Islamistická teroristická síť CIA

Wayne Madsen

17.9.2012 Komentáře Témata: Terorismus, Střední východ, USA, Analýza 1311 slov

Ústřední zpravodajská služba slátala dohromady předchůdkyni současné teroristické sítě muslimských džihádistů na konci 70. let, aby ji použila pro boj se sovětskými jednotkami v Afghánistánu. Po následující tři desetiletí CIA pokračovala v udržování vazeb na džihádistické skupiny a používala je jako spojence pro jisté operace, a útočila na ně, kdy si „závazek“ Ameriky „bojovat proti terorismu“ vyžadoval propagandistickou podporu ve světových médiích.

Příkladem obracení korouhvičky CIA, používající mudžahedíny a džihádistické spojence, a pak je prohlašující za „teroristy“ a vypisující odměny na jejich hlavu, je nedávné prohlášení ministryně zahraničí Hitlary Clinton, že síť Haqqani s centrálou v Severním Waziristánu v Pákistánu, je „zahraniční teroristickou organizací“.

Síť Haqqani, vedená Jalaluddinem Haqqani, byla sesmolena CIA a pákistánskou tajnou službou ISI na konci 80. let.

Síť Haqqani je posledním bývalým spojencem CIA, který byl označen za teroristickou skupinu. Haqqanisté jsou posledními v dlouhé řadě tak zvaných teroristických skupin, které byly zorganizovány a financovány CIA, jen aby byly později odkopnuty a označeny za „teroristy“. K těm dalším patří „Al-Káida“, vedená válečným veteránem z Afghánistánu a aktivem CIA Osamou bin Ladenem a vůdcem Hezb-l Islami Gulbuddinem Hekmatyarem. Označením sítě Haqqani coby teroristické organizace, po smrti bin Ladena a označení Hekmatyara za teroristu, se CIA obrátila ke svým starým mudžahedínským spojencům zády. Pouze ti operativci „Al-Káidy“, kteří se připojili k CIA v západem organizovaných ozbrojených vzpourách v Libyi a Sýrii, jsou v pořádku.

Bin Laden a „Al-Káida“ byli pro CIA a jeho spojence v Mossadu příhodnými obětními beránky, aby z nich byli uděláni „logičtí“ pachatelé útoků 9/11 na Spojené státy, jehož 11. výročí je nyní vzpomínáno v celé Americe. Upadnutí Hekmatyara v nemilost u CIA bylo, zdá se, důsledkem jeho pokusu naskočit do pašování opia v Afghánistánu, provozovaného CIA, a do rodinného podniku pěstování a pašování opia afghánského prezidenta Hamida Karzai.

Ve své knize o koketování Ameriky s islámskými teroristy zesnulý korespondent ABC News na Středním východě John Cooley odhaluje povahu zapletení CIA do pašování afghánského opia, a to v Nesvaté války: Afghánistán, Amerika a mezinárodní terorismus. Po inspirování se francouzskou tajnou službou rozjela CIA operaci Komár, program, kterým se pod tlakem pumpoval heroin a hašiš do sověty okupovaného Afghánistánu, aby „navykly“ jednotky Rudé armády na drogy a zdecimoval se jejich bojový potenciál. Když byly zásoby a dodávky drog z Pákistánu vyčerpány, byly drogy do Afghánistánu zasílány ze zásob kolumbijského kokainu a heroinu zabaveného DEA, americkou Celní správou a americkou Pobřežní stráží. CIA používala různé afghánské válečné kmotry a operativce jako bin Laden, Hekmatyar a Haqqani pro pašování drog do Kábulu, Kandaháru a dalších oblastí, kde byly soustředěny sovětské jednotky. Zisky z pašování drog byly rozdělovány mezi afghánské válečné kmotry a zahraniční černé fondy CIA.

O nic menší expert na „Al-Káidu“, zesnulý britský ministr zahraničí Robin Cook, v článku pro noviny Guardian, zveřejněném 8. července 2005, napsal: „Po celá 80. léta byl (bin Laden) vyzbrojován CIA a financován Saudy, aby vedl džihád proti ruské okupaci Afghánistánu. Al Qaida, doslovně „databáze“, byl původně počítačový soubor se jmény tisíců mudžahedínů, kteří byli najati a vycvičeni CIA, aby porazili Rusy.“ Cook, který jako ministr zahraničí měl přístup k většině souborů jemu podřízených dvou agentur – britské tajné službě MI6 a britskému protějšku americké NSA, Sídlo vládní komunikace (GCHQ) – odhalil některé z nejskrytějších tajemství o zapletení západních tajných služeb do přípravy a využití útoků 9/11.

Bývalý důstojní francouzské vojenské rozvědky Pierre-Henri Bunel, který sledoval sítě islamistických teroristů na Balkáně a objevil jejich původ v CIA, řekl, že „Al-Káida“ nebyla pouhou databází, ale intranetem, který CIA používala pro povolávání mudžahedínských rezerv pro specifické teroristické akce, v mnohém podobných těm, které bylo možné pozorovat v posledních letech v rámci dálkově odpalovaných bombových útoků na civilisty v Damašku, Bejrútu, Bagdádu, v různých libyjských a pákistánských městech, v Adenu a na dalších místech, všechny provedené „Al-Káidou“ nebo jejími odnožemi.

Opakuje prohlášení Cooka Bunel, absolvent elitní francouzské vojenské akademie St. Cyr, napsal:

„Pravdou je, že žádná islámská armáda nebo teroristická skupina zvaná Al-Káida neexistuje. A jakýkoliv informovaný člen tajné služby to ví. Ale je tu propagandistická kampaň, aby veřejnost uvěřila v přítomnost daného subjektu, představujícího „zlo“, jen aby se „televizní divák“ přinutil akceptovat sjednocené mezinárodní vedení pro válku proti terorismu. Zemí stojící za touto propagandou jsou Spojené státy a lobbyisté za americkou válku proti terorismu mají zájem jen na vydělání peněz.“

Bunel velmi podrobně popsal, jak „Al-Káida“ fungovala. Odhalil, že „intranet“ Al-Káida byl vytvořen pod záštitou Organizace islámské konference (OIC), která sídlí v Jeddah v Saudské Arábii. Uživatelé, včetně vlád členských států OIC a jejich velvyslanectví na celém světě, mohli do databáze vstupovat „po telefonu“, v moderním jazyku intranetu.

Major pákistánské armády Bunelovi řekl, že databáze „Al-Káida“ byla „rozdělena do dvou částí, informačního souboru, kde bylo možné vybrat účastníky setkání a poslat jim potřebné informace, a souboru rozhodnutí, kde byla uložena rozhodnutí učiněná během předešlých setkání. V arabštině se tyto soubory nazývaly Q-eidat il-Maaloomaat a Q-eidat i-Taaleemaat. Tyto dva soubory byly uchovány v jednom souboru nazvaném v arabštině Q-eidat ilmu’ti’aat, což je přesný překlad anglického slova databáze. Ale Arabové běžně používali zkrácené slovo Al Qaida, což je arabsky „základna“.

K zemím používajícím intranet Al Qaida k provádění teroristických operací, patřila i Saudská Arábie. A intranet „Al-Káida“ byl v provozu dost dlouho před 9/11. Bunel uvedl: „když byl Osama bin Laden americkým agentem v Afghánistánu, byl intranet Al Qaida dobrým komunikačním systémem používajícím kódovaných nebo tajných zpráv.“

Cook zemřel náhle na infarkt měsíc poté, co napsal článek do Guardian. Bunel byl obviněn, usvědčen a uvězněn na základě pochybného tvrzení, že prováděl špionáž pro Srbsko.

Dnes je OIC přední hlavní silou poskytující podporu „Al-Káidě“ a spojenou s ozbrojenci bojujícími proti vládě Bashara al Assada v Sýrii. Je pravděpodobné, že intranet „Al Qaida“ pracuje na plné obrátky a posílá kódované zprávy mezi Jeddah, Riyadhem, Doha, Abu Dhabi a polními jednotkami „Al-Káidy“ v Sýrii a na turecké straně syrské hranice. OIC ukončila členství Sýrie v této organizaci a jediným důvodem pro takové rozhodnutí bylo, aby se Sýrie odstřihla od intranetu „Al Qaida“ OIC a spojení s ozbrojenci v Sýrii a tajnými terminály CIA v Langley ve Virginii.

Hekmatyar a Haqqani jsou prodlouženou rukou ISI, a když byly jejich služby potřeba, většinou Spojenými státy, sloužili zájmům CIA. Nyní se CIA pokouší přepsat nedávnou historii jižní Asie a zlikvidovat všechny ozbrojence a guerilly a jejich organizace, které dělaly pro CIA. Bin Laden byl obviněn z provedení 9/11, Hekmatyar z vražd amerických vojáků v Afghánistánu jménem Talibanu a „Al-Káidy“, a nyní síť Haqqani, stále prodloužená ruka ISI, z útoku na americké cíle v Afghánistánu a Pákistánu.

Americká milostná aféra s islamistickými radikálními teroristy začala již za dnů Zbigniew Brzezinského, poradce pro národní bezpečnost prezidenta Jimmy Cartera, a dokonce ještě dříve, když novinář-agent CIA Archibald Roosvelt, vnuk amerického arciimperialisty vydávajícího se za pokrokáře Theodora Roosevelta, zosnoval plán, jak srazit sověty na kolena tím, že se poštvou anti-komunističtí islamisté proti sovětům na místech jako Egypt, kde CIA podporovala pokus Muslimského bratrstva zavraždit egyptského pan-arabského socialistu Gamala Abdela Nassera. Archibaldův bratranec, Kermit Roosevelt, vedl v r. 1953 puč CIA, který svrhl íránského premiéra Mohammeda Mossadeqa a dosadil k moci nenáviděného šáha. Obě rozhodnutí byla monumentální katastrofou pro americkou zahraniční politiku v muslimském světě.

Bin Laden, Hekmatyar a Haqqani – všichni kdysi spojenci CIA – se stali v hantýrce CIA „problémem“. A stejně jako všechny „problémy“ CIA je čekal stejný konečný osud – likvidace za extrémní podjatosti.

The CIA’s Islamist Terrorist Network vyšel 12. září na Strategic Culture Foundation. Překlad Zvědavec.
Známka 1.2 (hodnotilo 61)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

24

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 58 čtenářů částkou 7 113 korun, což je 24 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
1CuErU28m5a2tod9eZjnkY4sdidBVMpX6K
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Zvědavec bude pár dnů bez aktualizace16.01.19 13:17 Česká republika 3

Migrant z Afghánistánu zaútočil na těhotnou ženu s nožem12.01.19 22:55 Německo 2

„Kanada“ hodlá do roku 2021 přijmout milion přistěhovalců12.01.19 15:33 Kanada 2

Čína má v ČR stavět 5G síť? 10.01.19 22:08 Česká republika 13

Muže stíhali za email ředitelce školky, kde varoval před zveřejněním fotky černé panenky10.01.19 16:59 Česká republika 7

27 tisíc podpisů pod výzvou "zastavte 5G sítě"09.01.19 16:45 Neurčeno 6

Podivná reklama na Novinkách.cz: Darujte vajíčko09.01.19 11:15 Česká republika 0

USA - sankce pro Německo?09.01.19 08:03 Německo 0

Petr Bystroň z AfD popisuje situaci v dnešním Německu08.01.19 21:12 Německo 2

Lepšolidé a sluničkáři přizabili předáka AfD08.01.19 11:00 Německo 7

V USA můžete být kdykoliv bezdůvodně spoután a uvězněn06.01.19 14:11 USA 3

Sorosjugend tvrdí, že ruský zákon zakazující propagaci buzen škodí dětem06.01.19 13:24 Neurčeno 3

Společně k rozmanitosti: pátá kolona nezahálí02.01.19 20:30 Česká republika 4

Dvojí metr už nemůže být zřetelnější02.01.19 10:54 Evropská unie 4

Silvestr po anglicku: Muž šel na kolemjdoucí s nožem, měl přitom vykřikovat cosi o velikosti Alláha01.01.19 14:02 Británie 3

Imigranti chodili po německém městě a z legrace mlátili a kopali lidi01.01.19 13:59 Německo 11

Česká televize opět v dětském vysílání propagovala pozitiva islámu01.01.19 13:51 Česká republika 2

Nový rok ve Francii: stovky spálených automobilů, střelba, hořící kontejnery, slzný plyn, zatčení01.01.19 13:31 Francie 0

Velmi trefné shrnutí současné situace v ČR31.12.18 20:11 Česká republika 1

Zadlužení Afriky cizím investorům: Po Srí Lance hrozí i Keni, že odevzdá svůj přístav Číně 31.12.18 19:00 Kena 2

Měnové kurzy

USD
22,39 Kč
Euro
25,54 Kč
Libra
28,79 Kč
Kanadský dolar
16,90 Kč
Australský dolar
16,08 Kč
Švýcarský frank
22,61 Kč
100 japonských jenů
20,57 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,96 Kč
100 maď. forintů
7,95 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
33,76 Kč
1 unce (31,1g) zlata
28 988,18 Kč
1 unce stříbra
349,13 Kč
Bitcoin
80 972,62 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2019 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 624