Přicházející války ukončí všechny války

Edward Curtin

28.2.2018 Komentáře Témata: Rusko-americký konflikt 1417 slov

„Pudová nenávist, kterou vůči Putinovi pociťují mnozí z těch, kteří o něm nebo o ruské historii mají téměř nulovou představu, se nedá racionálně vysvětlit, ale nijak nepřekvapuje. V představách liberálů působí Trump a Putin jako ujetí dvojníci.“ John Steppling, „Trump, Putin a Nikolas Cruz přišli do baru a….“

Trumpova a Netanjahuova vláda mají problém: jak zahájit masivní blízkovýchodní válku, aniž by pro ni měli zdůvodnění. Určitě usilovně pracují na tom, jak tento problém vyřešit. Pokud nebudou moci nalézt „ospravedlnění“ (což nebudou moci), budou si ospravedlnění muset vymyslet (což si vymyslí). Nebo najdou takové, které už vlastně sami stvořili. Ať už to dopadne jakkoli, můžeme si být jisti, že nebudou sedět se založenýma rukama. Historie učí ty, kteří se chtějí poučit, že pokud agresor v prvním dějství vytasí zbraň, v dalším dějství vystřelí.

Tito zlověstní hráči už nám jasně naznačili, co mají za lubem. Vše nasvědčuje tomu, že bude následovat mohutný izraelsko-americký útok na Libanon a Sýrii a všechna podlézavá média hlavního proudu se na tuto hostinu pečlivě připravují. Rusko a Írán budou hlavním chodem, zatímco Libanon a Sýrie předkrmem. Média jako vždy budou spolupracovat, jakoby nechápaly, oč tu běží. Všichni zasvěcení vědí, oč tu ve skutečnosti běží, ale nevědí přesně kdy. A média jen dychtivě odpočítávají minuty od okamžiku, kdy budou moci nahlásit incident, který přiměje „nevinné“, aby zaútočili na „viníky“.

Každý, kdo není úplně slepý, může v posledních několika týdnech registrovat nárůst protiruské propagandy. Dochází k tomu poté, co se na prach rozpadlo tvrzení o ruské stopě, jak pečlivě zdokumentovali bývalý analytik CIA Raymond McGovern, nebožtík Robert Parry a Paul Craig Roberts. Napříč celým mediálním spektrem počínaje dominantními korporátními médii jako New York Times, CNN, National Public Radio či The Washington Post přes časopisy The Atlantic a Nation a další „levicové“ publikace jako Mother Jones a Who What Why, jsou Rusko a Putin hystericky skloňováni v rámci fanatické kampaně vedené proti Trumpovi, jako kdyby byl Trump drahým přítelem Putina a Ruska a nebyl spojen s Netanjahuovou vládou a jejími blízkovýchodními plány. Jako kdyby Trump vše řídil.
Rusko vidí nadcházející doplňující volby jako šanci vyvolat nové rozpory“ (NY Times, 13. 2. 2018),
Ruský silný muž (Putin) dokázal provést jeden z největších aktů politické sabotáže v moderní historii“ (The Atlantic, leden/únor 2018),
Poslední obvinění Muellera ukazují, že Trump pomohl Putinovi skrýt zločin“ (Mother Jones, 16. 2. 2018),
Ruský vyhlídkový okruh pro realisty“(whowhatwhy.com, 7. 2. 2018)
atd.

Připomíná mi to obrat doprava, který provedli během a po skončení 1. světové války tehdejší „investigativní“ novináři. V obavách ze vzpoury zdola, okouzleni vlastní vizí budoucího světa, opojeni svou vlastní válečnou propagandou a přející si stát stranou zásahu vlády proti tehdejšímu disentu (zákon o špionáži, Palmerovy nájezdy proti tzv. radikálům atd.), mnoho pokrokářů oné doby podlehlo tehdy hurávlastenectví podobnému dnešní protiruské mánii.

Jen ten, kdo zcela postrádá smysl pro humor a je slepý k propagandě, se dnes hlasitě nesměje nesmyslným tvrzením médií o Rusku, byť tento smích provází zlá předtucha, že až na Blízkém východě dojde k výbuchu a až USA a NATO podpoří Kyjev při útoku na Donbas na východě Ukrajiny, svět vstoupí do velmi nebezpečného období. Trump mimo jiné prohlásil: „USA mají velkou sílu i trpělivost, ale pokud budou nuceny bránit sebe nebo naše spojence, nebudeme mít jinou možnost než úplně Severní Koreu zničit.“ Tedy totálně zničit 26 milionů lidí. Jeho násilnický izraelský kamarád Benjamin Netanjahu mezitím na bezpečnostní konferenci v Mnichově tvrdil, že Írán je „největší hrozbou pro celý svět“, srovnával ho s nacistickým Německem a tvrdil, že vyvíjí balistické střely, které mají zasáhnout vnitrozemí Spojených států. „Írán se snaží ovládnout náš region, Blízký východ, snaží se ovládnout svět prostřednictvím agrese a teroru,“ prohlásil. Zároveň přislíbil, že se postaví Íránu a každému, kdo ho podporuje, tedy Libanonu a Sýrii (a Rusku).

Také Putin podobně jako všichni bájní strašáci je dnes zobrazován coby nový Hitler chystající se pokořit svět. Pokud by americká veřejnost nebyla dostatečně „sofistikovaná“ a neuměla prohlédnout lži, zamyslet se a pak se nad věcí pousmát, mohly by nás čekat plakáty podobné těm z první světové války, tentokráte plakáty s ruskými vojáky (podobnými Hunům), s ostrými lesknoucími zuby podobající se silným a příšerným gorilám, jak se chystají zabíjet a znásilňovat. Když vloni prokázal Oliver Stone světu velkou službu tím, že natočil svůj čtyřdílný rozhovor s Putinem, přirozeně se mu dostalo nakládačky. Podobně tomu bylo s jeho filmem JFK, jediným filmem v historii, který byl recenzován a rozcupován listem Washington Post už rok před tím, než byl dokončen, a to na základě ukradeného scénáře. Washington Post: předmětem posledního filmu – bláboly. The Post: falešné zobrazení spasitele národa připomínající zveřejnění tzv. Pentagon Papers o vietnamské válce (což je jiný příběh). Ukazuje se, že Washington Post je skutečně nejmilejším přítelem CIA.

Ve svých rozhovorech s Putinem umožnil Oliver Stone, muž pravdy a cti, aby si diváci mohli udělat alespoň letmou představu o skutečném Vladimíru Putinovi. Přirozeně, Putin je především politikem a vůdcem velkého a mocného národa a jeho slova by měl člověk přijímat s určitou skepsí. Ovšem po shlédnutí čtyřhodinového rozhovoru Stonea s Putinem, i když málokdo asi vydržel celé čtyři hodiny, odchází člověk s pocitem, že je Putin rozumný muž. A když odložíme stranou dojmy, Putin získává body, které by si měl jednoznačně uvědomit každý, kdo respektuje fakta. Zaprvé: USA potřebují vnějšího nepřítele („vím to, cítím to…“). Zadruhé: USA zosnovaly státní převrat na Ukrajině při ruských hranicích. Zatřetí: Spojené státy obklíčily Rusko vojenskými silami a základnami USA a NATO s antibalistickými raketami, které mohou být, jak Putin po právu řekl Stoneovi, v několika hodinách přeměněny na standardní ofenzivní jaderné rakety cílící na Rusko. To je věcné a pravdivé tvrzení, které by mělo každého férového člověka přimět k závažnému zamyšlení. Kdyby Rusko mělo rakety, které by Spojené státy obkličovaly z Kuby, Mexika a Kanady, považovali by to Američané za přijatelné? Co by asi říkaly CNN a The New York Times? A přitom právě tato média záměrně popírají legitimitu ruských stanovisek, uchylují se k nálepkování a nelogické rétorice. Rusko je obklopeno silami a raketami USA a NATO a přesto je označováno za agresora. Stejně tak i Irán, který také čelí obklíčení. Tato média se totiž zabývají propagandou. Stejně jako v minulost i teď propagují válku. Volají po válce s Ruskem prostřednictvím Sýrie, Libanonu, Íránu a Ukrajiny, nihilisticky démonizují Severní Koreu (coby součást Obamova příklonu směrem k Asii a k obklíčení Číny, jak to brilantně ukázal John Pilger ve svém filmu Nadcházející válka proti Číně - The Coming War on China) což nelze nazvat jinak než jako spiknutí za účelem spáchání genocidy, jak to jasně dokládají Dr. Graeme MacQueen a Christopher Black ve svém otevřeném dopise Mezinárodnímu trestnímu soudu.

Směřujeme ke globální válce, která přeroste v jadernou, pokud se mezinárodní protiválečné hnutí nedokáže rychle postavit na odpor. Většina lidí lamentuje na takovou válku, která ukončí všechny války, ale odmítá analyzovat faktory, které k ní vedou. Dochází k tomu krok za krokem. Mnohé kroky již byly učiněny a další přijdou co nevidět. Je to tak zřejmé, že to většina lidí ani nevidí nebo nechce vidět. Korporátní mainstreamová média jsou nepřátelé pravdy; jsou jednoznačně součástí pokračování operace CIA Mockingbird (kampaň CIA na ovlivňování médií z 50. let – pozn. překladatele) a ti, kdo se ještě na tato média spoléhají, jsou mimo realitu. Douglas Valentine v The CIA as Organized Crime říká, že CIA dlouhodobě usilovala o získání a kooptování „kompatibilní levice, která v amerických podmínkách představuje liberály a pseudointelektuální hledače svého místa, kteří jsou snadno ovlivnitelní.“ A dodává, že propagandu nevytváří pouze CIA, ale i armáda, ministerstvo zahraničí a červeno-modro-bílá, všudypřítomná reklama. Od doby tzv. Church Committee hearings v sedmdesátých letech (kongresového šetření činnosti zpravodajských služeb – pozn. překladatele) se nic nezměnilo. Valentine k tomu dodává:

Toto vše pokračuje i nadále nehledě na to, že koncem šedesátých let vyšla celá tato záležitost před veřejností najevo. Zásluhou technologického pokroku, včetně internetu, se síť rozšířila po celém světě a mnozí lidé si ani neuvědomují, že jsou její součástí, že podporují linii CIA. Říkají: „Asad je řezník“ nebo „Putin zabíjí novináře“, nebo „Čína utlačuje“. Nemají tušení, o čem mluví, ale podobnou propagandu nadále omílají.

William Blake moudře napsal:

A v každém pláči lidských strázní
i v děcku, které strachem lká,
a v každém hlase, kletbě zazní
zlá pouta v duši ukutá.
(přeložil Zdeněk Hron)

Jak rozetnout řetězy – to je náš úkol.

The Coming Wars to End All Wars vyšel 21. února 2018 na Global Research. Překlad v ceně 538 Kč Zvědavec.

Známka 1.2 (hodnotilo 185)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 49 čtenářů částkou 6 118 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
165eUVffx5CuUNwr12JbqqZi6AtrbN22Y7
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

SPD, CSU, CDU: Dáme volební právo mentálně postiženým15.07.18 23:46 Německo 2

České ministerstvo odmítá globální pakt o migraci: Souhlasit s nelegální migrací nebudeme15.07.18 22:49 Česká republika 2

Premiér Babiš jasně: Česká republika nebude přijímat žádné migranty15.07.18 22:09 Česká republika 1

Okupanti napadli posádku italské lodi12.07.18 10:35 Itálie 2

Alza v tichosti stáhla Jan Hus Starter Pack11.07.18 16:27 Česká republika 3

Hamáček kašle na mítink ministrů vnitra k ochraně EU před migranty - raději jede s Babišem na summit NATO řešit Rusko11.07.18 00:03 Česká republika 2

Prezident Malawi: Ujišťuji zahraniční agenty z neziskovek, že se nedáme znovu kolonizovat10.07.18 20:31 Malawi 0

Za občanský protest a sundání hidžábu na veřejnosti - 2 roky nepodmíněně a 18 let podmínky10.07.18 14:36 Írán 2

Německý korektní tisk: Skupina 30 Němců napadala, pronásledovala a arabsky nadávala dalším dvěma Němcům10.07.18 14:04 Německo 1

Janov: O staré a bezmocné se postarají migranti - Liga severu:Staří lidé potřebují naši ochranu,svěřme je nezaměstnaným Italům10.07.18 12:45 Itálie 2

Vzpoura migrantů na záchranné lodi - posádka se v ohrožení života musela zabarikádovat na můstku10.07.18 12:11 Itálie 1

Madrid: Obama varoval před vzestupem nacionalismu a před fakenews09.07.18 23:32 Evropská unie 0

OSN UNHCR vrací úder: Vybuduje nové tranzitní centrum pro migranty v Tripolisu a výhledově v Čadu, Burkině Faso a v Súdánu09.07.18 22:03 Evropská unie 1

Promigrační OSN UNHCR pod tlakem: Salvini obnovil s Libyí pakt z roku 2008 (Berlusconi/Kaddáfí)09.07.18 21:26 Itálie 2

"A neodstoupím a neodstoupím!"09.07.18 18:37 Česká republika 5

Protest proti Severoatlantickému paktu NATO - 11. 7. od 17.00 na Václavském nám. v Praze09.07.18 17:54 Česká republika 1

Švédský islamský stát09.07.18 10:23 Švédsko 2

Libyjský vicepremiér: EU zdržuje dohodu o boji proti ilegální migraci a OSN nám brání v účinném boji proti pašerákům09.07.18 01:54 Itálie 0

Salvini vzal vítačům 42 miliónů eur a převedl je do fondů na repatriace migrantů09.07.18 01:14 Itálie 0

Nejvyšší soud nařídil zabavit peníze Ligy až do výše 49 miliónů eur09.07.18 00:58 Itálie 1

Měnové kurzy

USD
22,16 Kč
Euro
25,89 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,45 Kč
Švýcarský frank
22,13 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
6,01 Kč
100 maď. forintů
8,02 Kč
Ukrajinská hřivna
0,85 Kč
100 rublů
35,45 Kč
1 unce (31,1g) zlata
27 557,41 Kč
1 unce stříbra
350,95 Kč
Bitcoin
140 905,59 Kč

Poslední aktualizace: 16.7.2018 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 10 679