Zvědavec

Možnosti reakce Ruska na poslední provokaci

The Saker

Za posledních 24 hodin zaplavily internet - včetně tohoto blogu - všemožné názory na to, co by ten či onen dělal, kdyby byl na Putinově místě. Ty návrhy se pohybují od vyhlášení bezletové zóny nad Sýrií po, a to si nedělám legraci, vyslání několika ruských SSBN (ponorek s interkontinentálními balistickými raketami) k izraelským břehům. A protože Putin přinejmenším prozatím nesáhl k žádným odvetným opatřením, moří mé moderátory obvyklý chór prozpěvující cosi o zrádci Putinovi, a to svými klasickými projevy upřímného znechucení nad Putinem, Ruskem a mou maličkostí:-)

22.9.2018 Komentáře 515 slov 1951 1.3 (44) 0 (žádný nový)

Co je v pozadí angloamerické války proti Rusku

William Engdahl

Možná, že měli šanci v době prezidentování Obamy, když ministryně zahraničí Hillary Clintonová navrhla v březnu 2009 zábavný „restart“ ve vztazích USA s Ruskem, kdy byl prezidentem Medveděv, a předsedou vlády Putin. Kdyby byl Washington trochu prozíravější a nabídl seriózní možnosti, je možné, že by byl v současnosti geopoliticky izolován druhý největší soupeř Washingtonu na eurasijském kontinentě - konkrétně jde o Čínskou lidovou republiku. Náměstek amerického ministerstva pro Evropu a Eurasii Wess Mitchell nedávno vypovídal před Senátem, a upřímně sdělil, jaké jsou skutečné důvody současného tažení Washingtonu a Londýna a uvalení sankcí proti Rusku. Nemá to nic společného s falešnými obviněními z vměšování do voleb v USA, ani to nemá nic společného se špatně zinscenovaným pokusem o otravu ruského agenta Skripala. Jde o něco mnohem podstatnějšího, a vrací nás to nejméně o století zpět, do doby před 1. světovou válkou.

21.9.2018 Komentáře 1323 slov 5600 1.2 (109) 14 (14 nových)

Za slušnosťou „slušných“ liberálov sa skrýva nenávisť a lož

Národnooslobodzovací boj proti liberálnemu satanizmu vstupuje do finálnej fázy III. svetovej vojny

Ing. Peter Kohút, CSc

Pod maskou „slušnosti“, na udičku ktorej chcú liberálni šialenci nalákať čo najviac prvoplánových ľudí, a tak definitívne zavŕšiť zotročenie a skazu nášho národa, sa skrýva klamstvo a nenávisť k človeku. História jednoznačne ukazuje, že za lákavými heslami, „progresívnymi“ teóriami a revolučnými sociálnymi experimentmi liberálov sa vždy skrýva pravý opak toho, čo hlásajú. Už nástup liberalizmu pred vyše dvesto rokmi bol sprevádzaný dovtedy nevídaným besnením a krviprelievaním.

20.9.2018 Komentáře 3146 slov 3006 1.5 (69) 24 (24 nových)

Hádejte, kam jedu

Kateřina Janouchová

Autorka na svém blogu zveřejnila rozhovor s policejním důstojníkem v rámci přípravy své cesty a dává čtenářům otázku: „Hádejte, kam jedu — do brazilského Rio de Janeira, venezuelského Caracasu, syrského Rakka anebo někam jinam?“

18.9.2018 Komentáře 598 slov 5455 1.1 (111) 12 (12 nových)

Trump potrestal Palestinu místo Izraele

USA odstraňují další cihličku z již téměř zničené stavby mírového procesu na Blízkém východě. Bílý dům se rozhodl zavřít úřad Organizace pro osvobození Palestiny - de facto velvyslanectví Palestiny ve Spojených státech. Prohlášení učinila mluvčí ministerstva zahraničí USA Heather Nauertová.

18.9.2018 Komentáře 419 slov 1814 1.2 (27) 15 (15 nových)

Taková normální rodinka

První britská genderfluidní rodina se připravuje na dvojitou přeměnu - máma a táta si vymění pohlaví

První genderfluidní (genderfluid je osoba, která se odmítá hlásit k jednotlivému pohlaví, má kolísavou genderovou identitu, pozn. překl.) rodina v Británii - která vyvolala celonárodní debatu, protože jejich syn Star Cloud je vychováván spíše jako „osoba“, než „chlapec“ - se připravuje na úplnou přeměnu.

15.9.2018 Komentáře 784 slov 8468 1.3 (62) 17 (17 nových)

Evropský parlament porušil zákon, aby ztrestal Maďarsko za odmítání migrace

Maru

Evropská unie se pokouší zbavit Maďarsko hlasovacích práv v Radě Evropy. Maďarsko by totiž v Radě Evropy nikdy nesouhlasilo s přijetím Globálního kompaktu pro migraci v rámci společné azylové politiky EU.

Globální kompakt pro migraci, který se OSN spolu se zrádnými politiky snaží protlačit již od roku 2016, je ve skutečnosti dobře vymyšleným kafemlejnkem na zničení národích států a jejich sociálních systémů. Prohlašuje migraci za lidské právo a předává rozhodování o tom, kdo bude žít na území jednotlivých států, nadnárodním nevoleným organizacím, jakými jsou OSN UNHCR, OSN IOM a jim poplatné neziskovky.

14.9.2018 Komentáře 1353 slov 5652 1.0 (135) 24 (24 nových)

Lži ohledně více pracovních míst v USA

Paul Craig Roberts

Podle nejnovější zprávy o pracovních místech, kterou zveřejnil americký Úřad statistiky práce, ekonomika v srpnu vytvořila 200 000 nových pracovních míst. Také bylo oznámeno, že tyto pracovní pozice - za předpokladu, že skutečně existují - jsou pracovní místa s nízkými platy, jako je doprava a prodej zboží, ambulantní zdravotnické služby, obsluha v restauraci a míchání nápojů. Žádná z pozic není v průmyslové výrobě, ani v oblasti „čisté práce se špičkovými technologiemi“ - což jsou právě pozice, které neoliberální ekonomové slíbili americké pracovní síle výměnou za to, že pracovní místa v průmyslové a zpracovatelské sféře budou přemístěna do Asie.

13.9.2018 Komentáře 450 slov 3759 1.0 (57) 15 (15 nových)

Sýrie - USA oznámily absurdní plán na neomezenou okupaci

Moon Of Alabama

Dnes Spojené státy oficiálně oznámily novou politiku ohledně jejich válčení v Sýrii. Je ekvivalentem třístupňového podnikatelského záměru skřítků, kradoucích pánské spodky (tj. odkaz na 17. epizodu 2. série amerického animovaného seriálu Městečko South Park, v němž skřítci vymyslí absurdní obchodní plán, který je nepromyšlený, pozn. překl.):

12.9.2018 Komentáře 1226 slov 7567 1.2 (108) 15 (15 nových)

Trump obvinil Kubu ze „sonických útoků“ na americké diplomaty

„Sonické incidenty“ v Havaně a Edinburská univerzita

Arnold August

15. srpna 2018 oznámilo Ministerstvo zahraničí USA další opatření, jehož cílem je snížit počet personálu na velvyslanectví v Havaně a omezit pobyt diplomatů na jeden rok. Tato extrémně omezená kategorie je obvykle aplikována na země, které jsou ve válce, jako např. Afghánistán a Irák. Změna v politice USA, která začala vloni na podzim, je založena na údajných zdravotních potížích v souvislosti se sonickými incidenty na diplomaty v Havaně, jak zjistil Washington. Zároveň s varováním Američanů před cestováním na Kubu a omezenými konzulárními službami, což má dopad na americké občany i Kubánce na ostrově, Trumpova administrativa výrazně omezila diplomatické styky a konzulární služby, které inicioval Obama.

11.9.2018 Komentáře 1052 slov 2833 1.1 (29) 15 (15 nových)

Kauza Skripal: Záhada pokračuje

Craig Murray

Doba, kdy „Boširov a Petrov“ údajně prováděli v Salisbury útok, zcela odpovídá době, kdy bylo obecně oznámeno, že Skripalovi opustili svůj domov, přičemž měli vypnuté mobilní telefony.

Klíčové chybějící místo ve zprávě britské vlády o otravě v Salisbury - nedostatek jakýchkoliv konkrétních podezřelých - bylo zaplněno. A bylo to zaplněno takovým způsobem, který se zdá být velmi přesvědčivý - skutečně se zdá, že tito dva muži odcestovali do Salisbury v ten správný čas, aby se do incidentu zapojili.

10.9.2018 Komentáře 1317 slov 6747 1.2 (85) 17 (17 nových)

Co předcházelo imigrační invazi. Novodobé dějiny v souvislostech, krok za krokem

Václav Kytička

Tento článek byl prvně zveřejněn v lednu roku 2016. Jelikož se za uplynulé takřka 3 roky situace ne jen v Evropě výrazně zhoršila a trend vývoje situace, spolu s jeho příčinami v článku tehdy popisovanými, se významně potvrzuje, dovoluji si jej s drobnými úpravami zveřejnit znovu. Článek by měl posloužit svou komplexností k pochopení všech souvislostí. Je určen všem těm, kteří procitají a snaží se čelit katastrofě, ke které minimálně evropská civilizace spěje. To proto, aby se do pokud možno nejširšího všeobecného povědomí dostal pokud možno co nejreálnější obraz toho, co se v naší moderní historii dvacátého a počátku jedenadvacátého století doopravdy stalo. To proto, aby se v podstatně horší podobě neopakovalo přesně to samé, čím musel projít svět v první polovině století minulého. Tehdy byl vývoj situace výrazně shodný s vývojem, který zažíváme právě v těchto dnech, s tím rozdílem, že tehdejší monopol znepřátelených stran na jednostranné mediální ovlivňování svých občanů je nyní díky zejména internetu výrazně narušen. Toto je obrovská šance, kdy již nelze plně docílit jako tehdy, aby jedna skupina-národ většinově začal nenávidět druhý a naopak. Cenzura internetu za tu dobu ale rovněž velmi výrazně pokročila.

8.9.2018 Komentáře 5330 slov 10038 1.3 (137) 69 (69 nových)

V případě, že vám uniklo ...

Výběr ze starších článků

Globální aliance ve jménu zlaEric Zuesse6.9.2018

Je další agrese USA proti Sýrii již naplánována?The Saker5.9.2018

Špehování Trumpa ze strany IzraelePhilip Giraldi1.9.2018

Liberální světový řád je mýtusStacy Little31.8.2018

Rasistické úvahy nad polygenní dědičnostíMUDr. Petr Kubáč29.8.2018

Afghánistán: Ostudná válka AmerikyEric Margolis28.8.2018

Volání o milost z AmerikyFinian Cunnigham27.8.2018

Kult „géniů“23.8.2018

Padesát letVladimír Stwora21.8.2018

Skleníková Země: Zánik planetárního systému pro udržení života?Andrew Glikson15.8.2018

Archiv dalších článků ›

Chvilka k zamyšlení

Znaven tím vším bych raději chtěl nebýt:
když vidím, jak se slušní krčí vzadu
a vpřed se dere nafoukaný prevít,
jak svatý slib se mění v lež a zradu,
jak úctyhodná vážnost je všem k smíchu,
jak pravá dokonalost v hanbě strádá,
jak čistá ctnost je hozena v plen hříchu,
jak sílu ochromuje špatná vláda,
jak umění je umlčeno mocí,
jak blbost káže svoje rozumy,
jak upřímní jsou pro ostatní cvoci,
jak dobro zlu se vzepřít neumí.
Znaven tím vším, smrt měl bych za svůj cíl,
kdybych tím svoji lásku nezradil.

William Shakespeare, Sonet č.66

Předchozí ›

Taxi

Káva pro Zvědavce

39

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 96 čtenářů částkou 11 802 korun, což je 39 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: CZ4720100000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
165eUVffx5CuUNwr12JbqqZi6AtrbN22Y7
Další možnosti platby › Související články ›

Ve zkratce

Slimák Bureš mlží ohledně "sirotků"21.09.18 18:38 Česká republika 3

Švédsko verejne a úplne otvorene falšovalo voľby, Európa mlčí21.09.18 17:01 Švédsko 1

Na iDnes další propagandistický článek o rasismu v ČR21.09.18 01:26 Česká republika 5

Brněnská radnice pod knutou žít-brňáků udělila Slušným lidem pokutu 126 tisíc korun za vlastenectví a vkus19.09.18 21:09 Česká republika 5

Vláda se zatím drží, 50 okupantů ještě přijato nebude19.09.18 20:50 Česká republika 7

Černoši v Severní Karolíně rabují opuštěné obchody18.09.18 19:30 USA 6

Pět let nezákonného stíhání soud ohodnotil snížením odškodného18.09.18 01:33 Česká republika 0

Orbán za nás, my za Orbána18.09.18 00:13 Česká republika 1

Pátá kolona v ČR jede na plné obrátky17.09.18 17:43 Česká republika 7

Merkelová vyhodila šéfa kontrarozvědky Maassena17.09.18 17:35 Německo 2

Úroveň škol se snížila tak, že je horší než ve zvláštních školách14.09.18 23:11 Rakousko 8

Projev Viktora Orbána v Evropském parlamentu13.09.18 12:03 Evropská unie 15

V Čechách a na Moravě žijí nejkrásnější ženy světa13.09.18 09:55 Česká republika 1

Karikaturista nakreslil zuřící Serenu. Nařkli ho z rasismu a sexismu12.09.18 11:01 Austrálie 6

Šéf německé kontrarozvědky dostal "nabídku", kterou nelze odmítnout 11.09.18 11:48 Německo 2

Na fotkách z umělecké školy ve Francii digitálně přidali černochy11.09.18 00:25 Francie 1

Miss America proběhla bez promenády v plavkách10.09.18 10:58 USA 6

Afghánský okupant v Paříži zranil nožem kulturně obohatil sedm náhodně kolemjdoucích10.09.18 10:51 Francie 1

Španěle zešíleli. Vrátili okupantům přístup k plné lékařské péči10.09.18 10:47 Španělsko 2

Volby ve Švédku - posílila protiimigrační strana, ale ne dosti, aby mohla ovlivnit chod země09.09.18 23:59 Švédsko 1

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,62 Kč
Libra
28,48 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
15,90 Kč
Švýcarský frank
22,72 Kč
100 japonských jenů
19,36 Kč
Čínský juan
3,18 Kč
Polský zloty
5,94 Kč
100 maď. forintů
7,89 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
32,77 Kč
1 unce (31,1g) zlata
26 134,65 Kč
1 unce stříbra
311,54 Kč
Bitcoin
146 759,54 Kč

Poslední aktualizace: 22.9.2018 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 61 906 629