Tak tedy dobře, pojďme se bavit o tom,

co mám proti církvi a dalším skupinám

Vladimír Stwora

2.8.2002 Komentáře Témata: Náboženství, víra 1412 slov

Zdá se, že jsem svým článkem o setkání papeže s mladými zase někomu stoupl na kuří oko. Reakce čtenářů byly sice tentokrát mírnější, ale předpokládám, že to je jen ticho před bouří. Ti, které jsem urazil, asi teprve zvažují, jak mě nejlépe uchvátit a zašlapat.

Pisatelka, která o sobě prozradila pouze to, že je Jana z Ottawy, mně píše:

Vas casopis citam pomerne pravidelne uz asi rok. Spociatku som mala z Vasich clankov rozpacite pocity, v poslednej dobe vsak prevlada znechutenie... Musite byt velmi nestastny clovek, ked tak nenavidite svet okolo seba. Svoje vypady na vsetky strany (Zidia, homosexuali, katolici) obcas prekladate "humorom". Nech sa snazim ako chcem, nerozumiem Vam a uz nebudem Vasu stranku navstevovat, nema uroven a na intelektuala sa len hrate (marne). Je mnoho veci, s ktorymi napr. v pripade katolickej cirkvi nesuhlasim, to ale neznamena, ze si budem robit posmech z papezovej choroby. Je to ubohe a mozte sa za seba hanbit. Dufam, ze som svojim prispevkom neporusila "etiku dizkuze", aj ked o etike na Vasich strankach naozaj velmi tazko hovorit. Lucim sa s Vami vetou "Age doesn't always bring wisdom. Sometimes age comes all by itself." Bohuzial je to spolu s nedostatkom vkusu zrejme aj Vas problem.

Dokonce i z diskuze vyloučený Mikin mi poslal soukromý email a žádá mne (mimo to, že mne jako obvykle nezapomněl urazit), abych Janě odpověděl. Co bych pro Mikina neudělal, že?

Tak teda milá Jano. Máte pravdu v tom, že napadám různé zájmové skupiny. Jak správně píšete, postupně jsem zde napadl židy, homosexuály, feministky, tzv. menšiny, jejichž součásti jsou např. cikáni, a odboráře (poslední tři jste neuvedla, ale to nevadí). V posledním článku došlo i na katolíky. O té poslední skupině pohovořím nakonec, protože tam jsou důvody mých výpadů komplikovanější.

Zastávám názor, že podle zákona jsme si všichni rovni. Tyto skupiny se ale systematicky snaží získat výhody (preferenční zacházení) na základě své rasy, sexuální orientace, pohlaví nebo třídy. Chtějí po nás toleranci, ale samy tolerantní nejsou. Jejich snahou je parazitovat na naší společnosti, popř ji zcela ovládat. K prosazení svých cílů zneužívájí demokratických prvků systému. Jsou nesmírně vstahovačné. Sebemenší kritiku na sebe odpálkují obviněním, že je nemáte ráda a že je nedostatečně tolerujete. Z obavy z dalších možmých obvinění (která se velmi těžko vyvracejí) je lidé úplně přestali kritizovat. Tyto skupiny jsou odpovědny za to, čemu se dnes říká politická korektnost.

Velké nebezpečí vidím v tom, že pracují globálně. Jejich aktivita nezná hranic. Přelévá se volně ze státu do státu a z kontinentu na kontinent. Pracují velmi efektivně.

Některé tyto skupiny jsou nesmírně mocné. Prorostly už společností jako rakovina. Kontrolují sdělovací prostředky a jejich prostřednictvím veřejné mínění, drží prst na penězích, ovládají školy, kulturu, celý náš život.

Ta kontrola sdělovacích prostředků je už dnes tak úplná, že je jen velmi málo serverů, jako je Zvědavec, kde o těch věcech můžeme ještě mluvit. Bohužel, vy a s vámi řada dalších je už natolik ovlivněna, že začala lež považovat za pravdu a každá pravda vás děsí nebo přímo uráží.

Co se těchto skupin týče, píši a budu pokračovat v poukazování na jejich nečisté praktiky, dokud mi v tom nezabrání. Neznamená to, že mám něco proti těmto skupinám samotným. Mám pouze výhrady vůči tomu, aby jim byla přiznávaná nějaká zvláštní práva, nebo úlevy - na úkor nás ostatních.

Ptáte se, zda jste neporušila etiketu příspěvků. Ano, porušila. Neuvedla jste ale žádné argumenty proti článku. Jen to, že se vám nelíbí. Ale protože ho nedokážete vyvrátit jako nesmysl, tak se alespoň snažíte zesměšnit autora, urazit ho a ponížit. Několikrát v textu zmiňujete mou mdlou inteligenci. Na to máte sice právo, ale je to rána pod pás. Jasná a tvrdá. Jakkoliv je ten článek možná hloupý, stojím za si ním. A na důkaz toho jsem ho podepsal. Vy jste nenašla ani tolik odvahy...

O církvi

Proti náboženství mám toho tolik, že by to vydalo na samostatný a dlouhý článek. Pojďme to zatím vyjádřit jednoduše formou mých odpovědí na příspěvek podepsaný nějakým Honzou (opět jeden, který zapomněl své jméno). Bude-li to třeba, ještě se k tomu tématu vrátím.

Jaký jiný vzkaz chcete říct všem mladým lidem? Oni jsou naše budoucnost.

Aby byli vnitřně dostatečně silní ke zvládnutí života i bez berličky zvané pánbůh. Aby [Ilustrace]si uvědomili, že víra v Boha dělá z lidí infantilní, nedospělé jedince. Není těžké být dobrý, když za to mají slíbeno království nebeské, ale je velmi těžké být dobrý jen tak - bez odměny. A přesto by se měli o to pokusit. To je totiž vyšší zákon. Zákon etiky.

Kdyby tito mladí a nezkušení lidé měli větší rozhled (což po nich - vzhledem k věku nelze chtít) viděli by, že se tady ze strany náboženských autorit (často věřících rodičů) páše velká křivda: dětem je vnucováno náboženství v době, kdy ony samy ještě nedokážou pochopit rozdíl mezi pravdou a lží. Je to skutečné zneužívání dětí, jejich nedostatečného rozhledu a jejich duševní čistoty. Škody, které tímto způsobuje církev na dětech, jsou zřejmě horší, než pohlavní zneužívání. Víra v pánbička jim v dospělosti bere vlastní sílu a schopnost rozhodovat, vede je ke spoléhání se na nějakou vyšší autoritu, k očekávání zázraku. A současně jim umožňuje snáze se vypořádat se špatnostmi, které sami provedou, protože podle zvrhlých pravidel víry stačí projevit upřímnou lítost - a je vystaráno. Hřích je odpuštěn. Přesně podle bonmotu, nevím už, kdo jej řekl: Bůh mi odpustí. Je to ostatně jeho řemeslo. Mrzačí jim mozek na celý život. Nalhává jim, že oni, jako věřící, mají vyšší morální standard, že lépe překonávají problémy a znají odpovědi i tam, kde nevěřící tápou.

Tvrdí se kupříkladu, že víra je dar. Chce se tím naznačit, že ne každému je dopřáno věřit, pouze vyvoleným. Ti ostatní nemají naději. To je taková nehoráznost, jako tvrzení, že noc je den a bílá je černou. Víra je nemoc, je to zmrzačení svobodného rozumu.

Papež dal mladým NADĚJI - Hope a vy se tomu vysmíváte.

Naději v co? V království nebeské? A proč by jim měl dávat naději? Copak jsou nemocní? Proč pořád děláte z lidí mrzáky? K naději se upínáme, když nám zdravý rozum říká, že jsme o něco nebo o hodně přišli. Například já teď chovám naději, že svět se neřítí do zkázy, že nebude válka, že fanatik Bush nakonec prohraje nebo se uchlastá nebo se zadáví preclíkem, že společnost a naše evropská kultura zůstane a přežije, že nás hordy z třetího světa nezaplaví úplně, že bílá rasa nevyhyne, že se příroda vzpamatuje z ran, které ji uštědřuje civilizace, že se neřítíme do nové totality na další stovku let. Chovám tyto naděje, i když mi rozum říká, že tomu bude jinak. To je optimismus. Kdybych v to nevěřil, nestálo by zato žít. Ale k tomu, k této víře nepotřebuji papeže, ani kříže, ani oheň přinesený z Hirošimy. To, co vy uvádíte, jsou jen symboly. Prázdné symboly. Pozlátko, které se nebezpečně snaží odvést pozornost od skutečných problémů a bolesti světa, aniž by se je pokoušelo řešit.

Víte jaký je rozdíl mezi vírou a náboženstvím?

Domnívám se, že vím. Dokonce si myslím, že i já věřím. Věřím v lidi, v moc Přírody a ve svobodu. K tomu ale nepotřebuji Boha, ani Ježíška na kříži, ani další divadlo. Náboženství si vymysleli mocní, aby mohli ovládat masy. Náboženství, to je papež a celá ta šaškárna kolem. Já nosím svého Boha v sobě. Nemusím se k němu modlit a už vůbec ne veřejně. Nemusím se mu zpovídat, protože mi stejně nemůže dát rozhřešení. Své špatnosti si musím vyřešit se svým svědomím sám. Je to mnohem těžší, ale o to cennější.

Proč do svého článku pletete to, co se kdysi dělo v Sovětském Svazu? Žijete stále minulosti a nedokážete žít přítomnosti?

Protože oba systémy si jsou v mnohém podobné. Oba systémy potlačují svobodu jedince, svazují jej, oba systémy mají tendenci kultu osobnosti, potřebu nekritického obdivu k jednotlivci na špičce.

Kde je vaše úcta ke stáří? Úcta k nemocnému člověku?

Tady jsem možná ujel. Připouštím, že to nebylo příliš vkusné, dělat si legraci ze starého člověka. Omlouvám se.

Známka 2.4 (hodnotilo 11)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Články s podobnou tématikou

Káva pro Zvědavce

42

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 101 čtenářů částkou 12 598 korun, což je 42 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Bitcoin:
165eUVffx5CuUNwr12JbqqZi6AtrbN22Y7
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Jak milují zvířata23.10.17 20:27 Neurčeno 0

Poslední zářez Daniela Hermana: Za prasečák v Letech půjde půl miliardy z vašich peněz. Ještě se to stihne podepsat23.10.17 16:41 Česká republika 2

Bartoše volily hlavně ženy23.10.17 16:30 Česká republika 1

Severním Porýní-Vestfálsku řádí svrab natolik, že již docházejí léky23.10.17 00:29 Německo 0

Něco pro zasmání: Britské listy komentují volby23.10.17 00:08 Česká republika 2

Ivan David:Protestní strany? To je manipulativní termín, kterým berou lidem jejich práva. Omezování protestů, tomu se říká totalita22.10.17 23:37 Česká republika 1

Za hnutí ANO byl zvolen poslanec s muslimskými kořeny22.10.17 23:09 Česká republika 1

Pečinka z Reflexu: Lidovci se snaží vecpat do vlády Hermana na pozici ministra zahraničních věcí22.10.17 21:45 Česká republika 0

Manert opět perlí, tentokrát píše o Kanadě22.10.17 19:42 Kanada 0

Gayové v české politice? Je nás víc, já ale nejsem srab, říká Stropnický20.10.17 11:07 Česká republika 8

Pojďme na NĚ - Jen hodiny do rozhodnutí: Zvedneme hlavy? Kdo zůstane doma, volí Kalouska, Merkelovou a muslimskou invazi19.10.17 22:20 Česká republika 4

Chcete volit ty, kteří rozhodli o církevních restitucích? Tady jsou 18.10.17 22:11 Česká republika 2

Feminacistky rozjely další nenávistnou kampaň proti mužům18.10.17 21:13 USA 2

Evropská komise: Necháme města otevřená pro migranty, ale postavíme všude diskrétní bariéry proti teroristickému útoku18.10.17 20:00 Evropská unie 1

Usnesení sněmovny k lithiu18.10.17 19:12 Česká republika 0

Skutečná tvář Ivana Bartoše17.10.17 21:27 Česká republika 4

Vídeň po volbách: Hate demonstrace proti "nacistickému" Rakousku16.10.17 19:33 Rakousko 2

Česko má přijmout 200 tisíc cizinců na práci, navrhl Pilný z ANO16.10.17 05:40 Česká republika 2

Bitcoin už stojí přes 120 tisíc korun15.10.17 23:34 Neurčeno 0

V předčasných parlamentních volbách v Rakousku dnes zvítězila Rakouská lidová strana (ÖVP)15.10.17 21:27 Neurčeno 1

Měnové kurzy

USD
21,81 Kč
Euro
25,66 Kč
Libra
28,84 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
17,06 Kč
Švýcarský frank
22,16 Kč
100 japonských jenů
19,25 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
6,07 Kč
100 maď. forintů
8,33 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
37,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
27 977,73 Kč
1 unce stříbra
373,86 Kč
Bitcoin
123 150,27 Kč

Poslední aktualizace: 24.10.2017 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 17 558