Kanada jde do války

Trudeauho plané gesto vůči OSN

Jim Miles

21.10.2016 Komentáře Témata: Kanada 1245 slov

To je tedy něco! Svět je každou minutou bláznivější! Stephen Lewis, bývalý socialistický vůdce NDP (Nové demokratické strany) z kanadské provincie Ontario byl požádán o názor ohledně dopisu poslance Justina Trudeaua adresovanému OSN, ve kterém Trudeau vyzývá OSN k uspořádání zvláštního valného shromáždění, objevilo se včera na CBC:

Kanadská mise při OSN předložila nezvyklou žádost, ve které apeluje na předsedu valného shromáždění OSN pro svolání všech 193 členských států k „projednání společné nátlakové akce proti elementům násilí (v Sýrii)“, kde se dnes bojuje již šestým rokem.

Dnes ráno (pátek, 14. října 2016) s ním byl (Lewisem) krátký rozhovor na CBC, kde jasně a zřetelně zastával postoj USA (NATO) a západních mainstreamových médií k situaci v Sýrii. Označil kanadské kroky jako „důmyslné a klíčové.“ Argumentoval povrchně a názorně předvedl, že jeho socialistické myšlení - minimálně jako mezinárodního socialisty - není zas až tak moc socialistické.

Zmínil, že „válečné zločiny jsou páchány Ruskem“, ale že doufá, že „Rusko bude jednou nuceno přehodnotit“ svoji pozici. Dále v interview uvedl, že nevěří, že by Rusko - přesněji řečeno Putin, nebo spíše pro nás to zlo ztělesněné v osobě jednoho člověka - něco měnil na tom, co dělá. Proč? Protože „Putinovi je všechno jedno“, chce ukázat, že „Rusko je zpátky“, což je „děsivý koncept.“

Dvojí metr všude, kam se podíváme

Podle všeho se na dopisu podílelo 68 dalších států. Všechny z nich podlézaví spojenci amerického impéria.........ale třeba se z toho vynoří něco neočekávaného.

Lewis uvedl, že shromáždění OSN umožní světu aby „vyjádřil své pobouření“ nad ruskými válečnými zločiny, nad „zabíjením dětí.....vražděním dětí.“ Nejzajímavější na tom všem je, že zatímco na Rusko je zde takto poukazováno, historie amerického impéria posledních několika desítek let je v naprostém pořádku.

Vzpomene si někdo na válku v Iráku, nelegální válku (všichni iniciátoři válek jsou válečnými zločinci), která vedla k smrti stovek tisíc Iráčanů (mnoho z nich bylo dětí, jelikož ty tvoří asi polovinu civilní populace). A ještě předtím, přibližně 500 000 dětí zahynulo následkem amerických sankcí proti Husajnovu režimu. Když na to byla dotazována, tak ministryně zahraničních věcí USA řekla, že tyto oběti byly třeba k prosazení amerických zájmů. Byly to válečné zločiny? Bez debat.

A co Libye a válečné zločiny spáchané zde, kdy došlo k rozbití civilní infrastruktury a k leteckým útokům proti vládě, hluboko uvnitř bezletové zóny stanovené OSN.

Čím více válečných zločinů, tím více závažných, neplánovaných následků - i když eliminovat Sýrii USA v plánu měly.

Zpátky k Afghánistánu, kde americká „válka proti teroru“ nemá konce.  Válečné zločiny a zločiny proti lidskosti zde byly páchány americkými silami a jejich spojenci, včetně Kanaďanů. Afghánistán je nyní, jak jistě všichni dobře víte, mozaikou rozdrobených konfliktů s Talibanem, který kontroluje asi třetinu země.

Ale ještě před tímto vším, NATO (pod vedením USA a za velké účasti Kanady) nelegálně bombardovalo Srbsko. Cílem náletů byla civilní infrastruktura - mosty, továrny, obytné budovy, obchody a, jen tak jako mimochodem, i čínská ambasáda. Tohle byla údajná operace pod hlavičkou „odpovědnosti za ochranu“, což se ale později ukázalo být předem připravenou falešnou záminkou. Skutečným důvodem bylo oslabit Srbskou republiku a zkrotit znovuožívající Rusko. Přibližně 500 civilistů bylo zabito - pardon, neuvádí se zde žádné dětské oběti na životech. Ale stoprocentně šlo o válečný zločin.

A asi bych neměl zmiňovat Izrael, abych si nevysloužil nálepku antisemity, ale válečné zločiny na civilistech zde - jak na Západním břehu, tak v Gaze - probíhají desítky let. Významnou událostí, minimálně dle západních médií, byly izraelské útoky na vězení pod širým nebem v Gaze (čítající populaci 2 miliony lidí).  Stovky dětí zde byly zmasakrovány za použití četných „made in the USA“ zbraní, včetně chemických (upravený slzný plyn, fosforové bomby) a byly zde také, v zájmu podpory válečné ekonomiky Izraele, otestovány zbraně izraelské výroby. A tak bychom mohli pokračovat.

USA spáchaly od konce 2. světové války, ať už otevřeně nebo skrytě, válečně zločiny v padesátce zemí světa, kdy zlikvidovaly nepohodlné vlády suverénních států a nahradily je násilím vůči civilní populaci.

Opatrně s tím, co si přejete

Možná, ale opravdu jen možná, že nezamýšleným výsledkem shromáždění OSN bude odhalení válečných zločinů USA, zločinů proti dětem, civilistům a suverénním vládám. Moc v to ale nedoufám, jelikož USA mají pod kontrolou média západního světa.  Ale ohánět se a poukazovat na ruské válečné zločiny je vrcholem arogance a namyšlenosti od národa (Kanada), který podporoval válečné zločiny USA a na některých se přímo sám podílel.

Ano, přesně tak. Uspořádejme zvláštní valné shromáždění OSN o válečných zločinech, ale udělejme to pro celý svět, a ne pouze v zájmu jednoho podlézavého a stále bojechtivějšího člena americké mocenské koalice.

Svět skutečně potřebuje vyjádřit své pobouření - pobouření nad válečnými zločiny USA, americkou podporou zločinů Saúdské Arábie v Jemenu, americkou podporou Saúdské Arábie s organizací nejrůznějších skupinek džihádistických salafistů po celém světě.

Rusko je zpátky

Popravdě, ano i ne. Rusko přestálo tři velké invaze ze západní Evropy (Napoleonovu, Vilémovu a Hitlerovu), další méně významné invaze po 1. světové válce a také trpělo následkem „šokové doktríny“ amerického neoliberalismu. Posledně jmenované problémy vznikly v důsledku amerického vlivu na opileckého Jelcina a vedly k úpadku Ruska, kdy se k moci dostali oligarchové, kteří si přivlastnili většinu bohatství země (za všechny jmenujme alespoň Chodorovského a Magnitského). V současné době vyznávají USA politiku prvního úderu, kdy mají k dispozici odpalovací rampy v Polsku i Rumunsku - řádově minuty od srdce Ruska.

Ne příliš dobrá ukázka přívětivosti západu. A nyní, když se NATO rozšířilo směrem k hranicím Ruska, obviňuje Rusko z agresivity (??) - logika evidentně nepatří mezi silné stránky západních médií a politiků. USA zosnovaly převrat na Ukrajině. Stačí se zeptat Victorie „f**k the EU“ Nulandové, partnerky Roberta Kagana, známého nekonzervativního válečného štváče.

Média napříč celým západním světem, v utajené spolupráci s politickými špičkami, odvádějí perfektní práci a vytvářejí obrázek zlomyslného Putina a zlovolného Ruska, které se snaží stát se znovu mocností. To, že se jim povedlo vytvořit takovýto obrázek, jen svědčí o efektivnosti a vlivu západních médií, ignoranci lidí na Západě (obzvláště Američanů a Kanaďanů) a aroganci, namyšlenosti a svévolné ignoranci mocenské elity.

Rusko je zpátky (a Kanada dělá prázdná gesta)

- a budí v USA a jejich spojencích hrůzu. Rusko zcela zjevně vzkřísilo svoji armádu a v mnoha ohledech dokonce získalo před USA náskok. Jeho ekonomice se, navzdory nejlepším sankčním snahám USA, daří relativně dobře, jelikož domácí průmysl Ruska je nucen vyrábět více a jeho zemědělský sektor těžil z odvetných opatření Ruska (sankcím) proti EU produktům.  Akce Západu proti Číně zapříčinily vytvoření dosud nejsilnější rusko-čínské aliance v dosavadních dějinách rusko-čínských vztahů.

Ta má samozřejmě neblahý dopad na USA a jejich touhu stát se globálním hegemonem ovládajícím všechno a všechny. A proto je dobré, že je Rusko zpátky.

Od Kanady a Trudeauho je pokus o implantování tohoto stanoviska západních médií do OSN jednoduše malicherností. Je těžké posoudit, zdali se jedná o svévolnou ignoranci a aroganci, nebo jen prostoduchou ignoranci a hloupost, nebo akt jednoho kanadského chlapíka, který se staví do role dobrého zprostředkovatele. Ale v každém případě se jedná o prázdné gesto - jsou to spojené státy, kdo je zodpovědný za chaos na Blízkém východě, byly to NATO/USA, kdo vytvořil agresivní postoj vůči Rusku, je to americký vojensko/průmyslovo/politicko/finanční komplex, kdo vytvořil svět strachu a teroru za účelem dosažení globální hegemonie. Konečně je tu někdo, kdo je schopen se tomuto postavit, což ale může vést, vzhledem k náchylnosti USA strašit jadernými zbraněmi, k tomu, že se věci vymknou z ruky a dojde k poslední světové válce.

Canada Goes To War. Trudeau Postures For The UN vyšel 17. října 2016 na Global Research. Překlad v ceně 504 Kč Zvědavec.

Známka 1.2 (hodnotilo 159)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

45

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 100 čtenářů částkou 13 560 korun, což je 45 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
165eUVffx5CuUNwr12JbqqZi6AtrbN22Y7
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Buzny sbírají podpisy pod petici požadující svatby. Politici jim jsou nakloněni21.02.18 21:11 Česká republika 6

Neidentifikované vrtulníky v Afghánistánu21.02.18 02:27 Afghánistán 2

Protiruské pogromy na Ukrajině20.02.18 02:04 Ukrajina 1

Švédsky absurdistan. Krátke multikultúrne spravodajské okienko zo Švédska19.02.18 12:29 Švédsko 1

Starosta (soc. dem.): V Castel Volturno diktují pravidla Nigerijci19.02.18 01:36 Itálie 1

Německem i Rakouskem zní: Zrušme poplatky rádiu a televizi18.02.18 21:49 Německo 0

Sociální úřad přiznal migrantce s dětmi 7.345,45 eur měsíčně. Lidé, kteří to rozlobeně komentovali, budou stíháni pro nenávistné podněcování18.02.18 20:10 Německo 3

Dovolená jen pro černé Američanky18.02.18 16:39 USA 2

Berlín: Protestní pochod žen proti islamizaci k belínskému federálnímu kancléřství18.02.18 16:28 Německo 0

Viersen: Afričan znásilnil 65 letou Němku18.02.18 15:56 Německo 1

"Mnichovský diktát" EU: Pokud ministerstva sama neskoncují s rušivými emocemi okolo relokací, nadiktuje "konečné řešení" Rada Evropy18.02.18 15:43 Evropská unie 1

Dívky mizí ze startu formule 1. Jsou v protikladu s normami dnešní doby18.02.18 15:19 Neurčeno 1

Než migrant překročí hranice Evropy...16.02.18 18:35 Neurčeno 3

Vysoká hra Putina: Turecko nakupuje ruské S40016.02.18 16:25 Turecko 7

Transgender kojí15.02.18 14:47 Británie 1

Dva teplí sdílejí fotku "svého" dosud nenarozeného dítěte na Twitteru 14.02.18 17:23 Británie 3

Přihlouplí češti umělci opět školí Zemana a potažmo národ14.02.18 16:45 Česká republika 3

Tak je to tady: vláda znovu hlásí Česko k fiskálnímu paktu14.02.18 16:34 Neurčeno 0

Kto vraždil na Majdane?14.02.18 07:54 Ukrajina 2

Korfu: Pákistánec pobodal Brita14.02.18 00:36 Řecko 1

Měnové kurzy

USD
20,66 Kč
Euro
25,36 Kč
Libra
28,74 Kč
Kanadský dolar
16,28 Kč
Australský dolar
16,12 Kč
Švýcarský frank
21,99 Kč
100 japonských jenů
19,23 Kč
Čínský juan
3,25 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
8,11 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
36,41 Kč
1 unce (31,1g) zlata
27 352,03 Kč
1 unce stříbra
340,59 Kč
Bitcoin
221 932,13 Kč

Poslední aktualizace: 22.2.2018 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 724