z dluhu. Je to neuvěřitelné.

Takže když dluhová bublina praskne, dojde ke korekci u populace. Je to matematická jistota.

Zemřou miliony a miliony lidí po celém světě, až dluhová bublina praskne. A říkám, až, ne jestli…

Když se zdroje stanou stále vzácnějšími, budou spolu země válčit. Lidé se budou rvát … v pesimistickém scénáři… a budou dělat vše ve svých silách, aby přežili… aby zabezpečili svoji rodinu a sebe.

Není z toho cesty ven.

Zdroj: Miliony a miliony budou umírat…

Reálná možnost příchodu této události je to, co tlačí nejen vládu připravit se na scénáře rozsáhlého ekonomického kolapsu a občanské nepokoje, které budou následovat, ale poslala také světovou elitu do jejích úkrytů a bunkrů, ve snaze vyhnout se nevyhnutelnému násilí, které vypukne, až se nedostatek zdrojů stane normou.

Ty, kteří ještě musí u příprav na katastrofu podniknout jisté kroky, upozorňujeme na Řecko, kde došlo k podobné události v menším měřítku. Věci se tak zvrtly, že Řekové hledají jídlo v popelnicích a stojí dlouhé hodiny frontu, jen aby si mohli z bankomatu vybrat vládou povolených 75 dolarů.

Většina lidí – asi 99% -- se nedokázala připravit ani na menší poruchy, jako ty v Řecku.

Jak poznamenává autor Plánu pro připravené Tess Pennington, nebude nijak těžké převrátit společnost naruby, a stejně jako v Řecku, jestli dluhová bublina praskne, bude mít přímý a okamžitý dopad na normální průběh obchodování:

Kolektivně bere většina Američanů systém dodávek základních komodit ve své oblasti jako zaručenou věc. „Systém“, podkladová infrastruktura, která udržuje tok zboží, služeb a obchodu v Americe, vytváří dojem normálnosti a řádu. Jídlo voda, benzín a léky tvoří jen pár položek, u kterých jsou týdně obnovovány zásoby, aby udržely naši závislou společnost v chodu. Mnozí však nechápou, jak křehký systém je a jak rychle může zkolabovat.

Zpráva vysvětluje, že strach a panika spotřebitelů nedostatek zboží umocní. Zprávy o zastavování náklaďáků – ať již na místní úrovni, státní nebo regionální, či celostátní – povedou k syslení a drastickému nárůstu spotřebitelských nákupů základního zboží. Nedostatek se projeví rychle a může vést k občanským nepokojům.

Zdroj: Když se náklaďáky zastaví, systém zkolabuje

Dopravní systémy jsou jen jednou ze součástí klíčového řetězce, závisejícího specificky na dostupnosti úvěru. Pokud dojde k narušení úvěrování kvůli měnovým otřesům nebo ekonomickému kolapsu, mohli bychom čelit Řecku v masivním měřítku v celé Americe, doplněnému o veškeré to násilí, které vzniká, když jsou lidé zatlačeni za kritický bod.

Poučení z posledních odhalení přicházejících z Číny?

Je to jednoduché. Připravte se na bezprostřední kolaps našeho stávajícího paradigmatu. Když tak neučiníte, budete vy a vaši blízcí bojovat doslova o odpadky.

China Dumps Half a Trillion Dollars: “Something Is Very, Very Wrong” vyšel 22. července 2015 na investmentwatchblog.com. Překlad v ceně 475 Kč Zvědavec.

Poznámka editora

Nemám rád tyhle katastrofické předpovědi kolapsu Ameriky. Je to už trošku ohraná písnička, ten kolaps už předpovídali komunisté někdy v padesátých létech a pořád byl "za rohem" a pořád nic. Uveřejňuji ten článek ne proto, že bych věřil autorovi nebo chtěl strašit, ale pro zajímavá fakta, že Čína se v hojné míře zbavuje amerických dolarů, což je fakt, a nakupuje zlato, což je také fakt. Doufejme, že ví, co dělá, protože zlato je v historickém propadu. Důvod, proč je v propadu, je samozřejmě zase někde jinde. Cena zlata je uměle podhodnocená. Možná se tak banksteři snaží odradit Čínu od nákupu zlata, možná je v tom ještě něco jiného. V každém případě na brzké zhroucení SSA nevěřím.

Známka 1.5 (hodnotilo 212)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Připomeňme si chřipku před 25 lety na kterou zemřelo 12000 lidí30.09.20 21:35 Česká republika 0

Prymula zakázal zpívat. Dobrá zpráva: dýchat zatím ještě můžeme30.09.20 10:58 Česká republika 6

Rouška neposkytuje žádnou ochranu proti virům a tedy ani COVID-1929.09.20 07:27 Neurčeno 13

Přidusit, povolit. Přidusit, povolit. Prymula si to užívá28.09.20 19:12 Česká republika 4

Cross Club bude mít otevřeno i po 22. hodině25.09.20 14:25 Česká republika 8

Prymula: Chci méně prostoru v médiích pro kritiky svých opatření25.09.20 11:09 Česká republika 3

Média stupňují hysterii strachu, opět šíří poplašné zprávy24.09.20 22:34 Česká republika 2

Dezorientováni Němci chtějí více afrických kobylek. Demonstrují s nápisy "My máme místo"22.09.20 18:59 Německo 9

Obchodní centrum Mercury, České Budějovice: Rouškové gestapo v akci21.09.20 16:29 Česká republika 3

Janek Ledecký: Zůstaňte negativní a buďte pozitivní!21.09.20 00:15 Česká republika 0

Rasistická černoška v letadle: Jsem královna Kalifornie20.09.20 23:33 Neurčeno 3

Arabská strana Švédska vyzývá k vysídlení těch obyvatel skandinávské země, kteří odmítají multi-kulti hodnoty a etnickou diverzitu18.09.20 19:00 Švédsko 6

Někdo zmlátil cyklisty v Rumburku. Byli to cikáni?17.09.20 17:26 Česká republika 2

Proč hynou statisíce ptáků? A proč se před smrtí chovají divně?17.09.20 11:21 USA 15

Až 90% testů v USA je chybně vyhodnoceno a přiznává to NewYork Times16.09.20 23:02 USA 3

Svědci Covidovi? Je jich 50 a mlátí lidi, kteří nemají náhubek16.09.20 22:14 Česká republika 8

Český COVID teror v metru15.09.20 21:31 Česká republika 9

Vládní pomoc firmám se ukazuje jako velká past15.09.20 09:55 Česká republika 1

Vládní semafor ukazuje nulové riziko - vláda nařídila plošně nosit náhubky12.09.20 12:45 Česká republika 4

Další důkaz funkčnosti švédského modelu při zvládání Covid12.09.20 12:22 Švédsko 7

Měnové kurzy

USD
23,08 Kč
Euro
27,06 Kč
Libra
29,82 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
25,12 Kč
100 japonských jenů
21,86 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,97 Kč
100 maď. forintů
7,45 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,75 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 757,68 Kč
1 unce stříbra
549,25 Kč
Bitcoin
248 649,11 Kč

Poslední aktualizace: 30.9.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 24 648