Americké svaté křižácké tažení proti muslimskému světu

Michel Chossudovsky

1.9.2010 Komentáře Témata: USA 1161 slov

Dospěli jsme do rozhodujícího okamžiku přechodu ve vývoji americké vojenské doktríny. „Globální válka proti terorismu“ (GWOT) namířená proti Al-Kaidě a započatá po 9/11 se vyvíjí směrem k plnohodnotné „válce náboženství“, „svatému křižáckému tažení“ namířenému proti muslimskému světu.

Americké vojenské dogma a válečná propaganda za Bushovy vlády se vyznačovaly bojem s islámským fundamentalismem, spíše než s muslimy. „Není to válka mezi západem a islámem, ale … válka proti terorismu.“ Je třeba rozlišovat tak zvané „dobré muslimy“ od „zlých muslimů“.

Prach po kolapsu dvojčat 11. září 2001 se ani neusadil a začalo horečné hledání „umírněných muslimů“, lidí, kteří by poskytli odpovědi, kteří by se distancovali od této ohavnosti a odsoudili by násilné činy „muslimských extremistů“, „islámských fundamentalistů“ a „islamistů“. Rychle se vynořily různé kategorie muslimů: „dobrých“ a „zlých“; „umírněných“, „liberálů“ a „sekularistů“, versus „fundamentalisté“, „extremisté“ a „islamisté“. (Tariq Ramadan, Dobrý muslim, zlý muslim, New Statesman, 12. února 2010).

Po 9/11 byla muslimská komunita ve většině západních zemí silně v defenzivě. Rozdělení na „dobré muslimy“ a „zlé muslimy“ bylo široce přijato. Teroristické útoky 9/11, údajně provedené muslimy, byly nejen odsouzeny, muslimské komunity rovněž podporovaly invazi USA-NATO a okupaci Afghánistánu, jako součást kampaně namířené proti islámskému fundamentalismu.

Fakt, že útoky 9/11 nebyly provedeny muslimy, muslimská komunita uznala jen zřídka. Pokračující vztah Al-Kaidy se CIA, kdy její role coby USA podporovaného „aktiva rozvědky“ sahá až do doby sovětsko-afghánské války, zmiňován není. (Michel Chossudovsky, Americká válka proti terorismu, Global Research, Montreal, 2005).

Od počátku 80. let Washington tajně podporoval nejkonzervativnější a nejfundamentalističtější frakce islámu, z velké části aby oslabil sekulární, nacionalistická a progresivní hnutí na Středním východě a ve střední Asii. Je známé a zdokumentované, že fundamentalistické mise wahhabů a salafů ze Saudské Arábie, poslané nejen do Afghánistánu, ale také na Balkán a do muslimských bývalých sovětských republik, byly podporovány americkou rozvědkou (ibid). To, co je často nazýváno jako „politický islám“, je z velké části výtvorem amerického výzvědného aparátu (za podpory britské MI6 a izraelského Mossad).

Mešita na Ground Zero

Poslední vývoj naznačuje zlomový okamžik, přechod od „války proti terorismu“ na přímou démonizaci muslimů. Zatímco zdůrazňuje svobodu náboženského vyznání, buší Obamova vláda „na bubny“ širší války proti islámu:

„Jako občan a prezident věřím, že muslimové mají stejné právo praktikovat své náboženství, jako kdokoliv jiný v této zemi… Toto je Amerika a závazek vůči náboženské svobodě musí být neotřesitelný.“ (citát z Obama podporuje mešitu na Ground Zero; íránská vazba zpochybňována, Israel National News, 15. srpna 2010)

Pod politickou kouřovou clonou je rozlišování na „dobré muslimy“ a „zlé muslimy“ rušeno. Navrhovaná mešita na Ground Zero je údajně financována „radikálním darebáckým islámským státem Irán … v době, kdy Spojené státy stupňují sankce proti režimu odvetou za jeho podporu terorismu a to, co je označováno jako nezákonný program vývoje jaderných zbraní. (Developeři Ground Zero odmítají přímo popřít financování íránským prezidentem Mahmoudem Ahmadinejadem – NYPOST.com, 19. srpna 2010).

Narůstající vlna xenofobie, vyvolaná navrhovanou mešitou a společenským střediskem na Ground Zero, má veškeré znaky psychologické operace, která přispívá k vyvolávání nenávisti vůči muslimům v celém západním světě.

Cílem je vyvolat strach, pobouření a zajistit neochvějnou podporu občanů pro další fázi americké „dlouhé války“, která sestává z vedení „humanitárních“ vzdušných útoků na Islámskou republiku Irán, líčenou médii jako stát podporující teroristy.

Zatímco „všichni muslimové nejsou teroristi“, všechny teroristické útoky (plánované nebo provedené) jsou podle médií páchány muslimy.

V Americe je cílem muslimská komunita jako celek. Islám je popisován jako „náboženství války“. Navrhovaná mešita a společenské středisko jsou vykreslovány jako „porušení posvátnosti Ground Zero“.

„… otevření mešity na Ground Zero je urážlivé a neuctivé k městu a lidem, kteří při útocích zemřeli. Tento projekt je „plivancem do tváře všech lidí zavražděných při 9/11.“ (Plán na stavbu mešity na Ground Zero rozzuřil Newyorčany, National Post, 17. května 2010).

„Domácí teroristé“

Zatýkání na základě vymyšlených obvinění, jakož i monstrprocesy s údajnými „domácími“ islámskými teroristy, plní důležitou funkci. Udržují ve vnitřním vědomí Američanů iluzi, že „islámští teroristé“ představují nejen skutečnou hrozbu, ale že muslimská komunita, ke které přísluší, jejich činy široce podporuje:

„Hrozba stále více přichází nikoliv ze strany cizinců s pochybnou angličtinou a pochybnými pasy, ale nachází se mnohem blíže domovu: v městských domech, potemnělých sklepech – všude, kde je internetové spojení. Domácí terorismus je poslední inkarnací hrozby Al-Kaidy.“ Jak se teror vrátil domů na hřad, Ottawa Citizen, 27. srpna 2010, zpráva o údajném domácím teroristickém útoku v Kanadě).

Z procesu selektivního zaměřování se na muslimy s radikálními tendencemi (nebo údajně napojené na „teroristické organizace“) se nyní stává obecný proces démonizace celé skupiny populace.

Muslimové jsou stále více cílem běžné diskriminace a etnického útlaku. Jsou považováni za potencionální hrozbu pro národní bezpečnost. Tato hrozba je údajně „mnohem blíže k domovu“, „ve vašem sousedství“, jinými slovy, to, co se rozbíhá, je totální hon na čarodějnice připomínající španělskou inkvizici.

Postupně je Al-Kaida popisována jako mocná nadnárodní teroristická organizace (vlastnící ZHN) s pobočkami v mnoha muslimských zemích: Al-Kaida je přítomná (s odpovídající zkratkou) v různých geopolitických horkých místech a bojištích:

Al-Kaida v Iráku (AQI), Al-Kaida na Arabském poloostrově (AQAP) (skládající se z Al-Kaidy v Saudské Arábii a Islámského džihádu v Jemenu), Al-Kaida v jihovýchodní Asii (Jamaah Islamiyah), Organizace Al-Kaidy v islámském Maghrebu, Harakat al-Shabaab Mujahideen v Somálsku, egyptský Islámský džihád atd.

Ani na okamžik nejsou zvěrstva spáchaná na několika milionech muslimů v Iráku a Afghánistánu považována za teroristický čin okupačních sil.

Americká inkvizice

Rozbíhá se „válka náboženství“, s úmyslem ospravedlnit globální vojenskou křížovou výpravu. Ve vnitřním vědomí mnoha Američanů je „sváté křižácké tažení“ proti muslimům ospravedlněné. Zatímco prezident Obama může hlásat svobodu náboženského vyznání, americký inkviziční sociální řád institucionalizoval vzory diskriminace, předsudků a xenofobie namířené proti muslimům. Etnická diskriminace se týká cestování, trhu práce, přístupu k sociálním službám a obecněji sociální mobility.

Americká inkvizice má ideologický konstrukt, který je v mnoha ohledech podobný inkvizičnímu sociálnímu řádu panujícímu ve Francii a Španělsku ve středověku. Inkvizice, která začala ve Francii ve 12. století, byla používána jako ospravedlnění pro dobývání a vojenský zásah. (Viz Michel Chossudovsky, 9/11 a „americká inkvizice“, Global Research, 11. září 2008).

Zatýkání, procesy a rozsudky tak zvaných „domácích teroristů“ (z americké muslimské komunity) na základě vymyšlených obvinění udržují legitimitu státu ministerstva pro vnitřní bezpečnost a jeho inkviziční právní a právo vynucující aparát.

Inkviziční doktrína převrací realitu naruby. Je to sociální řád založený na lžích a báchorkách. Ale protože tyto lži vychází z nejvyšší politické moci a jsou součástí široce zastávaného „konsensu“, zůstávají trvale nezpochybňovány. A ti, kdo se postaví inkvizičnímu řádu nebo se jakýmkoliv způsobem staví proti americkým ozbrojeným silám nebo agendě národní bezpečnosti, jsou sami onálepkováni za „konspirační teoretiky“ nebo přímo teroristy.

Mimo proces inkvizičního zatýkání a pronásledování, který zastiňuje španělskou inkvizici, bylo započato s výhodným programem mimosoudních vražd, schválený Bílým domem. Tento program umožňuje americkým zvláštním jednotkám zabíjet americké občany a podezřelé domácí teroristy: „Užší výběr amerických občanů specificky určených pro zavraždění“? (Viz Chuck Norris, Obamův americký program vražd? Úzký výběr amerických občanů specificky určených k zavraždění“?, Global Research, 26. srpna 2010).

Cílem je udržet iluzi, že „Amerika je pod útokem“ a že muslimové v celé zemi jsou vinni a podporují „islámský terorismus“.

Démonizace muslimů živí globální vojenskou agendu. Za americké inkvizice se Washington prohlásil za oprávněného vykonat posvátné poslání a vykořenit islám a „šířit demokracii“ na celém světě.

Máme zde co dělat s přímým a slepým akceptováním mocenských struktur a politické moci. Svaté křižácké tažení Ameriky proti muslimskému světu je jasným zločinem namířeným proti milionům lidí.

Článek America's Holy Crusade against the Muslim World vyšel 30. srpna na serveru globalresearch.ca. Překlad L. Janda.
Známka 1.0 (hodnotilo 44)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 112 čtenářů částkou 15 139 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
165eUVffx5CuUNwr12JbqqZi6AtrbN22Y7
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Za volně dostupnou Wi-Fi milionová pokuta. GDPR hrozí hotelům i kavárnám25.02.18 10:01 Neurčeno 2

Johanku z Arku ztvární v Orléans míšenka, policie řeší rasistické vzkazy23.02.18 16:58 Francie 2

Buzny sbírají podpisy pod petici požadující svatby. Politici jim jsou nakloněni21.02.18 21:11 Česká republika 7

Neidentifikované vrtulníky v Afghánistánu21.02.18 02:27 Afghánistán 2

Protiruské pogromy na Ukrajině20.02.18 02:04 Ukrajina 1

Švédsky absurdistan. Krátke multikultúrne spravodajské okienko zo Švédska19.02.18 12:29 Švédsko 1

Starosta (soc. dem.): V Castel Volturno diktují pravidla Nigerijci19.02.18 01:36 Itálie 1

Německem i Rakouskem zní: Zrušme poplatky rádiu a televizi18.02.18 21:49 Německo 0

Sociální úřad přiznal migrantce s dětmi 7.345,45 eur měsíčně. Lidé, kteří to rozlobeně komentovali, budou stíháni pro nenávistné podněcování18.02.18 20:10 Německo 3

Dovolená jen pro černé Američanky18.02.18 16:39 USA 2

Berlín: Protestní pochod žen proti islamizaci k belínskému federálnímu kancléřství18.02.18 16:28 Německo 0

Viersen: Afričan znásilnil 65 letou Němku18.02.18 15:56 Německo 1

"Mnichovský diktát" EU: Pokud ministerstva sama neskoncují s rušivými emocemi okolo relokací, nadiktuje "konečné řešení" Rada Evropy18.02.18 15:43 Evropská unie 1

Dívky mizí ze startu formule 1. Jsou v protikladu s normami dnešní doby18.02.18 15:19 Neurčeno 1

Než migrant překročí hranice Evropy...16.02.18 18:35 Neurčeno 3

Vysoká hra Putina: Turecko nakupuje ruské S40016.02.18 16:25 Turecko 7

Transgender kojí15.02.18 14:47 Británie 1

Dva teplí sdílejí fotku "svého" dosud nenarozeného dítěte na Twitteru 14.02.18 17:23 Británie 3

Přihlouplí češti umělci opět školí Zemana a potažmo národ14.02.18 16:45 Česká republika 3

Tak je to tady: vláda znovu hlásí Česko k fiskálnímu paktu14.02.18 16:34 Neurčeno 0

Měnové kurzy

USD
20,62 Kč
Euro
25,35 Kč
Libra
28,80 Kč
Kanadský dolar
16,32 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
22,01 Kč
100 japonských jenů
19,29 Kč
Čínský juan
3,25 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
8,10 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
36,61 Kč
1 unce (31,1g) zlata
27 396,78 Kč
1 unce stříbra
340,84 Kč
Bitcoin
200 342,21 Kč

Poslední aktualizace: 25.2.2018 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 15 545