Připravuje Pentagon biologické bomby proti Evropě?

23.8.2017 Komentáře Témata: Zdraví, Biologické zbraně 1312 slov

Média v Evropě se zřídkakdy zmiňují o narůstajícím počtu ohnisek nebezpečných onemocnění na Ukrajině. Nikdo se o tom dosud nezmínil, kromě Giovanny Barberisové, zástupkyně UNICEF na Ukrajině, a několika ukrajinských televizních stanic. Mezitím problém v této zemi dosáhl katastrofických rozměrů.

Ve městě Izmail (Oděská oblast) v létě 2016 propukla podivná střevní infekce, která postihla obzvláště silně děti z tohoto města. Přes 400 dětí bylo hospitalizováno, a to doslova během krátkého období 24 hodin. Příčina vypuknutí infekce nebyla zjištěna. V témže roce byla Ukrajina „zasažena“ neobvyklou epidemií prasečí chřipky, která vedla ke vzniku těžkého akutního respiračního syndromu SARS. Koncem roku 2016 zavedla Evropská unie šestiměsíční zákaz dovozu kuřat z jakéhokoli místa na Ukrajině poté, co byla zaznamenána infekce ptačí chřipky v Chersonské oblasti. A v letošním roce propukla nevysvětlitelná epidemie botulismu (příčinou je otrava kontaminovanými rybami, vedoucí ke svalovým křečím, dušení a smrti). Lékařské instituce neměly k dispozici žádný antitoxin, takže několik desítek ukrajinských občanů zemřelo v mučivých bolestech.

Nezdá se, že by někdo na Ukrajině nebo v Evropě zkoumal příčiny těchto infekcí. Dnes se pokusíme zjistit, proč se to děje.

V srpnu 2005 ukrajinské ministerstvo zdravotnictví a americké ministerstvo obrany podepsaly „dohodu o spolupráci v oblasti prevence šíření technologií, patogenů a odborných znalostí, které by mohly být použity při vývoji biologických zbraní“.

[Inside the...]
Inside the Mechnikov Anti-Plague Research Institute: “Attention! Entrance for the authorized personnel only"

Jakmile došlo k uzavření dohody, byla v Oděse otevřena instituce, známá jako Centrální referenční laboratoř (CRL), která sídlí ve Výzkumném ústavu epidemiologie Mečnikov, a specializuje se na studium lidských patogenů. Mimochodem americké ministerstvo obrany investovalo do tohoto projektu přibližně 3,5 milionu dolarů, a svou práci zde odvedl subdodavatel Black & Veatch Special Projects Corp., který dlouhodobě s ministerstvem spolupracuje. Kromě toho byly otevřeny nové diagnostické laboratoře ve městech Dněpropetrovsk, Lvov, Luhansk a Merefa (poblíž Charkova). Zajímavý je fakt, že v laboratoři ve městě Merefa, která je nyní zařízením, jehož biologická bezpečnost dosáhla 3. úrovně (tzn. že laboratoř je oprávněná pracovat na kmenech smrtelných lidských virů a bakterií, jichž se dá využít jako biologických zbraní), byla nařízena zvýšená bezpečnost.

Žádná z referenčních laboratoří (CRL) nespadá pod jurisdikci státu, ve kterém se nachází, a výsledek jejich činnosti je určen jen zaměstnancům, nikoli cizím osobám. Zaměstnanci jsou především občané USA s diplomatickou imunitou. Jinými slovy, žádný zástupce hostitelské země nemá do těchto laboratoří umožněn přístup (dokonce tam nemají povolený přístup ani odborníci ze sektoru veřejného zdraví). Počet zaměstnanců (v rozmezí 50 - 250 osob) zcela převyšuje počet personálu, který by byl zapotřebí k vykonávání takového druhu práce v civilním zařízení. V čele laboratoří stojí vysoce postavení důstojníci amerických armád, kteří jsou odborníky na biologické zbraně a biologický terorismus.

Podobné laboratoře byly také otevřeny ještě před rokem 2014 ve městech Kyjev, Cherson, Vinnytsia, Ternopil a Užhorod. Do těchto projektů bylo investováno celkem 183 milionů dolarů. Už od převratu v roce 2014 byly události na Ukrajině, spojované s těmito otázkami, drženy pevně pod pokličkou - novinářům z ukrajinského „nezávislého“ tisku není dovoleno se dotazovat a informovat se o těchto záležitostech.

[...]

Mnoho odborníků má pocit, že tento americký projekt „biologické bezpečnosti“, který má na svědomí otevření celé této sítě biologických laboratoří na Ukrajině, není ničím jiným, než manévrováním kolem Úmluvy o biologických zbraních z roku 1972. Tyto vojenské biologické laboratoře, které mají údajně za cíl „redukovat biologické hrozby“ v určitém státě, tvoří ve skutečnosti síť laboratoří, které řídí Pentagon, jenž v nich studuje dopad virů a bakterií na specifický genetický fond, ať už jde o lidi, zvířata nebo rostliny.

Velitelství leteckého výcviku a vzdělání při americkém vojenském letectvu si vyžádalo vzorky DNA a synoviální tekutiny z ruských a evropských extraktů, což ještě více vyvolalo zvědavost ohledně biologických laboratoří americké armády a možnosti vést biologickou válku proti slovanským členům diplomatických sborů.

Je pochopitelné, že tato žádost vyvolala bouři otázek, avšak velitelství odmítlo poskytnout jakékoliv odpovědi. Experti na biologické zbraně tvrdí, že tyto druhy specifických vzorků by byly požadovány zejména tehdy, kdyby byla biologická zbraň vytvářena za účelem zničení určité populace - v tomto případě bělochů.

Vzhledem k současným rizikovým faktorům na Ukrajině (ozbrojený konflikt trvá čtyři roky, výrazně se zvýšila kriminalita a politická situace je nestabilní), není obtížné si představit, jakou hrozbou by mohl být ukrajinský stát - přeplněný vojenskými biologickými laboratořemi - jak pro Rusko, tak země Evropské unie.

Po pravdě řečeno, skutečný účel těchto referenčních laboratoří CRL popsal novinář Jeffrey Silverman. Tvrdí, že cílem laboratoří je studium biologických zbraní na takovém místě, které je hodně daleko od USA. Kromě toho materiály z těchto laboratoří umožňují:

  1. Obcházet Ženevskou úmluvu z roku 1972 o zákazu bakteriologických a toxinových zbraní, a také dodatkový protokol k této úmluvě, vypracovaný v 90. letech, který by ověřil snahy signatářů úmluvy o dodržování ustanovení (které mimochodem USA odmítly v roce 2001 ratifikovat).
  2. Testovat biologické prostředky v terénu a vytvářet z nich ještě zhoubnější látky, sledovat, jak se šíří, a upravovat jejich vlastnosti.
  3. Rozšiřovat znalosti, rozvíjet technologie, které jsou schopné útoků na zařízení s biologickými zbraněmi, a zlepšovat možnosti farmaceutického průmyslu vyvíjením léků a vakcín proti různým patogenům.
  4. Provádět sabotážní operace, jejichž cílem je způsobit ekonomické škody zemím, které jsou v blízkosti těchto laboratoří.

Rovněž by neměla být podceňována bezpečnostní opatření, která jsou v těchto laboratořích zavedena: Ve Spojených státech mikrobiologové nedávno objevili kartonovou krabici se vzorky neštovic, na kterou se v 50. letech minulého století zapomnělo, takže zůstala ležet ve skladovacím prostoru NIH (celonárodní zdravotnický institut). Také poslali několik aktivních spor antraxu svým kolegům a odeslali vzorek toho, co měl být méně virulentní virus ptačí chřipky, na Ministerstvo zemědělství USA. Ukázalo se však, že byl náhodně kontaminován virem H5N1 - takže kdo ví, co se může dít v zastrčené Ukrajině. A to nemluvíme o nedávném skandálu ohledně živých spor antraxu, které byly rozeslány do laboratoří v nejméně 20 státech, a také na vojenskou základnu v Jižní Koreji, kde 22 osob potřebovalo lékařské ošetření.

Ani Guatemalci nemohou v žádném případě pohlížet na americkou armádu jako na humanisty, a to navzdory jejich omluvě (k níž došlo o 60 let později), neboť armáda je úmyslně nakazila syfilidou a kapavkou.

[Neznámý lé...]
Neznámý lékař odebírá krev jednomu z účastníků takzvaného experimentu Tuskegee syfilis, Guatemala, 1948.

Zařízení, která financovaly USA v rámci hranic bývalého Sovětského svazu, jsou součástí rozšíření washingtonského globálního laboratorního systému (existuje kolem 400 podobných laboratoří po celém světě). Stejné problémy se vyskytují v mnoha zemích, kde se objevily takové laboratorní komplexy. Například v roce 2010 Indonésie trvala na tom, aby byla uzavřena výzkumná laboratoř amerického námořnictva NAMRU-2. Indonéská vláda neměla žádnou kontrolu nad provozem tohoto zařízení, přestože byla umístěna uvnitř komplexu budov, které patřily místnímu ministerstvu zdravotnictví. Jakarta zdokumentovala přísně tajné pokusy a neoprávněné monitorování výzkumu, který Indonésie sama prováděla. Dalším podnětem, který uspíšil toto rozhodnutí, byly požadavky USA, že laboratorní personál musí mít diplomatický status, a také odmítnutí Američanů poskytnout bezplatně výsledky, které získali ze studií vzorků „ptačí chřipky“ viru H5N1, který se dostal na indonéskou půdu.

Když jsou mluvčí amerických politiků dotazováni na to, proč se tyto vojenské laboratoře staví, vždy odpovídají stejně. Údajně je to všechno kvůli „ochraně a prosperitě místních obyvatel, protože SSSR po sobě zanechal nebezpečné viry a bakterie“. Ale pravdou je, že fakta naznačují něco úplně jiného. Není žádným tajemstvím, že geneticky modifikovaný virus ptačí chřipky, který může být přenášen z člověka na člověka, byl vytvořen ve zdravotnickém centru v Holandsku za pomoci americké národní zdravotní instituce. Evropská unie poté musela vynaložit miliony eur na ochranu svých občanů, a musely být zakoupeny vakcíny od amerických farmaceutických společností.

Vyvstávají také otázky ohledně faktu, že ačkoliv jsou ohniska nebezpečných infekcí obvykle zjišťována v Africe a jižní Asii, americká armáda vykazuje zvýšený zájem o země, v nichž je relativně velmi nízké riziko vzniku epidemie, ale které se nacházejí v blízkosti hranic největších geopolitických rivalů Ameriky.

Pentagon Setting Biological Bombs Against Europe? vyšel 21. srpna 2017 na orientalreview.org. Překlad v ceně 556 Kč Zvědavec.

Známka 1.1 (hodnotilo 234)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Káva pro Zvědavce

28

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 57 čtenářů částkou 8 449 korun, což je 28 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
165eUVffx5CuUNwr12JbqqZi6AtrbN22Y7
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Předseda Evropské banky pro obnovu a rozvoj doufá v posílení spolupráce s Čínou ve střední Asii14.11.18 19:56 Evropská unie 0

Čínský viceprezident Wang Qishan se setkal s německým ministrem zahraničí Heiko Maasem14.11.18 19:48 Německo 0

A už je tady další útok Sorosjugend: ve Sněmovně začal boj o manželství buzen14.11.18 18:40 Česká republika 3

Nejvíce sexy muž světa pro rok 2018 je ... ano, hádali jste správně 14.11.18 12:41 USA 2

Jedno malé vítězství: Česko nepodepíše globální pakt o migraci14.11.18 12:27 Česká republika 7

Českým médiím nevěřím ani nos mezi očima, vzkazuje ke kauze Babišova syna prezident Zeman. Premiérovi radí, ať nerezignuje14.11.18 01:54 Česká republika 3

Maďarsko požaduje vysvětlení o debitních kartách Sorose-UNHCR, které mohou financovat terorismus14.11.18 01:41 Evropská unie 0

Merkelová vyzvala poslance EP k vytvoření evropské armády a Evropské rady pro bezpečnost13.11.18 23:19 Evropská unie 5

Estonsko nepodepíše OSN Globální pakt pro migraci13.11.18 22:50 Estonsko 1

Vláda měla 14.11. projednat migrační kompakt...13.11.18 12:35 Česká republika 1

Největším donašečem ohledně migrační politiky členských států Rady Evropy je Čech13.11.18 01:38 Evropská unie 4

Pokus o odvolání Babiše13.11.18 01:33 Česká republika 8

Evropská síť na dozorování plnění OSN Globálního migračního paktu již je připravena13.11.18 00:37 Evropská unie 4

Na území Slovenska je připraveno přesídlovací centrum OSN UNHCR13.11.18 00:05 Slovensko 1

20.000 migrantů čeká před hranicemi Chorvatska na podpis OSN Globálního paktu pro migraci12.11.18 23:48 Slovinsko 1

Ve Španělsku sílí populistická strana VOX12.11.18 23:08 Španělsko 0

Bulharsko nepodepíše OSN Globální pakt o migraci12.11.18 21:21 Bulharsko 1

Islamisté jsou za 84 % teroristických zabití na Západě11.11.18 20:22 Neurčeno 1

Oslavný článek na aktuality.cz: Sorosovy milice účtují na internetu s těmi, co si dovolí mít jiný názor08.11.18 21:26 Česká republika 11

Nemeckí poslanci diskutovali o migračnom pakte, AfD sa s návrhom nepresadila08.11.18 20:35 Německo 2

Měnové kurzy

USD
23,00 Kč
Euro
26,02 Kč
Libra
29,93 Kč
Kanadský dolar
17,38 Kč
Australský dolar
16,60 Kč
Švýcarský frank
22,85 Kč
100 japonských jenů
20,23 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
6,05 Kč
100 maď. forintů
8,06 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
34,25 Kč
1 unce (31,1g) zlata
27 673,11 Kč
1 unce stříbra
323,30 Kč
Bitcoin
131 799,82 Kč

Poslední aktualizace: 14.11.2018 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 20 104