Centrální banky a války Pentagonu

10.12.2013 Komentáře Témata: USA, Ekonomika, Zlato 1226 slov

Všichni víme, že „je něco špatně“, ale stále se vezeme v tom samém zkorumpovaném „vlaku snadno nabytých peněz“, protože funguje pro mnoho mocných lidí. Zvažte vzájemně provázanou spoluvinu, která je součástí následujícího:

Irák a další války:

Předešlé vlády přišly s „důkazy“, že Irák má zbraně hromadného ničení, a pak tvrdily, že je nezbytné napadnout Irák, rozdělit ropné kontrakty mezi americké a britské ropné společnosti, spustit program kontraktů „bez výběrového řízení“ pro politicky napojené americké vojenské kontraktory, silně navýšit státní dluh a vytvořit obrovské zisky pro vybrané společnosti a odvětví. Tyto zisky plynuly zpět finanční elitě, ochotným kongresmanům, dalším lidem ve vládě a mnoha americkým pracovníkům.

Ačkoliv je nyní všeobecně známo, že Irák žádné zbraně hromadného ničení a prostředky, jak tyto neexistující zbraně odpálit proti Spojeným státům, neměl, měla z irácké války finanční prospěch spousta napojených lidí a podnikatelů. Vzájemně provázaná spoluvina fungovala při vyvolání války a profitování na ní dobře.

Účetnictví Pentagonu:

Asi před 12 lety ministr obrany Donald Rumsfeld odhalil, že v účetnictví Pentagonu „chybí“ 2,3 bilionu dolarů.

„Řada dobře informovaných pozorovatelů připustila, že „účetnictví Pentagonu je falšované“ a že v podstatě probíhá obří ututlávání. Docházelo a dochází k plýtvání a rozkrádání ve skutečně dech beroucím měřítku.“

Znám ze zkušenosti, že špatné nebo podvodné účetnictví je umožněno, podporováno či aktivně vytvářeno vedením. Můžeme bezpečně předpokládat, že mnoho vysoce inteligentních lidí, kteří v Pentagonu pracují, mohlo přesně a transparentně své operace řídit, pokud by to chtěli. Tudíž podvody a rozkrádání existují proto, že vedení to chce – mnoho lidí z toho má prospěch, zatímco zodpovědnost není ani požadována, ani není pro lidi ve vedení prospěšná. Elita, kongres, vláda a vojenští kontraktoři jsou spolupachateli vypracovávání tohoto systému, takže z toho mají prospěch všechny zúčastněné strany a náklady platí ostatní, existuje minimální zodpovědnost a vyplácí se nezbytné odstupné. Vzájemně provázaná spoluvina funguje dobře pro lidi v Pentagonu, kteří spravují finance, a pro lidi, kteří tyto peníze dostávají.

Státní dluh:

Kongres neschválil za pět let ani jeden rozpočet a probíhalo deficitní financování po desítky let. Rozdíl mezi příjmy a výdaji se vypůjčuje s vědomím, že tyto dluhy nebudou nikdy splaceny – pouze „převedeny dále“. Finanční a politická elita z toho má prospěch, vláda vyplácí obrovské částky za vojenské kontrakty, zdravotní péči, předpisové léky, penzijní programy, platby sociálního pojištění, nezaměstnanost, pomoc státům, a mohl bych pokračovat dlouho. To vysvětluje, jak je možné, že americká vláda dluží oficiálně přes 17 bilionů dolarů a nashromáždila dalších 100-200 bilionů dolarů v závazcích, které přislíbila, ale nejsou finančně zajištěny. Protože většina Američanů má z jednoho nebo více těchto vládních redistribučních programů prospěch, je většina Američanů spolupachatelem tohoto obřího vypůjčování, utrácení a pyramidové hry. Protože z toho má prospěch tolik lidí, jen málo jedinců nebo firem chce, aby se tento proces změnil. Samozřejmě, že mnoho lidí mluví o vyrovnání rozpočtu, snížení výdajů a fiskální zodpovědnosti, ale jsou to jen řeči. Protože kongres nebyl schopen za pět let schválit rozpočet a musí si půjčovat každoročně zhruba 1 bilion dolarů, je zodpovědnost a snižování rozpočtu v blízké budoucnosti v nedohlednu. Vzájemně provázaná spoluvina vládne, zatímco se vezeme v obřím vládním vlaku snadno nabytých peněz.

Kvantitativní uvolňování a stoupání akciového a dluhopisového trhu:

I letmý pohled na tržní ceny posledních pěti let ukáže, že kvantitativní uvolňování bylo obrovsky prospěšné pro akciový a dluhopisový trh a že velká část těchto peněz „vytvořených z čistého luftu“ Fedem končí na těchto trzích. Takže akciový a dluhopisový trh se vznášely, zatímco „lidi z ulice“ a dolních 90% (těch, kteří mají v akciích a dluhopisech jen nepatrnou část svého čistého bohatství) získali na kvantitativním uvolňování jen málo nebo vůbec. Nicméně většina z nás chápe, že americká vláda nemůže omezovat své výdaje jen na příjmy, které vybere, a že kvantitativní uvolňování výrazně prospívá finanční a politické elitě. Vzájemně provázaná spoluvina diktuje, aby kvantitativní uvolňování pokračovalo co nejdéle, ačkoliv „tištění peněz“ a znehodnocování měny nikdy v historii úspěšně nefungovalo.

Centrální banky a stlačování ceny zlata:

Centrální banky (Bank of England, Federální rezervy, ECB) prodaly nebo „zapůjčily“ zlato na trhu, prostřednictvím na zlato se specializujících bank, aby se srazila cena zlata a posílil názor, že libra, dolar a euro posilují. Protože pravidla centrálního bankovnictví jim umožňují tvrdit, že zlato je stále jejich aktivem, ačkoliv je fyzicky pryč, může tento proces fungovat, dokud centrální banky nepřestanou být ochotny či schopny prodat nebo „zapůjčit“ další zlato. Číňané, Indové a Rusové nakupovali zlato přímo od na zlato specializovaných bank, nebo si ho nechali dodat u kontraktů futures, posílali zlato do Švýcarska, kde bylo přetaveno na kilogramové pruty a pak bylo přesunuto do zemí východu. Obrovské množství zlata opustilo Západ, kde je podhodnoceno, a nyní je uloženo na Východě, kde je oceňováno lépe.

Během posledních několika let Číňané navýšili značně svoji držbu zlata za příznivé ceny, zatímco se zbavili části svých znehodnocujících se dolarů. Západní centrální banky nadále prosazují iluzi, že jejich nekryté dluhové peníze mají nějakou hodnotu, zatímco tvrdí, že zlato je bublina, že zlato a zlatý standard jsou barbarský přežitek, a umožňují, aby papírové peníze přežily o trochu déle. Vzájemně provázaná spoluvina u půjčování zlata a stlačován ceny zlata v současné době prospívá jak zemím Východu, tak Západu.

Shrnutí:

Pentagon nemůže dohledat biliony dolarů. Protože existuje jen malá motivace podvádění, plýtvání a falšování účetnictví zarazit, a protože existuje silná motivace, aby to pokračovalo, očekávejte, že úplatkářství, korupce, černé rozpočty a vyplácení odstupného bude pokračovat. Vzájemně provázaná spoluvina funguje obzvláště dobře v Pentagonu.

Americká vláda snížit výdaje nechce a má omezenou možnost navýšit příjmy. Očekávejte, že politika vypůjčování si a utrácení bude panovat, dokud nedojde k „resetu“, a pak očekávejte krizi a spoustu projevů důležitých politiků, kteří si právě povšimli toho, co bylo zjevné již desítky let. Vzájemně provázaná spoluvina funguje dobře u plateb členům kongresu, projevů v kampani za znovuzvolení, zvyšování moci pro moc výkonnou a, samozřejmě, u obrovských zisků odvětví, která mají z deficitního financování největší prospěch, jako vojenští kontraktoři, bankovnictví, zdravotní péče, farmaceutické firmy a další.

Stlačování ceny zlata prospívá západním vládám a centrálním bankám, zatímco Číňané a Rusové mají prospěch z nakupování cenného zlata za stále více se znehodnocující dolary. Očekávejte, že stlačování ceny zlata bude pokračovat, dokud západu zlato, které lze roztavit a poslat na východ, nedojde. Nicméně poptávka po fyzickém zlatě je celkem velká, zatímco nabídka je omezená. Očekávejte, že zlato se bude prodávat v několika příštích letech za mnohem více.

Vzájemně provázaná spoluvina vytváří do určité míry stabilitu, protože pomáhá udržet status quo, což je velmi důležité pro elitu. Vzájemně provázaná spoluvina zajišťuje, že zodpovědnost, dohled a etické praktiky jsou nízkými prioritami, zatímco úplatky a kontrakty bez výběrových řízení si drží svoji důležitou roli ve vládních operacích. Vzájemně provázaná spoluvina zajišťuje, že nedojde k větším změnám, dokud k nim nebudeme donuceni.

Položte si otázky:

  • Jste připraveni na reset našeho finančního a sociálního systému?
  • Číňané vyměňují stále více znehodnocující se dolary za stále cennější zlato a stříbro. Udělali byste totéž?
  • Může vláda utrácet více, než kolik vybere – do nekonečna?
  • Znehodnocování měny v minulosti nikdy nefungovalo. Bude tomu tentokrát u Japonska, Evropy a Spojených států jinak?
  • Budou Wall Street, kongres, vojenští kontraktoři a farmaceutický průmysl lobbovat za to, co je dobré pro vás, nebo pro ně?

Central Banks and Pentagon Wars vyšel 4. prosince 2013 na blacklistednews.com. Překlad v ceně 504 Kč Zvědavec.

Známka 1.1 (hodnotilo 117)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

24

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 58 čtenářů částkou 7 113 korun, což je 24 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Zvědavec bude pár dnů bez aktualizace16.01.19 13:17 Česká republika 4

Migrant z Afghánistánu zaútočil na těhotnou ženu s nožem12.01.19 22:55 Německo 3

„Kanada“ hodlá do roku 2021 přijmout milion přistěhovalců12.01.19 15:33 Kanada 2

Čína má v ČR stavět 5G síť? 10.01.19 22:08 Česká republika 16

Muže stíhali za email ředitelce školky, kde varoval před zveřejněním fotky černé panenky10.01.19 16:59 Česká republika 7

27 tisíc podpisů pod výzvou "zastavte 5G sítě"09.01.19 16:45 Neurčeno 6

Podivná reklama na Novinkách.cz: Darujte vajíčko09.01.19 11:15 Česká republika 0

USA - sankce pro Německo?09.01.19 08:03 Německo 0

Petr Bystroň z AfD popisuje situaci v dnešním Německu08.01.19 21:12 Německo 2

Lepšolidé a sluničkáři přizabili předáka AfD08.01.19 11:00 Německo 7

V USA můžete být kdykoliv bezdůvodně spoután a uvězněn06.01.19 14:11 USA 3

Sorosjugend tvrdí, že ruský zákon zakazující propagaci buzen škodí dětem06.01.19 13:24 Neurčeno 3

Společně k rozmanitosti: pátá kolona nezahálí02.01.19 20:30 Česká republika 4

Dvojí metr už nemůže být zřetelnější02.01.19 10:54 Evropská unie 4

Silvestr po anglicku: Muž šel na kolemjdoucí s nožem, měl přitom vykřikovat cosi o velikosti Alláha01.01.19 14:02 Británie 3

Imigranti chodili po německém městě a z legrace mlátili a kopali lidi01.01.19 13:59 Německo 11

Česká televize opět v dětském vysílání propagovala pozitiva islámu01.01.19 13:51 Česká republika 2

Nový rok ve Francii: stovky spálených automobilů, střelba, hořící kontejnery, slzný plyn, zatčení01.01.19 13:31 Francie 0

Velmi trefné shrnutí současné situace v ČR31.12.18 20:11 Česká republika 1

Zadlužení Afriky cizím investorům: Po Srí Lance hrozí i Keni, že odevzdá svůj přístav Číně 31.12.18 19:00 Kena 2

Měnové kurzy

USD
22,39 Kč
Euro
25,54 Kč
Libra
28,79 Kč
Kanadský dolar
16,90 Kč
Australský dolar
16,08 Kč
Švýcarský frank
22,61 Kč
100 japonských jenů
20,57 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,95 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
33,76 Kč
1 unce (31,1g) zlata
28 988,18 Kč
1 unce stříbra
349,13 Kč
Bitcoin
80 972,62 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2019 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 10 697