Epidemie koronaviru: Odolnost Číny a tichý, prostý a stálý vzdor

Peter Koenig

5.2.2020 Komentáře Témata: Zdraví, Čína 1175 slov

Minulou sobotu prezident Si Ťin-pching apeloval na čínský lid a vyzval národ k odvaze porazit smrtící epidemii, která si již vyžádala přes 80 životů, a po celém světě je přes 2 000 infikovaných osob, převážně v Číně. Se šířením epidemie tato čísla rychle stoupají. Čínský prezident varoval, že situace je vážná, ale není nepřekonatelná.

Pokud budeme mít pevné přesvědčení, spolupráci, [spoléhat se na] vědeckou prevenci a léčbu, a správnou strategii, budeme rozhodně schopni bitvu vyhrát,“ řekl prezident na schůzi politbyra, informovala tisková agentura Xinhua.

Předpokládá se, že smrtící koronavirus 2019-nCoV pochází z volně žijících zvířat, jako jsou netopýři, ale vědci stále ověřují podrobnosti.

Stručně řečeno, čínská vláda si zaslouží blahopřání k účinným a rychlým sanitárním opatřením, která přijala, aby zabránila dalšímu šíření infekce - uzavřela do karantény asi 50 milionů lidí, zablokovala potenciálně nebezpečné cesty a kontroluje cestující kvůli možným příznakům.

Načasování epidemie má další rozměr trápení a komplikací, neboť brání lidem v oslavách čínského lunárního Nového roku, kdy se rodiny navštěvují a sdílejí společnou radost. A v neposlední řadě to také ovlivní maloobchodní ekonomiku.

Čínští zdravotníci již vyléčili několik desítek případů. Čínští a ruští vědci spolupracují na vývoji vakcíny proti tomuto viru. Vskutku, na světě neexistuje žádná taková země, která by dokázala s takovou horlivostí, efektivitou a láskou k lidu provést izolaci potenciálně vysoce infekčního a smrtelného onemocnění, a zabránit tak v šíření nákazy dalších milionů osob a zavést ochranná a léčebná opatření, a vytvořit celonárodní mechanismus zdravotního dohledu.

Je nad slunce jasnější, že čínská vláda vynakládá veškeré úsilí na zlepšení situace a pro blaho svých obyvatel. To se také odráží ve velké úctě a důvěře, kterou má čínský lid vůči své vládě. - Na Západě nic takového není, alespoň doposud.

Spíše naopak: Na Západě je nemoc především chápána jako byznys a tento (obchodní) model zdravotní péče neustále narůstá, s nemocnými je zacházeno, jako by šlo o „trh“ - a s těmi, kteří nejsou nemocní, jako by šlo o potenciální trh. Zdravotní průmysl je jedním z nejdravějších výdělečných aparátů, společně s válečným průmyslem.

Navíc hlavní západní, prodejná a manipulativní média okamžitě obvinila Čínu. Démonizují a očerňují Čínu kvůli nedostatečné hygieně, nedbalosti lékařů - je to jen další obvinění ze „žlutého nebezpečí“, které způsobuje nebezpečí na celém světě. Hrůza ze strany Západu.

Kromě takovýchto lží a falešné propagandy se podívejme na celý kontext. Jen v USA způsobuje běžná chřipka každoročně několik tisíc úmrtí, a to i přes celonárodní plošné očkování, které je v některých státech povinné. Bylo potvrzeno, že chřipková sezóna 2019/20 si již vyžádala přes 7 000 úmrtí a nespočet případů závažných infekcí chřipkou; a to jen ve Spojených státech. Mluvíme o zemi, kde žije asi 350 milionů lidí. - Statistiky této chřipkové epidemie by mohly být vedeny proporcionálně v celé Evropě a zbytku západního světa - a rozsah by byl mnohem větší.

Čína s populací asi 1,4 miliardy lidí, která měla v době psaní článku zhruba 3 000 osob infikovaných novým virem 2019-nCoV a kolem 100 úmrtí, je přesto neustále napadána za to, že je původcem této nové choroby.

Chci objasnit jednu věc. Čína se nepotřebuje ani nechce srovnávat se Západem, ani nechce poměřovat míru efektivnosti při zvládání této nemoci a zabývání se důsledky této choroby se západem. V žádném případě. To není součástí čínské filozofie. - Světová zdravotnická organizace však okamžitě prohlásila epidemii za potenciální pandemii, čímž značně vyděsila veřejnost dalším nebezpečím, přicházejícím z východu, z Číny.

Čínská vláda a vědci pracují pro lid, zabraňují šíření epidemie v co největší možné míře. A „vyhrají“; jejich odhodlání překoná všechny překážky, jako tomu vždy bylo. To, čeho již nyní Čína dosáhla při eliminování šíření choroby v Číně a do dalších zemí, je obdivuhodné. Toho by žádná jiná země na světě v tak krátkém období nedosáhla.

To vše probíhá v Číně potichu, bez vychloubačných řečí. Země se jednoduše snaží fungovat pro blaho obyvatel a harmonii státu - a nakonec pro mírumilovné a důvěryhodné soužití obyvatel s jejich vládou. Lidé se ochotně podílejí na tomto obrovském úsilí zabránit šíření a zvládnutí nemoci, ochotně, a to i přesto, že mnoho z nich strádá tím, že nemohou navštívit své rodiny během velmi uctívaného čínského Nového roku, oslav, které jsou co do velikosti a významu ekvivalentem vánoc.

Je také důležité poznamenat, že tento případ 2019-nCoV je nápadně podobný jiným onemocněním koronavirem, jako je blízkovýchodní respirační syndrom MERS, který byl poprvé zjištěn v Saúdské Arábii (2012), a poté se rozšířil do dalších zemí na Středním východě a do subsaharské Afriky; a závažný akutní respirační syndrom (SARS), který se poprvé objevil v Číně v roce 2002, rozšířil se po celém světě, ale po roce 2004 byl rychle zastaven a nezpůsobil žádné další infekce. Oba tyto syndromy způsobil koronavirus. Existuje podezření, že byl vyroben v laboratoři během pokusů na zvířatech, a přenos viru na člověka byl možný pouze za přispění člověka. Poté viry zmutovaly, takže byla možná infekce z člověka na člověka. Jak SARS, tak nový koronavirus 2019-nCoV, jsou také zvláštní v tom, že mají vliv především na čínskou rasu.

Po celém světě je rozmístěno přes stovku utajovaných a částečně známých laboratoří, sponzorovaných CIA/Pentagonem, v nichž se vyrábí a testují látky pro biologickou válku. Před několika lety byla jedna taková laboratoř objevena na Ukrajině a zprávy o ní se dostaly na veřejnost. Pracovali tam na viru, který měl mít vliv na „ruskou rasu“. Jelikož neexistuje žádná homogenní ruská rasa - jejich počáteční pokusy údajně selhaly. Protože se však impérium nikdy nevzdává svých ďábelských pokusů ovládnout svět, můžeme předpokládat, že jejich výzkum biologických látek, zaměřených na rasy, pokračuje.

Tento západní, zejména americký (CIA, Pentagon, NATO) projekt, zaměřený na vývoj biochemických zbraní, které zabíjejí lidi prostřednictvím nemocí, a nikoli kulkami a bombami, je o tolik levnější! A co je zcela evidentní - skutečně existuje. Můžete si vyvodit vlastní závěry, zda SARS a nový virus 2019-nCoV zapadají do tohoto vzorce. Načasování výskytu nového koronaviru bylo velmi zvláštní. Poprvé byl oznámen 31. prosince 2019 ve Wu-chanu - a poté expandoval do takové míry, že narušil oslavy nejvýznamnějšího čínského svátku, lunárního Nového roku. Samozřejmě to může být jen náhoda.

Jedním z „podřadných“ válečných modelů Washingtonu je destabilizace Číny (a ostatně i Ruska) jakýmikoliv prostředky. V rámci tohoto cíle destabilizace je Čína neustále agresivně napadána - viz Hongkong, Tchaj-wan, Ujgurové v Sin-ťiangu, Tibet, celní války - tak proč ne prostřednictvím nakažlivého viru, pokusu o potenciální pandemii?

Lze vypozorovat - a dokonce i Západ si toho musí ke svému zklamání a zdeptanosti povšimnout - že Čína je extrémně odolná a má schopnost se adaptovat a odolávat. Vzdoruje a chrání lid pomocí silné mentality a vynalézavosti. A to bez odporující agrese, dokonce bez obviňování a nikdy s výhrůžkami. To je pro Čínu cesta: Stálý tok nekonečné tvorby, vyhýbání se konfliktům, žádná dominance, ale usilování o harmonii stavěním mostů mezi lidmi, zeměmi a kulturami, vytváření porozumění a blahobytu, směřování k multipolárnímu světu. Model pro lidstvo? - Kéž by Západ otevřel oči a probudil se.

The Coronavirus Epidemic: Chinese Resilience and Silent, Simple and Steady Resistance výšel 30. ledna 2020 na ICH. Překlad v ceně 512 Kč Zvědavec.

Známka 1.3 (hodnotilo 107)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Články s podobnou tématikou

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 3

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 0

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 7

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,52 Kč
Australský dolar
15,75 Kč
Švýcarský frank
24,53 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,99 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 133,05 Kč
1 unce stříbra
507,22 Kč
Bitcoin
1 165 963,56 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 173