Řídí světové události mezinárodní finanční konspirace?

Richard C. Cook

20.8.2010 Komentáře Témata: Současné události 1231 slov

„Pustoší a říkají tomu mír.“ -- Tacitus

Byl Alan Greenspan opravdu tak hloupý, jak vypadá, když vytvářel poslední nemovitostní bublinu, která hrozí, že položí celou západní na dluhu založenou ekonomiku? Bylo něco na předvídání tak snadné, jako toto, kdy to skutečně spustí krach, který by mohl zničit světový finanční systém? Nebo to snad bylo uděláno „náhodou záměrně“? A pokud ano, proč?

Vraťme se k americké postavě, kterou konspirační teoretici nejvíce zmiňují jako epicentrum všeho, kde existuje plán elity. Je to David Rockefeller, 92letý miliardářský kmotr světové finanční elity.

Dlouhý článek o Rockefellerovi na Wikipedii poskytuje následující verzi oslavovaného výroku, který údajně pronesl v úvodním projevu na konferenci Bilderberg v německém Baden-Baden v červnu 1991:

„Jsme vděční Washington Post, New York Times, časopisu Time a dalším skvělým publikacím, jejichž ředitelé navštěvovali naše setkání a dodržovali své sliby mlčenlivosti téměř čtyřicet let. Bylo by pro nás nemožné rozvinout náš plán pro svět, pokud bychom byli vystaveni během těchto let jasnému světlu publicity. Ale svět je nyní komplexnější a připravený vykročit směrem ke světové vládě, která již nikdy nepozná války, ale pouze mír a prosperitu celého lidstva. Nadnárodní suverenita intelektuální elity a světových bankéřů je zcela jistě lepší, než národní sebeurčení praktikované v minulých staletích.“

Tento projev pronesl před 17 lety. Přišel na počátku vlády Billa Clintona. Rockefeller mluví o „my“. Toto „my“, říká, se setkávalo téměř 40 let. Pokud k tomu přidáte 17 let, které od té doby uběhly, bylo to před 57 lety – celé dvě generace.

Nejen, že „my“ vymysleli „plán pro svět“, ale pokusili se „rozvinout“ plán, který byl očividně úspěšný, aspoň v Rockefellerově mysli. Konečným cílem „my“ je vytvoření „nadnárodní suverenity intelektuální elity a světových bankéřů“. To povede, říká, ke „světové vládě, která již nikdy nepozná války“.

Jako intelektuální cvičení předpokládejme, že David Rockefeller je důležitou a mocnou osobu, jak si, zdá se, o sobě myslí. Dopřejme tomuto člověku jisté uznání a předpokládejme, že on a „my“ v podstatě do jisté míry uspěli. To by znamenalo, že hlavní rozhodnutí a události od doby Rockefellerova projevu v r. 1991 byly pravděpodobně také součástí plánu, nebo že aspoň měly jeho charakteristiky a záměr.

David Rockefeller na Harvardu v r. 2006

Proto prozkoumáním těchto rozhodnutí a událostí můžeme určit, jestli v podstatě Rockefeller mluvil při svém hodnocení Utopie, o které si myslí, že je před námi, nebo je aspoň blíže realizaci, pravdu. Bez nějakého zvláštního uspořádání jde o následující rozhodnutí a události:

Prosazení dohody Severoamerické unie volného trhu vládami Billa Clintona a George W. Bushe vedlo k likvidaci milionů amerických výrobních pracovních míst a k destrukci amerického rodinného farmaření ve prospěch globálních agrofirem.

Podobné dohody o volném obchodu, včetně těch pod záštitou Světové obchodní organizace, vedly k vývozu milionů dalších pracovních míst od Číny a jinam.

Průměrný příjem na rodinu v USA byl neustále erodován, zatímco podíl na národním bohatství nejbohatších příjmových skupin rostl. Někteří manažeři hedge fondů Wall Street vydělávají ročně 1 miliardu dolarů, zatímco počet bezdomovců, včetně válečných veteránů, se blíží milionu.

Nemovitostní bublina vedla v USA k obrovské inflaci cen nemovitostí. Miliony amerických domů padají do rukou bankéřů prostřednictvím nuceného zabavování. Náklady na půdu a nájmy dále zdecimovaly rodinné zemědělství a malé podnikání. Rostoucí daně z nemovitostí založené na nafouknutých odhadech pozemků vyhnaly miliony lidí s nízkým a středním příjmem a staré lidi z domova.

Fakt, že bankéři nyní kontrolují peněžní systém zcela, podle zákonů, kde jsou peníze vytvářeny pouze prostřednictvím půjčování na úrok, vyústil v masivní dluhovou pyramidu, která se třese na pokraji kolapsu. Tento „monetaristický“ systém byl prosazován ekonomy z univerzity v Chicagu financovanými Rockefellerovou rodinou. Háček je v tom, že až pyramida spadne a všichni zbankrotují, banky, které vytvářely peníze „z čistého luftu“, pak budou schopny zabavit cenná aktiva za drobné, jak se J. P. Morgan Chase chystá u firem vlastněných Carlyle Capital. Významnou regulaci finančního odvětví vláda opustila a jakýkoliv politik, který stojí v cestě, jako Eliot Spitzer, je likvidován.

Celková daňová zátěž Američanů ze strany federální a státní vlády a místních samospráv nyní převyšuje 40% příjmu a roste. Dnes, na počátku krize, demokraty kontrolovaný kongres, zatímco podporuje zanedbatelný „stimulační“ rabat, pokrytecky daně dále zvyšuje, dokonce i pro střední třídu. Nedoplatky daní, spolu se studentskými půjčkami, již nelze zlikvidovat v rámci ochrany při bankrotu.

Ceny benzínu rostou dokonce i poté, co společnosti jako Exxon-Mobil zaznamenávají rekordní zisky. Ceny dalších komodit rostou soustavně, včetně cen potravin, kdy některé země začínají zažívat stav blízký hladomoru. 40 milionů lidí v Americe je oficiálně klasifikováno jako „potravinově nesoběstační“.

Kontrola korporací nad vodu a nerostnými zdroji odňala většinu z toho, co je dostupné pro prostý lid, a deregulace výroby energie vedla v mnohých oblastech k obrovskému nárůstu nákladů na elektřinu.

Likvidace rodinného farmaření v USA dohodou NAFTA (spolu s rodinným farmařením v Mexiku a Kanadě) se odrazila v politice Mezinárodní měnového fondu a Světové banky ve vztahu k jiným zemím. Na celém světě, v důsledku tlaku „Washingtonského konsensu“, byla místní potravinová soběstačnost nahrazena pěstováním obilovin převážně na vývoz. Vylidňování venkova zvyšovalo populaci obrovských slumů kolem měst v nerozvinutých zemích.

Od 80. let bojovaly USA války na celém světě buď přímo, nebo prostřednictvím nastrčených subjektů. Bývalá Jugoslávie byla zlikvidována NATO. Pod záminkou 9/11 a za použití připravených plánů nyní USA vedou dobyvačné války a permanentně vojensky okupují Střední východ. Celosvětové obklíčení Ruska a Číny silami USA a NATO probíhá, a začal nový tlak na militarizaci vesmíru. Západní mocnosti se evidentně připravují při nejmenším na možnost další světové války.

Expanze amerického vojenského impéria v zahraničí se odráží ve vytváření totalitního systému šmírování doma, kde se provádí špionáž soukromých aktivit občanů a ti jsou sledování technologií a systémy, které byly zavedeny pod hlavičkou „války proti terorismu“. Začínají se používat lidské mikročipové implantáty pro účely sledování. Vojensko-průmyslový komplex se stal největším a nejúspěšnějším odvětvím v zemi, kde jsou desítky tisíc plánovačů zapojeny do navrhování nových a lepších způsobů, jak tajných, tak otevřených, jak zničit jak zahraniční, tak domácí „nepřátele“.

Přičemž USA mají největší vězeňskou populaci na celém světě. Navíc je každodenní život milionů lidí drtivou zátěží pro vládu a pojišťovny, a zvyšuje finanční poplatky, režii a papírování. A nejjednodušší obchodní transakce jsou zatěžovány provizemi pro armádu účetních, právníků, byrokratů, zprostředkovatelů, spekulantů a brokerů.

A nakonec, zhoršující se podmínky každodenního života vedly k mimořádnému nárůstu se stresem souvisejících nemocí, jakož i pandemii alkoholismu a drogové závislosti. Samotné vlády na celém světě jsou zapojeny do pašování drog. Místo aby pracovaly na snížení úrovně stresu, je veřejná politika překrucována ve prospěch obrovského byznysu předpisových léků, který bohatne na zhoršujícím se zdraví prostřednictvím léčby symptomů, nikoliv příčin. Mnohé z těchto silně propagovaných léků mají sami devastující vedlejší účinky.

Tento seznam nám stačí, abychom položili tvrdou otázku. Za předpokladu, že všechny tyto věci jsou součástí plánů elitářů, u kterých se pan Rockefeller chvástá, že byly vymyšleny, není trochu divné, že mezi prostředky, které byly zvoleny pro dosažení „míru a prosperity pro celé lidstvo“, patří tolik násilí, podvodů, útlaku, vykořisťování, úplatkářství a zlodějny?

V podstatě to vypadá, že „náš plán pro svět“ je založen na genocidě, světové válce, policejní kontrole populace a zabavení světových zdrojů finanční elitou a jejich loutkovými politiky a vojenskými složkami.

Mohl by existovat lepší způsob, jak toho všeho dosáhnout, než tento intenzivní plán na zbavení schopnosti všech lidí na celém světě pěstovat si svoji vlastní potravu? Nakonec, genocida vyhladověním může být pomalá, ale je veleúčinná. Obzvláště když ji lze svalit na „tržní síly“.

A je možné, že „my“, kteří všechny tyto věci dělají, včetně samotného velkého Davida Rockefellera, jsou jen zločinci, kteří se nějak zmocnili moci? Pokud tomu tak je, jsou to zločinci, kteří udělali vše, co mohli, aby si kryli záda a zakryli své stopy, včetně po uchvácení vzdělávacího systému a monopolistických oficiálních médií.

Jedna věc je jistá: Voliči v Americe s tím nikdy vědomě nesouhlasili.

Článek Is an International Financial Conspiracy Driving World Events? vyšel 11. dubna 2008 na serveru marketoracle.co.uk. Překlad L. Janda.
Známka 1.1 (hodnotilo 51)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 122 čtenářů částkou 15 678 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
165eUVffx5CuUNwr12JbqqZi6AtrbN22Y7
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Deklarace 2018: 34 německých právníků, vědců, umělců, spisovatelů a novinářů požaduje znovunastolení právního státu v Německu24.04.18 20:43 Německo 0

Meloni: Už žádnou invazi. Potřebujeme vládu, která to ukončí24.04.18 17:24 Itálie 0

Najvyšší predstavitelia EÚ: Príchod veľkého počtu migrantov z tretieho sveta musí byť kľúčovým prvkom príslušnosti k EÚ24.04.18 16:24 Evropská unie 4

Milán: Policie zatkla internacionální dětský gang za 21 ozbrojených loupeží24.04.18 16:05 Itálie 0

"Společně bez hranic" - soc. dem. radní z Milána chystá megaakci pro migranty24.04.18 15:52 Itálie 1

Evropský parlament: Očkovat se budete všichni furt a celoživotně - a basta!23.04.18 20:47 Evropská unie 5

Turecko: Řecké ostrovy jsou naše - NATO: Rozbroje Turecka a Řecka se nás netýkají22.04.18 23:00 Evropská unie 0

Stovky migrantů vcházejí z Turecka do Řecka - za co vlastně cpeme Turecku ty miliardy?22.04.18 22:37 Řecko 0

Vanessa Beeley ze Sýrie: Centrum Bílých přileb stálo hned vedle továrny na bomby, které vraždily civilisty v Damašku22.04.18 22:26 Sýrie 0

Německá federální policie varuje: Mezi migranty vzrůstá obchod s originálními německými doklady22.04.18 21:51 Německo 2

Mezinárodní akce Generace identity: Ochrana hranice v Col de l’Échelle22.04.18 21:26 Evropská unie 0

Martin Sellner z cely předběžného zadržení: "Britové, řekněte NE islamizaci!"22.04.18 21:16 Británie 0

Maďaři opět vyšli do ulic, Soros ukazuje svaly21.04.18 23:54 Maďarsko 7

16.000 afrických migrantů z Izraele převede OSN do EU21.04.18 04:01 Evropská unie 1

USA ovládly čtvrtinu území Sýrie včetně strategických zdrojů ropy a zemního plynu21.04.18 02:53 Sýrie 0

Migranti šíří v EU tuberkulózu rezistentní na antibiotika21.04.18 02:33 Evropská unie 3

Africká unie přijala protokol o přeshraničním volném pohybu Afričanů21.04.18 01:27 Evropská unie 0

Vidím řeku krve, varoval před 50 lety Powell před imigrací21.04.18 00:58 Británie 1

Přesídlovací program: 50.000 Afričanů bude přímo přesídleno do Evropy do podzimu 201921.04.18 00:43 Evropská unie 0

Neschopní, bezohlední politici sají z naší země život20.04.18 20:49 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
20,91 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,16 Kč
Kanadský dolar
16,30 Kč
Australský dolar
15,84 Kč
Švýcarský frank
21,28 Kč
100 japonských jenů
19,13 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
6,02 Kč
100 maď. forintů
8,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
33,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
27 682,19 Kč
1 unce stříbra
346,85 Kč
Bitcoin
184 078,05 Kč

Poslední aktualizace: 26.4.2018 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 20 674