Hlas lidu -zákon nejvyšší? Přijde na to...

Vladimír Stwora

9.8.2001 Komentáře Témata: Rasismus 1238 slov

Vox populi - suprema lex. Kéž by si toto staré latinské přísloví čas od času připomněli ti, jenž kontrolují tzv. main stream média, neboli hlavní proud zpráv a informací prostřednictvím TV, novin a rádia.

V těchto dnech vrcholné okurkové sezóny plní stránky českých novin "zlovolná" akce britské vlády, která si [Cikánský tábor]dovolila umístit na pražském letišti své imigrační úředníky. Stalo se tak ve snaze řešit co možná nejslušnější formou neutuchající exodus českých Cikánů do Británie. Ti totiž žádají v Británii o politický azyl v počtu zhruba 120 žádostí měsíčně. Naprosto drtivé procento žadatelů je odmítnuto, to ale přesto nebrání tomu, aby stále noví příchozí tmavé pleti zneužívali sociální systém jak Britských ostrovů (Britové je musí živit po celou dobu vyřizování žádostí a odvolacího řízení, které se dá natahovat na mnoho měsíců), tak i České republiky (nejprve prodají byt a zařízení, pak po celou dobu "emigrace" pobírají přídavky a sociální podporu, po návratu jim musí stát zajistit náhradní bydlení, často na vyšší úrovni než to, jaké měli před opuštěním republiky).

Britská vláda se tedy po dohodě s českou stranou rozhodla umístit na ruzyňském letišti své imigrační úředníky. Totéž praktikují Američané už desítky let vůči kanadským občanům (ke kterým jinak mají velmi blízko). Nedávno jsem slyšel, že totéž provádějí Američané i vůči jiným národům. Na letišti v Amsterodamu jsou prý rovněž. Kupodivu, nikdo je neobviňuje z rasismu, dokonce ani vysoce politicky korektní kanadské sdělovací prostředky.

Důležité je vědět i to, že britský imigrační úředník nemá legální právo rozhodnout na letišti v Praze, koho do země vpustit a koho ne (ani si toto právo nenárokuje). Jediné, co může udělat, je nedoporučit aerolinkám přepravu konkrétní osoby. Podle britských zákonů je totiž letecká společnost pokutována vysokou částkou za přepravu člověka, kterému následně (až v Británii) není povolen vstup. Samozřejmě, zpáteční přepravu hradí aerolinky rovněž ze svého. Proto také lze chápat jako vstřícné gesto rozhodnutí aerolinek vrátit peníze za letenku žadatelům odmítnutým na letišti ještě v Praze.

Všichni uznávají, že zavedení víz by byl formálně vážnější krok s dalekosáhlejšími následky. Postihl by všechny bez rozdílu, navíc je pravděpodobné, že by časem vyvolal reciproční reakci české strany. Stejně tak je pravděpodobné, že by tento krok následovaly další země EU, což by v podstatě vedlo ke stavění oněch "zdí", o kterých svého času tak dojemně hovořil Havel. Nelze ani přehlédnout to, že vízová povinnost, jakkoliv se tváří neutrálně, není nic jiného, než selektivní výběr, který mnozí politicky korektní sociální inženýři, tlučhubové a samozvaní ochránci lidských práv tak vehementně odsuzují.

Je zvláštní, jak jednostranný a omezený pohled mají tito "boží bojovníci". Víza zavedla svého času také Kanada. Udělala to přesně z téhož důvodu, který přinutil nedávno i Británii k zavedení imigračních pohovorů, ostatně nikterak se netajila důvody, které ji k tomu vedly. Úspěšnost vízové povinnosti s Kanadou byla stoprocentní. Okamžitě došlo k úplnému zastavení přílivu českých Cikánů do Kanady. Přesto nikdo kanadskou vládu nekritizoval a neobvinil z rasismu. Akce prošla bojovníky za práva Cikánů zcela nepovšimnutá.

Ne tak v případě Británie. Začalo to odsuzujícími komentáři v tisku. MF Dnes přinesla několik takových "skvostů" napsaných patolízalskými reportéry, kteří už pochopili, kam vítr bude vát a co je bezpečné kritizovat. Pak už se lavina rozjela. Brzy následovaly další deníky. Případu se ujala státní televize, která dokonce odvysílala tajně natočenou reportáž (neviděl jsem, takže mne opravte, pokud se mýlím), ve které se dva reportéři snaží projít do Británie. Jedním byla běloška, druhým byl Cikán. Ačkoliv prý uvedli zcela stejné informace (ani jeden nepřiznal, že jsou reportéři a že jde o past na Angličany), imigrační úředník pustil bílou dívku, muži tmavé pleti ale odlet nedoporučil.

To bylo konečně něco! Rasismus britských imigračních úředníků byl prokázán nad slunce jasněji. Mimo nekonečného omílání ve sdělovacích prostředcích se případu chopili hrdinní a neúplatní čeští politikové. Všichni víme, jak vysoký morální a mravní standard mají tyto opory českého národa, jak hluboce a upřímně jim leží na srdci těžký osud utlačované menšiny v Čechách. Největší špičky české politiky se nechaly slyšet. Velký humanista profesor Klaus pronesl moudrou větu, že by bylo daleko lépe, kdyby Británie zavedla vízovou povinnost, než tento ponižující pohovor na letišti. Akci Britů odsoudil přirozeně i prezident a filosof Václav Havel.

[Známe je všichni...]Objevil se další samozvaný stážce britského rasismu Český helsinský výbor. Kdo jej zvolil, kdo jej platí a zda má mandát mluvit ve jménu Cikánů nesdělil, zato oznámil prostřednictvím tisku, že bude situaci monitorovat přímo na letišti. Ministru Kavanovi a zástupci britské ambasády, panu Denisi Keefemu, nyní už tedy zřetelně v defenzívě, nezbylo, než aby s touto samozvanou organizací jednali. Výsledkem bylo, že obě země "dobrovolně" souhlasily, aby "pozorovatelé" ČHV pobývali v budkách přímo s britskými imigračními úředníky, koukali jim pod prsty a hlasitě pokřikovali, jestliže se podle jejich mínění Britové dopustili rasismu.

Uběhlo několik dnů, kdy se zdálo, že celá země je proti britským kontrolám. Mezitím ale prudce pokles počet Cikánů cestujících do Británie z pražského letiště. Nikdo to nedokázal pořádně zdůvodnit. Objevily se verze, že Cikáni teď cestují do Británie z jiných zemí, anebo že čekají, až budou rasistické kontroly na letišti odvolány.

Bylo oznámeno konání protestních demonstrací nejen v Praze před britským velvyslanectvím, ale i v dalších zemích Evropy: v Budapešti, Berlíně, Košicích, Waršavě. Demonstrovat měli samotní Cikáni, asistovali jim v hojném počtu senzacechtiví reportéři. A přišlo překvapení. Nedostavil se ani jediný protestující Cikán. Demonstrace tedy vyšuměly do prázdna k nemalému zármutku bojovníků za jejich práva.

Pod všeobecným a stále trvajícím tlakem sdělovacích prostředků a díky neutuchajícím komentářům některých českých politiků Britové oznámili, že imigrační úředníci v Praze skončí 9. srpna.

Následovala "tisková zpráva" (tak ji alepsoň nazvali) Českého helsinského výboru, která rozhodnutí Britů kvituje s povděkem.

Ještě že máme ten Internet. Jedině tam totiž lze číst okamžitou reakci čtenářů, dokonce bez jinak všudy přítomné cenzury. Tiskovou zprávu uveřejnil i Neviditelný pes (jehož vydavatel Onřej Neff se rovněž stavěl za zavedení víz). Přečtěte si komentáře obyčejných lidí k této zprávě. Přečtěte si na iDnes např. článek "Kontroly na Ruzyni končí", hlavně ale zase komentáře k tomuto článku, přečtěte si jakýkoliv článek o této problematice a pak si klikněte na komentáře. Je to zajímavé čtení. Někteří diskutující hovoří z vlastní zkušenosti. Píšou lidé, často podnikatelé, kteří se svého času snažili Cikánům pomáhat. Drtivá většina přispěvatelů to vidí zcela jinak, než oficiální tzv. main stream media. V desítkách názorů čtenářů ze všech koutů republiky vyznívá spíše lítost nad zrušením pohovorů britských úředníků a obava z toho, co bude dále.

Škoda, že existuje tzv. oficiální veřejné mínění, které je slepeno z přání těch, kteří ovládají hromadné sdělovací prostředky. Ještě větší škoda, že se toto oficiální mínění prezentuje jako jediné pravé. Tištěné noviny nepřinesou samozřejmě nic z toho, o čem lidé doopravdy mluví a jak na věc nahlížejí.

Je jasné, že Británie bude muset situaci dále řešit. Teď, když rozumná možnost třídit cestující před odletem padla, zřejmě nezbude nic jiného, než zavést vízovou povinnost.

Velká Británie má na to právo, o tom není pochyb. Doplatíme na to ale všichni. Až na ty naše bojovníky za lidská práva. Ti totiž přečasto cestují na diplomatický pas a víza jim mohou být celkem ukradená.

Známka 1.0 (hodnotilo 3)

Oznámkujte kvalitu článku jako ve škole
(1-výborný, 5-hrozný)

1  2  3  4  5 

Články s podobnou tématikou

Káva pro Zvědavce

57

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 94 čtenářů částkou 17 014 korun, což je 57 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
165eUVffx5CuUNwr12JbqqZi6AtrbN22Y7
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Polští muslimové píší stížnost Sejmu: Jsme v Polsku jak Židé ve Třetí říši21.07.18 15:53 Polsko 0

Ředitel Centra pro výzkum migrace: Polsko je světovým lídrem přistěhovalectví21.07.18 15:26 Polsko 0

Polsko zradilo: nemá námitky vůči Globálnímu kompaktu pro migraci21.07.18 14:58 Polsko 0

Televizní debata Lukeš versus Jakl se příjemně zvrtla20.07.18 17:42 Česká republika 1

Další kulturní obohacení nožem v autobuse20.07.18 17:33 Německo 0

Maďarsko odmítá pakt o legalizování migrace, čeští politici melou o tom, že je "nezávazný"18.07.18 19:26 Česká republika 7

Britské tajné služby čelí kritice, že mají ve vedení málo černochů18.07.18 19:13 Británie 4

Americká banka Goldman Sachs zvýšila zisk o 44 procent17.07.18 16:46 USA 23

Neničte světový řád, vyzval Tusk USA, Rusko a Čínu17.07.18 00:57 Evropská unie 3

Radost v Moskvě, kritika doma. Trumpova náklonnost k Putinovi rozlítila i řadu republikánů16.07.18 23:45 Finsko 2

USA zadržely Rusku, kterou viní z pokusů ovlivňovat politiky16.07.18 23:37 USA 1

Allan Dulles před Kongresem USA v roce 194516.07.18 22:45 Neurčeno 0

SPD, CSU, CDU: Dáme volební právo mentálně postiženým15.07.18 23:46 Německo 2

České ministerstvo odmítá globální pakt o migraci: Souhlasit s nelegální migrací nebudeme15.07.18 22:49 Česká republika 3

Premiér Babiš jasně: Česká republika nebude přijímat žádné migranty15.07.18 22:09 Česká republika 1

Okupanti napadli posádku italské lodi12.07.18 10:35 Itálie 2

Alza v tichosti stáhla Jan Hus Starter Pack11.07.18 16:27 Česká republika 3

Hamáček kašle na mítink ministrů vnitra k ochraně EU před migranty - raději jede s Babišem na summit NATO řešit Rusko11.07.18 00:03 Česká republika 2

Prezident Malawi: Ujišťuji zahraniční agenty z neziskovek, že se nedáme znovu kolonizovat10.07.18 20:31 Malawi 0

Za občanský protest a sundání hidžábu na veřejnosti - 2 roky nepodmíněně a 18 let podmínky10.07.18 14:36 Írán 3

Měnové kurzy

USD
22,07 Kč
Euro
25,88 Kč
Libra
28,98 Kč
Kanadský dolar
16,78 Kč
Australský dolar
16,36 Kč
Švýcarský frank
22,23 Kč
100 japonských jenů
19,81 Kč
Čínský juan
3,26 Kč
Polský zloty
5,99 Kč
100 maď. forintů
7,95 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
34,77 Kč
1 unce (31,1g) zlata
27 185,11 Kč
1 unce stříbra
342,37 Kč
Bitcoin
163 204,56 Kč

Poslední aktualizace: 21.7.2018 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 22 248