Obama se připravuje rozbít BRICS během posledních let v úřadu

Wayne Madsen

7.5.2014 Komentáře Témata: USA, BRICS, Obama 1150 slov

Navyšování vzdušných a pozemních sil NATO podél hranic Ruska ve východní Evropě a cesta prezidenta Baracka Obamy do Asie s cílem mocenského ovlivňování mají jediný účel. Viditelné a neviděné síly, které diktují politiku svým politickým loutkám ve Washingtonu, Londýně, Paříži, Bruseli, Berlíně a v dalších poddaných hlavních městech, se rozhodly rozbít BRICS – vynořující se finanční mocenský blok, skládající se z Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky.

Bilaterální a multilaterální diskuse mezi těmito pěti vynořujícími se ekonomickými mocnostmi mající za cíl odpojit ekonomiky BRICS od amerického dolaru coby rezervní a obchodní měny se setkaly s tou jedinou sílou, kterou může Washington za sebe a své hroutící se spojence dát dohromady – s vojenskou silou. Problémy mezi Ukrajinou a Ruskem kvůli Krymu a federalismu na Ukrajině jsou maskou, mající zakrýt skutečné Obamovy záměry, tedy rozbití BRICS coby životaschopné alternativy neokoloniálního finančního systému západu a zařazení ekonomik BRICS do područí Spojených států a permanentně rozkolísané Evropské unie.

G-8, která zrušila Rusku členství, a Světová obchodí organizace, které je nyní Rusko členem, nikdy neměly nic společného s volným obchodem a ekonomickou politikou. Tyto vynálezy vytvořené v zadních místnostech bankéři Trilaterální komise a skupiny Bilderberg byly vždy o jednopolární nadvládě jediné super velmoci. Po skončení druhé světové války a po kolapsu kdysi dominantní Britské říše byly touto super velmocí Spojené státy.

Nejen, že se země BRICS zbavují své závislosti na americkém dolaru coby obchodní a rezervní měně, a tím činí tuto americkou nepodloženou měnu krytou manipulativními praktikami americké Federální rezervní banky ještě bezcennější, než již je, ale Rusko a Čína již obchodují v rublech a juanech, svých měnách. Existují plány na zárodečnou Euroasijskou ekonomickou unii, protiváhu zduřelé a zkorumpované Evropské unie, a na přijetí peněžní jednotky bez dolaru a eura s názvem „altyn“ do r. 2025. Tyto plány západní globalisty a bankéře znervóznily a jako důsledek vidíme navyšování amerických a západních vojenských sil na ruských hranicích v Evropě a v čínských vodách na Dálném východě.

Neokonzervativci, kteří ovládají aparát tvořící politiku ve Washingtonu, Londýně, Bruseli, Paříži a Berlíně, ukuli riskantní metodu pro rozbití BRICS. Americké tajné služby a jejich západní protějšky pro BRICS plánují totéž, z čeho západ obviňuje Rusko, že dělá na Ukrajině. Co se týká západních tajných služeb, mají země BRICS dvě volby: zůstat věrny BRICS coby alternativě západní nadvlády a čelit rozbíjení svých národních států, nebo hodit ručník do ringu a souhlasit s kapitulací před diktátem CIA, setníků pro Wall Street a menších partnerů „firmy“ v Londýně, Paříži a Berlíně.

Jak G7 a EU utahují sankční šrouby vůči Rusku, došlo k obnovení diskuse o statutu ruské pobaltské enklávy v Kaliningradu, zvláštní ekonomické zóny mezi dvěma zeměmi NATO – Polskem a Litvou. Kaliningrad, kdysi součást východní německé provincie Východní Prusko, je domovem ruské Baltské flotily. V Německu a NATO jsou elementy, které by rády viděly, že Rusko přijde nejen o své velitelství Černomořské flotily na Krymu, ale i o svoji Baltskou flotilu v Kaliningradu.

Baltic Times, držící se linie myšlení Rádia svobodná Evropa/Rádia svoboda/George Sorose/CIA, již uveřejnily článek navrhující blokádu NATO u Kaliningradu, či Königsbergu, jak je v západních propagandistických médiích stále více nazýván, dokud se Rusko nestáhne z Krymu. Následující text byl zveřejněn na internetové stránce Baltic Times 28. dubna: „Proč nezablokovat Kaliningrad a neodříznout ho od Baltského moře a nerozmístit jednotky kolem celé jeho hranice? To by odřízlo Kaliningrad od Ruska a dalo NATO silnou kartu pro požadování, aby byl Krym navrácen Ukrajině, a zastavilo by to snahu Ruska provést invazi na východ země.“ Al Jazeera, „zpravodajská“ síť ovládaná princátkovskými potentáty Muslimského bratrstva z Kataru, přišla s názorem, že západ by mohl usilovat o navrácení Kaliningradu Německu, tím, že by zneplatnil Postupimskou dohodu z r. 1945, podepsanou vůdci SSSR, Spojených států a Británie.

Kaliningrad není jedinou součástí Ruské federace, na kterou mají zálusk imperialisté NATO a jejich souputníci v zemích jako Finsko a Turecko. Finové se dívají po Karélii, o kterou přišli ve prospěch SSSR poté, co se Finsko spolčilo s nacistickým Německem. Pan-turečtí nacionalisté v Turecku bedlivě sledují události na Kavkazu v autonomních republikách s většinou muslimů, avšak i republiky hluboko ve vnitrozemí, jako Tatarstán a Baškortostán. Není pochyb, že pan-turečtí nacionalisté již dlouho poskytují zbraně a další podporu čečenským, dagestánským, ingušetským a dalším muslimským teroristickým skupinám, operujícím v kavkazských oblastech Ruska.

Mezitím v Asii nebylo žádnou náhodou, že Obamův válečný tanec po Japonsku, Jižní Koreji, Filipínách a Malajsii byl doprovázen dalším teroristickým útokem ujgurských muslimů v čínské autonomní oblasti s většinovou muslimskou ujgurskou populací Xinjiang. Teroristé odpálili bombu mezi nádražím a autobusovou zastávkou a zabili tři lidi a dalších minimálně 80 zranili. V březnu došlo k podobnému útoku na nádraží v provincii Yunnan na jihovýchodě Číny, kde bylo zabito 29 lidí. Útok v Urumči následoval jen několik hodin po návštěvě prezidenta Xi Jinpinga v regionu Xinjiang.

Není pochyb, že CIA, a Obama, který je pouhou loutkou této tajné služby, stejně jako jeho matka, otčím a prarodiče ze strany matky, plní plán mající za cíl zlomit vaz členům BRICS tím, že se podporují separatisté a iredentisté v každém státu BRICS.

Indie, se svými četnými etnickými skupinami, náboženstvími a jazyky, byla vždy oblíbeným cílem operací CIA na podporu secesionistů. Operace CIA se soustředily na Sikhy v Pandžábu, muslimy v Kašmíru a Tamily v jihovýchodní Indii.

V Jižní Africe Kapská strana, nová strana, jejíž financování a finanční zdroje jsou při nejmenším zamlžené, požaduje, aby se západní jihoafrická provincie Kapsko stala Kapskou republikou. Tato strana požádala Výbor OSN č. 24, aby prohlásil provincii za nesamosprávné území Jižní Afriky, oprávněné k nezávislosti. Pokud by jihoafrická tajná služba prověřila financování této strany, otisky CIA by byly jasně identifikovatelné.

Poté, co americké vztahy s Brazílií zhořkly po odhalení, že americká NSA šmíruje prezidentku Dilmu Rouseff a vysoké brazilské představitele, došlo k obnově výzev k nezávislosti tří jižních brazilských států: Rio Grande do Sul, Santa Catarina a Parana, jako „Republik pampy“. Toto hnutí získalo na oblibě mezi bílými Evropany v těchto třech státech na počátku 90. let, obzvláště mezi potomky německých a židovských přistěhovalců zastávajících rasistické názory, ale uvadlo poté, co se v Brazílii dostali k moci skuteční opoziční vůdci. Nicméně když jsou americko-brazilské vztahy na historickém minimu a za nepřátelství USA vůči BRICS, vynořují se opětovně secesionisté, s novou hybnou silou.

Tím, že se pokouší rozbít BRICS, hrají si Washington a jeho poskoci s ohněm. A maje na paměti, že Rusko, Čína a Indie jsou jaderné mocnosti, a Brazílie se údajně jako taková vynořuje, hraje západ „ruskou ruletu“ s jaderným knoflíkem.

Obama prepares to smash BRICS during his last few years in office vyšel 5. května 2014 na Strategic Culture Foundation. Překlad v ceně 496 Kč Zvědavec.

Známka 1.2 (hodnotilo 219)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

93

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 118 čtenářů částkou 27 832 korun, což je 93 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Bitcoin:
165eUVffx5CuUNwr12JbqqZi6AtrbN22Y7
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Facebook v Nemecku pred voľbami zrušil desiatky tisíc účtov pre šírenie údajne falošných správ23.08.17 11:10 Německo 0

(Anti)fašista zaútočil na muže jen proto, že ho dle účesu identifikoval jako nacistu21.08.17 20:23 USA 2

Vláda koupí a nechá zbourat vepřín v Letech21.08.17 18:34 Česká republika 5

Další srážka amerického torpédoborce21.08.17 10:06 Singapur 3

Okupace Československa 21. srpna 196821.08.17 08:29 Česká republika 20

Cikáni na FB urážejí a volají po znásilnění české holčičky - cenzor z FB se dívá jinam21.08.17 00:24 Česká republika 0

Novinář jde do kriminálu. Za srovnání islámu s Hitlerem20.08.17 20:51 Německo 0

Koťátky proti teroru. Po útocích v Barceloně zaplavily internet fotografie domácích mazlíčků20.08.17 20:36 Neurčeno 2

Pátá kolona v akci - vítací video do ČR20.08.17 10:15 Česká republika 0

300 nových imigrantů přišlo obohatit Evropu poté, co překonalo hraniční bariéru ve španělské enklávě Ceuta19.08.17 22:02 Španělsko 2

Nová studie navrhuje nadrogovat Němce oxytocinem, aby lépe akceptovali migranty17.08.17 23:03 Německo 4

Okamura: ČSSD chce kupovat cizincům byty místo toho, aby se starali o naše občany17.08.17 21:52 Česká republika 1

Barcelona: Do davu najela dodávka, nejméně 13 lidí je mrtvých17.08.17 19:19 Španělsko 7

Robert Fico políbil Brusel a slíbil mu věrnost17.08.17 02:44 Slovensko 1

Aktivisté v Durhamu ničí konfederační sochu - video17.08.17 02:35 USA 2

Petice Češi pomáhají vyzývá vládu k přijetí syrských dětí - asi těch, co zahodily pasy a oholily si vousy16.08.17 00:01 Česká republika 4

Korporace chtějí nyní do obchodních mezinárodních smluv (NAFTA) zahrnout Agendu 203015.08.17 23:42 Kanada 0

Průzkum:69,8 % Němců chce trvrdší postup proti migrantům a jejich návrat do Libye15.08.17 22:53 Německo 1

Předvolební průzkum INSA - CDU/CSU 37 %, SPD 25 %, AFD 10 %15.08.17 22:37 Německo 1

V Hessenu Merkelovou vypískali a vybučeli - realita je jiná než předvolební průzkumy15.08.17 22:04 Německo 4

Měnové kurzy

USD
22,14 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
28,31 Kč
Kanadský dolar
17,63 Kč
Australský dolar
17,48 Kč
Švýcarský frank
22,90 Kč
100 japonských jenů
20,29 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
6,10 Kč
100 maď. forintů
8,63 Kč
Ukrajinská hřivna
0,87 Kč
100 rublů
37,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
28 516,75 Kč
1 unce stříbra
376,70 Kč
Bitcoin
93 820,56 Kč

Poslední aktualizace: 23.8.2017 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 18 619